Autor Wątek: Praca w KM PSP Warszawa  (Przeczytany 14263 razy)

Offline rafiki28335

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Praca w KM PSP Warszawa
« dnia: Grudzień 30, 2016, 18:17:37 »
Witam, niebawem zaczynam prace w PSP w Warszawie. Dostałem sie z naboru z ulicy. Chcialbym sie dowiedziec co mnie teraz czeka? i na jakie zarobki moge liczyc?i czy obowiozują mnie jakies dodatki np mieszkaniowka, gdyz nie jestem z warszawy i bede musial cos tam wynajac     z gory dzieki za odpowiedz

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Praca w KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2016, 18:30:35 »
Przeszukaj forum..jest wiele tematów i myślę że coś znajdziesz.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Praca w KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2016, 18:41:23 »
 :gwiazdki: Jak można podjąć gdzieś pracę, przejść dość męczącą rekrutację i w ogóle nie mieć świadomości ile będzie się zarabiało i jak wygląda proces wdrażania do służby....
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Praca w KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 30, 2016, 18:43:05 »
:gwiazdki: Jak można podjąć gdzieś pracę, przejść dość męczącą rekrutację i w ogóle nie mieć świadomości ile będzie się zarabiało i jak wygląda proces wdrażania do służby....

tzw. kwiat pożarnictwa...

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Praca w KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 30, 2016, 19:41:36 »
:gwiazdki: Jak można podjąć gdzieś pracę, przejść dość męczącą rekrutację i w ogóle nie mieć świadomości ile będzie się zarabiało i jak wygląda proces wdrażania do służby....
Chłopie 2000 zł bo to się zmienia w 2017.kasa za mieszkanie, zapomnij na stażu
a czeka Cię dużo nauka testów kontrole straszenie i pytanie co za jednostka bo jak specjalistyczna to zes wdepł  :milcz:

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Praca w KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 31, 2016, 06:58:44 »
Witam, niebawem zaczynam prace w PSP w Warszawie. Dostałem sie z naboru z ulicy. Chcialbym sie dowiedziec co mnie teraz czeka? i na jakie zarobki moge liczyc?i czy obowiozują mnie jakies dodatki np mieszkaniowka, gdyz nie jestem z warszawy i bede musial cos tam wynajac     z gory dzieki za odpowiedz
grupa zaszeregowania: stażysta -  kwota 1450,00pln btutto
stopień  -strażak -kwota 872,00pln brutto
do tego dodatek służbowy/ zmienny uznaniowy/   zazwyczaj na początku kwota około- 50,00pln brutto
sumując tą kwotę to około 2372,00  pln  brutto miesięcznie.
 na tyle możesz liczyć przez pierwszy rok służby.  Po awansie po około roku na stopień st. strażaka -wzrost o 10,00  pln brutto
czyli tyle samo co mniej więcej w całej Polsce.
Na stażu czyli przez 3 lata nie przysługują Ci inne świadczenia pieniężne.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2016, 07:18:42 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline jrg wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Praca w KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 31, 2016, 10:54:31 »
A na którą jrg  idziesz?

Offline rafiki28335

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Praca w KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 31, 2016, 11:19:49 »
w nastepnym tygodniu mam jechac z orzeczeniem lekarskim i wtedy mam sie wszystkiego dowiedziec, ale wiem, ze od 1 lutego juz mam byc zatrudniony.Myslalem, ze w Warszawie jednak bedą jakies dodatki, poniewaz wiadomo, ze to droższe miasto do zycia.A ptzyszlosc jak sie kreuje pod wzgledem finansowym? i chcialbym zaznaczyc ze nie chodzi mi tylko o pieniadze, bo kocham ten zawod, ale tez chcial bym sie dowiedziec i cos zaplanowac w tej Warszawie

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Praca w KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 31, 2016, 12:44:37 »
   Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Jeśli będziesz wyróżniającym się strażakiem , szybko uczącym się, wyrobisz sobie dobrą markę , typ " niezastąpiony" i dostrzeże Cię d-ca JRG i osoby decyzyjne - to możesz osiągnąć w przyszłości sporo , ale to nie jest reguła gdyż nie każdy potrafi docenić strażaka. Jeśli będziesz przeciętny , jednym z wielu, to "po prostu " będziesz jednym z trybów tej pożarniczej maszyny. Warszawa jest duża, hmmm, być może ciężko się wybić.
   Jeszcze jedna rzecz - czasami na układy nie ma rady.... 
P.S. Taki składnik jak wykształcenie , też w przyszłości może mieć znaczenie. Sam również musisz się określić czy masz jakieś aspiracje.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Praca w KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 31, 2016, 13:57:38 »
Nie może w tych wspaniałych radach zbraknąć jednej podstawowej. Zapisz się do ZZ! Najlepiej do tego na literę "S". Nie wymagają zadnych zaświadczeń. Masz gwarancję, że Twój wniosek nie zostanie odrzucony z racji wieku. W dobrej cenie, której wielkość nigdy nie wzrośnie ani nie zmaleje (poza z góry ustalonymi zasadami), będziesz miał ochronę prawną oraz wstawienie się ZZ wobez swoich roszczeń. Pamiętaj, żeby najpierw zastanowić się co ci się należy. Następnie zastanów się jak przedstawić sprawę, żeby trzeba było Tobie coś zapewnić. Gdy coś bedziesz musiał zrobić, zastanów się czy sprawiedliwiej nie byłoby, żeby zrobił to ktoś inny lub przynajmniej Tobie pomógł. Jeżeli poczujesz się skrzywdzony to wal jak w dym do przewodniczącego ZZ. Z dowódcą zmiany nie gadaj bo nie ma to sensu. Straż to jedna wielka rodzina a najbliższa to ta związkowa. Na koniec jeszcze jedna rada. Zaraz jak wypiszesz wniosek o przynależność do ZZ, wypisz wniosek o zgodę na "podstawowe" zarobkowanie. Chyba nie przyszedłeś do straży być tylko strażakiem?!? Szanuj się! Polecam TAXI na początek. W weekendy mozesz jeździć całe noce. W sobotę i niedzielę dowódcy JRG nie pracują to ......... (możesz isć na z góry upatrzoną pozycję). Z pozdrawieniami na Nowy Rok. :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Praca w KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 31, 2016, 14:11:10 »
Nie może w tych wspaniałych radach zbraknąć jednej podstawowej. Zapisz się do ZZ! Najlepiej do tego na literę "S". Nie wymagają zadnych zaświadczeń. Masz gwarancję, że Twój wniosek nie zostanie odrzucony z racji wieku. W dobrej cenie, której wielkość nigdy nie wzrośnie ani nie zmaleje (poza z góry ustalonymi zasadami), będziesz miał ochronę prawną oraz wstawienie się ZZ wobez swoich roszczeń. Pamiętaj, żeby najpierw zastanowić się co ci się należy. Następnie zastanów się jak przedstawić sprawę, żeby trzeba było Tobie coś zapewnić. Gdy coś bedziesz musiał zrobić, zastanów się czy sprawiedliwiej nie byłoby, żeby zrobił to ktoś inny lub przynajmniej Tobie pomógł. Jeżeli poczujesz się skrzywdzony to wal jak w dym do przewodniczącego ZZ. Z dowódcą zmiany nie gadaj bo nie ma to sensu. Straż to jedna wielka rodzina a najbliższa to ta związkowa. Na koniec jeszcze jedna rada. Zaraz jak wypiszesz wniosek o przynależność do ZZ, wypisz wniosek o zgodę na "podstawowe" zarobkowanie. Chyba nie przyszedłeś do straży być tylko strażakiem?!? Szanuj się! Polecam TAXI na początek. W weekendy mozesz jeździć całe noce. W sobotę i niedzielę dowódcy JRG nie pracują to ......... (możesz isć na z góry upatrzoną pozycję). Z pozdrawieniami na Nowy Rok. :)
Czuje nutkę sarkazmu, ale zajebiście mi się podoba Twój wpis. I z mojej strony zero sarkazmu.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fa1th

  • Niska grupa, świeży oddech
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Praca w KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 31, 2016, 18:18:10 »
:gwiazdki: Jak można podjąć gdzieś pracę, przejść dość męczącą rekrutację i w ogóle nie mieć świadomości ile będzie się zarabiało i jak wygląda proces wdrażania do służby....
Chłopie 2000 zł bo to się zmienia w 2017.kasa za mieszkanie, zapomnij na stażu
a czeka Cię dużo nauka testów kontrole straszenie i pytanie co za jednostka bo jak specjalistyczna to zes wdepł  :milcz:

Dlaczego uważasz, że JRG ze specjalizacją to lipa?

