Autor Wątek: Zdjęcia samochodów oraz remizy?  (Przeczytany 25566 razy)

Offline rozdzielaczowy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Zdjęcia samochodów oraz remizy?
« dnia: Styczeń 06, 2017, 13:27:49 »
Wykonać i przesłać zdjęcia samochodów oraz budynku remizy OSP takie polecenie dostaliśmy z PSP.Pytanie czy ktoś wie dokładnie w jakim celu takie zabiegi (podobno związane z wymianą samochodów polecenie KG PSP)? W sąsiednim powiecie podobnie!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Zdjęcia samochodów oraz remizy?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2017, 13:36:04 »
Wykonać i przesłać zdjęcia samochodów oraz budynku remizy OSP takie polecenie dostaliśmy z PSP.Pytanie czy ktoś wie dokładnie w jakim celu takie zabiegi (podobno związane z wymianą samochodów polecenie KG PSP)? W sąsiednim powiecie podobnie!
W całym kraju.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Zdjęcia samochodów oraz remizy?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2017, 14:55:14 »
Pewnie ma to związek z oszacowaniem w jakim stanie znajdują się Ochotnicze Straże Pożarne w kraju , żeby wydawać pieniądze tam gdzie naprawdę jest to potrzebne . Pożyjemy zobaczymy w jakim kierunku to pójdzie . 
 http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/transmisje_arch.xsp?unid=6108CFBCE8B3564BC1258053004BFC10 transmisja archiwalna , ale na czasie .
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2017, 16:15:07 wysłana przez wujo 2010 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Zdjęcia samochodów oraz remizy?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2017, 17:21:41 »
PSP wydaje OSP polecenie? Jak to uzasadnili? W jakiej formie trzeba to przesłać?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Zdjęcia samochodów oraz remizy?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2017, 20:30:52 »
PSP wydaje OSP polecenie? Jak to uzasadnili? W jakiej formie trzeba to przesłać?
Czekaj czekaj bo się gubię, polecenie przysłanie zdjęć stanowi problem? Natomiast przemeblowanie pierwszych wyjazdów jest akceptowalne?
Coś co kosztuje chwilkę czasu jest problemem natomiast kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy nie?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Zdjęcia samochodów oraz remizy?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 06, 2017, 21:48:53 »
Czekaj czekaj bo się gubię, polecenie przysłanie zdjęć stanowi problem? Natomiast przemeblowanie pierwszych wyjazdów jest akceptowalne?
Coś co kosztuje chwilkę czasu jest problemem natomiast kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy nie?

No zdecydowanie się zagubiłeś. Mieszasz wątki, przeczytałeś coś czego ja nie napisałem, cytujesz wypowiedz i nie odpowiadasz. Lepiej się odnajdź.

Jak znasz odpowiedź na moje pytanie to proszę odpowiedz. Przecież chyba jest jakieś uzasadnienie lub podstawa w piśmie, które rozsyłasz. Ja jeszcze nie dostałem i jestem ciekaw, stąd pytanie.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Zdjęcia samochodów oraz remizy?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 06, 2017, 22:02:34 »
Cytuj
Czekaj czekaj bo się gubię, polecenie przysłanie zdjęć stanowi problem? Natomiast przemeblowanie pierwszych wyjazdów jest akceptowalne?
rozumiem, że teraz w każdym wątku argumentem będzie standaryzacja?  :rofl:
Kiedyś już coś takiego było. Jak to szło? "A u Was biją czarnych?"
Tez potrafię być uszczypliwy  :szalony:
Sylwek pyta o to pismo, tez jestem ciekaw.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zdjęcia samochodów oraz remizy?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 06, 2017, 22:30:01 »
Wykonać i przesłać zdjęcia samochodów oraz budynku remizy OSP takie polecenie dostaliśmy z PSP.Pytanie czy ktoś wie dokładnie w jakim celu takie zabiegi (podobno związane z wymianą samochodów polecenie KG PSP)? W sąsiednim powiecie podobnie!

