Autor Wątek: Pierwszy Stopień Oficerski  (Przeczytany 306942 razy)

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #425 dnia: Styczeń 16, 2018, 21:14:52 »
Tym, co zawsze dyżurnym płaczem od połowy maja do około połowy lipca, potem rozbudzaniem nadziei do około połowy września, następnie chwila oczekiwania i w listopadzie znów płacz tak do grudnia, gdy znów pojawią się nadzieje i różne wynurzenia przeciwników i zwolenników nadawania aż przyjdzie maj i zaczniemy wszystko od początku. 

Tak od siebie moim skromnym zdaniem, zamknąć temat dać wszystkim, którzy mają stanowiska i odpowiednie kwalifikacje i wreszcie jasno raz na zawsze określić przejrzyste zasady rozwoju kariery osobistej funkcjonariusza. Inaczej podany wyżej scenariusz nigdy się nie zmieni zawsze będą przeciwnicy i zwolennicy nadawania i zawsze będą pominięci i rozczarowani, słuszni i niesłuszni oficerowie .

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #426 dnia: Styczeń 16, 2018, 22:40:06 »
U mnie wszyscy co mają stanowiska i spf to mają stopień. Jest jednak sporo aspirantów z spf bez stanowiska i oni głównie czują się pokrzywdzeni.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #427 dnia: Styczeń 17, 2018, 16:06:26 »
To ze nie chce dac to jest żenujące. Tylko w PSP jest to możliwe że strażak strazakowi robi pod górkę. Skoro ktoś spełnia kwalifikacje na ** i ma stanowisko to w czym problem. Skoro kieruje sie funkcjonariusza nadal na podyplomówki to widocznie jest zapotrzebowanie. Jedni się smieją ze nie maja podyplomówek a awansują  do mł. bryg.a inni konczą i sa kopani w d...e, bo takie widzi mi się jednej czy drugiej osoby. Nie tędy droga. Zakończyć ten problem raz na zawsze dając możliwość awansu osobom, które mogą awansować i koniec. Jasne reguły.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #428 dnia: Styczeń 17, 2018, 17:38:54 »
Tylko w PSP jest to możliwe że strażak strazakowi robi pod górkę. Skoro ktoś spełnia kwalifikacje na ** i ma stanowisko to w czym problem. Skoro kieruje sie funkcjonariusza nadal na podyplomówki to widocznie jest zapotrzebowanie. Jedni się smieją ze nie maja podyplomówek a awansują  do mł. bryg.a inni konczą i sa kopani w d...e, bo takie widzi mi się jednej czy drugiej osoby. Nie tędy droga. Zakończyć ten problem raz na zawsze dając możliwość awansu osobom, które mogą awansować i koniec. Jasne reguły.
Tylko w PSP?  Praktycznie w każdej mundurówce są ograniczenia w liczbie awansów...
Kumpel ze studiów siedział na oficerskim stołku w dochodzeniówce 5 lat i nie dostał **.
Przecież ten problem jest rozwiązany tylko w druga stronę równie jasne reguły.... Praktycznie nikt nie dostaje pierwszego stopnia :D
PS. przeczytaj co @pb11 napisał i zastanów się nad tym.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #429 dnia: Styczeń 17, 2018, 18:09:03 »
W innych służbach zdarzają się takie przypadki, ale takiego bałaganu w systemie szkolenia i braku jasnego awansu na ** jak u nas nie ma nigdzie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #430 dnia: Styczeń 17, 2018, 18:14:29 »
W innych służbach zdarzają się takie przypadki, ale takiego bałaganu w systemie szkolenia i braku jasnego awansu na ** jak u nas nie ma nigdzie.
W każdej służbie jest tak samo :D Kursy kursik podyplomówki i inne cuda...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #431 dnia: Styczeń 17, 2018, 18:21:13 »
A w której służbie aspirantka/ chorążówka trwa dwa lata? :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #432 dnia: Styczeń 17, 2018, 18:25:48 »
