Autor Wątek: Pierwszy Stopień Oficerski  (Przeczytany 306929 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #550 dnia: Marzec 25, 2018, 10:09:39 »
To co robi radca, to próba przedstawiania rzeczywistości w zwierciadle etosu aspiranta i już długo trwająca walka o to, by ośmieszać oficerów gadaniem w stylu "przy barze". Prawda jest taka ze SA jest typową fizolką, którą można zrobić bez matury. Jeżeli chodzi o kierowanie działaniami to gadanie z dupy... bo "pan aspirant zastępca JRG" nie mógł przejąć dowodzenia od dowódcy JRG. Mógł jedynie grzecznie wykonywać polecenia. A jeżeli było inaczej to znaczy, że w całym mieście macie burdel.
Prawda jest taka, że absolwent SGSP jest tak przygotowany do dowodzenia jak ja do prowadzenia wahadłowca kosmicznego. Zresztą podobnie jest z absolwentami SA PSP.
Żadna szkoła nie zrobi z dzieciaka dowódcy... Teoretyka jak najbardziej ale od teorii do praktyki droga długa i kręta dlatego uważam, że kształcenie dzienne to wyrzucanie pieniędzy w błoto.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #551 dnia: Marzec 25, 2018, 10:55:47 »
Tylko Panowie my tu rozmawiamy o tym czy tylko po SGSP powinno się zostawać dowódcą zmiany.
I czy jak masz stanowisko oficerskie i nie masz SGSP to możesz dostać stopień

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #552 dnia: Marzec 25, 2018, 11:29:33 »
To co robi radca, to próba przedstawiania rzeczywistości w zwierciadle etosu aspiranta i już długo trwająca walka o to, by ośmieszać oficerów gadaniem w stylu "przy barze". Prawda jest taka ze SA jest typową fizolką, którą można zrobić bez matury. Jeżeli chodzi o kierowanie działaniami to gadanie z dupy... bo "pan aspirant zastępca JRG" nie mógł przejąć dowodzenia od dowódcy JRG. Mógł jedynie grzecznie wykonywać polecenia. A jeżeli było inaczej to znaczy, że w całym mieście macie burdel.
Prawda jest taka, że absolwent SGSP jest tak przygotowany do dowodzenia jak ja do prowadzenia wahadłowca kosmicznego. Zresztą podobnie jest z absolwentami SA PSP.
Żadna szkoła nie zrobi z dzieciaka dowódcy... Teoretyka jak najbardziej ale od teorii do praktyki droga długa i kręta dlatego uważam, że kształcenie dzienne to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

I można też w drugą stronę. Super-praktyk z brakami w elementarnej wiedzy też będzie dupa, a nie dowódca.

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #553 dnia: Marzec 25, 2018, 17:16:43 »
Cytuj
I można też w drugą stronę. Super-praktyk z brakami w elementarnej wiedzy też będzie dupa, a nie dowódca.

Wymień to proszę jakąś elementarną wiedzę, co to aspirant nie nauczył się jej w SA?

cytując klasyka " napchałeś cobie głową jakimiś głuptami ti teraz na siłę próbujesz uszczęśliwić tym innych"

Czy tak naprawdę jakiś przedmiot z SGSP jest aż tak ważny w działaniach?
Jeżeli się mylę to mnie popraw.

pozdr.

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #554 dnia: Marzec 25, 2018, 17:31:14 »
Cytuj
I można też w drugą stronę. Super-praktyk z brakami w elementarnej wiedzy też będzie dupa, a nie dowódca.

Wymień to proszę jakąś elementarną wiedzę, co to aspirant nie nauczył się jej w SA?

cytując klasyka " napchałeś cobie głową jakimiś głuptami ti teraz na siłę próbujesz uszczęśliwić tym innych"

Czy tak naprawdę jakiś przedmiot z SGSP jest aż tak ważny w działaniach?
Jeżeli się mylę to mnie popraw.

pozdr.
raf998 nie musisz co post pokazywać, że najważniejszym stopniem w tej firmie jest aspirant. I ludzie z tego korpusu mają największe kompetencje. Jesteś na emce to bardzo dobrze i siedź na niej.. Ale 90% Twoich postów to wzdychanie nad aspirantami lub aspirantami z wyższym.. Powoli nie da się tego czytać.  :wall:
Pozdrawiam.
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #555 dnia: Marzec 25, 2018, 17:47:50 »
Eqinox napisz mi proszę, że dowódca JRG to dzieciak. Bo była rozmowa o konkretnym przypadku, gdzie było dwóch dowódców JRG i nie radzili sobie a przyjechał Pan zastępca aspirant i im pokazał jak robotę się robi. Ty ukończyłeś SA dziennie prawda?? Ja uważam, że wystarczy zeby szkoły dawały wykształcenie a nie stopnie. Nie trzeba ich burzyć wtedy. To jest modernizacja a nie rewolucja.

