Autor Wątek: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?  (Przeczytany 107065 razy)

Offline Arczii42

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Cel - SA PSP Kraków
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #300 dnia: Marzec 30, 2018, 10:44:04 »
Jeśli kodeks tego zabroni to uważacie że nie będzie dorabiania ? xd Nie w sposób legalny, to na czarno. Kodeks ruchu drogowego nakazuje jazdę 50km/h w terenie zabudowanym i czy wszyscy się do niego stosują ? nie. :) Nie ma co siać paniki, jak wprowadzą takie coś to po prostu strażacy przestaną się chwalić tym gdzie i ile dorabiają :P Ostatnio zdziwiłem się bo beton gruszką mi przywiózł znajomy strażak, inny z kolei koparką jeździ.. Radzą sobie chłopaki jak mogą :D Kto zaradny to drugie tyle sobie dorobi xd
"Jeśli możesz o czymś marzyć, możesz to zrobić"

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #301 dnia: Marzec 30, 2018, 11:05:18 »
Zmianie mają ulec formy zatrudnienia ale nic nie widzialem zeby gdzies bylo wprost napisane o jakimkolwiek zakazie. Poki co nie ma projektu zmian, a tym bardziej zakazu dorabiania dla funkcjonariuszy wiec temat bym tu zakonczyl bo to tylko plotki i wróżenie z fusów.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline mateodaf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #302 dnia: Marzec 30, 2018, 16:20:22 »
Kolego jedź do Norwegii tam jak jest 80 to każdy jedzie 80 bo za mandat byś się nie wypłacił tylko w Polsce jeżdżą jak debile i na a1 nawet wyprzedzają poboczem bo to jest dziki kraj. A co do zarobków wojsko wiadomo MON tam było jest będzie inaxzej, sluzba więzienna i policja to MSWiA a więcej mają niż strażacy

Offline Arczii42

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Cel - SA PSP Kraków
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #303 dnia: Marzec 30, 2018, 21:02:27 »
Nie zrozumiałeś przekazu przyjacielu, chciałem na tym przykładzie pokazać że w Polsce do przepisów mało kto się stosuje w 100%, każdy chce jakoś zapewnić byt sobie i rodzinie, przez co właśnie tak się kombinuje w tej krainie :-D
"Jeśli możesz o czymś marzyć, możesz to zrobić"

Offline mateodaf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #304 dnia: Marzec 30, 2018, 21:29:57 »
Tylko gorzej jak się coś stanie np. w innej pracy na czarno na moje powinno być dozwolone dorabianie aby tylko nie kolidowało ze służbą

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #305 dnia: Marzec 30, 2018, 22:32:22 »
Jeżeli wejdzie zakaz dorabiania w nowym kodeksie pracy to już napewno można porzegnac się z dorabianiem strażaków bo rząd nie pozwoli aby strażak czy kominiarz był na pozycji uprzywilejowanej po drugie strażak już nie bd atrakcyjnym pracownikiem jak do tej pory jeżeli bd musiał założyć działalność aby dorabiać nie kalkuluje się dla 1 tys założyć  firme, O i nikt nieda Ci koparki czy Gruszki od tak żebyś jeździł na czarno bo w razie kontroli wypadku itp co wtedy ? Poprostu rząd chce wyeliminować ludzi zajmujących dwa etaty tak aby dać pracę jeszcze komuś

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #306 dnia: Marzec 30, 2018, 22:52:54 »
Wszystko się zgadza, tylko że nie wiem jak u was, ale u mnie są braki pracowników w każdej branży, więc gdyby "odciąć" służby mundurowe od dodatkowego zarobkowania, to byłaby to strata dla obu stron. I miejmy też świadomość, że w pewnych branżach pewne zadania muszą wykonywać tylko osoby z odpowiednimi kwalifikacjami/uprawnieniami, itp. a takie często spełniają przede wszystkim (a czasem wyłącznie) funkcjonariusze poszczególnych służb...Ale jak pisał kolega wyżej: Polska to dziki kraj i nic mnie nie zaskoczy!