Offline piki58

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Zalesicach
Odp: Praca w KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 31, 2016, 19:26:50 »
Dlaczego uważasz, że JRG ze specjalizacją to lipa?
Chodzi o ogrom wiedzy jaką trzeba przyswoić z danej specjalizacji + oczywiście "podstawowa" wiedza i umiejętności na stanowisku

Offline fa1th

  • Niska grupa, świeży oddech
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Praca w KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 31, 2016, 22:09:43 »
Dlaczego uważasz, że JRG ze specjalizacją to lipa?
Chodzi o ogrom wiedzy jaką trzeba przyswoić z danej specjalizacji + oczywiście "podstawowa" wiedza i umiejętności na stanowisku
Czyli chyba dobrze? Według mnie strażacy pracujący w jednostkach ze specjalizacją powinni być mocno nagradzani żeby "bardziej" chciało im się zgłębiać wiedzę w danej dziedzinie, jeżeli tak nie jest to niestety ale strażacy uciekają w dodatkowe zajęcia i tam są specjalistami a do straży przychodzą "odbębnić". Niestety to jest patologia na szeroką skalę :/

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Praca w KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 31, 2016, 23:15:21 »
Dlaczego uważasz, że JRG ze specjalizacją to lipa?
Chodzi o ogrom wiedzy jaką trzeba przyswoić z danej specjalizacji + oczywiście "podstawowa" wiedza i umiejętności na stanowisku
Czyli chyba dobrze? Według mnie strażacy pracujący w jednostkach ze specjalizacją powinni być mocno nagradzani żeby "bardziej" chciało im się zgłębiać wiedzę w danej dziedzinie, jeżeli tak nie jest to niestety ale strażacy uciekają w dodatkowe zajęcia i tam są specjalistami a do straży przychodzą "odbębnić". Niestety to jest patologia na szeroką skalę :/
I tu jest właśnie przykład młodego pełnego zapału strażaka który chcę, wierzy   :wall: ale to tylko twoje wyobrażenie się niedługo zmierzy ze ścianą  :wall:kasa ta sama a obowiązków dużo  :kwit: takie mamy realia , zapytaj starszych kolegów  :fiuu:

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Praca w KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 01, 2017, 01:00:42 »
Niestety takie realia. W którymś z bieżących postów kolega @Sylwek powiedział mądre zdanie, którego chyba nie wszyscy rozumieją.
zacytuję:
Cytuj
Strażak po kilku latach służby i obserwowania tego cyrku stwierdzi - pierdolę to, im mniej zrobię i się nauczę, tym mniej będą się przypierdalać. Najlepiej udawać głupiego, nie starać się. Jakoś te n latek zleci i będzie spokój.

Dopisałbym jeszcze że na starość zapiszę się do ZZ, podrę mordę że nie awansują starego i będzie gitara...

Nikt nie docenia specjalizacji, i tego ile czasu się poświęca - szczególnie w jednostkach, gdzie ta specjalizacja się naprawdę rozwija a nie gdzie tylko mają to wpisane jako jeden z celów...
Idź do spokojnej jednostki (jak masz wybór) gdzie są dwa gaśnicze, jakaś drabina i parę kwatermistrzowskich... Kasa ta sama....
EGO = 1 / wiedza

Offline gorexpl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Praca w KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 01, 2017, 15:49:07 »
... Kasa ta sama....

Idź do MZK, MPK albo gdzie indziej.
Kasa większa i nie trzeba się tyle uczyć.
Nie ma obowiązku pracować w PSP.  :gwiazdki:

siwiak

  • Gość
Odp: Praca w KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 01, 2017, 17:32:46 »
Niestety takie realia. W którymś z bieżących postów kolega @Sylwek powiedział mądre zdanie, którego chyba nie wszyscy rozumieją.
zacytuję:
Cytuj
Strażak po kilku latach służby i obserwowania tego cyrku stwierdzi - pierdolę to, im mniej zrobię i się nauczę, tym mniej będą się przypierdalać. Najlepiej udawać głupiego, nie starać się. Jakoś te n latek zleci i będzie spokój.

