Autor Wątek: Podkupowanie członków związku  (Przeczytany 90587 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 12, 2017, 19:36:24 »
Po tym liście widać że się źle dziele  w S-ce.
Moim zdaniem to zwykły pluralizm polityczny.
Koryto za krótkie (zarówno dla jednych jak i drugich) i miłościwie panująca nam szlachta zmieścić się nie może.
Myślę, że się mylisz i to dalszy ciąg manewrów których nie zakończyło głosowanie w Międzyzdrojach. Poza tym list upubliczniony tutaj nie jest kompletny bo brakuje kilku podpisów które na końcowej wersji dokumentu się znalazły. Jeden z podpisujących ten list na moje pytanie czemu to zrobił odpowiedział w bardzo ciekawy sposób.
Żenujący pokaz braku współpracy po obu stronach barykady,
Pamiętaj jak ktoś Ciebie gównem obrzuci to nie masz ochoty na współpracę a chcesz odbić piłeczkę. Taka już ludzka natura.
ewentualnie jak dzieci dają się rozgrywać co jeszcze gorzej o nich świadczy gdyż niedorośli do zaufania jakim ludzie ich obdarzyli.
Nie chciał bym się rozpisywać ale przyjrzyj się tym 5 podpisom. Tam są 3 bardzo wpływowe województwa gdzie są doświadczeni związkowcy i to raczej oni rozgrywają niż są rozgrywani ale to tylko moja opinia.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Online pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 12, 2017, 21:00:01 »
Nie bardzo interesuje mnie czy Oni mają ochotę współpracować, czy chcą rozgrywać, rozdawać czy też walczą o inne frukty. Ważne że na skutek tych manewrów (zarówno z jednej jak i drugiej strony) uzyskano ( MSWiA ) argument, iż samo środowisko Związkowe Solidarności jest skłócone i nie może mówić o jedności reprezentując swoje stanowisko.Przewodniczący ktokolwiek nim jest lub w przyszłości zostanie nie reprezentuje stanowiska całego środowiska a jedynie aktualnie go popierających.

I teraz krótka analiza i pytanie kto na tym wygrywa i czerpie korzyść.  W tym momencie powinna jednak chociaż lekko zaświtać myśl,że jednak zostaliśmy rozegrani i że związkowcy są rozgrywani a nie rozgrywającymi, gdyż nawet jeśli ostatecznie wywalą R.O to jego zwolennicy nie znikną, brak jedności pozostanie , a MSWiA zacznie współpracować wtedy z nimi i nadal posługiwać się argumentem o braku jedności w środowisku z tym że teraz przeciwko swoim niedawnym zwolennikom.

Konkluzja
Szczerze mam nadzieję iż całkowicie dogłębnie się mylę.



Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 13, 2017, 08:47:08 »
Wysłanie takiego pisma świadczy tylko o rozbiciu wewnątrz związku i daje pole do popisu stronie służbowej.
... Moim zdaniem to zwykły pluralizm polityczny...
I w tym rzecz cała, że polityczny a nie związkowy załatwiany wewnątrz związku.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline AniBeAniMe

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 13, 2017, 15:24:18 »
 :kwit:

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline AniBeAniMe

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 13, 2017, 15:25:35 »
 :kwit:

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 13, 2017, 17:17:37 »
Chłop ewidentnie nie może dochrapać się nawet powracając do słuzby stanowiska przy głównym. Dziwi mnie fakt że pomimo tego iż z Leśnym też mu się nie powodziło nie pisał takich donosów. I jeszcze jedno . .dlaczego w strukturach niższych bardzo mało się o tym mówi aczkolwiek osoby o których wyraża swoje zdanie nawet nie przekazują tego swoim członkom.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 13, 2017, 18:45:33 »
I jeszcze jedno . .dlaczego w strukturach niższych bardzo mało się o tym mówi aczkolwiek osoby o których wyraża swoje zdanie nawet nie przekazują tego swoim członkom.
Dla Mnie to bardzo jasne: 6 czy tam 8 województw jest bardzo zadowolonych więc po co się wychylać jest wszystko super.
Kolejne 8 lub 10 (różne wartości liczbowe wynikają z zawiłości myśli Pana Przewodniczącego zawartego w tym donosie) jest mocno w plecy więc przewodniczący wojewódzcy muszą robić dobrą minę do złej gry i siedzieć cicho bo wybory tuż tuż... A, że @AniBeAniMe rozlał mleko i teraz trzeba będzie plamę posprzątać to już inna historia. 

Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline doris

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 13, 2017, 20:14:15 »
Eqinox możesz sprecyzować z czego są tak zadowoleni lub nie? Z sytuacji w PSP, z otrzymanych lub nie otrzymanych stołków, z ilości wywalonych poprzedników, czy może jeszcze z czegoś innego? 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 13, 2017, 21:11:52 »
Eqinox możesz sprecyzować z czego są tak zadowoleni lub nie? Z sytuacji w PSP, z otrzymanych lub nie otrzymanych stołków, z ilości wywalonych poprzedników, czy może jeszcze z czegoś innego?
Masz taką samą wiedzę oficjalną jak i ja czyli opublikowaną na forum strazak.pl. Przeczytaj list i ripostę, zastanów się...
A dlaczego tak jest mnie nie pytaj zadaj to pytanie swojemu przewodniczącemu wojewódzkiemu.
Dla mnie pierwszy list sprowokował drugi i teraz mamy co mamy. Czy to źle?
Być może to początek wymiany kadry związkowej w "S".
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2017, 22:35:13 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 13, 2017, 23:34:51 »
czytam dwa pisma i .... nie wierzę.
  Od przeszło 1,5 roku po wygranych wyborach w Polsce do władzy doszła opcja polityczna tępiona przez ostatnie kilka lat. Doszła do władzy przy wydatnej pomocy ludzi skupionych przy Solidarności lub popierających proponowane zmiany w związku z "sobiepaństwem" czy "teoretycznym państwem" platformersów. I co teraz robi ta opcja ? Przy pomocy wsadzonego na najważniejszy stołek, wyrwanego z ciepłych kapci gościa zaczyna odcinać korzenie z których się wywodzi, które doprowadziły ją do sprawowania władzy.
  Rozbijana jest jedność największego ZZ straży nie od wewnątrz tylko od zewnątrz - ale z wykorzystaniem "zachłannych małych działaczy", bo ktoś ma ambicje urażone, ktoś chciałby eksponowany stołek na zakończenie "wspaniałej kariery służbowej" a może związkowej, ktoś został pominięty w awansach w ostatnim 1,5 roku.
  A cała rzesza nowoczesnych platformersów tylko patrzy i zaciera z zadowoleniem ręce. I myśli sobie: jeszcze 2,5 roku i jak tak dalej pójdzie wrócimy do władzy w chwale. Pokażemy tym solidaruchom znowu na następne 8 lat gdzie ich miejsce i że w sumie to znowu będą mogli g..no zdziałać dla zwykłych strażaków.
  Taka szansa ...... jak jest teraz od 1,5 roku może się już nie powtórzyć w historii naszej formacji. Przy 01 tępiącym ZZ z którym powinien iść ręka w rękę, przy tak zniechęconym zwykłym strażakiem bez perspektyw rozwoju czy awansu daleko nie da się rady dojść. To co się dzieje powoduje np. że strażacy na samym dole obwiniają za 200 zł zamiast 253 zł związek zawodowy, odwracają się od niego. Jak się jeszcze rozniesie powszechnie, że ich przedstawiciele na górze ZZ zamiast walczyć o ich sprawy, walczą między sobą, a jedni z walczących skumali się z 01KG to ich szlag trafi. Od skumania się ze stroną służbową do "sprzedania się" za diamenty wyciągane z gów...a krótka droga.
pozdrawiam
ps.
przeżyłem w swojej komendzie i jogurcie w ostatnich kilku latach właśnie takie postępowanie "władcy prywatnego folwarku" czyli 01 do członków ZZ, obiecywanie profitów (i realizowanie ich w taki sposób aby to pokazać innym chwiejnym strażakom) w zamian za poparcie tego komendianta, inne traktowanie przeciągniętych w zamian za wypisywanie się ze ZZ, bezkarność popleczników władcy absolutnego. I jak to bywa w życiu ten komendiant znalazł takie osoby. W każdej statystycznej grupie znajdą się jakieś świnie dla których ważniejszy okaże się własny interes nad jedność zgranej ekipy. Na szczęście było ich tak mało, że można ich uznać za błąd statystyczny.         

