Autor Wątek: Pierwszy Stopień Oficerski  (Przeczytany 306984 razy)

Offline marwit

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #475 dnia: Luty 07, 2018, 21:21:00 »
Wszyscy mądrzy. Ale jak przychodzi do awansów to każdy zdziwiony.
Nie nakręcajcie się, ja czekam po SGSP 3 lata i nic, u mnie wódz nie lubi mnie.
Powodzenia

Offline lolo80

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #476 dnia: Luty 07, 2018, 22:27:51 »
Żadnych awansów na ** po studiach cywilnych już nie będzie w tym, ani w żadnym innym roku. Nie rozumiem tylko po co kadrowcy mają przygotowywać jakieś pseudo wnioski. Przecież jest wiele innych ważniejszych rzeczy do robienia. Szkoda czasu, który można wykorzystać w lepszy sposób.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #477 dnia: Luty 07, 2018, 22:33:04 »
Żadnych awansów na ** po studiach cywilnych już nie będzie w tym, ani w żadnym innym roku. Nie rozumiem tylko po co kadrowcy mają przygotowywać jakieś pseudo wnioski. Przecież jest wiele innych ważniejszych rzeczy do robienia. Szkoda czasu, który można wykorzystać w lepszy sposób.
Bo przepis dopuszcza taką możliwość więc nikt formalnie nie może zakazać składać takich wniosków.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline lolo80

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #478 dnia: Luty 07, 2018, 22:37:28 »
Akurat wiem, że przepis dopuszcza, ale uważam że jest to bez sensu. Wszystkich się w kadrach angażuje, dodatkowe opinie a inne ważniejsze sprawy leżą.

Offline elpolako998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #479 dnia: Luty 07, 2018, 22:45:18 »
Panowie z nadziejami na pierwsze gwiazdki.. Jesli macie pytania odnośnie waszych kwalifikacji i braku po nich otrzymania awansu na pierwszy stopien oficerski z chęcią rozwieje wątpliwości jakim algorytmem kieruje sie Warszawa (priv) w miare mozliwosci bede odp

Offline bendezrafara

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #480 dnia: Luty 08, 2018, 11:50:23 »
algorytm jest prosty. albo plecaki albo dzienne lub zaoczne  sgsp 4 lata

Offline ratownik24h

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #481 dnia: Luty 18, 2018, 08:04:54 »
Witam jak sytuacji z pierwszym stopniem oficerskim ? Czy ktoś posiada dane ile osób jest z tytułem inż pożarnictwa a nie posiada jeszcze stopnia ? Wiadomo jest jedno że, osoby które są aspirantami i posiadają inż bezpieczeństwa pożarowego nie dostaną stopnia. A na szkole SPK na pewno nie ruszy teraz na wiosnę .

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #482 dnia: Luty 18, 2018, 11:59:39 »
Piszecie że nie dostaną ludzie mł.kpt. po studiach cywilnych. To pytam po co tworzy się na SGSP studia podyplomowe typu: SPO, SPK, SPF? Czy nie jest to wyrzucanie państwowych pieniędzy w błoto? Dlaczego zz się tym nie zajmą?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #483 dnia: Luty 18, 2018, 12:15:02 »
Piszecie że nie dostaną ludzie mł.kpt. po studiach cywilnych. To pytam po co tworzy się na SGSP studia podyplomowe typu: SPO, SPK, SPF? Czy nie jest to wyrzucanie państwowych pieniędzy w błoto? Dlaczego zz się tym nie zajmą?
Bo to spełnia swoją rolę czyli daje możliwość zajęcia stanowiska a stopień jest tylko dodatkiem. A że ktoś postanowił wstrzymać dawanie stopni to już nie winna ZZ.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #484 dnia: Luty 19, 2018, 14:52:42 »
Cytuj
Bo to spełnia swoją rolę czyli daje możliwość zajęcia stanowiska a stopień jest tylko dodatkiem. A że ktoś postanowił wstrzymać dawanie stopni to już nie winna ZZ.

Nie wina związku?
To czyja to jest wina? KG? Ministra?
Może związek za słabo "walczy" o strażaków?
Może czas na zmiany szefostwie związku?

Eqinox czyli ZZ nie będzie już walczył o awanse dla asp. z wyższym i po podyplomówkach? Warto być w takim związku?

Ci co są w S już dostali stopnie. Nie potrzeba więcej?
Ci co są w S już dostali stanowiska . Nie potrzeba więcej?

Sam działałem w ZZ. Jak dziś widzę  "swoi" dostają wszystko. Reszta się nie liczy.

I skoro tak do dlaczego niektórzy oficerowie dostają w ciągu roku kilka awansów w stopniu? Przecież oni mają już stanowiska, więc po co wyższe stopnie?
Niezaprzeczalnym przykładem jest KW z Poznania!