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #556 dnia: Marzec 25, 2018, 18:14:00 »
Koledzy
Dokąd zmierza ta rozmowa.Zauważyłem pewna zasadę w kazdym watku w koncu wszystko zmierza do tego kto jest lepszy oficer po SGSP czy aspirant z wyzszym,podyplomowka badz tylko po SA.
Patologia w PSP byla i będzie jak dlugo tego nikt nie wie.Z obserwacji i rozmów w kuluarach przy obecnej wladzy w KG to bedzie tylko gorzej ale nie ma co plakac tylko robic swoje.
Życzę wszystkim zainteresowanym  aby w tym roku  dostali awanse w stopniu na ten PSO.Jednakze wiemy jak bedzie.Jakby nie patrzec d..a zawsze z tyłu.

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #557 dnia: Marzec 25, 2018, 19:05:16 »
Cytuj
raf998 nie musisz co post pokazywać, że najważniejszym stopniem w tej firmie jest aspirant. I ludzie z tego korpusu mają największe kompetencje. Jesteś na emce to bardzo dobrze i siedź na niej.. Ale 90% Twoich postów to wzdychanie nad aspirantami lub aspirantami z wyższym.. Powoli nie da się tego czytać.  :wall:
Pozdrawiam.

Przeczytałeś wszystkie moje posty?

Przecież nie twierdze że asp, lub asp z wyższym jest The Best.
Uważam że ludzie są robieni w balona. Nie ma listy studiów przydatnych w PSP i dlatego albo dajemy PSO asp z wyższym, albo zmieniamy ustawę i nie dajemy.

PS.

Czas przeciąć tego wrzoda

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #558 dnia: Marzec 25, 2018, 19:33:27 »
Cytuj
I można też w drugą stronę. Super-praktyk z brakami w elementarnej wiedzy też będzie dupa, a nie dowódca.

Wymień to proszę jakąś elementarną wiedzę, co to aspirant nie nauczył się jej w SA?

cytując klasyka " napchałeś cobie głową jakimiś głuptami ti teraz na siłę próbujesz uszczęśliwić tym innych"

Czy tak naprawdę jakiś przedmiot z SGSP jest aż tak ważny w działaniach?
Jeżeli się mylę to mnie popraw.

pozdr.

Ja nie mówię, że SGSP nauczy każdego wszystkiego co potrzebne w pożarnictwie, ani nie neguje tego, że tę samą wiedzę można posiąść w aspirantce. Wszystko zależy od człowieka. Natomiast powoli mam dość tego jęczenia jak to wszyscy są oszukani/zrobieni w balona/wkręceni/wodzeni za nos (wstaw właściwe) przez system, bo przecież zrobili wyższe to im się należy ** bo... zawsze przecież dawali. NIKT NIE ZMIENIŁ ZASAD. Od wielu lat PSO MOŻE być nadany aspirantowi z wyższym. Nie musi być nadany, a może. To już zaczyna robić się męczące, że jak zrobisz aspirantke dzienną i przychodzisz na jednostke to podoficerowie najchętniej kazali by ci się ubiczować za to, że ośmieliłeś się ją zrobić. Kończysz główną, to w oczach aspirantów twoje umiejętności się dewaluują mimo, że jeszcze do niedawna sam byłeś w tym korpusie i byłeś "swój", a teraz już jesteś wróg bo ci gwiazdek przybyło  :gwiazdki:

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #559 dnia: Marzec 25, 2018, 20:07:45 »
A podobno PSP to jedna wielka rodzina, w której wszyscy się kochają i nikt nikomu niczego nie zazdrości ;)
Ze wszystkich służb mundurowych nasz system kształcenia jest najbardziej patologiczny i skompromitowany. 2 letnia chorążówka, gdzie na zaocznym kursie trzeba jeszcze zdać podoficerkę, którą robiło się wcześniej. Egzamin końcowy to ponury żart i nieporozumienie. Ten kto to wymyślił musi być jakimś tęgim umysłem bez jakiegokolwiek pojęcia co REALNIE przydaje się w codziennej służbie. O SGSP też szkoda gadać. Liczenie zadań, całki, macierze to najważniejsze rzeczy przydatne w PSP. Długość kształcenia oficerskiego- kolejna kpina z kandydatów . Proponuję abyśmy poszli drogą Korei Północnej, gdzie służba wojskowa trwa 10 lat i zastosujmy podobne ramy czasowe w kształceniu oficerów. Jesteśmy w końcu bogaci, to stać nas na takie rozrzutności i stratę czasu. 

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #560 dnia: Marzec 25, 2018, 21:18:53 »
A podobno PSP to jedna wielka rodzina, w której wszyscy się kochają i nikt nikomu niczego nie zazdrości ;)
[...]O SGSP też szkoda gadać. Liczenie zadań, całki, macierze to najważniejsze rzeczy przydatne w PSP. Długość kształcenia oficerskiego- kolejna kpina z kandydatów .[...]

No tak widzę kompleks matmy... Jeżeli pretensje o system kształcenia inżynierów pożarnictwa to uwagi do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. No to pokaż mi po co macierze budowniczym, geodetom, inżynierom środowiska, informatykom itd. Zapewne nie wiesz, że pewien zakres wiedzy do przyswojenia jest narzucany ze względu na specyfikę studiów.