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #307 dnia: Marzec 30, 2018, 23:10:09 »
Jeśli chodzi o dodatkowe zarobkowanie jest taki temat na forum nie ma potrzeby go dublować. Proszę o trzymanie się tematu. Pozdrawiam  :straz:
http://www.strazak.pl/index.php/topic,18409.msg336856.html#new
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2018, 23:15:10 wysłana przez wujo 2010 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline wybaczmi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #308 dnia: Kwiecień 03, 2018, 11:45:17 »
Panowie w ciągu najbliższych dni, być może dziś ogłoszony zostanie projekt zmieniający rozporządzenie w sprawie rekrutacji

Offline strażaksanok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #309 dnia: Kwiecień 03, 2018, 11:55:17 »
Panowie w ciągu najbliższych dni, być może dziś ogłoszony zostanie projekt zmieniający rozporządzenie w sprawie rekrutacji


Dziwne, bo nie aktualizowano na tą chwile projektu w legislacji

https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12305500/katalog/12472984#12472984

https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12305504/katalog/12473136#12473136

Offline wybaczmi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #310 dnia: Kwiecień 03, 2018, 11:58:10 »
Panowie w ciągu najbliższych dni, być może dziś ogłoszony zostanie projekt zmieniający rozporządzenie w sprawie rekrutacji


Dziwne, bo nie aktualizowano na tą chwile projektu w legislacji

https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12305500/katalog/12472984#12472984

https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12305504/katalog/12473136#12473136
Wydaje mi się, że już nic tam nie będa aktualizować

TTomX

  • Gość
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #311 dnia: Kwiecień 04, 2018, 18:47:21 »
.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2019, 22:20:11 wysłana przez TTomX »

Offline lesek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #313 dnia: Kwiecień 06, 2018, 21:32:22 »
Z niecierpliwością czekamy na pierwszy nabór na nowych zasadach  :tuba:

Offline mateodaf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #314 dnia: Kwiecień 06, 2018, 21:56:21 »
Może źle nie będzie ale taki sam do PSP z ulicy i to samo do aspirantki to się nie popisali. Do szkół aspirantów większe wymagania powinny być co do sprawnosciowki

Offline mamed

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #315 dnia: Kwiecień 06, 2018, 22:23:58 »
do aspirantki masz matury  z ulicy nie a test sprawnosci chcieli ujednolicic i do tego dążyli

Offline Klonu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #316 dnia: Kwiecień 06, 2018, 23:53:20 »
I bardzo dobrze, czy jesteś aspirantem czy sekcyjnym to i tak jezdzisz na pb więc testy sprawnościowe już od dawna powinny być ujednolicone, zmiana jak najbardziej na plus, (może) i po części wykluczy to plecaków :straz: :straz:

Offline młodyadept

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #317 dnia: Kwiecień 08, 2018, 11:55:33 »
W jaki sposób wyklucza tych MITYCZNYCH PLECAKÓW? Co sie zmieni? Sprawnośc jest tak śmieszna, że każdy szanujący sie młody człowiek to zaliczy.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #318 dnia: Kwiecień 08, 2018, 12:01:22 »
Panowie z całym szacunkiem mityczne plecaki w obecnych czasach to jak 18 letnia dziewica prawie niespotykane. Może gdzieś w powiatach gdzie bezrobocie sięga 20% może się coś takiego spotkać ale tak to fikcja typowa.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline adi32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #319 dnia: Kwiecień 08, 2018, 12:03:11 »
W jaki sposób wyklucza tych MITYCZNYCH PLECAKÓW? Co sie zmieni? Sprawnośc jest tak śmieszna, że każdy szanujący sie młody człowiek to zaliczy.