PS.
ZZ zatraciły swoją tożsamość. Jeżeli działasz w S to pozdrów Lenona. ( jeżeli wiesz o kogo chodzi)

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #485 dnia: Luty 19, 2018, 15:24:31 »
raf998 nic z tym nie zrobisz, tak to już jest, jedni mogą wszystko , innym się nie należy bo widzi mi się jednego  "pana". Należy pytać KG dlaczego tak jest, ze jednym umozliwia awans a innym pomimo podyplomówek blokuje. Widać ze dzieli strazaków na dwie kategorie . Nie tak powinno być, zamiast jednoczyć to dzieli. Można by wiele tu pisać na ten temat ale szkoda słów trzeba przeczekać ten czas pomimo iż jestem kilkanasie lat w "S".

Offline mari_2005

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #486 dnia: Luty 19, 2018, 18:17:41 »
Jezeli ktos otrzymal awans w stopniu to widicznie KG zauwazyl, docenil i wynagrodzil zaangażowanie dla PSP.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #487 dnia: Luty 19, 2018, 18:56:14 »
Jest a raczej było wielu, co od strażaka do st. bryg. doszli. Służbę zaczynali w czasach gdy inni pukali się w głowę, gdy mówiłeś im, że pracujesz w straży i ile zarabiasz. Czyli czasy przyjętych w latach np. 80tych.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #488 dnia: Luty 19, 2018, 19:05:18 »
Nie wina związku?
To czyja to jest wina? KG? Ministra?
Może związek za słabo "walczy" o strażaków?
Może czas na zmiany szefostwie związku?
Jasne epidemia Eboli w Afryce to też wina ZZ a już "S" jest odpowiedzialna nie tylko za to ale i za dur brzuszny i epidemie głodu. Bądźmy poważni uznaniowość w przyznawaniu pierwszych stopni istnieje od dwóch dekad czy nam się podoba to czy nie.... Jest to zgodne z prawem. Moje prywatne stanowisko jest takie, że w PSP powinno być 20% kadry oficerskiej czyli jakieś 6 tyś. ludzi i nie powinno istnieć kształcenie dzienne.
Eqinox czyli ZZ nie będzie już walczył o awanse dla asp. z wyższym i po podyplomówkach? Warto być w takim związku?
Eqinox reprezentuje na forum wyłącznie swoje własne zdanie i nie ma żadnego wpływu na działania kierownictwa ZZ  (gdyby miał to by podpalił stanowisko na temat podwyżek razem z całym pomieszczeniem). Moje prywatne zdanie jest takie, że ograniczenie awansowania na pierwsze stopni oficerskie przyniesie więcej pożytku niż szkód.
Ci co są w S już dostali stopnie. Nie potrzeba więcej?
Ci co są w S już dostali stanowiska . Nie potrzeba więcej?
Na oba pytania nie znam odpowiedzi ale jak to mówią apetyt rośnie w miarę jedzenia :D Żeby nie było to sarkazm...


 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazak_poznan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #489 dnia: Luty 19, 2018, 19:16:57 »


Hejt w internecie to jest plaga, a to co kolega pisze to już nawet obłuda.
01 w tym przypadku to postać nie dość że oparta o pracowitość, ideały to jeszcze merytoryczna. Ciekawe tylko dlaczego tak to niektórych boli ???
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2018, 09:40:09 wysłana przez lang »

Offline strazak_poznan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #490 dnia: Luty 19, 2018, 19:43:57 »

A w ogóle z jego stażu służby wychodzi mi że już tak czy siak byłby bryg. więc albo coś tu nie gra albo he he psp potrafi skutecznie człowieka blokować... bez wg czy zz, czy się uczył czy był stolarzem z zamiłowania
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2018, 09:41:33 wysłana przez lang »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #491 dnia: Luty 19, 2018, 19:46:50 »
Przewodniczacy Solidarności ??? Jeszcze coś ??? Kg reż ma słabości taka prawda gdyby nie zwiazki to by nie istniał bez szkoły ...
Szkoda tylko tych ludzi co się uczą bo przeciez mozna i bez
Tak jeszcze coś czy SGSP szkoli komendantów czy oficerów? Niezrozumiała jest dla mnie tendencja deprecjonowania umiejętności oficerów po cywilnych studiach. Owszem jestem przeciwnikiem dawania stopni na lewo i prawo ale też uważam że są cechy których żadna szkoła nie nauczy... Żaden nauczyciel nie przekaże i 01 z Poznania ma co najmniej dwie z tych cech. Potrafi zjednać sobie ludzi i jest otwarty na dyskusję.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #492 dnia: Luty 19, 2018, 19:53:36 »
Kol Eqinox i ja wiemy że nie przynależność do S zdecydowała o karierze Andrzeja.