A w której służbie aspirantka/ chorążówka trwa dwa lata? :)
Wiesz, że w wojsku polskim chorąży to podoficer?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #433 dnia: Styczeń 17, 2018, 18:36:40 »
Wiem.
A jak to wygląda w służbach podległych MSW?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #434 dnia: Styczeń 17, 2018, 18:41:11 »
Wiem.
A jak to wygląda w służbach podległych MSW?
Nie wiem czy nawet trzeba jakieś szkolenie trzeba robić aby zostać chorążym...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #435 dnia: Styczeń 17, 2018, 18:59:11 »
No właśnie. To kolejny dowód na to, że PSP działa na zupełnie nieracjonalnych zasadach. To samo tyczy się kształcenia oficerów.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #436 dnia: Styczeń 17, 2018, 19:26:33 »
No właśnie. To kolejny dowód na to, że PSP działa na zupełnie nieracjonalnych zasadach. To samo tyczy się kształcenia oficerów.
Czemu uważasz, że to PSP jest nieracjonalne? Żartuje system szkolenia w PSP jest chory ale nie naprawimy go płacząc na forum że nie dostałem gwiazdek oficerskich bo skończyłem socjologie, filologi czy politologię bo to bzdura!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #437 dnia: Styczeń 18, 2018, 12:53:49 »
Jeśli będzie tak jak w zeszłym roku to KG powinien od razu polecieć, nie dał stopnia chłopakom po SPF, a wojewódzkich i innych przydupasów awansował dwa i nawet podobno 3 razy w roku. Interweniowały w tej sprawie zresztą związki ale komendant ma pospólstwo gdzieś. Awansować zamknąć sprawę i spokój ludzie stracili czas i pieniądze aby podnieść kwalifikacje. Jeżeli chodzi o inne służby to do stopnia oficerskiego jeżeli zajmujesz etat to dostajesz stopień bez żadnych szkół, etat = stopień i nie wypisujcie głupot że trzeba czekać nie wiadomo ile czasu. inaczej ma się sprawa z oficerskimi musisz zajmować stanowisko, mieć wykształcenie wyższe mgr. i ukończyć 8 miesięczne przeszkolenie, z automatu dostajesz oficera. Nie ma już możliwości zacząć kariery od oficera. W wojsku natomiast możesz zacząć od studiów oficerskich jako cywil lub mieć mgr. i przełożony może cię skierować na studium oficerskie( odpowiednik technikum) i po skończeni tej uczelni musisz dostać pierwszy stopień oficerski. Więc proszę nie wypisywać głupot tylko poznać specyfikę innych służb. W naszej formacji jest choroba bo człowiek kończy studia(SPF) i nie dostaje oficera, a inni po kursach 8 miesięcznych, lub studium mogą się cieszyć awansem. :gwiazdki: to jest sprawa która powinna dotrzeć bezpośrednio do ministra.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #438 dnia: Styczeń 18, 2018, 15:44:18 »
No i co z tego, że gdzieś jest inaczej?  Dołożyłeś złotówkę do tego SPFa? Masz kwity możesz być nawet komendantem. Warto płakać tu na forum o te marne pieniądze za stopień? Masz dodatkowo cywilne wykształcenie i dodatkowy zawód. Zainwestowałeś w taką drogę a ona nie gwarantowała Tobie niczego w PSP. Teraz po SPF praktycznie masz więcej możliwości niż ludzie tylko po sgsp. Tyle ze chciałbyś mieć i większe możliwości i wszystkie skutki jak absolwenci sgsp. Jeżeli Twoj cywilny kierunek nie daje Tobie możliwości w czasie wolnym to chyba pretensje mozesz miec sam do siebie.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #439 dnia: Styczeń 18, 2018, 17:01:57 »
Dokładnie, zgadzam się z adam.pul . Dokładnie tak jest w innych służbach. Masz stanowisko to  kieruje się funkcjonariusza na studia (przeszkolenie kilkumiesięczne) i jest awans oficerski . A w PSP czary mary widzi mi się jednej osoby. Szkoda tego komentować!!!

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #440 dnia: Styczeń 18, 2018, 17:11:42 »
Panowie
Przeciez nie pracujecie w PSP od wczoraj.Zawsze będą równi i równiejsi tak było jest i będzie i dotyczy to wszystkich służb mundurowych.

Offline potraski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #441 dnia: Styczeń 18, 2018, 19:06:14 »
Panowie
Przeciez nie pracujecie w PSP od wczoraj.Zawsze będą równi i równiejsi tak było jest i będzie i dotyczy to wszystkich służb mundurowych.

Dlatego powinny zostać określone konkretne wymagania itd.
Stopień oficerski po SPO (SPF,SPK) i studiach cywilnych owszem ale nie po "pseudostudiach" w Wyższej Szkole Wszystkiego Najlepszego!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #442 dnia: Styczeń 20, 2018, 11:26:55 »
Jeśli będzie tak jak w zeszłym roku to KG powinien od razu polecieć, nie dał stopnia chłopakom po SPF, a wojewódzkich i innych przydupasów awansował dwa i nawet podobno 3 razy w roku.
No rozwaliłeś mnie na łopatki... Stopnie oficerskie daje KG? Terefere... Myślisz, że taka polityka nie ma sensu a ona ma dużo więcej sensu niż się wielu wydaje. A co do awansów KW to sprawdź w ustawie o PSP kto ich powołał i kto im daje stopnie :D
Bo to jedna i ta sama osoba.
Awansować zamknąć sprawę i spokój ludzie stracili czas i pieniądze aby podnieść kwalifikacje. Jeżeli chodzi o inne służby to do stopnia oficerskiego jeżeli zajmujesz etat to dostajesz stopień bez żadnych szkół, etat = stopień i nie wypisujcie głupot że trzeba czekać nie wiadomo ile czasu.
Stracili czas i pieniądze? Każdy kto był skierowany na SPF miał delegację i opłacone czesne więc nic nie stracili. Chcesz się założyć, że człowiek który ze mną kończył studia ma stołek oficerski i już 6 lat czeka w Policji na awans.
W naszej formacji jest choroba bo człowiek kończy studia(SPF) i nie dostaje oficera, a inni po kursach 8 miesięcznych, lub studium mogą się cieszyć awansem. :gwiazdki: to jest sprawa która powinna dotrzeć bezpośrednio do ministra.
Odpowiem Ci jak mój poprzedni 01, że jeśli uważasz że lepiej jest gdzie indziej to co tu jeszcze robisz!? Myślisz, że to jest bez zgody ministra?! 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #443 dnia: Styczeń 20, 2018, 12:28:58 »
Cytuj
Cytat: adam.pul w Styczeń 18, 2018, 12:53:49
Awansować zamknąć sprawę i spokój ludzie stracili czas i pieniądze aby podnieść kwalifikacje. Jeżeli chodzi o inne służby to do stopnia oficerskiego jeżeli zajmujesz etat to dostajesz stopień bez żadnych szkół, etat = stopień i nie wypisujcie głupot że trzeba czekać nie wiadomo ile czasu.
Cytuj
Stracili czas i pieniądze? Każdy kto był skierowany na SPF miał delegację i opłacone czesne więc nic nie stracili. Chcesz się założyć, że człowiek który ze mną kończył studia ma stołek oficerski i już 6 lat czeka w Policji na awans.
Cytat: adam.pul w Styczeń 18, 2018, 12:53:49
W naszej formacji jest choroba bo człowiek kończy studia(SPF) i nie dostaje oficera, a inni po kursach 8 miesięcznych, lub studium mogą się cieszyć awansem. :gwiazdki: to jest sprawa która powinna dotrzeć bezpośrednio do ministra.
Cytuj
Odpowiem Ci jak mój poprzedni 01, że jeśli uważasz że lepiej jest gdzie indziej to co tu jeszcze robisz!? Myślisz, że to jest bez zgody ministra?!


Eqinox widzę że Ty uchodzisz tu za GURU.

Powiedz czy asp. bez wyższego zajmujący stanowisko dowódcy zmiany dostałby skierowanie na SPF?

A jeżeli nie to czym różni się od asp, dowódcy zmiany z wyższym i SPF?

Od momentu powstania PSP namawiano aspirantów żeby szli na studia cywilne, argumentują to "podniesieniem kwalifikacji"

Jeżeli nie nastąpi zmiana w ustawie o PSP i janse określenie możliwości awansu na ** to będziemy mieli takie galimatias.

I nie cytuj mi proszę że asp z wyższym MOŻE dostać **. Zacytuj lepiej od KOGO lub od CZEGO to zależy. Od widzimisię przełożonego? Od stopnia lizodupstwa? Czy od przynależności do jakiegoś ZZ?

