Autor Wątek: Podkupowanie członków związku  (Przeczytany 90589 razy)

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Podkupowanie członków związku
« dnia: Styczeń 06, 2017, 20:51:43 »
Panowie patrząc na to co się dzieje obecnie w województwie świętokrzyskim postanowiłem zalogować się na forum i spytać czy w innych województwach jest tak samo. A mianowicie:
Czy w innych województwach tworzą się kosztem innych związków struktury S-ki obiecując strażakom szkoły i stanowiska (tak właśnie było w mojej KP)?
Czy na szkoły kierowane są tylko osoby z S-ki?
Czy komendantami zostają osoby które zakładały zarządy terenowe S-ki?
Po przepracowaniu 20 lat nie widziałem nigdy takich rzeczy jak dzieją się teraz. Obecnie nie jestem w żadnym związku ale byłem już i we Florianie i Solidarności ale zrezygnowałem z uwagi na obecną sytuację jaka panuje w moim województwie. Aby nie być gołosłownym postaram się zebrać trochę dokładniejszych informacji i opiszę na forum.
Żeby nie było nie mam nic do żadnych związków jeżeli działają uczciwie i nie koszą się wzajemnie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2017, 22:01:41 »
Obecnie nie jestem w żadnym związku ale byłem już i we Florianie i Solidarności ale zrezygnowałem z uwagi na obecną sytuację jaka panuje w moim województwie.
Skoro nie jesteś w żądnym ZZ to czemu piszesz w sprawie typowo związanej z działalnością ZZ?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2017, 23:35:33 »
Skoro nie jesteś w żądnym ZZ to czemu piszesz w sprawie typowo związanej z działalnością ZZ?
Obecnie nie jestem w żadnym związku ale byłem już i we Florianie i Solidarności ale zrezygnowałem z uwagi na obecną sytuację jaka panuje w moim województwie.

Ciekawy temat został podniesiony...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2017, 07:18:17 »
Potwierdzam taką samą sytuację. Rozmawiałem z kolegą i wiem że proponuje się strażakom przejście do związku po to np aby trafić na listę do szkoły lub przyspieszyć awans.

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 07, 2017, 11:16:32 »
Cytuj
Skoro nie jesteś w żądnym ZZ to czemu piszesz w sprawie typowo związanej z działalnością ZZ?

Dlatego:
1. Szkoda mi tego co przez tyle lat było w miarę normalnie rozwiązywane, nikt nikomu członków nie zabierał, młodzież zapisywała się do związków bo widziała w tym cel ogólny a nie tak jak teraz tylko swój: szybki awans, szkoła, stanowisko.
2. Szkoda mi tych młodych przewodniczących, którzy tylko się musza tłumaczyć dlaczego z ich związku nikt nie idzie do szkoły lub nie otrzymuje grupy. U mnie przewodniczący Floriana staje na "rzęsach"  żeby mu się chłopaki nie przepisali do S-ki.
3. Lubiłem działalność związkową, do tej pory szkoda mi że odszedłem ale nie chcę być utożsamiany z  tym co obecnie się dzieje.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2017, 12:08:50 wysłana przez Butel »

piter74

  • Gość
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 07, 2017, 13:44:26 »
Bo każdy związkowiec u władzy jest jak polityk czyli ...... i ......... Dbają o siebie kłamią i obiecują gruszki na wierzbie bo  nic więcej nie potrafią i tak aby do emerytury.

Offline Nostra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 07, 2017, 15:01:05 »
Panowie patrząc na to co się dzieje obecnie w województwie świętokrzyskim postanowiłem zalogować się na forum i spytać czy w innych województwach jest tak samo. A mianowicie:
Czy w innych województwach tworzą się kosztem innych związków struktury S-ki obiecując strażakom szkoły i stanowiska (tak właśnie było w mojej KP)?
To może świadczyć o łatwowierności strażaków w takie obiecanki. Przecież nie każdy pójdzie na szkołę, nie każdy otrzyma upatrzone stanowisko. Więc jeśli łykają takie "przynęty" to może świadczyć o poziomie intelektualnym tych osób. Myślę, że rozwiązaniem takiej sytuacji byłaby zmiana Ustawy o PSP -  Art. 58. 1. Strażacy mogą się zrzeszać w związkach zawodowych na zasadach określonych w ustawie z dnia 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych (Dz. U. z 2015 r. poz. 1881). Zmiana zapisu na "związku zawodowym" rozwiązałaby wszystkie problemy dotyczące trójpodziału władzy związkowej w PSP. Odrębną kwestią byłoby powołanie tego jednego-jedynego-słusznego ZZ w PSP.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 07, 2017, 15:54:43 »
Bo każdy związkowiec u władzy jest jak polityk czyli ...... i ......... Dbają o siebie kłamią i obiecują gruszki na wierzbie bo  nic więcej nie potrafią i tak aby do emerytury.
A o kogo mają dbać? Dbają o członków ZZ i to jest normalne bo obliguje ich do tego statut ( w przypadku "S") cytat z preambuły:
"prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych"
Skoro @piter74 lubisz uogólniać to Ja zrobię tak samo "każda łajza, której kariera w PSP się nie układa zwala winę na ZZ nie widzi, że jest sam tępakiem".
Odrębną kwestią byłoby powołanie tego jednego-jedynego-słusznego ZZ w PSP.
To w ciągu 10 lat się stanie samoistnie zobaczysz. Wygra najsilniejszy.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 07, 2017, 21:39:36 »
Cytuj
To może świadczyć o łatwowierności strażaków w takie obiecanki. Przecież nie każdy pójdzie na szkołę, nie każdy otrzyma upatrzone stanowisko. Więc jeśli łykają takie "przynęty" to może świadczyć o poziomie intelektualnym tych osób

