Autor Wątek: Podkupowanie członków związku  (Przeczytany 24427 razy)

Offline strazak2017

• Bywalec
  • *
Podkupowanie członków związku
« dnia: Styczeń 06, 2017, 20:51:43 »
Panowie patrząc na to co się dzieje obecnie w województwie świętokrzyskim postanowiłem zalogować się na forum i spytać czy w innych województwach jest tak samo. A mianowicie:
Czy w innych województwach tworzą się kosztem innych związków struktury S-ki obiecując strażakom szkoły i stanowiska (tak właśnie było w mojej KP)?
Czy na szkoły kierowane są tylko osoby z S-ki?
Czy komendantami zostają osoby które zakładały zarządy terenowe S-ki?
Po przepracowaniu 20 lat nie widziałem nigdy takich rzeczy jak dzieją się teraz. Obecnie nie jestem w żadnym związku ale byłem już i we Florianie i Solidarności ale zrezygnowałem z uwagi na obecną sytuację jaka panuje w moim województwie. Aby nie być gołosłownym postaram się zebrać trochę dokładniejszych informacji i opiszę na forum.
Żeby nie było nie mam nic do żadnych związków jeżeli działają uczciwie i nie koszą się wzajemnie.

Online Eqinox

• VIP
Odp: Podkupowanie członków związku
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2017, 22:01:41 »
Obecnie nie jestem w żadnym związku ale byłem już i we Florianie i Solidarności ale zrezygnowałem z uwagi na obecną sytuację jaka panuje w moim województwie.
Skoro nie jesteś w żądnym ZZ to czemu piszesz w sprawie typowo związanej z działalnością ZZ?
"Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd. Z prądem płyną śmieci" - Z.Herbert

Offline Levy

• Per aspera ad astra
  • VIP
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2017, 23:35:33 »
Skoro nie jesteś w żądnym ZZ to czemu piszesz w sprawie typowo związanej z działalnością ZZ?
Obecnie nie jestem w żadnym związku ale byłem już i we Florianie i Solidarności ale zrezygnowałem z uwagi na obecną sytuację jaka panuje w moim województwie.

Ciekawy temat został podniesiony...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline SIUSIEK

• VIP
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2017, 07:18:17 »
Potwierdzam taką samą sytuację. Rozmawiałem z kolegą i wiem że proponuje się strażakom przejście do związku po to np aby trafić na listę do szkoły lub przyspieszyć awans.

Offline strazak2017

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 07, 2017, 11:16:32 »

Dlatego:
1. Szkoda mi tego co przez tyle lat było w miarę normalnie rozwiązywane, nikt nikomu członków nie zabierał, młodzież zapisywała się do związków bo widziała w tym cel ogólny a nie tak jak teraz tylko swój: szybki awans, szkoła, stanowisko.
2. Szkoda mi tych młodych przewodniczących, którzy tylko się musza tłumaczyć dlaczego z ich związku nikt nie idzie do szkoły lub nie otrzymuje grupy. U mnie przewodniczący Floriana staje na "rzęsach"  żeby mu się chłopaki nie przepisali do S-ki.
3. Lubiłem działalność związkową, do tej pory szkoda mi że odszedłem ale nie chcę być utożsamiany z  tym co obecnie się dzieje.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2017, 12:08:50 wysłana przez Butel »

Offline piter74

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 07, 2017, 13:44:26 »
Bo każdy związkowiec u władzy jest jak polityk czyli ...... i ......... Dbają o siebie kłamią i obiecują gruszki na wierzbie bo  nic więcej nie potrafią i tak aby do emerytury.

Offline Nostra

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 07, 2017, 15:01:05 »
Panowie patrząc na to co się dzieje obecnie w województwie świętokrzyskim postanowiłem zalogować się na forum i spytać czy w innych województwach jest tak samo. A mianowicie:
Czy w innych województwach tworzą się kosztem innych związków struktury S-ki obiecując strażakom szkoły i stanowiska (tak właśnie było w mojej KP)?
To może świadczyć o łatwowierności strażaków w takie obiecanki. Przecież nie każdy pójdzie na szkołę, nie każdy otrzyma upatrzone stanowisko. Więc jeśli łykają takie "przynęty" to może świadczyć o poziomie intelektualnym tych osób. Myślę, że rozwiązaniem takiej sytuacji byłaby zmiana Ustawy o PSP -  Art. 58. 1. Strażacy mogą się zrzeszać w związkach zawodowych na zasadach określonych w ustawie z dnia 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych (Dz. U. z 2015 r. poz. 1881). Zmiana zapisu na "związku zawodowym" rozwiązałaby wszystkie problemy dotyczące trójpodziału władzy związkowej w PSP. Odrębną kwestią byłoby powołanie tego jednego-jedynego-słusznego ZZ w PSP.