Offline nautilus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #493 dnia: Luty 19, 2018, 21:02:30 »
podobnie jak poprzednicy powiem nie wydaje mi się, że przynależność do S zadecydowała o awansie, gdyby to było kryterium to w innych województwach podobnie by było a nie jest... poza tym KW Wielkopolski przez tak krótki czas wykazał się ogromnym wyczuciem i tyle nietrafionych pomysłów poprzednika ponaprawiał...
a konkretnie KW wielkopolska:
1. Zmiana czasu pracy na SKKP/M z 12/24 na 24/48, poprzedni KW Mednelak wprowadził "decyzją władczą" taki system pracy z nikim tego nie konsultując i nie było mowy o zmianie tego systemu mino próśb funkcjonariuszy i związków zawodowych
2. Zablokowanie przerzucania tysięcy z paragrafów płacowych na paragrafy rzeczowe w skutek czego można powiedzieć, że strażacy kupowali za "swoje" pieniądze sorty, paliwo i sprzęt do PSP.
3. Podniesienie średnich w komendach w których braki były ogromne co wraz z zablokowaniem przerzucania z paragrafów płacowych poskutkowało podniesieniem dodatków służbowych i awansem w grupach bez straty, bo jak wiecie za poprzedniego KW nagminnym było zabieranie części dodatku służbowego w momencie awansu na wyższą grupę - czyli awans bez podniesienia uposażenia.
4. Kilkaset nagród KW dla strażaków służących na podziale zamiast kilkunastu dla komendantów "najlepiej oszczędzających"
5. Kontrola nad zakupem sprzętu, nie ma zgody na zakup "rewelacyjnych" quadów lub jeszcze lepszych amfibii.. Żaden KP nie kupi np. operacyjnego auta jeśli ma jakieś wysłużone bojowe na stanie.
Według mnie to są najważniejsze konkrety.

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #494 dnia: Luty 19, 2018, 21:20:46 »
Amen!!! Panowie to jest temat pierwszych stopni oficerskich a nie 01 KW. Dajcie już sobie spokoj z tym jechaniem po AB bo aż żal czytać wasze wypociny.

Offline bendezrafara

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #495 dnia: Luty 20, 2018, 11:54:07 »
nie chodzi o związki. od dwóch lat jest tendencja nie dawania stopnia po podyplomówkach sgsp. nie warto zaczynać dywagacji czy powinny być w ogóle te szkoły czy nie. Kiedyś komendanci wojewódcy mogl podpowiedzieć 01 kogo widzą w swoich województwach do awansu. teraz 01 nie dopuszcza do siebie zadnych sugestii ze strony komendantów wojewódzkich. juz 3 rok czytam co tutaj sie dzieje. mam aspirantke , podyplomówke sgsp, zajmuje stanowisko starszego specjalisty na 10 grupie. wiem ze nie dostane mł. kpt. bo nie ejstem inżynierem. przed majem zawsze tutaj jest wielkie zamieszanie. po maju tylko troche marudzenia i znów wracamy do porządku dziennego. prawda jest taka ze kg ma takich jak ja w dupie. ważne zeby robić kolejne podyplomówki i nabijac kase sgsp wiedzac z góry że i tak ludzie stopnia nie dostaną. czysta premedytacja i plucie w twarz

Offline mari_2005

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #496 dnia: Luty 20, 2018, 13:59:34 »
podobnie jak poprzednicy powiem nie wydaje mi się, że przynależność do S zadecydowała o awansie, gdyby to było kryterium to w innych województwach podobnie by było a nie jest... poza tym KW Wielkopolski przez tak krótki czas wykazał się ogromnym wyczuciem i tyle nietrafionych pomysłów poprzednika ponaprawiał...
a konkretnie KW wielkopolska:
1. Zmiana czasu pracy na SKKP/M z 12/24 na 24/48, poprzedni KW Mednelak wprowadził "decyzją władczą" taki system pracy z nikim tego nie konsultując i nie było mowy o zmianie tego systemu mino próśb funkcjonariuszy i związków zawodowych
2. Zablokowanie przerzucania tysięcy z paragrafów płacowych na paragrafy rzeczowe w skutek czego można powiedzieć, że strażacy kupowali za "swoje" pieniądze sorty, paliwo i sprzęt do PSP.
3. Podniesienie średnich w komendach w których braki były ogromne co wraz z zablokowaniem przerzucania z paragrafów płacowych poskutkowało podniesieniem dodatków służbowych i awansem w grupach bez straty, bo jak wiecie za poprzedniego KW nagminnym było zabieranie części dodatku służbowego w momencie awansu na wyższą grupę - czyli awans bez podniesienia uposażenia.
4. Kilkaset nagród KW dla strażaków służących na podziale zamiast kilkunastu dla komendantów "najlepiej oszczędzających"
5. Kontrola nad zakupem sprzętu, nie ma zgody na zakup "rewelacyjnych" quadów lub jeszcze lepszych amfibii.. Żaden KP nie kupi np. operacyjnego auta jeśli ma jakieś wysłużone bojowe na stanie.
Według mnie to są najważniejsze konkrety.
zgadzam sie 100% prawdy

Offline ratownik24h

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #497 dnia: Luty 25, 2018, 12:48:11 »
Wiadomo czy wnioski wyszły z KW do KG ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #498 dnia: Luty 25, 2018, 13:21:31 »
Wiadomo czy wnioski wyszły z KW do KG ?
Tak wyszły
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #499 dnia: Luty 25, 2018, 22:40:14 »
Eqinox wypowiadasz się za swoje województwo czy ogólnie?