A jeśli nie mają wyboru bo bez tego w ogóle nie ma możliwości a tak chociaż jest szansa?

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 08, 2017, 01:24:15 »
Skoro @piter74 lubisz uogólniać to Ja zrobię tak samo "każda łajza, której kariera w PSP się nie układa zwala winę na ZZ nie widzi, że jest sam tępakiem".

Ta łajza nie zaczyna psioczyc na ZZ, tylko się do nich zapisuje i zaczyna aktywnie działać, żeby dostać to czego normalnie nigdy by nie osiągnął bo jest na to za głupi.

Odrębną kwestią byłoby powołanie tego jednego-jedynego-słusznego ZZ w PSP.
To w ciągu 10 lat się stanie samoistnie zobaczysz. Wygra najsilniejszy.

To w końcu wyjaśniłes po co są ZZ w straży - do walki między sobą w celu wzajemnej eliminacji. W sumie się zgadzam - dokładnie tak to wygląda, trzeba tylko jeszcze dodać odcinanie kuponów z bycia przy korycie (dotyczy zarówno obecnych jak i poprzednich układów).

Offline Nostra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 08, 2017, 03:57:44 »
Cytuj
To może świadczyć o łatwowierności strażaków w takie obiecanki. Przecież nie każdy pójdzie na szkołę, nie każdy otrzyma upatrzone stanowisko. Więc jeśli łykają takie "przynęty" to może świadczyć o poziomie intelektualnym tych osób

A jeśli nie mają wyboru bo bez tego w ogóle nie ma możliwości a tak chociaż jest szansa?

W mojej komendzie jest więcej niż jeden ZZ. Członkowie każdego związku chcą iść na szkoły, ale idzie strażak spoza związków. Trzeba mieć świadomość, ze to nie ZZ wydają skierowanie a 01. Koligacje ZZ z 01 pozostawiam na boku.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 08, 2017, 12:18:44 »
Ta łajza nie zaczyna psioczyc na ZZ, tylko się do nich zapisuje i zaczyna aktywnie działać, żeby dostać to czego normalnie nigdy by nie osiągnął bo jest na to za głupi.
Mam odmienne zdanie i będę się trzymał swego. Jeśli komuś nie idzie kariera w PSP to szuka winnych i nigdy siebie nie wini tylko zawsze jakieś siły tajemne. 
To w końcu wyjaśniłes po co są ZZ w straży - do walki między sobą w celu wzajemnej eliminacji.
Nie prawda to się dzieje samoistnie. ZZ w PSP ze sobą współpracują patrz ostatnie wspólne stanowiska i porozumienia.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 09, 2017, 08:06:12 »
... Czy w innych województwach tworzą się kosztem innych związków struktury S-ki obiecując strażakom szkoły i stanowiska (tak właśnie było w mojej KP)?
Czy na szkoły kierowane są tylko osoby z S-ki?
Czy komendantami zostają osoby które zakładały zarządy terenowe S-ki? ...
Wydaje mi się że problem jest innej natury > kim są komendanci powiatowi/ miejscy że dają się prowadzić na sznurku? To w końcu ich uprawnienia i odpowiedzialność.
O postawie komendanta wojewódzkiego który to toleruje nie wspomnę - czy ten chłop ma jaja?
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 09, 2017, 10:12:47 »
... Czy w innych województwach tworzą się kosztem innych związków struktury S-ki obiecując strażakom szkoły i stanowiska (tak właśnie było w mojej KP)?
Czy na szkoły kierowane są tylko osoby z S-ki?
Czy komendantami zostają osoby które zakładały zarządy terenowe S-ki? ...
Wydaje mi się że problem jest innej natury > kim są komendanci powiatowi/ miejscy że dają się prowadzić na sznurku? To w końcu ich uprawnienia i odpowiedzialność.
O postawie komendanta wojewódzkiego który to toleruje nie wspomnę - czy ten chłop ma jaja?
A co jeśli dzięki powołaniu nowego związku polepszyły się warunki pracy strażaków i w wyniku jego działania poprawiła się sytuacja strażaków najmniej zarabiających i blokowanych w awansach . Nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka . Pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2017, 18:42:12 wysłana przez wujo 2010 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 09, 2017, 17:59:44 »
A co jeśli dzięki powołaniu nowego związku polepszyły się warunki pracy strażaków i w wyniku jego działania poprawiła się sytuacja strażaków najmniej zarabiających i blokowanych w awansach ?
To szczerze wam gratuluję, że mieliście odwagę coś w swojej służbie zmienić, a nie tylko narzekać, że źle jest.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 09, 2017, 18:41:05 »
A co jeśli dzięki powołaniu nowego związku polepszyły się warunki pracy strażaków i w wyniku jego działania poprawiła się sytuacja strażaków najmniej zarabiających i blokowanych w awansach ?
To szczerze wam gratuluję, że mieliście odwagę coś w swojej służbie zmienić, a nie tylko narzekać, że źle jest.
Dzięki nie spoczniemy na laurach . U nas nikt nikogo nie podkupuje , tylko widząc poprawę warunków służby sami przechodzą .
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline bebzon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 09, 2017, 23:24:47 »
Może czas zacząć coś robić ludzie działacze czekają co żeście ustalili w kwesti podwyżek a tu tematy zastępcze albo wcale nie piszą

