Autor Wątek: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?  (Przeczytany 106656 razy)

Offline Simon2123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #275 dnia: Marzec 18, 2018, 06:34:02 »
Wiadomo już coś dokladniej czy dalej cisza w temacie?

Offline strażaksanok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #276 dnia: Marzec 18, 2018, 08:40:53 »
Wiadomo już coś dokladniej czy dalej cisza w temacie?

W dalszym ciagu cisza z miesiaca na miesiac

Offline mateodaf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #277 dnia: Marzec 18, 2018, 23:03:20 »
Wg mnie to te testy to żarty stare te całkiem bo to punkty dopisali czy te teraz to czasy zmienia a nowe to wg. plecak i tak przejdzie a teraz tym bardziej bo nie będzie biegania to nie będzie potrzeby pisania innych czasów. Np Harvard i puls bada członek komisji ci ręką i potem ufasz czy to dobrze zrobił czy nie a to nie jest fizjologia porzyczyc pulsometr ze szpitala. Oni szukają olimpijczyków lub plecaka który pojedzie do akcji i wchodzi do pożaru w rocie i do przodownika mówi że Zginie i trzyma go za aparat caly czas no śmiech albo że tego czy tego nie zrobi bo co czasy sie zmieniły powie czy ludzi z pasją którzy chcą to robić za te 1700 przez trzy lata to też temat tabu na kasie mają więcej czy w ochronie na jakimś centrum dystrybucji co siedzi w cieple z dupa i klika w kompa . W policji też wymyślali na testach czy na teście psychologicznym i miniester powiedział że niema ludzi są braki i komendanci mają coś z tym zrobić i to ogarnąć bo tak być nie może to teraz biorą jak popadnie by luki latać w straży jeszcze trochę i będzie tak samo myślę . Na moje niech jest ten drążek 14 razy się podciągnąć koperta czas jakiś normalny test wiedzy i tyle bo basem poco jak ktoś nie pływał nigdy to pływać się nie nauczy i mówi to dowódcy i ten przy akcjach na wodach nie ale go na łódkę tylko pilnuje na miejscu i zabezpiecza ale np. taki człowiek może być lepszy w rat. Wys. Bo niema lęku wysokości a inny strażak ma wszystko się równa gdzieś tam test wiedzy rozmowa z komendantem i nara, a co najważniejsze lekarz kardiolog czy serce zdrowe bo to od niego ma się wydolność krew czy ktoś nie bierze lub cpa i psycholog i psychiatra czy jest normalny o koniec a wiadomo reszta lekarzy a nie każdy jest zdrowy bo nikt tak badań szerokich sobie nie robi to połowa odpadnie u lekarzy i tyle . W wojsku na przygotowawczej w służbie nie ma testów tylko lekarze dopiero w ośrodku szkolenia Na samym starcie i jest WF żeby zobaczyć jaką kandydaci mają kondycję i oni sami jakie mają wyniki i na sam koniec jest egzamin z wfu sprawdzian to chyba przez 3 miesiące można coś na szkolenie i potrenować żeby sprawdzian stać wiedząc jakie miałeś się czasy Na samym starcie A do ilu trzeba poprawić i Basta.

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #278 dnia: Marzec 19, 2018, 05:47:05 »
Mateodaf Panie turbostrazaku zjedz snickersa bo strasznie gwiazdorzysz