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 14, 2017, 08:45:11 »
Pewien polityk postkomunistycznej lewicy powiedział kiedyś, ze na dłuższą metę solidaruchy nie są w stanie rządzić niczym ponieważ takie cechy jak: kłótliwość, buta, arogancja oraz pospolite chamstwo są w tym środowisku powszechne. Z perspektywy czasu należy stwierdzić, że jest w tym określeniu 100% racji, a wojenka na górze pomiędzy PiSem, a PO (partiami wywodzącymi się z dawnej Solidarności) jest potwierdzeniem tej diagnozy.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 15, 2017, 15:25:32 »
Peterek chylę przed Tobą czoła za tak zobrazowany stan rzeczy i dodam, że trafiłeś w 10- pisze dlatego, że o podobnej sytuacji opowiedział mi szwagier (może też jesteś z lubelskiego?)
Po krótce sprawa wyglądała tak
Przewodniczący "S' w Komendzie X (w KW też zaszczytne stanowisko) tuż po zmianie władzy postarał się o "pozbycie" się części oficerów w tej Komendzie (jedni transfery do innych Komend- część transfer wymarzony inni nie do końca) lub "załatwił" emkę. Po tych pozbyciach liczył , że ugra DUŻO. Przeliczył się, bo w 1 fazie pieczę miał jeśzcze Jaśnie Panujący i za słabe kwalifikacje na zaszczytny stołek. Po tym blamażu próbował chociaż maleńki ochłap, ale nieodpowiedni kwalifikacje dawały o sobie znać. Zagrał więc inaczej i podobno w nagrodę zagrania przeciwko swojemu 01 (oczywiście mowa o 01 w strukturach ZZ :rofl:) otrzymał ochłap. A więc Peterek o tym co pisałeś to można dawać przykłady. Eqinox Ty zapewne wiesz o czym napisałem, gdzie jest ta komenda X .
Pozdrawiam

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 16, 2017, 20:32:14 »
Pojawiła się odpowiedz Pana Dudy na te 2 pisma.

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 17, 2017, 07:40:06 »
Dokładnie. I wynika z niej jednoznacznie: Kilku kolegów przewodniczących wojewódzkich się zagalopowało. Zapomnieli o kilku uchwałach i Statucie. Czyli wbrew zapatrywaniom kol Eqinoxa  nie do końca wiedzą co robią. A i nie jest to kwestia kto zaczął, tylko kto miał prawo w imieniu S pisać do Ministra a kto nie powinien. Dla jasności pismo jest do struktur S więc dostali je członkowie S.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 17, 2017, 08:28:04 »
Czyli wbrew zapatrywaniom kol Eqinoxa  nie do końca wiedzą co robią. A i nie jest to kwestia kto zaczął, tylko kto miał prawo w imieniu S pisać do Ministra a kto nie powinien.
Żartujesz?
Jak wół w piśmie stoi, że pisać do organów administracji rządowej ma prawo RADA KRAJOWEJ SEKCJI POŻARNICTWA!!!! A przewodniczący (to nie rada) nie uzyskał nigdy (za obecnego KG) akceptacji rady na działania kierowane przeciwko komukolwiek a tym bardziej KG PSP. Powiem więcej miał szanse uzyskać taką zgodę na WZD w Międzyzdrojach ale bał się że przegra jawne głosowanie i nie poddał tego pod głosowanie.
Masz rację  to nie jest kwestia kto zaczął ale nie jest to też kwestia kto do kogo pisał. Kwestią jest kto rozwala Radę swoimi działaniami. Wiatr po kraju niesie informację, że Przewodniczący nie był w stanie zebrać kworum na posiedzeniu Rady w Giżycku, więc zwróć uwagę, że można torpedować działania Rady pod przewodnictwem R.O do końca kadencji sejmu albo do roku wyborczego w "S" czyli jeszcze 12-13 miesięcy do WZD wyborczego.
Popatrz na ZZ Policjantów jak się buntowały województwa w końcu wygrały i doskonale reprezentują interesy policjantów. Myślę, że u nas berdzie podobnie, jeśli prawdą są plotki które słyszę to zbuntowanych bedzie 10 a lojalistów 6 tak więc kurczy się zaplecze przewodniczącego.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2017, 08:35:58 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline AniBeAniMe

