Autor Wątek: Podkupowanie członków związku  (Przeczytany 90605 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 21, 2017, 13:50:57 »
http://www.straz.gda.pl/aktualnosci/wydarzenia/kw-psp/aktualnosci-2017/609-spotkanie-wigilijne

Pomorze chyba też przeciwko Panu O. bo jak widać Pomorski Komendant Wojewódzki o dwa oczka wyżej w hierarchii stawia Przewodniczącego "S" niż Komendantów Miejskich i Powiatowych  :gwiazdki: I wyżej od starszego stopniem Przewodniczącego Floriana
Komendanci Miejscy/Powiatowi  są umieszczeni dobrze gdyż na tym spotkaniu są moim zdaniem jako podwładni gospodarza. W przypadku szefów ZZ starszeństwo stopnia nie ma to nic do rzeczy gdyż chodzi o funkcję w ZZ.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline doris

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 23, 2017, 13:51:04 »
Eqinox nie potrafisz czytać ze zrozumieniem czy nie chcesz?

Cytuj
19 grudnia 2017 roku na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Gdańsku odbyło uroczyste spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyli  pracownicy cywilni oraz funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej PSP w Gdańsku.

Uroczystość rozpoczął pomorski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Tomasz Komoszyński. W imieniu kierownictwa złożył życzenia świąteczne i noworoczne wszystkim strażakom oraz pracownikom cywilnym. Wśród zaproszonych gości na spotkaniu obecni byli:

Jako podwładni gospodarza jak piszesz wymienieni zostali pracownicy cywilni oraz funkcjonariusze KW PSP. A Komendanci Miejscy i Powiatowi jako zaproszeni goście, wśród pozostałych gości. I nie jest przypadkiem że wicewojewoda jest na pierwszym miejscu, a biskup jest wymieniony przed kapelanem. Bo tak wymaga przyjęty protokół i obowiązująca hierarchia. A w tej hierarchii zaproszonych gości Pomorski Komendant Wojewódzki najniżej widzi Komendantów Miejskich i Powiatowych, niżej niż przewodniczących związków zawodowych.

Ale w zasadzie nie powinno to dziwić patrząc na to co się dzieje. Znajomi z pomorza mówią że przewodniczący "S" jak jest w KW to się tytułuje 04. Czyli wyżej niż Komendanci Miejscy i Powiatowi.  :wall:

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 23, 2017, 22:15:56 »
Co tam słychać w świętokrzyskim? Uspokoiło się już, macie ten jeden związek?

Niebawem pewnie będzie.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 24, 2017, 08:43:19 »
... Pomorski Komendant Wojewódzki o dwa oczka wyżej w hierarchii stawia Przewodniczącego "S" niż Komendantów Miejskich i Powiatowych  :gwiazdki: I wyżej od starszego stopniem Przewodniczącego Floriana
Nie szukajmy sensacji tam gdzie jej nie ma > przewodniczący związków reprezentują szczebel wojewódzki i dlatego są wymienieni przed komendantami szczebla powiatowego, natomiast nazwy związków NSZZ"S" i ZZS"F" alfabetycznie dają pierwszeństwo Solidarności.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 24, 2017, 10:30:02 »
Ale w zasadzie nie powinno to dziwić patrząc na to co się dzieje. Znajomi z pomorza mówią że przewodniczący "S" jak jest w KW to się tytułuje 04. Czyli wyżej niż Komendanci Miejscy i Powiatowi.  :wall:
Kryptonimem radiowym się tytułuje... Niech znajomi zmienią dilera (albo zmniejszą dawkę) bo następny news z Pomorza będzie, że przewodniczący każe do siebie mówić ekscelencja albo 007  :szalony: :szalony:
A Komendanci Miejscy i Powiatowi jako zaproszeni goście, wśród pozostałych gości. I nie jest przypadkiem że wicewojewoda jest na pierwszym miejscu, a biskup jest wymieniony przed kapelanem. Bo tak wymaga przyjęty protokół i obowiązująca hierarchia. A w tej hierarchii zaproszonych gości Pomorski Komendant Wojewódzki najniżej widzi Komendantów Miejskich i Powiatowych, niżej niż przewodniczących związków zawodowych.
Człowieku to się nazywa precedencja i ma sztywne zasady (jeśli masz ochotę to chyba nawet ma gdzieś książkę o tym) w tym przypadku szczebel wojewódzki zawsze będzie wyżej od szczebla powiatowego (u księżny to jest dużo bardziej skomplikowane)!  Więc @piotr998 ma 100 % rację.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2017, 10:39:40 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 24, 2017, 12:57:15 »

