Autor Wątek: system 24h na stanowiskach  (Przeczytany 39023 razy)

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: system 24h na stanowiskach
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 16, 2017, 08:37:01 »
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-12-16/sejm-za-zwiekszeniem-liczby-etatow-w-policji/

Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć na pytanie dlaczego w Policji można zwiększyć liczbę etatów, a w PSP nie? :)
Odpowiedź jest prosta. Rządzącym jest potrzebna policja aby utrzymać ich przy ...... korycie... i bronić  przed wyimaginowanym wrogiem jakiego sobie tylko wymyślą.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline franek78

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: system 24h na stanowiskach
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 16, 2017, 11:18:17 »
Z mojego punktu widzenia, choć pewnie nie wszystkim się to spodoba sprawa braku etatów w PSP jest oczywista.
Popatrzmy jaką mamy armię ludzi w OSP i jakie pieniądze są w nich pompowane: dostają nowe wozy bojowe i inny sprzęt specjalistyczny za setki tyś. złotych.I tu jest ta różnica między Policją a PSP. Nasi zwierzchnicy patrząc w tabelki widzą sumę strażaków tych PSP i OSP(tzw.KSRG) a do tego dochodzą jednostki poza systemowe. Na pewno jest ona większa od ilości Policjantów. Nie mam nic do chłopaków z OSP bo na prawdę odwalają kawał dobrej roboty pomagając nam. Tylko niestety coraz częściej słyszy się, że nie będą oni patrzeć na OSP bo mają do utrzymania swoje rodziny i pilnują swojej roboty. W związku z tym dochodzi do tego, że w godzinach przedpołudniowych gdzie wszyscy są w pracy jest problem z wyjechaniem jednostki do zdarzenia, zazwyczaj brak kierowcami. Gdyby te pieniądze przenieść do PSP w KP nie byłoby w ciągu dnia 10 wyjeżdżających strażaków a np.15. A i dyżurni mogliby siedzieć po 2 przez 24 godziny-(wszytko prawnie i legalnie). Niestety ciężko to będzie zmienić bo przecież takie OSP to elektorat wyborczy dla wójta czy burmistrza. Pozdrawiam.

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: system 24h na stanowiskach
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 16, 2017, 12:08:28 »
Kiedy rozmawiam z przedstawicielami innych służb mundurowych i tłumaczę im, że 90% Stanowisk Kierowania PSP to obsady jednoosobowe wszyscy robią wielkie oczy i pukają się po głowach mówiąc, że to patologia. I ja się z tym stwierdzeniem zgadzam. Dużo podróżuje po Europie i tam gdzie byłem to również sytuacja NIE DO POMYŚLENIA. Na tak newralgicznych i odpowiedzialnych stanowiskach pierwszeństwo powinna mieć zasada: "Co dwie głowy to nie jedna". Szkoda, że nie w PSP...

A tu przykład z WSP:
https://youtu.be/U-cT_WMw0oo?t=32s


Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: system 24h na stanowiskach
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 16, 2017, 16:24:56 »
Kiedy rozmawiam z przedstawicielami innych służb mundurowych i tłumaczę im, że 90% Stanowisk Kierowania PSP to obsady jednoosobowe wszyscy robią wielkie oczy i pukają się po głowach mówiąc, że to patologia. I ja się z tym stwierdzeniem zgadzam. Dużo podróżuje po Europie i tam gdzie byłem to również sytuacja NIE DO POMYŚLENIA. Na tak newralgicznych i odpowiedzialnych stanowiskach pierwszeństwo powinna mieć zasada: "Co dwie głowy to nie jedna". Szkoda, że nie w PSP...

A tu przykład z WSP:
https://youtu.be/U-cT_WMw0oo?t=32s

włożę znowu kij w mrowisko, ale co tam wolę pisać co myślę niż myśleć jak by tu napisać aby kogoś nie urazić (od razu dodam, ze nie mam nic do chłopaków SK, roboty im nie zazdroszczę itp, itd..

A może wyjściem z sytuacji jest łączenie SK z np. 2-3 powiatów w jedno stanowisko kierowania ? System pracy wtedy zapewniony 24/48, zapewnione obsady na poziomie dwóch dyżurnych.
Może niektórzy dyżurni mieliby możliwość powrotu na PB bo chcieliby wrócić, albo przejść na system codzienny ?
A że więcej do ogarnięcia, duży nowy rejon chroniony ? To zobaczcie np. jeden z największych powiatów w Polsce - Kłodzko czy SK w największych miastach. I prawdopodobnie wcale nie trzeba dawać wtedy nowych etatów do PSP.
A takie rozwiązanie wcale nie jest takie pozbawione sensu w kontekście CPR-ów.
pozdrawiam

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: system 24h na stanowiskach
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 17, 2017, 00:58:31 »
Myślę że łączenie Sk jest nieuniknione w kontekście szukania oszczędności, zwiększenia obsada, oraz w przypadku nawału zdarzeń jest do dyspozycji większa liczba dyżurnych.
Same plusy...
Tylko czy znajdzie się taki odważny...NIE!
Przecież mogło by się okazać, że komendantów też można połączyć...

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: system 24h na stanowiskach
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 17, 2017, 08:09:55 »
Z mojego punktu widzenia, choć pewnie nie wszystkim się to spodoba sprawa braku etatów w PSP jest oczywista.
Popatrzmy jaką mamy armię ludzi w OSP i jakie pieniądze są w nich pompowane: dostają nowe wozy bojowe i inny sprzęt specjalistyczny za setki tyś. złotych.I tu jest ta różnica między Policją a PSP. Nasi zwierzchnicy patrząc w tabelki widzą sumę strażaków tych PSP i OSP(tzw.KSRG) a do tego dochodzą jednostki poza systemowe. Na pewno jest ona większa od ilości Policjantów. Nie mam nic do chłopaków z OSP bo na prawdę odwalają kawał dobrej roboty pomagając nam. Tylko niestety coraz częściej słyszy się, że nie będą oni patrzeć na OSP bo mają do utrzymania swoje rodziny i pilnują swojej roboty. W związku z tym dochodzi do tego, że w godzinach przedpołudniowych gdzie wszyscy są w pracy jest problem z wyjechaniem jednostki do zdarzenia, zazwyczaj brak kierowcami. Gdyby te pieniądze przenieść do PSP w KP nie byłoby w ciągu dnia 10 wyjeżdżających strażaków a np.15. A i dyżurni mogliby siedzieć po 2 przez 24 godziny-(wszytko prawnie i legalnie). Niestety ciężko to będzie zmienić bo przecież takie OSP to elektorat wyborczy dla wójta czy burmistrza. Pozdrawiam.

Weź tylko pod uwagę taki fakt, że taki wójt woli mieć mobilna OSP na miejscu niż zawodowych gdzieś tam.  Po prostu tych ma po tych max 5 min jak zdarzenie do 2 km od jednostki,  a nie jednostkę PSP, która dotrze po kilkudziesięciu minutach.  Co więcej OSP zrealizuje takiemu wojtowi wiele działań,  które gmina musi dla bezpieczeństwa zrobić,  a nie ma kim.  OSP robi to jako wyjazd gospodarczy,  nie ma meldunku, płaci za paliwo gmina i jest ok, a PSP po prostu nie będzie mogło. Trochę to jednak nie na temat,  więc do rzeczy.  Dla mnie przyczyna niskich stanów jest prosta.  Skoro cała Polska daje rade to znaczy,  że jest ok. Nie ma znaczenia, że czterech biega za 8 skoro dają radę to jest ok. Warszawa?  No tak tam jest bardziej specyficzny rejon ciągle mało, wiec tu sobie nie dadzą rady dlatego stany muszą być dużo większe.  Nawet w tych mało aktywnych jednostkach. Oczywiście bez urazy dla warszawskich strażaków,  bo wiadomo,  że dali rade by mniejszymi obsadami.   Chodzi mi jedynie o tok myślenia góry.

Oczywiście, że łączenie komend to przyszłość i tylko czekać na taki pomysł,  ale jakby te SK rozsądnie łączyć to może i to naprawdę dobry pomysł.

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: system 24h na stanowiskach
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 17, 2017, 10:10:48 »
Najciekawszym zjawiskiem występującym w PSP jest bezproblemowa akceptacja patologii, które bardzo szybko stają się normami. Coś na zasadzie: "Trudno. Tak musi być".
Jednoosobowe SK, niekończąca się wymiana umundurowania, archaiczny system szkolenia, "transparentny" system awansów i rozwoju zawodowego (można jeszcze wymieniać i wymieniać), to zagadnienia nie do rozwiązania!!! Po co ułatwiać funkcjonariuszom służbę, skoro można ją maksymalnie utrudnić?

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: system 24h na stanowiskach
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 21, 2017, 19:38:59 »
Wiadomo coś o 24h na SK na podkarpaciu?