pozdr.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #444 dnia: Styczeń 20, 2018, 12:45:44 »
Eqinox widzę że Ty uchodzisz tu za GURU.
Jeżeli masz takie zdanie to jest mi miło i dziekuję  :wacko: :wacko:
Powiedz czy asp. bez wyższego zajmujący stanowisko dowódcy zmiany dostałby skierowanie na SPF?
A jeżeli nie to czym różni się od asp, dowódcy zmiany z wyższym i SPF?
Przecież znasz odpowiedź... Oczywiście, że nie bo to studia podyplomowe. Nie za bardzo rozumiem do czego piejesz z ta różnicą miedzy aspirantem a dowódcą zmiany z wyższym i PDFem. Moim zdaniem niczym się nie różnią. Dlaczego? Jak ktoś kiedyś zrobi statystykę ilu zaczęło PDFa i nie skończyło z powodu problemów z nauką to wyjdzie ciekawa rzecz. Ciekawe czy w ogóle taki ktoś istnieje a to świadczy o poziomie kształcenia.   
Jeżeli nie nastąpi zmiana w ustawie o PSP i janse określenie możliwości awansu na ** to będziemy mieli takie galimatias.
Wiesz ile było nowelizacji i zmian ustawy PSP od jej powstania? Niezależnie od opcji politycznej rządzącej w kraju każdy zostawiał magiczne słowo "może" nikt nie miał ochoty zastąpić słowem "musi". Nie wierzę, że kiedykolwiek to się zmieni bo tak naprawdę słowo może jest mega korzystne dla przełożonych wyższego szczebla.   
I nie cytuj mi proszę że asp z wyższym MOŻE dostać **. Zacytuj lepiej od KOGO lub od CZEGO to zależy. Od widzimisię przełożonego? Od stopnia lizodupstwa? Czy od przynależności do jakiegoś ZZ?
Myślę, że wszystkiego po trochu  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #445 dnia: Styczeń 20, 2018, 13:27:16 »
U mnie są przypadki aspirantów na etacie dowódcy zastępu, którzy mają SPF....

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #446 dnia: Styczeń 20, 2018, 15:00:16 »
Przecież znasz odpowiedź... Oczywiście, że nie bo to studia podyplomowe. Nie za bardzo rozumiem do czego piejesz z ta różnicą miedzy aspirantem a dowódcą zmiany z wyższym i PDFem. Moim zdaniem niczym się nie różnią. Dlaczego? Jak ktoś kiedyś zrobi statystykę ilu zaczęło PDFa i nie skończyło z powodu problemów z nauką to wyjdzie ciekawa rzecz. Ciekawe czy w ogóle taki ktoś istnieje a to świadczy o poziomie kształcenia. 
Cytuj

W takim razie PO kiego czorta ten cały SPF?   Po co wysyłać na niego ludków? Żeby utrzymywać SGSP, i żeby wykładowcy mieli więcej roboty?

Cytuj
U mnie są przypadki aspirantów na etacie dowódcy zastępu, którzy mają SPF....

To już jest wyjątkowy kretynizm. 01 który wysłał ich powinien kasę z własnej kieszeni zwrócić. Nie mają możliwości awansu, bo czekają na czyjeś MOŻE. :rofl: :kwit:

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #447 dnia: Styczeń 20, 2018, 15:09:56 »
No własnie o to choodzi, że to są ludzie (asp +SPF na d-cy zastępu) np. poprzedniego komendanta. Plan był taki, żeby takie osoby zostały dowódcami zmian, jednostek itd. Więc u mnie strażacy, którzy ukończyli sgsp, mówiąc delikatnie mieli wqrw. Jest sporo u mnie oficerów na etacie dowódcy zasepu lub sekcji i trudno jest przełknąć załodze próby przepychania aspirantów z SPF na etaty oficerskie (tutaj muszę puknąć się w cycek bo nowy 01 narazie nie robi takich numerów i oby ten stan rzeczy trwał jak najdłużej).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2018, 15:14:16 wysłana przez Siedem »

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #448 dnia: Styczeń 21, 2018, 10:42:50 »
Jeśli będzie tak jak w zeszłym roku to KG powinien od razu polecieć, nie dał stopnia chłopakom po SPF, a wojewódzkich i innych przydupasów awansował dwa i nawet podobno 3 razy w roku.
No rozwaliłeś mnie na łopatki... Stopnie oficerskie daje KG? Terefere... Myślisz, że taka polityka nie ma sensu a ona ma dużo więcej sensu niż się wielu wydaje. A co do awansów KW to sprawdź w ustawie o PSP kto ich powołał i kto im daje stopnie :D
Bo to jedna i ta sama osoba.
Awansować zamknąć sprawę i spokój ludzie stracili czas i pieniądze aby podnieść kwalifikacje. Jeżeli chodzi o inne służby to do stopnia oficerskiego jeżeli zajmujesz etat to dostajesz stopień bez żadnych szkół, etat = stopień i nie wypisujcie głupot że trzeba czekać nie wiadomo ile czasu.
Stracili czas i pieniądze? Każdy kto był skierowany na SPF miał delegację i opłacone czesne więc nic nie stracili. Chcesz się założyć, że człowiek który ze mną kończył studia ma stołek oficerski i już 6 lat czeka w Policji na awans.
W naszej formacji jest choroba bo człowiek kończy studia(SPF) i nie dostaje oficera, a inni po kursach 8 miesięcznych, lub studium mogą się cieszyć awansem. :gwiazdki: to jest sprawa która powinna dotrzeć bezpośrednio do ministra.
Odpowiem Ci jak mój poprzedni 01, że jeśli uważasz że lepiej jest gdzie indziej to co tu jeszcze robisz!? Myślisz, że to jest bez zgody ministra?!