Zeszłoroczny nabór do szkół aspirantów pokazał jak jest śmieszna, jakieś 30% osób w każdej ze szkół tylko ją przeszło i przystąpiło do dalszego etapu, czyli mieli średnią powyżej tych 55 pkt.

Offline Seba43

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #320 dnia: Kwiecień 08, 2018, 12:53:03 »
Ktoś ma jakieś informacje jaki może być czas aby zaliczyć kopertę? Pozdrawiam

Offline strażaksanok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #321 dnia: Kwiecień 08, 2018, 12:59:02 »
Ktoś ma jakieś informacje jaki może być czas aby zaliczyć kopertę? Pozdrawiam

Między 22-25 sekund

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #322 dnia: Kwiecień 08, 2018, 13:08:14 »
Panowie z całym szacunkiem mityczne plecaki w obecnych czasach to jak 18 letnia dziewica prawie niespotykane. Może gdzieś w powiatach gdzie bezrobocie sięga 20% może się coś takiego spotkać ale tak to fikcja typowa.


I ja już z tobą niestety się nie zgadzam , może z twojej perspektywy tego nie widzisz ,może jesteś naprawdę  dumnym oficerem który godnie nosi mundur i w tym procederze nie uczestniczył , a z mojej perspektywy chłopaka który jeździ po naborach i tu Ci powiem są plecaki i nawet byś się nie spodziewał że aż tyle ich jest..aże przychodzisz na nabór a juz wiesz że 4 gości z jednej OSP dostanie  się a i się dostają zapewne nie byli lepsi  i to nie było w malej kp tylko Km dużego miasta

Offline młodyadept

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #323 dnia: Kwiecień 08, 2018, 13:33:02 »
Nie no zdarzają się plecaki. Mam przykład ze spotkałem tych samych gosci na dwóch naborach i raz zrobił 3 a na nastepnym za zamkniętymi  drzwiami zaliczył jakoś. W 3 tygodnie taki progres zrobić - szacun. Chodzi mi o to , że zmiana sprawnosci nic nie zmieni. Najwazniejsza była jest i będzie rozmowa.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: nowe wytyczne w/s rekrutacji 2017 do PSP ?
« Odpowiedź #324 dnia: Kwiecień 08, 2018, 14:16:16 »
I ja już z tobą niestety się nie zgadzam , może z twojej perspektywy tego nie widzisz ,może jesteś naprawdę  dumnym oficerem który godnie nosi mundur i w tym procederze nie uczestniczył , a z mojej perspektywy chłopaka który jeździ po naborach i tu Ci powiem są plecaki i nawet byś się nie spodziewał że aż tyle ich jest..aże przychodzisz na nabór a juz wiesz że 4 gości z jednej OSP dostanie  się a i się dostają zapewne nie byli lepsi  i to nie było w malej kp tylko Km dużego miasta
Ale masz takie prawo nie zgadzać się ze mną... Dlatego jest to forum dyskusyjne. Jednego jestem pewny nigdy nie złamałem zasad zawsze przyjmowałem najlepszych gdy byłem przewodniczącym komisji powiem ci nawet, że kiedyś człowiek na tym forum napisał, że nabór któremu przewodniczyłem (nie odzywałem się nic w tym temacie) był bardzo transparentny. Ucieszyło mnie to.
PS. człowiek, który to napisał nie dostał się bo nie przebiegł 50 m w zakładanym czasie... Mimo to nie pierdolił durnot o plecakach.   
Perspektywa chłopaka, który jeździ po naborach? Ostatnio przyjąłem chłopaka który na rozmowie powiedział, że to jego 13 nabór więc go zapytałem na rozmowie czy wierzy w pecha? Wiesz, że odpowiedział, że nie i to była prawidłowa odpowiedź bo moja mama urodziła się w piątek 13  :wacko: Poza tym miał najwięcej punktów po weryfikacji dokumentów i 2 wynik w sprawnościówce.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.