siwiak

  • Gość
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 04, 2018, 17:04:18 »
chciałem się zapisać do związku, ale przewodniczący mnie nie przyjął, czy mogę się jakoś odwołać?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 04, 2018, 17:09:55 »
chciałem się zapisać do związku, ale przewodniczący mnie nie przyjął, czy mogę się jakoś odwołać?
Jak to uzasadnił?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

siwiak

  • Gość
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 04, 2018, 17:14:23 »
Brak
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2018, 15:09:18 wysłana przez siwiak »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 04, 2018, 17:22:37 »
deklaracje złozyłem 14 listopada i nie otrzymałem odpowiedzi do dziś?
Do jakiego i gdzie?

siwiak

  • Gość
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 04, 2018, 17:25:40 »
.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2018, 15:12:02 wysłana przez siwiak »

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 05, 2018, 05:43:25 »
deklaracje złożyłem do przewodniczącego ZZ w swojej komendzie. ...
Który związek: Florian, Solidarność czy Pracownicy Pożarnictwa?
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 05, 2018, 09:48:06 »
deklaracje złożyłem do przewodniczącego ZZ w swojej komendzie. ...
Który związek: Florian, Solidarność czy Pracownicy Pożarnictwa?
Może kolega chciał zapisać się do FZZSM skoro ciężko mu odpowiedzieć do którego z powyższych, który piotr998 wymienił.

siwiak

  • Gość
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 16, 2018, 15:47:31 »
.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2018, 15:13:21 wysłana przez siwiak »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 16, 2018, 16:21:58 »
Związek na S. Cwaniacy odrzucili 25 podań. Zrobiła się klika 10 osób.
Napisz proszę jakie województwo a masz 80% szans, że dostaną opierdol i być może bedą musieli zmienić zdanie
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 16, 2018, 17:37:32 »
zapewne panowie obawiali się rewolucji w wyborach

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #91 dnia: Luty 18, 2018, 12:04:46 »
Jak tam sytuacja w kraju odnośnie podkupowania członków związku. W świętokrzyskim obserwując zebrania sprawozdawczo wyborcze widać dużą rotację ludzi z F do S. Jak tak będzie dalej to chyba F zniknie w świętokrzyskim.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #92 dnia: Luty 18, 2018, 16:24:57 »
Jak tam sytuacja w kraju odnośnie podkupowania członków związku. W świętokrzyskim obserwując zebrania sprawozdawczo wyborcze widać dużą rotację ludzi z F do S. Jak tak będzie dalej to chyba F zniknie w świętokrzyskim.
A czy nie przypadkiem pan K.O. nie jest ze świętokrzyskiego...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #93 dnia: Luty 18, 2018, 16:34:20 »
Jest na 100% o ile dobrze pamiętam z Opatowa.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #94 dnia: Luty 18, 2018, 21:01:40 »
Słuchając chłopaków z F to już chyba nie zostanie wybrany w świętokrzyskim.  Mówią że błędem było wybranie go na przewodniczącego wojewódzkiego i krajowego.