KG zbiera informacje dotyczące zapotrzebowania na samochody dla OSP, które najbardziej je potrzebują.
Załącznikiem jest karta informacyjna o OSP i dodatkowo zdjęcia remizy oraz samochodu planowanego do wymiany.

Na każde woj. mają dołożyć kasę (do 50 %) z NFOSiGW na 10 samochodów dla najbardziej potrzebujących.

Offline Feniks

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Zdjęcia samochodów oraz remizy?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 07, 2017, 00:23:07 »
To jest śmieszne. Po pierwsze, PSP powinno mieć informacje na temat wozów będących w podziale bojowym. Po drugie - chcą zdjęcia samochodu do wymiany, nie wszystkich tak? Czyli mam kilka nowych, ale dam zdjęcie starego grata który póki co stoi w garażu i miałem go złomować, no ale powiedzmy, że jest do wymiany... Po trzecie - konkurs na to kto ma najgorszego rzęcha w województwie na podstawie zdjęć? Wiedzą że samochód można "ucharakteryzować", do tego są programy do obróbki grafiki. Wreszcie bez konkretnych wytycznych co do zdjęć to jak oni chcą porównać samochody jak każdy prześle zdjęcie z innej strony? Swoją drogą - gratuluję pomysłu przesłania pomysłu do Urzędu Gminy zamiast do jednostek. My takowe pisemko dostaliśmy na dzień przed upływem terminu oddania - całe popołudnie na wypełnienie pisemka i zrobienie zdjęć. A jak wiadomo, popołudnia i wieczory to teraz takie słoneczne - świetne oświetlenie do robienia zdjęć...

Offline st.straszak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Zdjęcia samochodów oraz remizy?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 07, 2017, 09:28:57 »
Wykonać i przesłać zdjęcia samochodów oraz budynku remizy OSP takie polecenie dostaliśmy z PSP.Pytanie czy ktoś wie dokładnie w jakim celu takie zabiegi (podobno związane z wymianą samochodów polecenie KG PSP)? W sąsiednim powiecie podobnie!

KG zbiera informacje dotyczące zapotrzebowania na samochody dla OSP, które najbardziej je potrzebują.
Załącznikiem jest karta informacyjna o OSP i dodatkowo zdjęcia remizy oraz samochodu planowanego do wymiany.

Na każde woj. mają dołożyć kasę (do 50 %) z NFOSiGW na 10 samochodów dla najbardziej potrzebujących.
Ciekawe czy oprucz tych 50 % z nfośigw bedą chcieli coś dołożyć z ksrg , mswia, z puli pieniedzy z firm ubezpieczeniowych...

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zdjęcia samochodów oraz remizy?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 07, 2017, 11:09:01 »

Ciekawe czy oprucz tych 50 % z nfośigw bedą chcieli coś dołożyć z ksrg , mswia, z puli pieniedzy z firm ubezpieczeniowych...

Raczej nie, liczą na gminę, środki własne itp.

To jest śmieszne. Po pierwsze, PSP powinno mieć informacje na temat wozów będących w podziale bojowym. Po drugie - chcą zdjęcia samochodu do wymiany, nie wszystkich tak? Czyli mam kilka nowych, ale dam zdjęcie starego grata który póki co stoi w garażu i miałem go złomować, no ale powiedzmy, że jest do wymiany... Po trzecie - konkurs na to kto ma najgorszego rzęcha w województwie na podstawie zdjęć? Wiedzą że samochód można "ucharakteryzować", do tego są programy do obróbki grafiki. Wreszcie bez konkretnych wytycznych co do zdjęć to jak oni chcą porównać samochody jak każdy prześle zdjęcie z innej strony? Swoją drogą - gratuluję pomysłu przesłania pomysłu do Urzędu Gminy zamiast do jednostek. My takowe pisemko dostaliśmy na dzień przed upływem terminu oddania - całe popołudnie na wypełnienie pisemka i zrobienie zdjęć. A jak wiadomo, popołudnia i wieczory to teraz takie słoneczne - świetne oświetlenie do robienia zdjęć...

