Autor Wątek: Odznaczenia OSP - "Wysługa lat"  (Przeczytany 2544 razy)

Offline Espiro

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odznaczenia OSP - "Wysługa lat"
« dnia: Styczeń 07, 2017, 13:00:07 »
Witam Wszystkich!
Temat był wałkowany wielokrotnie przeczytałem wszystkie tematy z tym związane lecz chciałbym zapytać Was o radę.
Po zmianie zarządu, który był konieczny brakiem aktywności ze strony starszych członków wymieniliśmy zarząd na kompletnie nowy co za tym szło prawie wszyscy, którzy byli poprzednio odeszli więc sprawa odznaczeń sprzętu nie wypełnionych ksiąg została dla nas bez żadnej pomocy w wyjaśnieniach. Więc starając się samemu dojść do ładu, zasięgając rady gminnego związku nadaliśmy odznaczenia za wysługę lat od 16 roku życia później doszedłem do tego że staż w MDP również się liczy i teraz ciężko to odkręcić gdyż zostały przyznane odznaczenia części członkom od 16 roku życia i teraz nie wiem czy trzymać się tej wersji że nadajemy odznaczenia od 16 roku życia czy od momentu wstąpienia do MDP. Byłoby to krzywdzące dla członków którzy otrzymali już odznaczenia bo odkręcić się tego już nie da. I pytanie moje jest jak to u Was wygląda w jednostkach na jakiej zasadzie przydzielacie wyżej wymienione odznaczenia?
Pozdrawiam

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Odznaczenia OSP - "Wysługa lat"
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2017, 09:01:32 »
... teraz nie wiem czy trzymać się tej wersji że nadajemy odznaczenia od 16 roku życia czy od momentu wstąpienia do MDP. Byłoby to krzywdzące dla członków którzy otrzymali już odznaczenia bo odkręcić się tego już nie da. ...
Regulamin odznaczeń, odznak i wyróżnień
43. Odznaka „Za Wysługę Lat” przewidziana jest dla członków ochotniczych straży pożarnych, młodzieżowych i harcerskich drużyn pożarniczych oraz działaczy Związku OSP RP, wykazujących się działalnością przez co najmniej pięć lat. Odznaka uzupełniana jest w cyklu pięcioletnim oznaczeniem liczby lat działalności w OSP.
Wysługę liczy się od dnia wstąpienia do OSP/MDP i to nie podlega dyskusji. Wyrównania zaliczenia wcześniejszego stażu osobom którym przyznano odznaki licząc od 16 roku życia dokonałbym przy wręczając kolejnej odznaki licząc prawidłowo i tym samym skracając czasookres miedzy przyznanymi odznakami. Np. odznakę "5 lat" przyznano 21-latkowi licząc od 16 roku życia a zaczął on działalność w wieku 14 lat > odznakę wysługi "10 lat" nadałbym mu w wieku 24 lat i w ten sposób doprowadziłbym do zgodności z regulaminem.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Espiro

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Odznaczenia OSP - "Wysługa lat"
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2017, 10:25:49 »
Z tym że składając wniosek o wysluge lat podawałem date wstapienia czy to nie będzie problem jak podam dla tej samej osoby inna date?

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Odznaczenia OSP - "Wysługa lat"
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2017, 07:56:02 »
Jeżeli będą wątpliwości wyjaśnisz w czym rzecz. Taka droga wydaje mi się najwłaściwsza.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe