Autor Wątek: Pierwszy Stopień Oficerski  (Przeczytany 310062 razy)

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #450 dnia: Styczeń 21, 2018, 20:46:54 »
1. Więc widzisz że podyplomówka jednak kosztuje
2. Mój rocznik na podyplomówce w większości składał się z inżynierów i magistrów
3. Czyli reprezentujesz interesy oficerów, których komendant skierował do szkoły i nie chcą aby im rosła konkurencja, do tego założę się że kogoś jeszcze ^_^
4. Jeżeli zamiast prostować rzeczy chore w firmie będziesz zwalniał swoich pracowników  to na pewno interes nie pociągnie bo kto będzie chciał z tobą współpracować.

Jasne i przejrzyste warunki zostania oficerem na zasadzie egzaminów od roku np. 2020 i sprawa załatwiona. Temat pierwszych stopni umrze nikt nie będzie robił prywatnych studiów dla służby, bo zawsze ktoś kto nie dostanie zgody od komendanta będzie chciał awansować w inny możliwy sposób jaki daje mu straż. Szkoda mi wykształconych inżynierów, chemików, ratowników itp. Których system szkolenia w PSP zrobił w balona, tak jak mnie robił przez parę ładnych lat.
Eqinox ja nie mam nic do oficerów po dziennych, zaocznych większość to dobrzy fachowcy i ludzie, ale nie może być tak że grupa takich strażaków blokuje za wszelką cenę możliwość awansu osobą którym przepisy pozwalają uzyskać ten stopień w inny sposób. Brakuje mi w tym korpusie ludzi mających takie podejście jak ja. Rozmawiając w grupie oficerów ciężko mam znaleźć człowieka który by mi powiedział dobrze mówisz, zazwyczaj słyszę - aaaaa ty oficera dostałeś po podyplomówce, a najgorsze to że ludzie dostający pierwszy stopień oficerski w ten sam sposób co ja też zmieniają poglądy.

 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2018, 21:16:20 wysłana przez adam.pul »

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #451 dnia: Styczeń 21, 2018, 21:21:58 »
1. Więc widzisz że podyplomówka jednak kosztuje
Zycie też kosztuje a SPF to było najtańsze kształcenie w PSP.
2. Mój rocznik na podyplomówce w większości składał się z inżynierów i magistrów
Bądź łaskawy podać w PM numer SPF a postaram się sprawdzić.
3. Czyli reprezentujesz interesy oficerów, których komendant skierował do szkoły i nie chcą aby im rosła konkurencja, do tego założę się że kogoś jeszcze ^_^
Zakładaj się o co chcesz ale podrap sie po głowie jak można bronić interesu oficerów i walczyć o wprowadzenie nowego przepisu kwalifikacyjnego. Ja uważam, że technik pożarnictwa i ten sam technik po SPF mają takie same kwalifikacje pożarnicze. Dlatego moim zdaniem powinni mieć taką samą drogę awansu,
4. Jeżeli zamiast prostować rzeczy chore w firmie będziesz zwalniał swoich pracowników  to na pewno interes nie pociągnie bo kto będzie chciał z tobą współpracować.
Ty naprawdę nie wiesz jak działa prywatna firma?!
Rozmawiając w grupie oficerów ciężko mam znaleźć człowieka który by mi powiedział dobrze mówisz, zazwyczaj słyszę - aaaaa ty oficera dostałeś po podyplomówce, a najgorsze to że ludzie dostający pierwszy stopień oficerski w ten sam sposób co ja też zmieniają poglądy.
Bo podchodząc do sprawy formalnie to poszedłeś na skróty. Nie ważna przyczyna ważny efekt.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #452 dnia: Styczeń 21, 2018, 21:45:30 »
Pozdrawiam i wróćmy do tematu który interesuje przede wszystkim tych którzy czekają na konkretne informacje czy już pisać wnioski czy się uda, sporów tu nie rozwiążemy.
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2018, 08:50:20 wysłana przez adam.pul »

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #453 dnia: Styczeń 22, 2018, 06:50:35 »
Tylko że ten aspirant będzie dalej aspirantem. Nie rozwiążemy tu tego problemu ponieważ ty masz tylko jeden słuszny punkt widzenia nieomylnego oficera. Temat ciężki do załatwienia nawet przy trunku jaki razem lubimy jak widzę po wpisach ^_^. Pozdrawiam i wróćmy do tematu który interesuje przede wszystkim tych którzy czekają na konkretne informacje czy już pisać wnioski czy się uda, sporów tu nie rozwiążemy.
Technik pożarnictwa nawet po SPFie dalej jest tylko technikiem pożarnictwa prawda? Co do punktu widzenia ja naprawde nie mam nic przeciwko awansom na pierwsze stopnie oficerskie ludzi po cywilnych studiach ale litości nie po politologi socjologi czy innej ****logi bo to naprawdę nie ma nic wspólnego ze strażą i nie podniosło jego kwalifikacji w żaden sposób.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #454 dnia: Styczeń 22, 2018, 19:17:08 »
Pięknie zgadzamy się ^_^ też jestem tego zdania kierunek przydatny który wnosi coś do służby + podyplomówka.

Offline matgud21

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #455 dnia: Styczeń 25, 2018, 12:31:42 »
Czy jest tutaj osoba co ma **, które otrzymała po SPO ?? lub która jest dobrze w tym ogarnięta? miałbym kilka pytań z prośbą o pomoc. Z góry dzięki :)

Offline bendezrafara

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #456 dnia: Styczeń 31, 2018, 12:40:55 »
sprawa jest jasna. w tym roku tez nie bedzie awansów ludzi po spf i spo. tylko inżynierowie po jedynej słusznej szkole. już się z tym pogodziłem i wam radze. mniej rozczarowań

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #457 dnia: Luty 04, 2018, 13:53:47 »
Nic pewnego!!!

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #458 dnia: Luty 05, 2018, 09:01:17 »
sprawa jest jasna. w tym roku tez nie bedzie awansów ludzi po spf i spo. tylko inżynierowie po jedynej słusznej szkole. już się z tym pogodziłem i wam radze. mniej rozczarowań

Gdyby było to takie pewne to nie prosili by wysyłać wniosków na pierwszy oficerski, a chyba już powoli wychodzą z komend wojewódzkich. Dużo szczęścia życzę.

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #459 dnia: Luty 05, 2018, 21:37:30 »
A wiecie może do kiedy wnioski mają trafić do KG?

Offline bendezrafara

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #460 dnia: Luty 07, 2018, 11:02:52 »
Wnioski muszą wyjść do końca lutego z komend wojewódzkich. a co do szans na stopien po spf i spo to nie ma znaczenia że wnioski poszły. W tamtym roku 01 nawet ich nie czytał tylko poprosił o zrobienie listy na podstawie tych wniosków kto zrobił inżynierke

Offline firesam

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #461 dnia: Luty 07, 2018, 12:20:33 »
Jak zrobienie inzynierki przekładało się na otrzymanie stopnia ?

fireman80

  • Gość
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #462 dnia: Luty 07, 2018, 12:24:20 »
Jak zrobienie inzynierki przekładało się na otrzymanie stopnia ?

Po inżynierce dostali. Nawet podoficerowie.

Offline firesam

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #463 dnia: Luty 07, 2018, 12:30:24 »
A czy owi podoficerowie zajmowali stanowiska oficerskie czy też nie ?

fireman80

  • Gość
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #464 dnia: Luty 07, 2018, 12:33:01 »
A czy owi podoficerowie zajmowali stanowiska oficerskie czy też nie ?

Ci akurat tak.

Offline tomekpsp1984

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #465 dnia: Luty 07, 2018, 12:55:50 »
Ale tytuł inżyniera posiadali po studiach cywilnych tak????

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #466 dnia: Luty 07, 2018, 13:11:43 »
Tak cywilnych

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #467 dnia: Luty 07, 2018, 14:10:16 »
Czyli specjaliści z innych dziedzin w PSP po studiach cywilnych są niepotrzebni ( nie mówie tutaj o Wyższej Szkole Tańca Góralskiego), żenada, jak jest potrzeba to słychać bo Ty to kończyłeś i wiesz. Teraz już nic nikt nie wie , innego podejścia do tego tematu nie widzę. Idzie to w złym kierunku, potrzebni sa zarówno strażacy po inż. SGSP jak i po studiach cywilnych by się podczas zdarzeń wzajemnie uzupełniać. A każdy inwestował swego czasu czas i pieniądze prywatne by żyło się w przyszłości lepiej. Ale jak widać na tym przykładzie nie było na ten czas warto!!! Nie zawsze i wszędzie była mozliwośc pójścia na SGSP ( przyczyn mogło być wiele) Czy to tak trudno zrozumieć????? Czy aż tak wielu funkcjonariuszy jest po studiach cywilnych z SPF/ SPO + stanowisko oficerskie by nie mogli otrzymać ** ( ok 150-180 osób). Awansować tych co pokończyli studia  oraz podyplomowki i jasno i przejzyscie oznajmić ze np. od 2020 po cywilnych nie ma żadnych szans na **. Koniec kropka tyle w temacie. Nikt wtedy nie będzie sobie robił nadziei.

Offline tomekpsp1984

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #468 dnia: Luty 07, 2018, 14:46:12 »
No to prawda jest jedna i ostateczna awansuje ten co ma awansować bez względu na wszystko!!!

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #469 dnia: Luty 07, 2018, 15:54:54 »
Gdy wejdzie załącznik to trochę ta liczba wzrośnie :straz:

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #470 dnia: Luty 07, 2018, 17:07:28 »
Na ten czas załącznika nie ma i nie wiadomo kiedy będzie!!! Nawet jakby wszedł na dniach to już za póżno na złożenie kolejnych wniosków! :kwit:

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #471 dnia: Luty 07, 2018, 18:32:39 »
Ale listopad bądź też za rok co toza problem :straz:

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #472 dnia: Luty 07, 2018, 19:04:13 »
Zgadza się ale na pierwszy stopień oficerski nie ma szans na listopad, na kolejne owszem !!!

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #473 dnia: Luty 07, 2018, 19:54:18 »
Czy aż tak wielu funkcjonariuszy jest po studiach cywilnych z SPF/ SPO + stanowisko oficerskie by nie mogli otrzymać ** ( ok 150-180 osób). Awansować tych co pokończyli studia  oraz podyplomowki i jasno i przejzyscie oznajmić ze np. od 2020 po cywilnych nie ma żadnych szans na **. Koniec kropka tyle w temacie. Nikt wtedy nie będzie sobie robił nadziei.
Tych osób jest znacznie więcej niż 150, szacowane jest, że może ich być nawet 5 razy tyle. O ile się dobrze pamiętam to w zeszłym roku było ponad 300 wniosków o nadanie stopnia mł. kpt. po cywilnych i podyplomówce a do tego doszły jeszcze dwa lub 3 roczniki nowego SPO.
Nie rozumiesz dalej, że zostało to zablokowane i tylko wyjątki awansują na ** po cywilnych i nie rób sobie nadziei.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #474 dnia: Luty 07, 2018, 20:30:13 »
Nie robie sobie nadziei, ale skoro szło coś zablokować to także można to odblokować. Tylko dobra wola 01.