Autor Wątek: Równoważnik za brak lokalu!  (Przeczytany 2895 razy)

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Równoważnik za brak lokalu!
« dnia: Grudzień 29, 2016, 16:03:12 »
Również mam kilka wątpliwości i podkreślę, że czytałem już inne wątki tu na forum.
Chodzi o przyznanie równoważnika za brak lokalu z powodu jego braku w miejscowości pobliskiej.

Niech mi ktoś wyjaśni kilka wątpliwości. Mieszkam 40km od jednostki, do dworca pkp mam około 15km, a pociąg jedzie 30min. Wiem, że nie liczy się czas drogi do pierwszego przystanku i od tego w miejscowości pracy do jednostki. Jak więc to interpretować?

1. Czy jeżeli mieszkam na wsi i jest połączenie autobus -> dworzec to moim pierwszym przystankiem do którego czasu nie liczę jest ten autobusowy?
2. Czy jeżeli wybieram że chcę dojechać w sposób wyżej opisany to czas oczekiwania pomiędzy dojazdem do dworca, a odjazdem pociągu jest liczony np. przesiadka trwająca 20min. (rozbieżność autobus/pociąg)
3. Czy tak samo ma się sprawa powrotu? Wsiadam do autobusu na przystanku przy jednostce i już mi się liczy czas podróży, który chce wykazać?
4. Co jeżeli ze swojej miejscowości nie mam połączenia autobusowego do dworca, który jest oddalony o 15km od domu? Jestem zmuszony sam dojechać na dworzec prywatnym samochodem i wtedy ten czas mi się nie liczy...? Czy dla swojej korzyści mogę szukać pobliskiej wsi, z której taki autobus dojeżdża i wykazać, że jeżdżę w ten sposób?
5. Jak się ma pobieranie takiego równoważnika, a dojazd samochodem prywatnym?
6. Czy trzeba wykazać najszybsze z możliwych połączeń?

Interesuje mnie jak to wygląda u Was. Fajnie gdyby ktoś potrafił na prawdę jasno odpowiedzieć na te wątpliwości.
Kumpel ma podobną odległość do pracy i ze swojej miejscowości do dworca, a pociąg jedzie o połowę krócej niż u mnie. Mimo to wykazał takie połączenie, że mu się należy.

Pozdrawiam.

Po co piszesz w dwóch wątkach o tym samym? Są wątki pozakładane o braku równoważnika, o dojazdach a tu nowy i spamowany z innego też działu.
Zamykam, znajdź właściwy i tam pisz.
robn
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2016, 18:23:01 wysłana przez robn »