Autor Wątek: Magazyn  (Przeczytany 3999 razy)

Offline stepol1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Magazyn
« dnia: Styczeń 09, 2017, 21:37:17 »
Witam. Mam magazyn o Q=6000 MJ/m2 i pow. 100 m2, przy granicy działki i w odległości 3,7 od budynku trafo na jednej działce budowlanej. Poniżej rysunek. Proszę specjalistów o sprawdzenie mnie. Dla odległości budynków chcę zastosować par 273 ust.1 (na jednej działce). Czy może lepiej ścianę oddzielenia pożarowego na linii AB. Stropodach budynku niższego (magazynu) pokryty papą na lepiku - czy stosować ogniomur 30 cm?  Na długości ściana przy granicy działki tam, gdzie odległość jest mniejsza jak 4 m będzie jako ściana oddzielenia pożarowego REI 240. Dzięki za wszelkie sugestie.

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Jefferson21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Magazyn
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2017, 22:21:10 »
Prefabrykowane stacje transformatorowe stosowane w sieciach elektroenergetycznych to są budowle a nie budynki dlatego przepisy warunków- technicznych nie mają tutaj zastosowania a jedynie ogólne przepisy prawa budowlanego.

Offline mariusz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
Odp: Magazyn
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2017, 09:16:14 »
WT par. 209.3. Wymagania dotyczące bezpieczeństwa pożarowego budynków oraz części budynków stanowiących odrębne strefy pożarowe, określanych jako PM, odnoszą się również do garaży, hydroforni, kotłowni, węzłów ciepłowniczych, rozdzielni elektrycznych, stacji transformatorowych, central telefonicznych oraz innych o podobnym przeznaczeniu.

Offline Jefferson21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Magazyn
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2017, 12:53:01 »
WT par. 209.3. Wymagania dotyczące bezpieczeństwa pożarowego budynków oraz części budynków stanowiących odrębne strefy pożarowe, określanych jako PM, odnoszą się również do garaży, hydroforni, kotłowni, węzłów ciepłowniczych, rozdzielni elektrycznych, stacji transformatorowych, central telefonicznych oraz innych o podobnym przeznaczeniu.

Co to ma wspólnego z odległościami między budynkami?

Offline mariusz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
Odp: Magazyn
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 26, 2017, 22:44:06 »
To, że trafo traktujemy jak budynek PM i przepisy WT mają zastosowanie.

Offline Jefferson21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Magazyn
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 27, 2017, 21:00:28 »
Zdrowy rozsądek też mi tak kazał myśleć do momentu aż zapoznałem się ze stanowiskiem Ministerstwa Gospodarki z dnia 14 września 2009 r DRE-II-4041-9-EW/09 dotyczącym luk prawnych w odniesieniu do wolnostojących małogabarytowych stacji transformatorowych, polecam również zapoznanie się z wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku  z dnia 20.03.2014 r. II SA/Bk 955/13. po tej lekturze nie będziesz już taki pewny.


Offline mariusz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
Odp: Magazyn
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 27, 2017, 22:14:44 »
Ok dzieki, zapoznam się z tym.

Offline gregus30

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Magazyn
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 05, 2019, 10:00:46 »
Zdrowy rozsądek też mi tak kazał myśleć do momentu aż zapoznałem się ze stanowiskiem Ministerstwa Gospodarki z dnia 14 września 2009 r DRE-II-4041-9-EW/09 dotyczącym luk prawnych w odniesieniu do wolnostojących małogabarytowych stacji transformatorowych, polecam również zapoznanie się z wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku  z dnia 20.03.2014 r. II SA/Bk 955/13. po tej lekturze nie będziesz już taki pewny.



czy jest gdzieś dostępne online to stanowisko ministra gospodarki ? Nie mogę znaleźć. Ma ktoś ?