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #279 dnia: Marzec 19, 2018, 06:11:42 »
Wg mnie to te testy to żarty stare te całkiem bo to punkty dopisali czy te teraz to czasy zmienia a nowe to wg. plecak i tak przejdzie a teraz tym bardziej bo nie będzie biegania to nie będzie potrzeby pisania innych czasów. Np Harvard i puls bada członek komisji ci ręką i potem ufasz czy to dobrze zrobił czy nie a to nie jest fizjologia porzyczyc pulsometr ze szpitala. Oni szukają olimpijczyków lub plecaka który pojedzie do akcji i wchodzi do pożaru w rocie i do przodownika mówi że Zginie i trzyma go za aparat caly czas no śmiech albo że tego czy tego nie zrobi bo co czasy sie zmieniły powie czy ludzi z pasją którzy chcą to robić za te 1700 przez trzy lata to też temat tabu na kasie mają więcej czy w ochronie na jakimś centrum dystrybucji co siedzi w cieple z dupa i klika w kompa . W policji też wymyślali na testach czy na teście psychologicznym i miniester powiedział że niema ludzi są braki i komendanci mają coś z tym zrobić i to ogarnąć bo tak być nie może to teraz biorą jak popadnie by luki latać w straży jeszcze trochę i będzie tak samo myślę . Na moje niech jest ten drążek 14 razy się podciągnąć koperta czas jakiś normalny test wiedzy i tyle bo basem poco jak ktoś nie pływał nigdy to pływać się nie nauczy i mówi to dowódcy i ten przy akcjach na wodach nie ale go na łódkę tylko pilnuje na miejscu i zabezpiecza ale np. taki człowiek może być lepszy w rat. Wys. Bo niema lęku wysokości a inny strażak ma wszystko się równa gdzieś tam test wiedzy rozmowa z komendantem i nara, a co najważniejsze lekarz kardiolog czy serce zdrowe bo to od niego ma się wydolność krew czy ktoś nie bierze lub cpa i psycholog i psychiatra czy jest normalny o koniec a wiadomo reszta lekarzy a nie każdy jest zdrowy bo nikt tak badań szerokich sobie nie robi to połowa odpadnie u lekarzy i tyle . W wojsku na przygotowawczej w służbie nie ma testów tylko lekarze dopiero w ośrodku szkolenia Na samym starcie i jest WF żeby zobaczyć jaką kandydaci mają kondycję i oni sami jakie mają wyniki i na sam koniec jest egzamin z wfu sprawdzian to chyba przez 3 miesiące można coś na szkolenie i potrenować żeby sprawdzian stać wiedząc jakie miałeś się czasy Na samym starcie A do ilu trzeba poprawić i Basta.
Ale bełkot...
Nie umie pływać i ma problemy ze zdrowiem a marzy o straży.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #280 dnia: Marzec 19, 2018, 07:26:37 »
Sądząc po pisowni to odpada zapewne już na etapie CV i listu motywacyjnego. Gdzie tam badania

Offline mateodaf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #281 dnia: Marzec 19, 2018, 09:32:16 »
Odezwał się polonista co nigdy błędy przy pisaniu nawet na telefonie nie zrobił, tylko jest doskonały. Kolego Eqinox czy jest tam gdzieś napisane że mam problemy ze zdrowiem lub nie umiem pływać Naucz się czytać proszę cię pisałem że dużo ludzi ma problemy ze zdrowiem a to dopiero wychodzi u lekarzy który normalny Polak robi sobie tak rozszerzone badania jak przy naborze żaden dopiero w takim postępowaniu kwalifikacyjnym jak pójdzie do specjalistów To dopiero wychodzi na jaw co kogo boli a z tym pływaniem ci tłumaczę jeśli ktoś nie pływał nigdy a ma iść na basen przy naborze to to jest śmiech 1 Może być dobry w pływaniu na przykład a drugi w ratownictwie wysokościowym mamy w OSP kolegę który powiedział dowódcy że nie lubi krwi to w czasie wypadków on zabezpiecza miejsce ale za to dobrze kurwa a drugi nie umie pływać ale za to jest dobrym ratownikiem medycznym

Offline mikezd

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #282 dnia: Marzec 19, 2018, 09:44:21 »
A co to za różnica jakie testy sprawnościowe wymyślą. Masz być sprawny fizycznie i tyle.
Nikt nikogo na siłę do PSP nie ciągnie. Ja przeszedłem 8 naborów ( zajęło mi to 5 lat życia) i jakoś się dostałem.
Proponuję zamiast biadolenia zabrać się solidnie za siebie i tyle, :straz:

Offline mateodaf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #283 dnia: Marzec 19, 2018, 10:09:43 »
Kolego ja się nie chcę kłócić ani nic tylko po prostu mówię Według mojego zdania przygotowywanie się wcześniej przed testami to jest oszukiwanie samego siebie bo na testy się przygotujesz a potem jak się dostaniesz do służby to masz to gdzieś już, na testy powinno się pójść z taką kondycją jaką ma się teraz i wtedy wychodzi czy się nadajesz czy nie A nie miesiąc przed testami biegać codziennie a tak jak mówię to tylko moje zdanie i tyle

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #284 dnia: Marzec 19, 2018, 10:10:44 »
mamy w OSP kolegę który powiedział dowódcy że nie lubi krwi to w czasie wypadków on zabezpiecza miejsce ale za to dobrze kurwa a drugi nie umie pływać ale za to jest dobrym ratownikiem medycznym

Czyli nic tylko zatrudniać osoby ktore dobrze potrafia zabezpieczac miejsce zdarzenia bo krwi nie lubia ... Straż= ból, krew, cierpienie - to jest wpisane w zawod. Nie wyobrażam sobie, że po dojechaniu na miejsce wypadku gość mówi, że to go przerasta :gwiazdki: Kozak w OSP bo na kazdej akcji pachołki rozstawia i PSP mu sie nalezy bo tak. Trochę nie chce mi się wierzyc, że można tak myslec. Nikt nie wymaga od wszystkich bycia Alfa i Omega ale trzeba być wiadomym tego co Cie moze czekac na słuzbie bo to nie jest przedszkole.

Cytuj
Kolego ja się nie chcę kłócić ani nic tylko po prostu mówię Według mojego zdania przygotowywanie się wcześniej przed testami to jest oszukiwanie samego siebie bo na testy się przygotujesz a potem jak się dostaniesz do służby to masz to gdzieś już, na testy powinno się pójść z taką kondycją jaką ma się teraz i wtedy wychodzi czy się nadajesz czy nie A nie miesiąc przed testami biegać codziennie a tak jak mówię to tylko moje zdanie i tyle
Ale brednie ... Chodzi o polepszenie swoich słabszych stron, a to nie znaczy, że wszyscy lezą do gory brzuchem. Mozna byc mega silnym, a słabszym w biegach (np. 50m w 6,99) i co wtedy? Mam zrezygnowac? To moze niech Ci co w przysiadzie nie usiąda z 120kg tez se dadza spokój bo są za ciency na ten zawód.
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2018, 10:15:52 wysłana przez HanySAnimal »
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline mateodaf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #285 dnia: Marzec 19, 2018, 10:50:53 »
No nie ale to niech coś wymyśla normalnego żeby każdy miał szanse. Niektórzy po zawodówce np. są lepsi w sporcie niz ludzie po liceum ze sportowym profilem ale nie bo on ma zawodówkę to głąb odrazu i trzeba ich skreślić

Offline mateodaf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #286 dnia: Marzec 19, 2018, 10:52:21 »
Niektórzy po zawodówce dziś pracują na podzielę co teraz zwolnić ich

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #287 dnia: Marzec 19, 2018, 11:39:33 »
A teraz szanse nie są takie same jesli chodzi o sprawność? Wystarczy spiąć poślady i zasuwać, biegać itp. samo sie nie zrobi.
Jak ktos planuje iść do PSP mając zawodowe wykształcenie to co stoi na przeszkodzie isc do darmowego liceum ?? Jak sie nie chce to do kogo pretensje? Nikt nie mowi że głąb ale przepisy jasno mówia - średnie wykształcenie. Ja ze średnim też nie bede płakał ze jakis dureń jest kapitanem po SG, a ja nie choc wiem ze "może" jestem lepszy. Takie życie - Kto się wróblem urodził, kanarkiem nie umrze Proste
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline mateodaf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #288 dnia: Marzec 19, 2018, 11:40:07 »
Polska dziki kraj

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #289 dnia: Marzec 19, 2018, 13:08:45 »
Nie wiem co w tym dzikiego. Normalna kolej rzeczy ...
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline mateodaf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #290 dnia: Marzec 20, 2018, 14:28:26 »
Tak samo stanowisko kierowca ratownik młody strażak wyjeżdża z garażu i bum lusterka nie ma bo w ciężarówce tylko siedział na kursie prawa jazdy A się  każdy mądrzy też powinno być minimum 2 lata doświadczenia w prowadzeniu pojazdów ciężarowych

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #291 dnia: Marzec 20, 2018, 15:05:11 »
Tak samo stanowisko kierowca ratownik młody strażak wyjeżdża z garażu i bum lusterka nie ma bo w ciężarówce tylko siedział na kursie prawa jazdy A się  każdy mądrzy też powinno być minimum 2 lata doświadczenia w prowadzeniu pojazdów ciężarowych

No tak a kto da młodemu ciężarówkę za 1mln zł , nie jest wyznacznikiem 2 lata doświadczenia byle papier znam kierowców zawodowych którzy nie potrafią jeździć a znam rolnika który jeździ ciągnikiem i własną wywrotka ale to już naprawdę od święta i pojechał bym znim do piekła  alarmowo ( świetny kierowca)  jazda alarmowo jest całkowicie inna niż jazda od pkt A do.B i to doświadczenie jest 100 razy lepsze od bitych suchych kilometrów..

Offline mateodaf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #292 dnia: Marzec 28, 2018, 22:54:22 »
Test do PSP powinny być jednolite i normalne a nie dla k.....a  olimpijczyków czy Sprinterów czy sportowców. W policji jest tor który się nie zmienia od kilku lat i jest spokój równe szanse a nie wymyślne czasy ja się zmieściłem ale inni mają problemy lub ludzie o większej masie tak samo służba więzienna tak skok w dal rzut piłką bieg wachadlowy i coś jeszcze równe szanse dla każdego a nie 50-6.90 1000-3.29 kto kiedyś widział by w akcji strażak biegł sprintem w policji rozumiem tak to bardziej realne a nawet na testach niema tego. Ale zacznijmy od wynagrodzenia przez trzy lata 1700 zł i jeszcze mogą ci podziękować , w innych służbach w czasie szkolenia masz te prawie 2 tys ale po kursie więcej . Ludzie ogarnięcie się zapłacisz wynajem mieszkania zatankuję samochód jedzenie i po Kasię Ale co utrzymać dziecko jak się ma albo jakieś leki przecież do pracy się trzeba umyć ubrać bo nie pójdziesz jak fleja szukają teraz ludzi z wyższym do specjalistycznych grup chemicznych kto im przyjdzie jak taki człowiek może pójść na 8 godzin do jakiejś firmy i mieć o wiele więcej.
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2018, 23:54:03 wysłana przez wujo 2010 »

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #293 dnia: Marzec 29, 2018, 10:41:33 »
Stażysta ma ok 1960 PLN na łapke. Do tego sporo wolnego czasu kolego. To ludzie biorą pod uwage też. Szczególnie w małych miastach gdzie drugie tyle albo więcej dorobi na boku. Emka też jak dobije do 55 lat też będzie a nie robota do śmierci. Po 3 latach już jest inaczej z tego co się orientuję  to wynagrodzenie wzrasta do 2 400 PLN.