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 17, 2017, 19:06:04 »
Odp. Dudy Opie.

[załącznik usunięty przez administratora]

Online pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 17, 2017, 20:55:29 »
Sporo zależy od tego czy miłościwie nam panujący utrzyma stołek, jeśli nie to i zbuntowanych ubędzie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 17, 2017, 21:14:41 »
Sporo zależy od tego czy miłościwie nam panujący utrzyma stołek, jeśli nie to i zbuntowanych ubędzie.
Utrzyma i wzmocni się bo odchodzi nadbryg. Mikołajczyk, i to za kilka dni. Tak więc neutralny z-ca na emce a wchodzi prawdopodobnie zbuntowany KW lub KW z .... (który z "S" współpracuje niewiele). 

« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2017, 21:22:03 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 17, 2017, 21:47:55 »
Eqinox czy sugerujesz że to cena zapłacona przez LS za działania buntowników? Dostaną swojego 02? A ja głupi nie chciałem wierzyć plotkom  :rofl:
A poza tym coś mi się wydaje że kręcisz kolegów Eqinox. Wybierasz co Ci wygodne. Podajesz półprawdy. I grasz wiedzącego przynoszącego prawdy objawione. Jeśli stoisz po stronie buntowników to powiedz to wprost i nie udawaj obiektywnego wujka dobra rada.
Skoro Rada KSP to nie kilku przewodniczących wojewódzkich. I o ile pamiętam to na Radzie odrzucono wniosek o WZD i odwołano Leszka B. Ana WZD Przewodniczący uzyskał poparcie większości. Więc kto lekceważy wolę większości? On czy adresaci listu Przewodniczącego P Rudy?
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2017, 22:14:41 wysłana przez sikawkowy2008 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 17, 2017, 22:41:13 »
Eqinox czy sugerujesz że to cena zapłacona przez LS za działania buntowników? Dostaną swojego 02? A ja głupi nie chciałem wierzyć plotkom  :rofl:
A poza tym coś mi się wydaje że kręcisz kolegów Eqinox. Wybierasz co Ci wygodne. Podajesz półprawdy. I grasz wiedzącego przynoszącego prawdy objawione. Jeśli stoisz po stronie buntowników to powiedz to wprost i nie udawaj obiektywnego wujka dobra rada.
Skoro Rada KSP to nie kilku przewodniczących wojewódzkich. I o ile pamiętam to na Radzie odrzucono wniosek o WZD i odwołano Leszka B. Ana WZD Przewodniczący uzyskał poparcie większości. Więc kto lekceważy wolę większości? On czy adresaci listu Przewodniczącego P Rudy?
Ja mam w dupie zdanie jednych bo uważam ich za "nie do końca poważnych" (najlżejszy zwrot jaki wymyśliłem), drugich trochę bardziej uważam i nie wybieram co mi wygodne.
Bajki o kupczeniu stanowiskami wywal do śmietnika bo byłem w Zduńskiej Woli i gówno prawda o tym kupczeniu stanowiskami. Tak samo bajka że zakazano o tym mówić..... Opowiadałem o tym spotkaniu nawet swojemu 01 :)
Rada nie upoważniła Roberta Osmyckiego do jakiejkolwiek skargi na nadbryg. Leszka Suskiego!!!! Działnie to nie ma umocowania w statucie dlatego 8 województw idzie przeciw tej bezsensownej wojnie która już trwa prawie 1,5 roku!
W liście jaśnie nam panującego napisano, że spotkanie 10 października miało decydujący wpływ na zwołanie WZD a to gówno prawda wniosek o zwołanie już we wrześniu był w KK a R.O pismem datowanym na dzień 3 października wyzwał rade na spotkanie na którym mają głosować założenia WZD (termin spotkania 11 października). Kłamstwo goni kłamstwo.
PS. sikawkowy2008 jeżeli uważasz mnie za człowieka który wie jakie rozgrywki kadrowe odbywają się w KG to dzięki bo urosną mi skrzydła, ale generał Mikołajczyk oficjalnie się pożegnał w dużym gronie i tu nie ma żadnego podtekstu tylko plotki kto może go zastąpić. Moim zdaniem powinienem to być Ja ale raczej mnie nikt nie bierze pod uwagę. 
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2017, 23:15:56 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline diablo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 17, 2017, 22:48:22 »
A tym czasem wczoraj .... Spotkania nieoficjalne nadal trwają ... Coś wisi w powietrzu. I coś musi w końcu pęknąć. A wiadomo, zawsze pęka słabsze ogniwo. :fiuu:

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 18, 2017, 10:26:24 »
Eqinox teraz już wiem że kłamiesz.  :angry: w ostatnim poście co najmniej kilka razy. I przeczytaj statut Solidarności. To będziesz pisał bardziej wiarygodne bajki. A tak na kwestiach podstawowych się wykładasz.  :kwit:
Podpowiem do kogo wpływa wniosek o WZD Sekcji Krajowej?
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2017, 10:31:10 wysłana przez sikawkowy2008 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 18, 2017, 10:57:35 »
Eqinox teraz już wiem że kłamiesz.  :angry: w ostatnim poście co najmniej kilka razy.
Wskaż kłamstwa? Bo pierdolicie towarzyszu bez ładu i składu.
Jaki ja bym miał interes w kłamaniu? Podpowiem Ci żadnego, mając dostęp do wszystkich tych e-mailów i pism wymienianych pomiędzy przewodniczącym a członkami rady nie opublikowałem ani słowa. Odezwałem się w tym temacie dopiero jak zaczęto publikować ordynarne kłamstwa, które po części mnie dotyczą.   
I przeczytaj statut Solidarności. To będziesz pisał bardziej wiarygodne bajki. A tak na kwestiach podstawowych się wykładasz.  :kwit:
Podpowiem do kogo wpływa wniosek o WZD Sekcji Krajowej?
WZD.... Paragraf 59 statutu (jak znajdę wniosek to pokarze ci do ilu instytucji wpłyną ale z tego co pamiętam to do trzech)

Żeby nie było jedno pisemko (z 3 października) opublikuje:, które wyraźnie wskazuje, że spotkanie z KG 10 października nie miało żadnego wpływu na zwołanie WZD bo było to pewne  wcześniej.

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2017, 11:32:08 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 20, 2017, 11:37:14 »
Eqinox-ie bronisz przegranej sprawy.
Skoro Przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda napisał w pierwszym akapicie o oburzeniu działaniem niektórych przewodniczących struktur wojewódzkich to znaczy, iż doznał
uczucia silnego gniewu wywołanego czyimś nieodpowiednim zachowaniem lub niesprawiedliwością - tak SJP PWN :). Jest też fragmencik o PRL o ile pamiętam  :rofl:
Czyli w ocenie szefa S działanie tych osób było nieodpowiednie lub niesprawiedliwe.
Zwołanie władzy stanowiącej danej struktury S na wniosek jej członków - dokonywane jest przez władzę wykonawczą tej struktury w określonym terminie a w razie niezwołania w terminie przez władzę kontrolną tej struktury. Co za tym idzie w razie żądania zwołania WZD sekcji nie ma znaczenia czy KK lub SSP otrzymały czy nie otrzymały to pismo do wiadomości. Liczy się kiedy wniosek wpłyną do KSP. Na marginesie nie za bardzo wiem po kiego grzyba wniosek o WZD Sekcji krajowej wysyłać do KK skoro i tak przy WZD wyborczym musi być przedstawiciel KKW.  Chyba, że miało to przestraszyć Przewodniczącego KSP  :mellow:
To wszytko jest w naszym Statucie, wystarczy czytać.