Online Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 07, 2017, 15:54:43 »
Bo każdy związkowiec u władzy jest jak polityk czyli ...... i ......... Dbają o siebie kłamią i obiecują gruszki na wierzbie bo  nic więcej nie potrafią i tak aby do emerytury.
A o kogo mają dbać? Dbają o członków ZZ i to jest normalne bo obliguje ich do tego statut ( w przypadku "S") cytat z preambuły:
"prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych"
Skoro @piter74 lubisz uogólniać to Ja zrobię tak samo "każda łajza, której kariera w PSP się nie układa zwala winę na ZZ nie widzi, że jest sam tępakiem".
Odrębną kwestią byłoby powołanie tego jednego-jedynego-słusznego ZZ w PSP.
To w ciągu 10 lat się stanie samoistnie zobaczysz. Wygra najsilniejszy.

Offline pb11

• Strażak Sam
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 07, 2017, 21:39:36 »
To może świadczyć o łatwowierności strażaków w takie obiecanki. Przecież nie każdy pójdzie na szkołę, nie każdy otrzyma upatrzone stanowisko. Więc jeśli łykają takie "przynęty" to może świadczyć o poziomie intelektualnym tych osób

A jeśli nie mają wyboru bo bez tego w ogóle nie ma możliwości a tak chociaż jest szansa?

Online wikson

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 08, 2017, 01:24:15 »
Skoro @piter74 lubisz uogólniać to Ja zrobię tak samo "każda łajza, której kariera w PSP się nie układa zwala winę na ZZ nie widzi, że jest sam tępakiem".

Ta łajza nie zaczyna psioczyc na ZZ, tylko się do nich zapisuje i zaczyna aktywnie działać, żeby dostać to czego normalnie nigdy by nie osiągnął bo jest na to za głupi.

Odrębną kwestią byłoby powołanie tego jednego-jedynego-słusznego ZZ w PSP.
To w ciągu 10 lat się stanie samoistnie zobaczysz. Wygra najsilniejszy.

To w końcu wyjaśniłes po co są ZZ w straży - do walki między sobą w celu wzajemnej eliminacji. W sumie się zgadzam - dokładnie tak to wygląda, trzeba tylko jeszcze dodać odcinanie kuponów z bycia przy korycie (dotyczy zarówno obecnych jak i poprzednich układów).

Offline Nostra

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 08, 2017, 03:57:44 »
To może świadczyć o łatwowierności strażaków w takie obiecanki. Przecież nie każdy pójdzie na szkołę, nie każdy otrzyma upatrzone stanowisko. Więc jeśli łykają takie "przynęty" to może świadczyć o poziomie intelektualnym tych osób

A jeśli nie mają wyboru bo bez tego w ogóle nie ma możliwości a tak chociaż jest szansa?

W mojej komendzie jest więcej niż jeden ZZ. Członkowie każdego związku chcą iść na szkoły, ale idzie strażak spoza związków. Trzeba mieć świadomość, ze to nie ZZ wydają skierowanie a 01. Koligacje ZZ z 01 pozostawiam na boku.

Online Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 08, 2017, 12:18:44 »
Ta łajza nie zaczyna psioczyc na ZZ, tylko się do nich zapisuje i zaczyna aktywnie działać, żeby dostać to czego normalnie nigdy by nie osiągnął bo jest na to za głupi.
Mam odmienne zdanie i będę się trzymał swego. Jeśli komuś nie idzie kariera w PSP to szuka winnych i nigdy siebie nie wini tylko zawsze jakieś siły tajemne. 
To w końcu wyjaśniłes po co są ZZ w straży - do walki między sobą w celu wzajemnej eliminacji.
Nie prawda to się dzieje samoistnie. ZZ w PSP ze sobą współpracują patrz ostatnie wspólne stanowiska i porozumienia.

