Autor Wątek: Zakup aparatów powietrznych, gdzie najtaniej ?  (Przeczytany 3260 razy)

Offline ZIBI89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Zakup aparatów powietrznych, gdzie najtaniej ?
« dnia: Styczeń 14, 2017, 11:35:16 »
    Witam, moja jednostka planuje zakupić 4 kompletne aparaty powietrzne firmy Fenzy (najpopularniejsze aparaty w naszej okolicy, oraz używane przez pobliską PSP).
Jesteśmy na etapie pozyskiwania środków na ten zakup i jak zwykle najważniejszym wyznacznikiem jest cena w ocenie władz im taniej tym lepiej, a jeszcze lepiej gdybyśmy w ogóle o nie się nie starali bo po co nam to jak jesteśmy tylko OSP. Ja jestem innego zdania, dlatego walczymy.
    Dość pisania, najtaniej na chwilę obecną udało mi się znaleźć cenę brutto: 3 567,00  zł za sztukę Aparat powietrzny Aeris typ 2 z maską OptiPro i butlą stalową 6l/300 bar, do kompletu należy doliczyć jeszcze czujnik bezruchu Sygnalizator bezruchu Bodyguard 1000 ok 600zł, więc za jeden komplet wychodzi prawie 4200zł czyli za 4 sztuki ok 17000zł.
Pytanie czy ktoś wie, albo ma dojście do bezpośredniego dystrybutora, hurtowni, gdziekolwiek, gdzie można było by cały zestaw zakupić taniej ?
    Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.
email do kontaktu ospplawno@gmail.com
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2017, 12:02:54 wysłana przez ZIBI89 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zakup aparatów powietrznych, gdzie najtaniej ?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2017, 12:07:42 »
Sprawdź koszy i częstotliwość przeglądów.
Bo możesz się naciąć.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Ancoron

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Zakup aparatów powietrznych, gdzie najtaniej ?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2017, 12:16:59 »
Jeżeli chodzi o cenę, to proponuję napisać maila do danego producenta. Cztery egzemplarze to nie jest może zakup hurtowy, ale napewno łatwiej będzie Ci się czegokolwiek dowiedzieć a może i cenę "ujednolicic". Nie warto szukać rzeczy najtanszych, natomiast jeżeli taki samych używają pobliskie jednostki, to proponuję również ich zapytać o rekomendację.

Offline szeregowystr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Zakup aparatów powietrznych, gdzie najtaniej ?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2017, 16:23:26 »
Sperian wymaga dla aeris 2 przeglądu raz w roku (zwykły przegląd roczny na Posi3 USB i proste naprawy zrobi Ci załoga PSP ), przegląd główny z obligatoryjną wymianą pakietu części (maska+aparat) raz na 6 lat. Tak się porobiło na rynku, że producenci często dają gorsze ceny niż inne firmy (mają podpisane z nimi umowy i Ciebie jako osobę prywatną zleją). Jedyne rozwiązanie to pisać maila z prośbą o ofertę. Zapytaj w PSP pewnie Ci podpowiedzą gdzie kupić najtaniej. Pozdrawiam

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Zakup aparatów powietrznych, gdzie najtaniej ?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2017, 14:36:00 »
najlepiej to co ma poblisku psp bo jak robią w jednostce przeglądy aparatów to można troszkę pieniędzy zaoszczędzić, tylko wydajesz na części które trzeba wymieniać co roku tak przynajmiej ma drager tylko przegląd głowny co 6 lat dajesz do serwisu .

Offline nowy998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 230
Odp: Zakup aparatów powietrznych, gdzie najtaniej ?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 20, 2017, 17:25:45 »
A jam ma pytanie z innej beczki, gdzie znajdę przepis, który zabrania lub zezwala strażakowi podłączenie do swojego aparatu ODO drugiej maski lub kaptura ucieczkowego dla osoby poszkodowanej?

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Zakup aparatów powietrznych, gdzie najtaniej ?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 20, 2017, 18:18:29 »
Wiem tylko że kaptury ucieczkowe z Dragiera mają osobną butlę w pokrowcu razem z tym kapturem czas pracy to około 10-15 minut, wolał bym nie podpinać osoby poszkodowanej do swojego aparatu bo nie wiadomo  jak się zachowa a i z maską mogą być problemy z założeniem takiej osobie.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Zakup aparatów powietrznych, gdzie najtaniej ?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 20, 2017, 18:22:00 »
Cytuj
najtaniej na chwilę obecną udało mi się znaleźć cenę brutto
te kwoty to zebrane ceny ze stron, czy oferty pod Ciebie? bo jeśli tylko ceny ze stron, to pisz o oferty, zobaczysz  że cena może być  niższa.

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Zakup aparatów powietrznych, gdzie najtaniej ?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 21, 2017, 00:08:39 »
A jam ma pytanie z innej beczki, gdzie znajdę przepis, który zabrania lub zezwala strażakowi podłączenie do swojego aparatu ODO drugiej maski lub kaptura ucieczkowego dla osoby poszkodowanej?
Dokładnie nie pamiętam ale chyba do roku 2007 CNBOP nie dopuszczało aparatów z trójnikiem (na przewodzie średniego ciśnienia) do podłączania drugiego automatu oddechowego z maską. Po 2007 r aparaty oddechowe wyposażone w taki trójnik były i obecnie są dopuszczane (ta grupa sprzętu jest na liście MSWiA, określającej, które wyroby podlegają dopuszczeniu w CNBOP).
Wg mnie skoro mają świadectwo dopuszczenia do stosowania w ochronie ppoż. -  to wolno stosować takie rozwiązania.
Natomiast żaden kaptur ucieczkowy nie posiada dopuszczenia CNBOP, to znowu wg mnie - nie wolno ich stosować w kraju.   
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2017, 00:13:47 wysłana przez strażak biurkowy »

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Zakup aparatów powietrznych, gdzie najtaniej ?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 21, 2017, 15:09:24 »
Skąd wynika taki wniosek, że jak czegoś nie ma w rozporządzeniu to tego nie wolno stosować?
Moim zdaniem to nieprawdziwe stwierdzenie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2017, 20:51:36 wysłana przez Sylwek »

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Zakup aparatów powietrznych, gdzie najtaniej ?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 21, 2017, 21:11:54 »
Nie będę się upierał, ale wg mnie jak jakiś wyrób jest opisany w rozporządzeniu to często niestety dla nas, musi być zgodny z wymaganiami określonymi w tym dokumencie. Jak wyrobu nie ma na tej liście to hulaj dusza. tak jest np ze sprzętem rat. wysokościowego,
 ale Kolego Sylwku spróbuj kupić samochód poż. bez dopuszczenia ale spełniający Twoje potrzeby.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Zakup aparatów powietrznych, gdzie najtaniej ?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 21, 2017, 21:19:29 »
Myślę że oboje macie racje, bo kaptury są chyba na liście przedmiotów wymagających certyfikatu, tylko żaden na polski rynek nie uzyskał go.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Zakup aparatów powietrznych, gdzie najtaniej ?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 22, 2017, 08:33:47 »
@madmax29 @ strażak biurowy to bardzo łatwo sprawdzić: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20100850553 strony 7303, 7304 i7305 to tabelka i tam są maski wg PN-EN 136 http://sklep.pkn.pl/pn-en-136-2001p.html a kapturów wg EN403 http://sklep.pkn.pl/pn-en-403-2007p.html ja nie widzę. 
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2017, 08:51:48 wysłana przez Sylwek »