A co do tego czy spotkanie z KG miało czy nie miało związku z WZD, to pozwolę sobie mieć zdanie odmienne.
Po pierwsze to chyba nie było jedyne spotkanie KG z autorami wniosku o WZD i podpisanymi pod listem :o i spotkania te miały miejsce przed złożeniem oficjalnym wniosku?
Po drugie skoro jest decyzja o WZD na którym ma być głosowane odwołanie Przewodniczącego KSP, a KG który nie darzy sympatią Przewodniczącego spotyka się z wnioskodawcami odwołania, to trudno to uznać za przypadek. szczególnie że z cała Radą KSP to jeszcze się KG nie zdołał spotkać -chyba do dziś trwa taka sytuacja.

Możesz uważać się za wyjątkowo sprytnego, ale w dyskusjach w warszawskiej S tak to widzimy i nie kupujemy takich ściem.

A na koniec bardzo Cię proszę żebyś nie zwracał się do mnie towarzyszu - mnie to obraża i nie jestem do takich zwrotów przyzwyczajony - w przeciwieństwie jak widzimy do Ciebie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 20, 2017, 18:19:15 »
Skoro Przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda napisał w pierwszym akapicie o oburzeniu działaniem niektórych przewodniczących struktur wojewódzkich to znaczy, iż doznał
uczucia silnego gniewu wywołanego czyimś nieodpowiednim zachowaniem lub niesprawiedliwością - tak SJP PWN :). Jest też fragmencik o PRL o ile pamiętam  :rofl:
Czyli w ocenie szefa S działanie tych osób było nieodpowiednie lub niesprawiedliwe.
Oczywiście przewodniczący broni przewodniczącego co za szok  :rofl: Normalnie się nie spodziewałem :wacko:   W liście wyraźnie napisał, że to Rada KSP występuje do organów władzy na poziomie centralnym a, że Rada nie spotkała się w składzie pozwalającym na podjęcie jakiejkolwiek uchwały w sprawie skarg na 01 KG PSP od czasu WZD. Czyli wychodzi, że obie strony złamały uchwałę kompetencyjną na którą powołuje się Przewodniczący "S" z tą różnicą, że 8 Przewodniczących wojewódzkich reagowało na pismo które poziomem jest poniżej krytyki.  Bezsensowna wojna, która skończy się tym, że ktoś przegra. Mam tylko nadzieję, że nie przegra PSP.   
A co do tego czy spotkanie z KG miało czy nie miało związku z WZD, to pozwolę sobie mieć zdanie odmienne.
NWZD zwołano na podstawie wniosku, który wpłyną we wrześniu do 3 instytucji "S". Więc jak można pisać w oficjalnym piśmie oczywiste kłamstwo: "Spotkanie to miało decydujący wpływ na zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Delegatów", ale wytłumacz mi w jaki oto cudowny doszedłeś do wniosku, że zadecydowało spotkanie z 10 października?
a KG który nie darzy sympatią Przewodniczącego spotyka się z wnioskodawcami odwołania, to trudno to uznać za przypadek. szczególnie że z cała Radą KSP to jeszcze się KG nie zdołał spotkać -chyba do dziś trwa taka sytuacja.
Z ochotą byś przychodził na zaproszenie człowieka, który w oficjalnych pismach cię obraża? I to w sposób który nie przystoi osobie sprawującej jakąkolwiek funkcje publiczną/związkową, a tym bardziej reprezentującym strażaków. Gdyby ja pełnił taką funkcję i w ten sposób by mnie potraktowano oddał bym sprawę do sądu, i spotkania odbywały by się tylko przed obliczem sędziego. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.