Autor Wątek: MAM 15 lat  (Przeczytany 5193 razy)

Offline Czarny01

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
MAM 15 lat
« dnia: Styczeń 18, 2017, 01:05:15 »
Witam mam 15 lat kończę gimnazjum. :rolleyes:
Swoje życie wiąże z służbą w staży pożarnej  ^_^
Niestety nie wiem do jakiej szkoły mam iść żebym mógł się dostać do staży  :-\
Znacie jakieś szkoły po których mogę się dostać do staży z *internatem*
Z góry dziękuję.  ^_^
Pozdrawiam.

Offline Lukasz91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
  • OSP 18" Cel: -> PSP 22"
Odp: MAM 15 lat
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2017, 01:20:28 »
liceum technikum z naciskiem na przedmioty  SAPSP  fizyka chemia   SGPSP  + język obcy
[ może liceum profil pożarniczy "niby nic oprócz wiedzy ale wiedza.]
"Pierwszą powinnością strażaka jest ratować życie. Kiedy tego nie robi, pierwszą powinnością strażaka jest szkolić się!" ~Szymon Kokot-Góra

"Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi i może zapamiętam. Zaangażuj mnie, a się nauczę" ~Benjamin Franklin

Offline Ancoron

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: MAM 15 lat
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2017, 07:23:25 »
Podzielam zdanie poprzednika. Również w tym roku kończę gimnazjum i wybieram się do liceum profilowanego na profil chemia + fizyka. W moim wypadku jest on nazywany "pozarniczym", gdyż raz/dwa w tygodniu odbywają się lekcje o tejże tematyce, w mundurach oraz jest większy przydział WF. Jeżeli dobrze się uczysz, to polecam wybrać właśnie takowe liceum, gdyż matura z rozszerzonej chemi i fizyki napewno pomoże Ci w dostaniu się do SAPSP.

Offline Czarny01

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: MAM 15 lat
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2017, 08:46:49 »
Niestety uczę się na max 3   :-\
Czy jest szans żebym mógł się dostać bez liceum z rozszerzonej matematyki?

Offline Ancoron

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: MAM 15 lat
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2017, 09:05:41 »
Tak czy inaczej radzę Ci wybrać chociaż jeden z tych przedmiotów  (chemi lub fizyka). Z tego co wiem, to one są ważne podczas naboru do SAPSP. Wystarczy wejść np. na stronę aspirantki w Krakowie, po testach sprawnościowych pisze się krótki (jak dla kogo) test z chemi i fizyki. Oczywiście nic na siłę, z innych profili napewno też można się dostać, lecz to jest ogromne ułatwienie. Jeżeli już nie chcesz iść na chemfiz, idź do jakiegoś technikum (jak powiedział kolega kilka odp wyżej lub do liceum mundurowego, z naciskiem na WF. W końcu oprócz testu wiedzy jest też test sprawności.  Ja tak jak pisałem, planuje iść na Chemia+Fizyka, profil pożarniczy i planuje podczas tych 3 lat liceum ćwiczyć w domu, na siłowni i jeździć na basen.

Offline Czarny01

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: MAM 15 lat
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2017, 09:40:05 »
Dzięki wielkie  ^_^
Co do testów sprawnościowych to u mnie raczej nie ma problemu chyba że pływanie  :-\
Polecam zacząć chodzić na  jakiś sport
najlepiej kickboxing albo cos w tym stylu  :rolleyes:
Chyba ze dasz radę w domu ;)

Offline Fredekjohn

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: MAM 15 lat
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 20, 2017, 08:44:54 »
Co prawda ja w tym roku piszę maturę (chodzę na mat-fiz) i powiem szczerze, że opinie o tych "pozarniczych"  klasach nie są za dobre. Myślę, że lepiej iść do zwykłego liceum a nie do tych mundorwek. Poziom w takich szkołach jest dużo niższy niż w normalnym liceum. Jedyny plus takiej szkoły to to, że już powoli się orientujesz jak działa straż od wewnątrz i masz więcej lekcji  W-F jednak jak mowie poziom nauki jest dużo niższy.