Offline pytek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #95 dnia: Luty 19, 2018, 20:00:04 »
KO nie pasuje bo się nie układa. Potrzebujecie takiego co liże d-ę. W końcu w świętokrzyskim braknie  stołków i co zrobi dobra zmiana? Potrzebni są ludzie ideowi ale przede wszystkim merytoryczni i obojętnie czy z S-ki czy z innego związku. Byle nie mianować miernot z czwartego szeregu, którzy za kasę zrobią wszystko teraz nie patrząc na jutro. Kolego Eginox nie masz pojęcia co do liczebności Floriana  a świętokrzyskie czy lubelskie nie jest wyrocznią w tym temacie. Zbierane były dane w sprawie Przewodniczących i nieoficjalnie liczebności co przeczy twojej paplaninie. strazak2017 co wyścig szczurów się zaczął? Nie takie asy próbowały zamącić. Świętokrzyskie to ile wiem 1000-1100 strażaków . To jeszcze nie kraj i nie wyrocznia. Florian się utrzymał 25 lat i utrzyma się dalej a straty były  i będą.   Z czasem  organizacje się odbudowały. Ponad 5300 ludzi nie zniknie za pomocą czarodziejskiej  różdżki. Życzę kolegom z S-ki samych mądrych decyzji i jak najwięcej obsadzenia stołków ale żeby byli  to ludzie merytoryczni i ideowi a nie tylko ideowi i miernoty. Będzie mi miło jak tak się stanie . Poz. Pytek

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #96 dnia: Luty 19, 2018, 20:26:27 »
Pytek wyścig szczurów trwa już dwa lata :) Obiecanki stołków też trwają już dwa lata. Zobaczy czy z tych wszystkich obietnic się wywiążą bo wszyscy którzy dali się omamić czekają na stołki, aspirantki i stopnie.

Offline pytek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #97 dnia: Luty 22, 2018, 20:57:14 »
strazak 2017 nie oczerniaj gościa (KO) jeżeli nie masz dowodów na działanie przeciw związkowcom i strażakom. Co do 2 letniego wyścigu szczurów to twoja opinia . Ja  napisałem ,że ty zacząłeś swój wyścig pisząc nieprawdę. Cieniutkie wywody i jeszcze cieńsza znajomość tematu. Jednym słowem  żenada. Brak podstawowych wiadomości i orientacji w temacie. Szkoda czasu na takie bebloły.  Pytek

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #98 dnia: Luty 23, 2018, 19:41:26 »
strazak 2017 nie oczerniaj gościa (KO) jeżeli nie masz dowodów na działanie przeciw związkowcom i strażakom. Co do 2 letniego wyścigu szczurów to twoja opinia . Ja  napisałem ,że ty zacząłeś swój wyścig pisząc nieprawdę. Cieniutkie wywody i jeszcze cieńsza znajomość tematu. Jednym słowem  żenada. Brak podstawowych wiadomości i orientacji w temacie. Szkoda czasu na takie bebloły.  Pytek

Pytek pokaż mi gdzie oczerniam przewodniczącego ZZ.  Pokaż mi gdzie napisałem nieprawdę odnośnie uciekania ludzi z F.  Co do znajomości tematu ZZ to znam go od podszewki bo parę dobrych lat w nich działałem. Jak byś bardziej, ze zrozumieniem czytał moje posty to zwrócił byś uwagę, że bardziej nie podoba mi się działanie S niż F.  A za Floriana zawsze trzymałem kciuki bo w moim województwie zawsze był to związek apolityczny.

Offline pytek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #99 dnia: Luty 25, 2018, 18:46:54 »
Po pierwsze nie napisałem, że oczerniasz tylko ,że mącisz nie znając tematu i to podtrzymuję. Nie znasz KO a z gadaniny jedna baba drugiej babie skazujesz gościa na niebyt. Nie będąc we Florianie mówisz ,że błędem by było ,żeby został krajowym. Z drugiej strony cenisz Floriana za apolityczność.I tu jest mącenie i żenada.  Będą wybory to zobaczymy. Ludzie nie uciekają a migrują a odejście  200  osób w skali kraju to nie  to nie plaga lecz normalna wymiana wynikająca z innych pobudek.  Z czasem  związek się odbuduje jak się okaże ,że stołków brakło. Przerabialiśmy to nie raz i inie dwa. Dla szukających stołków za wszelką cenę powrotu nie będzie. Niech każdy związek buduję swoją przyszłość i nic mi do tego. Ma swoich członków i swoje cele i zadania. Jeżeli nie jesteś członkiem Floriana  to z jakich pobudek i w jakim celu zabierasz głos  w temacie który Cię nie dotyczy. Czyżby było zamówienie ? Pytek