Autor Wątek: NOWI a zakaz wyjazdów w PSP z kursami z OSP  (Przeczytany 8942 razy)

Offline Fischer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
NOWI a zakaz wyjazdów w PSP z kursami z OSP
« dnia: Styczeń 05, 2017, 18:55:30 »
Nie wiem może było, ale nie potrafię znaleźć tematu...z góry przepraszam jak był....

Czy może ktoś wytłumaczyć albo jakąś decyzję przytoczyć  na temat zakazu dawania nowo przyjętych strażaków do JRG którzy mają szkolenia z OSP a nie mogą nagle jeździć na podziale do czasu przeszkolenia podstawowego z PSP?

Jestem bez przeszkolenia w PSP a jeszcze 2 stycznia mogłem jeździć na podziale z wszystkimi kursami z OSP, a od wczoraj nagle wycofali mnie z podziału...i nikt nic nie wie dlaczego, tylko tyle że nie można nagle bez przeszkolenia w PSP i koniec?!
'So Others May Live'

Offline pszczola

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: NOWI a zakaz wyjazdów w PSP z kursami z OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2017, 19:18:32 »
Jak długo służysz (pracujesz) w PSP, jak długo od czasu przyjęcia wyjeżdżałeś do zdarzeń ?

Offline Novvy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: NOWI a zakaz wyjazdów w PSP z kursami z OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2017, 19:20:54 »
Ktoś musi coś wiedzieć skoro zapadła taka decyzja. Zapytaj spokojnie dowódcę zmiany, dowódcę JRG. Może taki przepis wszedł, a może ktoś stwierdził, że pewniej będzie się czuł na wozie z gościem, który będzie już po kursie...?
W każdym bądź razie nie wojuj na siłę, na dobre Ci to nie wyjdzie a zdążysz i tak pojeździć.
Pozdrawiam

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: NOWI a zakaz wyjazdów w PSP z kursami z OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2017, 19:38:50 »
Od 1 stycznia br. obowiązują nowe zasady kształcenia w zawodzie strazak, które nie przewidują uczestnictwa osób przed ukończeniem I bloku podstawowego trwającego 2 miesiące w działaniach rat-gasn. nawet w przypadku posiadania szkolen z OSP.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: NOWI a zakaz wyjazdów w PSP z kursami z OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2017, 21:08:32 »
potwierdzam,
do czasu powrotu ze szkolenia podstawowego w szkole podoficerskiej do wskazanej jednostki na tzw. praktyki obejmujące 28 służb 24 godz. nie możesz wyjeżdżać w ramach przyjęcia przed rozpoczęciem szkolenia w szkole podoficerskiej.
pozdrawiam

Offline zaq123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: NOWI a zakaz wyjazdów w PSP z kursami z OSP
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2017, 21:44:11 »
Czyli przyjęcie do służbę będzie dopiero kilka dni przed rozpoczęciem kursu ??

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: NOWI a zakaz wyjazdów w PSP z kursami z OSP
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2017, 23:24:14 »
A możecie podesłać który to punkt w programie ma taki zapis. Bo u nas jest młody i narazie jeździ.
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.360
Odp: NOWI a zakaz wyjazdów w PSP z kursami z OSP
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 06, 2017, 01:43:52 »
A możecie podesłać który to punkt w programie ma taki zapis. Bo u nas jest młody i narazie jeździ.
W nowych zasadach nie ma zapisu który jest w starych....
Wnioski są oczywiste.  :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: NOWI a zakaz wyjazdów w PSP z kursami z OSP
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 06, 2017, 08:38:25 »
Wnioski czasami mogą być błędne. A nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
Jeżeli strażak OSP posiada przeszkolenie i może uczestniczyć w działaniach to kto nagle go tych uprawnień pozbawił. To że rozpoczął służbę w PSP nic nie zmienia.
Co nie jest zabronione jest dozwolone - prosta zasada lub też z drugiej strony dupochron.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline riddick11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: NOWI a zakaz wyjazdów w PSP z kursami z OSP
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 06, 2017, 09:58:55 »
Czyli przyjęcie do służbę będzie dopiero kilka dni przed rozpoczęciem kursu ??
Niekoniecznie, możesz chodzić na 8h, będziesz uczestniczył w ćwiczeniach, szkoleniach, uczył się sprzętu i samochodów i szeroko rozumianych pracach gospodarczych.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.360
Odp: NOWI a zakaz wyjazdów w PSP z kursami z OSP
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 06, 2017, 12:37:16 »
Wnioski czasami mogą być błędne. A nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
Jeżeli strażak OSP posiada przeszkolenie i może uczestniczyć w działaniach to kto nagle go tych uprawnień pozbawił. To że rozpoczął służbę w PSP nic nie zmienia.
Co nie jest zabronione jest dozwolone - prosta zasada lub też z drugiej strony dupochron.
Nie koniecznie, poprzednia wersja była moim zdaniem za daleko idąca. Dlaczego? A to dlatego, że skoro może jeździć tylko z kursami OSP to po jaką cholerę słać "nowego" na 5 miechów do Bydgoszczy i jeszcze za to płacić? Skoro kursy OSP wystarczały to po co podstawowy? 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: NOWI a zakaz wyjazdów w PSP z kursami z OSP
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 06, 2017, 12:40:27 »
Pomijając już fakt, o różnym poziomie tych szkoleń  :straz:

zyraf

  • Gość
Odp: NOWI a zakaz wyjazdów w PSP z kursami z OSP
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 06, 2017, 15:55:46 »
I to że jedni te kursy ukończyli i działali w OSP a inni kursy zdobyli żeby mieć pkt na naborze do straży...
Na kursie podstawowym jak byłem w Bydgoszczy instruktorzy sami się śmiali, że kwity to ma każdy a połowa się uczy poprawnego zwijania węży od podstaw czy rozwijania linii gaśniczej...a jak nasadkową drabinę przynieśli to było zdziwienie  :rolleyes:

Offline Szunaj

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: NOWI a zakaz wyjazdów w PSP z kursami z OSP
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 06, 2017, 17:42:30 »
Wnioski czasami mogą być błędne. A nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
Jeżeli strażak OSP posiada przeszkolenie i może uczestniczyć w działaniach to kto nagle go tych uprawnień pozbawił. To że rozpoczął służbę w PSP nic nie zmienia.
Co nie jest zabronione jest dozwolone - prosta zasada lub też z drugiej strony dupochron.
Nie koniecznie, poprzednia wersja była moim zdaniem za daleko idąca. Dlaczego? A to dlatego, że skoro może jeździć tylko z kursami OSP to po jaką cholerę słać "nowego" na 5 miechów do Bydgoszczy i jeszcze za to płacić? Skoro kursy OSP wystarczały to po co podstawowy?

Żeby zdobyć zawód strażak i kwalifikacje do zajmowania stanowisk podoficerskich?!

Offline censured

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: NOWI a zakaz wyjazdów w PSP z kursami z OSP
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 06, 2017, 21:13:29 »
Osobiście uważam że kursy OSP to tylko dodatek i przed kursem podstawowym w PSP nie powinien takowy człek wyjeżdżać, w sumie ja tak miałem.... bez jakiegoś problemu. Ochotnik ochotnikowi nie równy, wiem bo też byłem. Są normalni i są "RAMBO", a każdy przeszkolony i z umiejętnościami różnymi. Na papierze idealnie wyszkolony, w życiu .... no cóż.

Offline PCT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Dowódca Plutonu
Odp: NOWI a zakaz wyjazdów w PSP z kursami z OSP
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 06, 2017, 23:03:29 »
W temacie zbyt głęboko nie jestem ale ciekawi mnie i proszę o krótką odpowiedź czy została zakończona patologia związana z kursem finansowanym z urzędu pracy?
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: NOWI a zakaz wyjazdów w PSP z kursami z OSP
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 07, 2017, 08:22:26 »
... po jaką cholerę słać "nowego" na 5 miechów do Bydgoszczy i jeszcze za to płacić? Skoro kursy OSP wystarczały to po co podstawowy?
Kurs OSP wystarczy do wyjazdówki, natomiast żeby zostać funkcjonariuszem PSP trzeba ukończyć szkolenie PSP.
... Ochotnik ochotnikowi nie równy, wiem bo też byłem. Są normalni i są "RAMBO", a każdy przeszkolony i z umiejętnościami różnymi. Na papierze idealnie wyszkolony, w życiu .... no cóż.
Podobnie z funkcjonariuszami PSP, są normalni i ...
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: NOWI a zakaz wyjazdów w PSP z kursami z OSP
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 07, 2017, 12:34:42 »
Czytam  ten topic i widzę , że dyskusja kolegów brnie w próżnię. :gwiazdki:
Podpowiem Wam tylko ,że aby móc wykonywać zawód "Strażaka" i wyjeżdżać do działań z formacjami zawodowymi  konieczne jest zdanie egzaminu egzaminu państwowego  przed komisją egzaminacyjną potwierdzające nabycie kwalifikacji w zawodzie strażak!  :kwit:
Kursy OSP  organizowane przez KP czy KW takich kwalifikacji nie dają.  :tuba:
Wyjątek stanowi kurs KPP który zawsze kończy egzamin państwowy. :straz:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline censured

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: NOWI a zakaz wyjazdów w PSP z kursami z OSP
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 07, 2017, 12:56:07 »
I temat zamknięty:) A co do wypowiedzi piotr998 --  święta prawda :)

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: NOWI a zakaz wyjazdów w PSP z kursami z OSP
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 07, 2017, 14:36:28 »
Czyli jeżeli młody ma kursy i jeździ do akcji, to kto odpowiada za dopuszczenie go do działań. Dowódca JRG?
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Online pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: NOWI a zakaz wyjazdów w PSP z kursami z OSP
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 07, 2017, 21:36:52 »
KP, który kiedyś przeczytał potencjalne wyrażenie zgody KG na tego typu sytuacje (popełnił to w piśmie) następnie wyznaczył go do pełnienia służby w systemie zmianowym w ramach uzgodnionych stanów minimalnych. Dowódca w takiej sytuacji nie ma tu nic do gadania
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2017, 21:41:11 wysłana przez pb11 »

Offline zaq123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: NOWI a zakaz wyjazdów w PSP z kursami z OSP
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 23, 2017, 14:03:36 »
jest tu ktoś kto został przyjęty do służby po 1 stycznia?? bo jestem ciekaw czy chodzi na 8h czy na 24 ??