Offline piotr998

• VIP
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 09, 2017, 08:06:12 »
... Czy w innych województwach tworzą się kosztem innych związków struktury S-ki obiecując strażakom szkoły i stanowiska (tak właśnie było w mojej KP)?
Czy komendantami zostają osoby które zakładały zarządy terenowe S-ki? ...
Wydaje mi się że problem jest innej natury > kim są komendanci powiatowi/ miejscy że dają się prowadzić na sznurku? To w końcu ich uprawnienia i odpowiedzialność.
O postawie komendanta wojewódzkiego który to toleruje nie wspomnę - czy ten chłop ma jaja?
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline wujo 2010

• Global Moderator
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 09, 2017, 10:12:47 »
... Czy w innych województwach tworzą się kosztem innych związków struktury S-ki obiecując strażakom szkoły i stanowiska (tak właśnie było w mojej KP)?
Czy komendantami zostają osoby które zakładały zarządy terenowe S-ki? ...
Wydaje mi się że problem jest innej natury > kim są komendanci powiatowi/ miejscy że dają się prowadzić na sznurku? To w końcu ich uprawnienia i odpowiedzialność.
O postawie komendanta wojewódzkiego który to toleruje nie wspomnę - czy ten chłop ma jaja?
A co jeśli dzięki powołaniu nowego związku polepszyły się warunki pracy strażaków i w wyniku jego działania poprawiła się sytuacja strażaków najmniej zarabiających i blokowanych w awansach . Nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka . Pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2017, 18:42:12 wysłana przez wujo 2010 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Online Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 09, 2017, 17:59:44 »
A co jeśli dzięki powołaniu nowego związku polepszyły się warunki pracy strażaków i w wyniku jego działania poprawiła się sytuacja strażaków najmniej zarabiających i blokowanych w awansach ?
To szczerze wam gratuluję, że mieliście odwagę coś w swojej służbie zmienić, a nie tylko narzekać, że źle jest.

Offline wujo 2010

• Global Moderator
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 09, 2017, 18:41:05 »
A co jeśli dzięki powołaniu nowego związku polepszyły się warunki pracy strażaków i w wyniku jego działania poprawiła się sytuacja strażaków najmniej zarabiających i blokowanych w awansach ?
To szczerze wam gratuluję, że mieliście odwagę coś w swojej służbie zmienić, a nie tylko narzekać, że źle jest.
Dzięki nie spoczniemy na laurach . U nas nikt nikogo nie podkupuje , tylko widząc poprawę warunków służby sami przechodzą .
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline bebzon

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 09, 2017, 23:24:47 »
Może czas zacząć coś robić ludzie działacze czekają co żeście ustalili w kwesti podwyżek a tu tematy zastępcze albo wcale nie piszą

Offline piotr998

• VIP
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 10, 2017, 07:50:29 »
A co jeśli dzięki powołaniu nowego związku polepszyły się warunki pracy strażaków i w wyniku jego działania poprawiła się sytuacja strażaków najmniej zarabiających i blokowanych w awansach . Nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka . Pozdrawiam :)
Na pewno nie można uogólniać i wrzucać wszystkich to jednego worka.
Nasuwa się jednak pytanie - czy stary związek zabraniał komendantowi kierować jednostką w sposób w jaki to robi przy nowym związku? Kpina.
Komendanci decydują i odpowiadają za swoje decyzje, niezależnie od tego z którym związkiem współpracują.
Tylko - powtórzę się - muszą mieć jaja.
Odrębną sprawą jest fakt, że komendantom jest na rękę wielość związków:
Ustawa o związkach zawodowych - Art. 30. 5. Jeżeli w sprawie ustalenia regulaminu wynagradzania, regulaminów nagród i premiowania, regulaminu zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, planu urlopów lub regulaminu pracy, a także okresów rozliczeniowych, o których mowa w art. 129 § 2 i art. 135 § 2 i 3 Kodeksu pracy, oraz wykazu prac, o którym mowa w art. 1517 § 4 Kodeksu pracy, organizacje związkowe albo organizacje związkowe reprezentatywne w rozumieniu art. 24125a Kodeksu pracy nie przedstawią wspólnie uzgodnionego stanowiska w terminie 30 dni, decyzje w tych sprawach podejmuje pracodawca, po rozpatrzeniu odrębnych stanowisk organizacji związkowych.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2017, 07:32:20 wysłana przez piotr998 »
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline strazak2017

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 11, 2017, 19:37:38 »
Na poparcie tego co pisałem po sprawdzeniu wyliczyłem że w świętokrzyskim w pięciu powiatach powstała S-ka. Tyle  lat działała tylko w 3 trzech i jakoś się nie zawiązywały nowe. Dlaczego tak nagle teraz powstają?  Jeżeli po to TYLKO żeby nastąpiła poprawa warunków pracy strażaków to super.

Offline strazak2017

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 07, 2017, 20:52:06 »
Czy ktoś widział i czytał list przewodniczącego S-ki do Pana Dudy dotyczący obecnej sytuacji w kilku województwach. Podobno dość ciekawy. Może ktoś ma i udostępni szerszemu gronu.