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #294 dnia: Marzec 29, 2018, 11:18:59 »
Bingo ... Czekałem aż pojawi się tekst o dorabianiu i tekst Panie 2 tys w straży i 1,5 tys na budowie i żyje jak Pan :p tylko po czasie straż staje się robota nie służba i to drugiej kolejności po przecież w straży odpoczywam a tam robię .. I tak niestety jest ,niema kokosów

Strażak90

  • Gość
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #295 dnia: Marzec 29, 2018, 13:18:26 »
Stażysta ma ok 1960 PLN na łapke. Do tego sporo wolnego czasu kolego. To ludzie biorą pod uwage też. Szczególnie w małych miastach gdzie drugie tyle albo więcej dorobi na boku. Emka też jak dobije do 55 lat też będzie a nie robota do śmierci. Po 3 latach już jest inaczej z tego co się orientuję  to wynagrodzenie wzrasta do 2 400 PLN.

Z tym dorabianiem to brałbym poprawkę.. fakt teraz jeszcze można dorabiać, ale jeśli zmieni się Kodeks Pracy to żegnaj druga praco. Pozostaje tylko zwykła pensja ze straży i nic wiecej, może, że na czarno...

Offline ksoniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Kamienna Góra 998
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #296 dnia: Marzec 29, 2018, 16:01:14 »
Stażysta ma ok 1960 PLN na łapke. Do tego sporo wolnego czasu kolego. To ludzie biorą pod uwage też. Szczególnie w małych miastach gdzie drugie tyle albo więcej dorobi na boku. Emka też jak dobije do 55 lat też będzie a nie robota do śmierci. Po 3 latach już jest inaczej z tego co się orientuję  to wynagrodzenie wzrasta do 2 400 PLN.
Chemik idzie do koncernu i ma na wejście ponad 2,5 tysiąca na rękę. Praca 8-16, bezpłatne szkolenia, pakiet socjalny itd. W tej chwili np. Diagnostyka (laboratoria medyczne) rekrutuje już studentów ostatnich roczników.
Fizyk czy radiolog robi jeden kurs za 450 zł (chyba 8 godzin zajęc) i po studiach może projektować i nadzorować każdy gabinet RTG. A prawo nakłąda obowiązek posiadania Inspektora Ochrony Radiologicznej już nawet przy aparatach weterynaryjnych, nie wspominając o stomatologicznych czy w poradniach. Ilość pracy minimalna bo pomiary robisz raz na miesiąc a maly gabinet stomatologiczny co miesiąc płaci za usługę 400 zł. Dodam że inspektorów praktycznie nie ma na rynku, bo to świezynka sprawa. Nawet w Sanepidach brakuje ludzi do kontroli.
Także etat w straży wcale to nie taka dobra opcja - kasa marna, odpowiedzialnosć duża, awans zalezy tylko od widzimisię przełożonego... W Lidlu na start dają ponad 4 tys  :rofl:

Offline mateodaf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #297 dnia: Marzec 29, 2018, 16:24:25 »
Z tym dorabianiem to prawda tak ma być koniec  2400 wypłata 1000 wynajem 500 czynsz 300 paliwo samochód 400 jedzenie i zostaje 200 zł a jakieś ciuchy środki higieniczne a jak ma się rodzinę tragedia

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #298 dnia: Marzec 29, 2018, 21:04:24 »
skończ siać propagande. W wojewodzkiej o takim czymś nawet nie wiedzą, a Ty tu wypisujesz, że to pewne. Skąd masz te "pewne" info? W 2000r mial byc koniec swiata i co? dalej trzeba tyrac do emerytury. Jak będzie konkretny projekt tego zakazu to wtedy bedziemy sie martwic.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #299 dnia: Marzec 29, 2018, 21:24:55 »
skończ siać propagande. W wojewodzkiej o takim czymś nawet nie wiedzą, a Ty tu wypisujesz, że to pewne. Skąd masz te "pewne" info? W 2000r mial byc koniec swiata i co? dalej trzeba tyrac do emerytury. Jak będzie konkretny projekt tego zakazu to wtedy bedziemy sie martwic.


Oojj niestety może tak być , nowy projekt kodeksu pracy podobno wskazuje takie rozwiązanie o zakazie dorabiania ale niewiem jak to rozwiąże  Psp