Dopisałbym jeszcze że na starość zapiszę się do ZZ, podrę mordę że nie awansują starego i będzie gitara...

Nikt nie docenia specjalizacji, i tego ile czasu się poświęca - szczególnie w jednostkach, gdzie ta specjalizacja się naprawdę rozwija a nie gdzie tylko mają to wpisane jako jeden z celów...
Idź do spokojnej jednostki (jak masz wybór) gdzie są dwa gaśnicze, jakaś drabina i parę kwatermistrzowskich... Kasa ta sama....
popieram kolegę w 100% czym mniej sprzętu tym lepiej a kasa ta sama czy tu czy tam, mniej sprzetu mniej rejonów ^_^

Offline fa1th

  • Niska grupa, świeży oddech
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Praca w KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 02, 2017, 02:11:19 »
... Kasa ta sama....

Idź do MZK, MPK albo gdzie indziej.
Kasa większa i nie trzeba się tyle uczyć.
Nie ma obowiązku pracować w PSP.  :gwiazdki:

Ja bym Tobie nic nie płacił bo coś czuje, że pasją wykarmisz rodzinę :)

Offline rafiki28335

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Praca w KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 02, 2017, 11:34:27 »
Chcial bym jeszcze dodac, cos o swoim wyksztalceniu. Jestem mgr Wychowania FIzycznego oraz posiadam tytuł ratownika medycznego.Jeśli chodzi o kursy to posiadam prawo jazdy kat. A,B,C.

Offline gorexpl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Praca w KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 02, 2017, 11:44:06 »
Ja bym Tobie nic nie płacił bo coś czuje, że pasją wykarmisz rodzinę :)

Jesteś z tych co przyszli do straży dla kasy i się zawiedli?
Współczuję. :'(

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Praca w KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 02, 2017, 12:33:29 »
Chcial bym jeszcze dodac, cos o swoim wyksztalceniu. Jestem mgr Wychowania FIzycznego oraz posiadam tytuł ratownika medycznego.Jeśli chodzi o kursy to posiadam prawo jazdy kat. A,B,C.
Trochę się zdziwisz bo u nas wf jest trochę inny a co do ratownictwa medycznego to służba zweryfikuje swoje..szczególnie jak bedziesz miał dostęp do plecaków medycznych.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Praca w KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 02, 2017, 13:46:04 »
@ fa1th - zapomniał wół jak cielęciem był?

Ja bym Tobie nic nie płacił bo coś czuje, że pasją wykarmisz rodzinę :)

Twoje pobudki wstąpienia do PSP były czysto materialne? Współczuję, widać po postać jakie rozgoryczenie bierze... taki gość jest na pół wydajny w robocie... po co się męczyć.... Widzisz, że wyżej d..y nie podskoczysz, bo nie masz z czym

Chcial bym jeszcze dodac, cos o swoim wyksztalceniu. Jestem mgr Wychowania FIzycznego oraz posiadam tytuł ratownika medycznego.Jeśli chodzi o kursy to posiadam prawo jazdy kat. A,B,C.

Szału to nie robi, połowa gości ma lepsze prawka, tytuły zawodowe i wykształcenie inżyniera + mgr.
EGO = 1 / wiedza

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
Odp: Praca w KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 03, 2017, 09:20:09 »
Szału to nie robi, połowa gości ma lepsze prawka, tytuły zawodowe i wykształcenie inżyniera + mgr.

A jakie prawko robi szał w przeciętnej JRG z dwoma gaśniczymi i SD/SH? I co daje tytuł zawodowy elektryka/mechanika/budowlańca na podziale bojowym poza tym, że jak coś się spieprzy to pierwsze co to stary woła Ciebie do roboty i nawet dziękuje nie usłyszysz? Jaką moc ma w dzisiejszych czasach inż. albo mgr z czegokolwiek jak i tak już nic za to nie dostaniemy?

siwiak

  • Gość
Odp: Praca w KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 03, 2017, 20:53:48 »
Lanie wody.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2018, 10:51:12 wysłana przez siwiak »