Offline Szeregowy123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: MAM 15 lat
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 20, 2017, 11:42:47 »
Co prawda ja w tym roku piszę maturę (chodzę na mat-fiz) i powiem szczerze, że opinie o tych "pozarniczych"  klasach nie są za dobre. Myślę, że lepiej iść do zwykłego liceum a nie do tych mundorwek. Poziom w takich szkołach jest dużo niższy niż w normalnym liceum. Jedyny plus takiej szkoły to to, że już powoli się orientujesz jak działa straż od wewnątrz i masz więcej lekcji  W-F jednak jak mowie poziom nauki jest dużo niższy.

Nie wrzucaj wszystkich szkół do jednego worka  :gwiazdki:

Offline quebahombree

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Cel: Kraków 2017
Odp: MAM 15 lat
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 21, 2017, 12:10:06 »
Dobrze mówi, te szkoły nie mają nic wspólnego ze strażą, dodają chodzenie w mundurach i trochę lekcji wf żeby przyciągnąć ludzi, opis profilu jest bardzo ładny, jednak nie wiele ma potem z rzeczywistością

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: MAM 15 lat
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 21, 2017, 12:20:16 »
Nie wrzucaj wszystkich szkół do jednego worka  :gwiazdki:
Szkoły istnieją już kilka lat, a żadnego absolwenta nie widziałem w szeregach straży. Tak że kiepski to pomysł.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline c1astek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
  • PSP
Odp: MAM 15 lat
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 01, 2017, 15:57:22 »
Nie wrzucaj wszystkich szkół do jednego worka  :gwiazdki:
Szkoły istnieją już kilka lat, a żadnego absolwenta nie widziałem w szeregach straży. Tak że kiepski to pomysł.

Teraz już widzisz, ale fakt te profile to pic na wodę, nijak nie przygotują do naboru, byłem i żałowałem, że nie poszedłem na fiz-chem
CZOSNKI <3

Offline Czarny01

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: MAM 15 lat
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 03, 2017, 12:43:18 »
Tak ale na mat-fiz trzeba się dobrze uczyć dużo uczyć :-\

Offline pawelhorodecki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
    • strazackie.pl - sklep dla strażaków
Odp: MAM 15 lat
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 25, 2017, 10:03:35 »
Postaw nacisk na fizykę i chemię. Jeżeli potrafisz sam się zdyscyplinować i pilnować w nauce to śmiało możesz iść do liceum pożarniczego, z pewnością przyniesie Ci to trochę frajdy, a nie tylko sporo nauki. Zajęcia w straży i poznawanie jej struktur od środka są naprawdę ciekawe. Oczywiście macie rację, że poziom w takich szkołach bywa niższy, jednak tak jak wspomniałem trzeba samemu wiedzieć czego się chce. Jeżeli w tym czasie podejmiesz dodatkowe zajęcia z fizyki i chemii nastawione głównie na straż (rozwiązywanie testów z ubiegłych lat,itp.) to powinieneś dać sobie radę.
Życzę powodzenia!
Kalendarze Strażackie 2018 - już dziś zamów taniej najlepsze kalendarze OSP - ZADZWOŃ 17 770 73 20

strazackie.pl - sklep dla strażaków mający w swojej ofercie m.in. gadżety strażackie, sprzęt strażacki oraz kalendarze strażackie i kalendarze osp

Offline starkNT

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: MAM 15 lat
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 25, 2017, 16:00:44 »
Postaw nacisk na fizykę i chemię. Jeżeli potrafisz sam się zdyscyplinować i pilnować w nauce to śmiało możesz iść do liceum pożarniczego, z pewnością przyniesie Ci to trochę frajdy, a nie tylko sporo nauki. Zajęcia w straży i poznawanie jej struktur od środka są naprawdę ciekawe. Oczywiście macie rację, że poziom w takich szkołach bywa niższy, jednak tak jak wspomniałem trzeba samemu wiedzieć czego się chce. Jeżeli w tym czasie podejmiesz dodatkowe zajęcia z fizyki i chemii nastawione głównie na straż (rozwiązywanie testów z ubiegłych lat,itp.) to powinieneś dać sobie radę.
Życzę powodzenia!

nie wiem czy testy z lat ubiegłych pomogą jeśli musisz mieć maturę rozszerzoną :gwiazdki: