Autor Wątek: system 24h na stanowiskach  (Przeczytany 38824 razy)

Offline jankowalski723

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: system 24h na stanowiskach
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 14, 2017, 22:27:00 »
Te zastępstwo na 4 godziny jest strasznym naginaniem prawa, lepiej jak by wcale tego nie było aby był zapis że w razie potrzeby dyżurny ma na zastępstwo człowieka z podziału. Jeżeli dojdzie do jakiejś sytuacji (przypału) to ten zastępca będzie się bronił. A wówczas wyjdzie że dyżurny to ma być sprawny wypoczęty, a człowiek z podziału to już się nie liczy.

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 350
Odp: system 24h na stanowiskach
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 15, 2017, 08:44:56 »
Popieram kolegę franek78. Powinniście docenić to, że możecie pracować na 24h a nie 12h. To jest duże udogodnienie dla dyżurnych. U nas też jest niby zastępstwo dla dyżurnego na 4h przez strażaka z podziału ale praktycznie nikt z tego nie korzysta. Jeśli dyżurny chce iść na siłownię czy pod prysznic to tylko jeśli któryś ze strażaków się na to zgodzi. Nic na siłę. Jakoś się wszyscy dogadujemy i jest git.

Offline fa1th

  • Niska grupa, świeży oddech
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: system 24h na stanowiskach
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 15, 2017, 09:14:03 »
Witam, jestem pomocnikiem dyżurnego SK pracującego na 24h. W regulaminie SK jest zapisane 4h zastepstwa od 22 do 2 w nocy. Myśle, ze autor tematu ma pretensje, ze jego koledzy o północy smacznie "śpią" a on musi koczować na SK. Jak to mówią :) życie :) hehe Mam kilka pytań, nie jestem profesjonalnie przeszkolony, myśle o tym ze nie byłem na żadnym kursie na dyżurnych/pomocników SK. Wiem tyle co sam sie nauczyłem lub etatowy dyżurny SK mi podpowiedział. Co w takiej sytuacji gdy podejmę złą decyzje będąc na SK? Drugie pytanie co kiedy nie zastępuje dyżurnego na te 4h i w momencie kiedy coś sie zesra i w swd będzie zalogowany dyżurny SK? Pozdrawiam

Offline szeregowystr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: system 24h na stanowiskach
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 15, 2017, 09:35:45 »
Cytuj
Ja w żadnym wypadku (no chyba, że na śnieg bo już trzeci raz odśnieżałem)... Tylko dzisiaj mi uświadomiono jedną rzecz, że szkoda sobie głowę zawracać dobrem kogokolwiek, trzeba grać do Swojej bramki i dla Swoich ludzi TYLKO i wyłącznie. Kiedyś miałem nadzieje, że jednak całej PSP trzeba pomagać a teraz to pierdole bo już wiem, że podejście strażaków do strażaków jest o wiele gorsze niż kiedyś myślałem.
Sam masz takie podejście do innych strażaków... Ciągle mówię o tym, że trzeba się szanować. Służymy w jednej formacji i podziałów nam nie trzeba.
W tym temacie popieram Eqinox-a. Zapis 4 godzinny jest tylko i wyłącznie blachą na dupę dla 01.
Jeśli się zdarzają jednostki, gdzie dyżurny robi cokolwiek innego w momencie gdy się coś dzieje to patologia i to wielka. Jeśli dyżurny poprosi kolegę ze zmiany, żeby usiadł za niego i razem z nim "czuwał" to coś złego??? Przecież tylko o to chodzi, żeby były 2 pary uszu w danej chwili bo każdy może mieć słabszy dzień (przeziębienie lub inna niedyspozycja) Dyżurny słysząc telefon spina się tak samo jak Koledzy z PB na dźwięk zapowiedzi. Nie wiem i nie potrafię sobie wyobrazić gdzie tutaj jest problem?

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: system 24h na stanowiskach
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 15, 2017, 09:44:45 »
Piszcie donosy - niech wszyscy zmienią system. Zapanuje równość i nikt - nikomu nie będzie musiał pomagać ani zazdrościć. 8-godzinnych też trzeba przenieść w system. Przecież tabelki można wypełniać równie efektywnie w nocy a wydawanie gaci nocną porą może się okazać wygodniejsze niż w dzień. PSP to nie urząd gdzie przychodzą stada interesantów a nawet gdyby to  pracującemu petentowi urząd otwarty nocą będzie przyjaźniejszy niż ten który godzinami pracy pokrywa się z innymi . Sypialnie won z jednostek.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2017, 09:48:32 wysłana przez ogniomiszcz »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: system 24h na stanowiskach
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 15, 2017, 10:04:45 »
Mam kilka pytań, nie jestem profesjonalnie przeszkolony, myśle o tym ze nie byłem na żadnym kursie na dyżurnych/pomocników SK. Wiem tyle co sam sie nauczyłem lub etatowy dyżurny SK mi podpowiedział. Co w takiej sytuacji gdy podejmę złą decyzje będąc na SK? Drugie pytanie co kiedy nie zastępuje dyżurnego na te 4h i w momencie kiedy coś sie zesra i w swd będzie zalogowany dyżurny SK? Pozdrawiam
Nic, bo zastępowanie nie uczyniło Ciebie dyżurnym. Tak jak za zmianę odpowiedzialny jest d-ca zmiany tak za SK odpowiedzialny jest dyżurny.
Te zastępstwo na 4 godziny jest strasznym naginaniem prawa, lepiej jak by wcale tego nie było aby był zapis że w razie potrzeby dyżurny ma na zastępstwo człowieka z podziału. Jeżeli dojdzie do jakiejś sytuacji (przypału) to ten zastępca będzie się bronił. A wówczas wyjdzie że dyżurny to ma być sprawny wypoczęty, a człowiek z podziału to już się nie liczy.
Radca prawny specjalizujący się w prawie pracy jasno nam wytłumaczył, że to pracodawca decyduje gdzie jest miejsce pracy pracownika. A wypoczynek o którym była mowa nie jest tożsamy ze snem. Wręcz był mocno zdziwiony, że w PSP możne spać cały stan gdyż wszyscy mają jednakowe godziny wypoczynku i zasugerował, że powinno się to zmienić. 
Także drążcie szanowni strażacy dalej ten temat....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: system 24h na stanowiskach
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 15, 2017, 10:30:51 »
Cytuj
Radca prawny specjalizujący się w prawie pracy jasno nam wytłumaczył, że to pracodawca decyduje gdzie jest miejsce pracy pracownika. A wypoczynek o którym była mowa nie jest tożsamy ze snem. Wręcz był mocno zdziwiony, że w PSP możne spać cały stan gdyż wszyscy mają jednakowe godziny wypoczynku i zasugerował, że powinno się to zmienić.
Także drążcie szanowni strażacy dalej ten temat....
A widziałeś kiedyś książkę podziału bojowego....Służba dyżurna w osobach podoficera i strażaka dyżurnego...służba wartownicza rozpisywana przez dowódcę zmiany.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: system 24h na stanowiskach
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 15, 2017, 10:37:08 »
A widziałeś kiedyś książkę podziału bojowego....Służba dyżurna w osobach podoficera i strażaka dyżurnego...służba wartownicza rozpisywana przez dowódcę zmiany.
No i? Ja tylko mówię co powiedział prawnik.
Widziałem, wypisywałem...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: system 24h na stanowiskach
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 15, 2017, 10:39:45 »
A widziałeś kiedyś książkę podziału bojowego....Służba dyżurna w osobach podoficera i strażaka dyżurnego...służba wartownicza rozpisywana przez dowódcę zmiany.
No i? Ja tylko mówię co powiedział prawnik.
Widziałem, wypisywałem...
To niezły ten prawnik..

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: system 24h na stanowiskach
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 15, 2017, 10:47:23 »
To niezły ten prawnik..
Widzisz ważność niektórych dokumentów jest "nieco" wyższa niż wpisu d-cy zmiany w książce. Regulamin pełnienia służby zatwierdza KM/KP czyli pracodawca a d-ca zmiany to tylko pracownik. Zanieśliśmy mu wszystko łącznie z rozporządzeniami (fakt książki PB nie)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2017, 10:52:05 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: system 24h na stanowiskach
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 15, 2017, 11:13:40 »
Jedynym wyjściem z tej sytuacji są dwuosobowe SK z etatowymi dyżurnymi. Na stanowiskach kierowania w innych formacjach mundurowych obsady są min. 2 osobowe, tylko jak zwykle PSP musi się odróżniać jakąś głupotą i idiotyzmem.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: system 24h na stanowiskach
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 15, 2017, 11:15:36 »
Jedynym wyjściem z tej sytuacji są dwuosobowe SK z etatowymi dyżurnymi. Na stanowiskach kierowania w innych formacjach mundurowych obsady są min. 2 osobowe, tylko jak zwykle PSP musi się odróżniać jakąś głupotą i idiotyzmem.
PSP też miała dwuosobowe SK teraz etaty zabrane z SK są na PB. A niektórym strażakom przeszkadza, że musza zastępować dyżurnego a  w najmniejszych JRG 10% z nich służy dzięki etatom zabranym z SK.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: system 24h na stanowiskach
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 15, 2017, 11:36:12 »
To trzeba zrobić wszystko aby powrócić do poprzedniego stanu rzeczy. Związki do roboty.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: system 24h na stanowiskach
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 15, 2017, 11:38:46 »
To trzeba zrobić wszystko aby powrócić do poprzedniego stanu rzeczy. Związki do roboty.
Zabrać  około 600 etatów z JRG :)
To wymyśliłeś, nawet Ja nie jestem tak szurnięty aby to zaproponować.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2017, 11:49:13 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: system 24h na stanowiskach
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 15, 2017, 11:46:50 »
Ludzie, a jak było kiedyś gdy było 24 na PSK? Jak dyżurny chciał "usiąść na tronie", albo z innych powodów, to nikt z podziału za niego nie siadał? Może to dobry sposób na poznanie roboty z punktu widzenia dyżurnego i chyba niektórym się to przyda.

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: system 24h na stanowiskach
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 15, 2017, 11:50:20 »
Zabrać  około 600 etatów z JRG :)
To wymyśliłeś, nawet Ja nie jestem tak szurnięty aby to zaproponować.

Nie zabrać. Dołożyć :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: system 24h na stanowiskach
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 15, 2017, 11:55:51 »
Nie zabrać. Dołożyć :)
Policz sobie co by zostąło z podwyżek jak byś chciał dorzucić 600 etatów do PSP.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: system 24h na stanowiskach
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 15, 2017, 12:41:09 »
Nie zabrać. Dołożyć :)
Policz sobie co by zostąło z podwyżek jak byś chciał dorzucić 600 etatów do PSP.
Wystarczy żeby ten cyrk z Wiejskiej zmniejśuć do 160 baranów i senat skasować , jakie to by było oszczędności :tuba:

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: system 24h na stanowiskach
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 15, 2017, 12:45:41 »

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: system 24h na stanowiskach
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 15, 2017, 13:33:23 »
Szybciej zmienią na 12 :) , niż dołożą etaty.

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: system 24h na stanowiskach
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 15, 2017, 13:54:16 »
Tak przeglądam sobie ten temat... i zrobiło mi się wyjątkowo nieprzyjemnie, czytając posty, w których aż zieje nienawiścią strażaka z podziału, do jego kolegi (może nie kolegi, bardziej współpracownika) na stanowisku kierowania.

Przechodząc do meritum...tak, 4h podmianki jest prostym dupochronem, który umożliwia nieskomplikowany przeskok z systemu 12 godzinnego na 24 godzinny. Ale jest tutaj coś za coś - albo mój kolega z SKKP będzie miał możliwość pracy na 24h, a raz na jakiś czas ja za niego posiedzę te kilka godzin (a przynajmniej  na papierze), albo nie będę za niego nic robił (BO NIE!!!), i niestety tę możliwości miał nie będzie. To już zależy tylko i wyłącznie od WAS samych, bo na dzień dzisiejszy nastroje na szczeblach wojewódzkich są na tyle korzystne, że grzechem jest nie skorzystać z podanej na tacy możliwości. Jednakże, skoro Państwo wielmożne podgryza się samo w swoim stadku...nie wiem czy nad tym należy zapłakać, czy roześmiać się.

Sami dostarczacie paliwa, aby pewne osoby poważnie zastanowiły się nad wprowadzeniem w JRG systemu 12 godzinnego. Nie wiem, czy niektórzy z piszących tutaj są opłaconymi trollami, działającymi w perspektywie długofalowej na szkodę strażaków (tak, tych co gaszą pożary) czy po prostu kompletnie nie mają pojęcia, o czym piszą. I sami sobie zgody na dodatkowe zarobkowanie pozabieracie...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: system 24h na stanowiskach
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 15, 2017, 15:32:06 »
Nie wiem, czy niektórzy z piszących tutaj są opłaconymi trollami, działającymi w perspektywie długofalowej na szkodę strażaków (tak, tych co gaszą pożary) czy po prostu kompletnie nie mają pojęcia, o czym piszą. I sami sobie zgody na dodatkowe zarobkowanie pozabieracie...
Gdyby jeszcze  dostawali kasę za szkodzenie to bym ich rozumiał, a Oni po prostu są tępi. Jest takie stare przysłowie, które do tej sytuacji pasuje jak ulał "głupich nie sieją sami się rodzą". Amen.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2017, 15:51:10 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: system 24h na stanowiskach
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 15, 2017, 18:43:20 »
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-12-16/sejm-za-zwiekszeniem-liczby-etatow-w-policji/

Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć na pytanie dlaczego w Policji można zwiększyć liczbę etatów, a w PSP nie? :)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: system 24h na stanowiskach
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 15, 2017, 19:31:41 »
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-12-16/sejm-za-zwiekszeniem-liczby-etatow-w-policji/

Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć na pytanie dlaczego w Policji można zwiększyć liczbę etatów, a w PSP nie? :)
Czy nie oglądasz tv. Do czego potrzebna jest w Polsce Policja i wojsko...a do czego straż.Sam sobie odpowiedz.

Offline fa1th

  • Niska grupa, świeży oddech
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: system 24h na stanowiskach
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 15, 2017, 23:23:34 »
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-12-16/sejm-za-zwiekszeniem-liczby-etatow-w-policji/

Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć na pytanie dlaczego w Policji można zwiększyć liczbę etatów, a w PSP nie? :)
Czy nie oglądasz tv. Do czego potrzebna jest w Polsce Policja i wojsko...a do czego straż.Sam sobie odpowiedz.

straż może z działka lać wodą ludzi z PEŁO :P