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 10, 2017, 07:50:29 »
A co jeśli dzięki powołaniu nowego związku polepszyły się warunki pracy strażaków i w wyniku jego działania poprawiła się sytuacja strażaków najmniej zarabiających i blokowanych w awansach . Nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka . Pozdrawiam :)
Na pewno nie można uogólniać i wrzucać wszystkich to jednego worka.
Nasuwa się jednak pytanie - czy stary związek zabraniał komendantowi kierować jednostką w sposób w jaki to robi przy nowym związku? Kpina.
Komendanci decydują i odpowiadają za swoje decyzje, niezależnie od tego z którym związkiem współpracują.
Tylko - powtórzę się - muszą mieć jaja.
Odrębną sprawą jest fakt, że komendantom jest na rękę wielość związków:
Ustawa o związkach zawodowych - Art. 30. 5. Jeżeli w sprawie ustalenia regulaminu wynagradzania, regulaminów nagród i premiowania, regulaminu zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, planu urlopów lub regulaminu pracy, a także okresów rozliczeniowych, o których mowa w art. 129 § 2 i art. 135 § 2 i 3 Kodeksu pracy, oraz wykazu prac, o którym mowa w art. 1517 § 4 Kodeksu pracy, organizacje związkowe albo organizacje związkowe reprezentatywne w rozumieniu art. 24125a Kodeksu pracy nie przedstawią wspólnie uzgodnionego stanowiska w terminie 30 dni, decyzje w tych sprawach podejmuje pracodawca, po rozpatrzeniu odrębnych stanowisk organizacji związkowych.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2017, 07:32:20 wysłana przez piotr998 »
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 11, 2017, 19:37:38 »
Na poparcie tego co pisałem po sprawdzeniu wyliczyłem że w świętokrzyskim w pięciu powiatach powstała S-ka. Tyle  lat działała tylko w 3 trzech i jakoś się nie zawiązywały nowe. Dlaczego tak nagle teraz powstają?  Jeżeli po to TYLKO żeby nastąpiła poprawa warunków pracy strażaków to super.

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 07, 2017, 20:52:06 »
Czy ktoś widział i czytał list przewodniczącego S-ki do Pana Dudy dotyczący obecnej sytuacji w kilku województwach. Podobno dość ciekawy. Może ktoś ma i udostępni szerszemu gronu.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 07, 2017, 21:20:21 »
Czy ktoś widział i czytał list przewodniczącego S-ki do Pana Dudy dotyczący obecnej sytuacji w kilku województwach. Podobno dość ciekawy. Może ktoś ma i udostępni szerszemu gronu.
Jak sam wskazałeś jest to list R.Osmyckiego do P.Dudy, który nawet nie jest listem przewodniczącego "S" bo nie tytułuje się w nim tak tylko korespondencją dwóch osób więc udostępnienie jej na forum rodzić może konsekwencje prawne od powództw cywilnych do spraw karnych (rzadziej). Więc nie polecam otwartej publikacji. Ale wasza sprawa.
PS. Wróciła moda na listy?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline AniBeAniMe

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 10, 2017, 18:25:49 »
Odpowiedź na pismo RO do Dudy. :szalony:

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 10, 2017, 18:57:37 »
Nie gadaj, że z taką wielką plamą wysłali?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 11, 2017, 22:01:56 »
Po tym liście widać że się źle dziele  w S-ce.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 11, 2017, 22:22:24 »
Koryto za krótkie (zarówno dla jednych jak i drugich) i miłościwie panująca nam szlachta zmieścić się nie może. Żenujący pokaz braku współpracy po obu stronach barykady, ewentualnie jak dzieci dają się rozgrywać co jeszcze gorzej o nich świadczy gdyż niedorośli do zaufania jakim ludzie ich obdarzyli.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2017, 23:07:21 wysłana przez pb11 »