 Na czyj wniosek są awansowani ?, czy ty wiesz jaka jest delegacja , a jakie są koszty dojazdu, wyżywienia i noclegu w Warszawie?(dodam od razu, że ja tych kosztów nie miałem dużych bo mam blisko i już minie tu chłopcy tłuką po głowie że głupoty wypisuje ^_^,ale byli ludzie z wszystkich krańców Polski).
Czy orientujesz się, że większość ludzi kończących SPF i inne podyplomówki w SGSP włożyło 50-80 tys zł w studia cywilne bo komendant nie chciał ich wysłać do SGSP mając swoich kandydatów.
Kończąc myślę że pisanie z tobą Eqinox nie ma sensu reprezentujesz jedną słuszną linie kogoś kto tego potrzebuje, gdy jesteś przyparty do ściany i przegrywasz swoje zakłady nagle zaczynają znikać wpisy. Jak wiele razy pisałem ja jestem już dawno po perypetiach z SPF wywalczyłem to co powinno się należeć każdemu strażakowi podnoszącemu swoje kwalifikacje, poświęcającemu na to wolny czas i pieniądze.
Przedewszystkim ludzie mówiącym tak jak twój były  01 i ty nie powinni pracować w PSP, widząc że coś jest chorego w firmie lepiej pozbyć się pracownika niż zwalczyć chorobę. Prowadząc prywatną firmę nie miałbyś się już za co zakładać.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #449 dnia: Styczeń 21, 2018, 11:11:10 »
Na czyj wniosek są awansowani ?, czy ty wiesz jaka jest delegacja , a jakie są koszty dojazdu, wyżywienia i noclegu w Warszawie?(dodam od razu, że ja tych kosztów nie miałem dużych bo mam blisko i już minie tu chłopcy tłuką po głowie że głupoty wypisuje ^_^,ale byli ludzie z wszystkich krańców Polski).
Co zmienia kto pisze wniosek? Ważne jest kto ten wniosek rozpatruje! Z tego co pamiętam delegacja wynosi 45 zł nocleg i 30 wyżywienie plus koszty biletu. 4 lata się tłukłem to chyba wiem.
Czy orientujesz się, że większość ludzi kończących SPF i inne podyplomówki w SGSP włożyło 50-80 tys zł w studia cywilne bo komendant nie chciał ich wysłać do SGSP mając swoich kandydatów.
Licencjat w prywatnej szkole kosztuje 18-20 tyś zł. Kiedyś w przeglądzie pożarniczym był wywiad gdzie była mowa o wykształceniu strażaków i znaczna większość ma licencjaty.
Kończąc myślę że pisanie z tobą Eqinox nie ma sensu reprezentujesz jedną słuszną linie kogoś kto tego potrzebuje, gdy jesteś przyparty do ściany i przegrywasz swoje zakłady nagle zaczynają znikać wpisy.
Ja nie mam możliwości kasowania wpisów zresztą ty też. Reprezentuje siebie i swoje poglądy na straż pożarną a każdy użytkownik co nie daje rady w dyskusji ze mną zarzuca mi że jakąś linie reprezentuje lub nawet działam na zlecenie a to oczywista bzdura. Zakład o dochody strażaka w służbie stałej był by dla mnie wygrany bo nawet z dodatkiem na poziomie 20 zł przekroczy PIT 30 tyś zł.
Przedewszystkim ludzie mówiącym tak jak twój były  01 i ty nie powinni pracować w PSP, widząc że coś jest chorego w firmie lepiej pozbyć się pracownika niż zwalczyć chorobę. Prowadząc prywatną firmę nie miałbyś się już za co zakładać.

Nie ty mnie przyjmowałeś do służby i nie ty mnie będziesz zwalniał. Skąd wiesz że nie dorabiam? Nie prowadzę działalności?
Otóż kolego zaskoczę cię ale robię to. Powiem ci tak gdybyś w prywatnej firmie powiedział do dyrektora, że jak czegoś nie zrobi to powinien zostać wylany to nawet byś nie mrugną a już byś miał wymówienie bądź nawet dyscyplinarkę.
Jeśli będzie tak jak w zeszłym roku to KG powinien od razu polecieć, nie dał stopnia chłopakom po SPF, a wojewódzkich i innych przydupasów awansował dwa i nawet podobno 3 razy w roku.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.