To ja mam koncepcję chyba odpowiadającą wszystkim Panom. Przyjmujmy tylko i wyłącznie ludzi po szkołach zawodowych, bo oni coś umieją. Ułożą płytki, przetkają kanalizację itp. I przyjdą po zawodówkach.. ale nie Ci co ogarniają temat tylko Ci co się w nim gubią. Co więcej, żaden z nich nie będzie się pchał na szkoły i będziecie mieli wszystko na tip top i święty spokój.

Dalej.. upominanie się o PSO asp. z wyższym to tak jakbym wszedł do komendanta i powiedział, że ja chce maksymalny dodatek służbowy bo w rozporządzeniu jest napisane, że może wynosić dużo więcej niż mam.. tak samo jak KG może nadać PSO..
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #561 dnia: Marzec 25, 2018, 21:30:52 »
Pułkownik z półki
Kur... oficerze który stopień oficerski dał Ci KG.
A taki elokwentny kolega. Tylko mało wie o czym mówi

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #562 dnia: Marzec 26, 2018, 11:01:54 »
Pułkownik z półki
Kur... oficerze który stopień oficerski dał Ci KG.
A taki elokwentny kolega. Tylko mało wie o czym mówi

Wyciągnął najistotniejsze...  :wall:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #563 dnia: Marzec 26, 2018, 11:24:08 »
Pułkownik z półki
Kur... oficerze który stopień oficerski dał Ci KG.
A taki elokwentny kolega. Tylko mało wie o czym mówi

Wyciągnął najistotniejsze...  :wall:
Zapytaj kolege radce  przebieg jego kariery zawodowej... Zdziwisz się😉
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #564 dnia: Kwiecień 05, 2018, 08:23:22 »
Wygląda na to że nie będzie podwyżek w grupach 9,10
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2018, 08:59:29 wysłana przez adam.pul »

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #565 dnia: Kwiecień 05, 2018, 08:58:17 »
Byłoby miło otrzymać **, ale ........

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #566 dnia: Kwiecień 05, 2018, 09:18:05 »
nie obraź się chłopie ale patrząc na Twoje posty... to tylko żal do całego świata... podwyżki nie dają.. stopnia nie dają.. nagrody za słabe.. ja jestem ciekawy czy jak przyjmowałeś się do służby o ile jestes z wolnego naboru to nie było Ci powiedziane ze możliwe ze maks to będzie 4/7 grupa:) zacznij chłopie z czegokolwiek się cieszyć:) stopnia życzę każdemu z osobna! ale nie lubię żalów..

Offline bonzo19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #567 dnia: Kwiecień 13, 2018, 19:17:06 »
coś już wiadomo o liście promowanych na **?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #568 dnia: Kwiecień 13, 2018, 20:33:07 »
coś już wiadomo o liście promowanych na **?
Nie urągając ....nie napisze więcej.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #569 dnia: Kwiecień 13, 2018, 22:18:35 »
coś już wiadomo o liście promowanych na **?
od co najmniej od 15 lat decyzje sa na ostatnia chwilę, myślę że w tym roku może to być nawet 30 kwietnia.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2018, 11:57:10 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline noovy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #570 dnia: Kwiecień 14, 2018, 17:25:43 »
coś już wiadomo o liście promowanych na **?
od co najmniej od 15 lat decyzje sa na ostatnia chwilę, myślę że w tym roku może to być nawet 30 kwietnia.
mylisz się z tego co wiem mają być próby dla wszystkich w ostatnim tygodniu kwietnia trzeba wziąć dwa mundury obszytego mł.kpt i posiadany więc listy prawdopodobnie będą w następnym tygodniu. Powodzenia dla wszystkich ubiegających się o **
Pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #571 dnia: Kwiecień 14, 2018, 18:07:32 »
Bardzo bym chciał sie mylic bo sam czekalem kilka lat temu i dowiedziałem się w piątek o 15:40 ze mam sie stawic na próbie w sgsp w poniedziałek. Samo czekanie jest naprawdę ciężkie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #572 dnia: Kwiecień 14, 2018, 19:19:38 »
Ciesz się ze w poniedziałek..miałeś weekend z zasłyszanych informacji ludzie wiedzieli w pon o 12 ze mieli być na 10 tego dnia:)

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #573 dnia: Kwiecień 14, 2018, 22:36:03 »
Eqinox ty jesteŝ po SGSP czy po cywilnych bo z poprzednich wpisów wynikało że po inż. na SGSP. Tylko jeżeli po inż. to skąd byłoby zaskoczenie....

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #574 dnia: Kwiecień 14, 2018, 22:49:47 »
Eqinox ty jesteŝ po SGSP czy po cywilnych bo z poprzednich wpisów wynikało że po inż. na SGSP. Tylko jeżeli po inż. to skąd byłoby zaskoczenie....
Najpierw skończyłem cywilne potem sgsp. Wniosków o stopień oficerski bylo 3 lub 4
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2018, 22:57:46 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.