Komendanci wiedzą, w których jednostkach trzeba wymienić te samochody i nie od wszystkich chcą foto. Pisma poszły do Prezesów OSP, dlaczego u Was do gminy?  :cooo:

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Zdjęcia samochodów oraz remizy?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 07, 2017, 12:15:17 »
U mnie też poszło do Gmin, z prośbą o przekazanie do OSP.

Cytuj
Do karty należy dołączyć dokumentację fotograficzną siedziby jednostki OSP (max. 3 zdjęcia) oraz samochodu (przód , bok i tył samochodu) planowanego do wymiany.

Cytuj
W związku z wątpliwościami niektórych jednostek OSP dot. pisma, informuję, że karty jednostek oraz fotografie remizy i samochodów dotyczą wszystkich jednostek OSP, bez względu na to czy jednostka ma samochód do wymiany czy też nie.  OSP która posiada samochód ratowniczy do wymiany dodatkowo uzasadnia  potrzebę wymiany samochodu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2017, 12:30:37 wysłana przez Łukasz Telus »

Offline kalcon102

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Zdjęcia samochodów oraz remizy?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 07, 2017, 14:13:25 »
U mnie w piśmie z KW jest wyraźnie napisane o wytypowanie jednostek OSP, które najbardziej potrzebują wymiany samochodów. Brak wytycznych co do zdjęć, napisane min. 2. Tak więc patrząc na cały kraj to każdy robi po swojemu.  :gwiazdki: Jakbym miał wysłać do KW po 6 zdjęć z każdej jednostki, to przy ponad 160 osp w powiecie wyszedłby niezły album :mellow:. Na siłę nie łączyłbym kwestii robienia wykazu pojazdów z tymi funduszami z NFOŚiGW.

Offline Szajba998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Zdjęcia samochodów oraz remizy?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 07, 2017, 14:46:42 »
U nas w piśmie do KM PSP napisali, że maja wytypować jedna jednostkę, ktora w pierwszej kolejności maja wymienić samochód. My musimy odesłać zdjęcie strażnicy, samochodu dodatkowo informacje ile mamy członków, ilość czynnych, ile aparatów, zestawów hydraulicznych i ile R1

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Zdjęcia samochodów oraz remizy?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 07, 2017, 15:35:11 »
Co kraj to obyczaj.
Pismo wyraźnie mówiło o wytypowaniu najbardziej pilnych potrzeb wymiany aut. Nie o jednym.
W karcie informacyjnej zawarta jest również informacja o wszystkich samochodach w jednostce, z podaniem ich rocznika.
Wykonaliśmy to we własnym zakresie, bez przesyłania jakichkolwiek informacji do gmin czy prezesów (czas nagli :) )
Poza tym śmiech na sali  z tym dofinansowaniem. Na terenie naszego województwa średnia nowych aut, które trafiają do jednostek to 14-15 aut na rok.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2017, 16:05:45 wysłana przez joker26 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Zdjęcia samochodów oraz remizy?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 07, 2017, 15:59:42 »
Na siłę nie łączyłbym kwestii robienia wykazu pojazdów z tymi funduszami z NFOŚiGW.
Mam podobne zdanie. A dodatkowo nie 100 tyś. a powyżej 100....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Zdjęcia samochodów oraz remizy?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 07, 2017, 16:20:51 »
Witam,

Tak naprawdę wszystko o czym piszecie samochody, sprzęt, ludzie z dokładną specyfikacją są w SWD więc jak zwykle, ktoś lubi biurokracje lub nie wie co do czego 

Offline st.straszak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Zdjęcia samochodów oraz remizy?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 07, 2017, 16:38:20 »
Potwierdzam informacje o wytypowaniu jednostek którym należy się wymiana samochodu ze względu na wiek, stan, intensywność użytkowania.... Pieniądze z NFOŚiGW to osobna bajka... Informacja o kasie z NFOŚiGW przyszła w osobnym kwicie w późniejszym czasie...
Teraz pytanie co dalej w związku z zestawieniem które robią w KG...?! Jaki to ma cel i jakie ruchy będą dalej...!?

Offline rondelSTWO

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Zdjęcia samochodów oraz remizy?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 10, 2017, 20:30:09 »
Witam z tego co wiem moja jednostka została wytypowana do przekazania nam samochodu w pierwszej kolejności ze względu na wyeksploatowanie, ciągłe awarie i największą liczbę wyjazdów do zdarzeń w powiecie. I tu nasuwa się moje pytanie: Czy dysponuje ktoś listą samochodów będących "do przekazania" na terenie Mazowsza ? Czy posiadając w tej chwili Stara 266 i potrzebę samochodu terenowego otrzymamy np. Stara 1466 czy mamy sie spodziewać auta miejskiego  ew. "albo bierzecie co jest albo nic"?

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Zdjęcia samochodów oraz remizy?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 10, 2017, 20:39:25 »
Tego nie wie nikt jak to będzie z samochodami do wymiany. Pozostaje nam poczekać.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Zdjęcia samochodów oraz remizy?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 11, 2017, 05:06:43 »
Podkarpackie również akcja ruszyła i nasza jednostka wytypowana do zmiany samochodu.
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Zdjęcia samochodów oraz remizy?
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 11, 2017, 13:05:44 »
Ja bym tak optymistycznie nie podchodził do wymiany i spuścizny z PSP :) Każda KP/M w kraju która ma pod sobą jakieś OSP robi ten spis i wnioskuje o wymianę jakiegoś tam samochodu. W skali kraju to spora liczba jednostek, które znajdą się na 1 miejscu ze swojej listy, ale w pozycji ogólnej może się okazać, że ta numer 1 będzie musiała poczekać kilka lat bo są ważniejsze priorytetowo samochody do wymiany. Weźmy przykład bogatego powiatu, gdzie działa 25 jednostek i najstarszy wóz to Jelcz z 96 roku, a weźmy powiat, gdzie działa 50 jednostek i większość to zgrzyty z 70/80 rocznika :) Tak liczę, że większość z WAS dostanie samochód za jakieś 50 lat  :szalony:

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Zdjęcia samochodów oraz remizy?
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 11, 2017, 15:09:19 »
Ja bym tak optymistycznie nie podchodził do wymiany i spuścizny z PSP :) Każda KP/M w kraju która ma pod sobą jakieś OSP robi ten spis i wnioskuje o wymianę jakiegoś tam samochodu. W skali kraju to spora liczba jednostek, które znajdą się na 1 miejscu ze swojej listy, ale w pozycji ogólnej może się okazać, że ta numer 1 będzie musiała poczekać kilka lat bo są ważniejsze priorytetowo samochody do wymiany. Weźmy przykład bogatego powiatu, gdzie działa 25 jednostek i najstarszy wóz to Jelcz z 96 roku, a weźmy powiat, gdzie działa 50 jednostek i większość to zgrzyty z 70/80 rocznika :) Tak liczę, że większość z WAS dostanie samochód za jakieś 50 lat  :szalony:

Jak to dobrze, że mój powiat jest w tej drugiej grupie  ^_^ U mnie wytypowanych była na przykład 7 jednostek, z czego podobno 3 jednostki z dopiskiem "PILNE"  :wacko:

Offline st.straszak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Zdjęcia samochodów oraz remizy?
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 14, 2017, 13:07:11 »
A podajcie liczbę wyjazdów i rocznik pierwszo wyjazdowego samochodu....

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Zdjęcia samochodów oraz remizy?
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 14, 2017, 13:15:11 »
A podajcie liczbę wyjazdów i rocznik pierwszo wyjazdowego samochodu....
Tak.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.