Autor Wątek: Pierwszy Stopień Oficerski  (Przeczytany 306872 razy)

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #375 dnia: Wrzesień 20, 2017, 17:45:10 »
Do rocky323 - jest wiele JRG na zachodzie Polski gdzie w podziale bojowym nie ma żadnego oficera !!!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #376 dnia: Wrzesień 20, 2017, 18:05:39 »
Do rocky323 - jest wiele JRG na zachodzie Polski gdzie w podziale bojowym nie ma żadnego oficera !!!
I z tej przyczyny na wschodzie i południu trzeba dorzucić jeszcze kilkuset oficerów? W PSP jest tak, że jak tylko ktoś otworzy jakąś furkę to wychodzą z tego drzwi od stodoły. Dzieki takiemu uzasadnieniu dobrnęliśmy do etapu który mamy teraz czyli dysproporcje kadry sięgające kilkudziesięciu procent po miedzy niektórymi województwami.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #377 dnia: Wrzesień 20, 2017, 20:41:52 »
Pewnie, każdemu oficera, a robić nie ma komu... Już są sytuację gdzie w zastępie jedzie kapitan(dowódca), aspirant(kierowca), mł. kpt , 2x asp. z tyłu i sekcyjny, wyjazdów w takiej obsadzie 5 w ciągu dnia i zgadnijcie kto robi a kto lepi kulki w nosie?

Abstrahując od tego, że nie tak ma to niby wygladac, wszystko i tak zależy od konkretnego człowieka, podejscia samego zainteresowanego i przełożonych..
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #378 dnia: Wrzesień 20, 2017, 20:53:14 »
Do takiego etapu doprowadziła działalność KG PSP przez ostatnie 10 lat. Po co roku analizują ilości strażaków w poszczególnych konkursach??? Wystarczyło tym mocniej posterować i zrównoważyć to w skali kraju. Można też było szybciej walnąć pięścią w stół i kierować absolwentów dziennej SGSP w rejony zachodnie, gdzie są na prawdę duże braki (można to łatwo sprawdzić na stronach komend powiatowych), gdzie są wakaty na stanowiskach kierowniczych (dowództwo JRG, komendanci) - dają gościowi p.o. na 2 miesiące i wymieniają na następnego...
Świeży przykład dowódcy JRG nr 2 ze Szczecina: http://szczecin.kwpsp.gov.pl/?type=memberarticle&action=view&id=3651
Proponuję co niektórym spojrzeć na problem dalej niż własne podwórko...albo pisać kwity o przeniesienie na te "intratne stanowiska".

fireman80

  • Gość
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #379 dnia: Wrzesień 21, 2017, 08:55:26 »
Jeśli chodzi o pierwszy stopień oficerski to KG zadeklarował, że strażacy którzy zostali pominięci w maju ,a mają stanowisko  i podyplomówki z SGSP dostaną pierwszy stopień oficerski. Powinni wyrównać tym strażakom którzy zaczynali na tych zasadach naukę, sam skończyłem SPF i parę lat nie mogłem wywalczyć stopnia. Jeżeli pozwalają na otwarcie takiego kierunku, tracisz kupę czasu, pieniędzy itp. nie widzę przyczyny dlaczego nie mieli by dostać **

To informacja ze sprawdzonego źródła?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #380 dnia: Wrzesień 21, 2017, 08:58:39 »
Do takiego etapu doprowadziła działalność KG PSP przez ostatnie 10 lat. Po co roku analizują ilości strażaków w poszczególnych konkursach??? Wystarczyło tym mocniej posterować i zrównoważyć to w skali kraju. Można też było szybciej walnąć pięścią w stół i kierować absolwentów dziennej SGSP w rejony zachodnie, gdzie są na prawdę duże braki (można to łatwo sprawdzić na stronach komend powiatowych), gdzie są wakaty na stanowiskach kierowniczych (dowództwo JRG, komendanci) - dają gościowi p.o. na 2 miesiące i wymieniają na następnego...
Świeży przykład dowódcy JRG nr 2 ze Szczecina: http://szczecin.kwpsp.gov.pl/?type=memberarticle&action=view&id=3651
Proponuję co niektórym spojrzeć na problem dalej niż własne podwórko...albo pisać kwity o przeniesienie na te "intratne stanowiska".
Wiesz kiedyś kiedy maiłem pewien epizod w kwatermistrzostwie mój naczelnik zawsze mawiał, że lepsze manko niż superata. Tak więc pytanie co jest większym problemem? Nadmiar kadry czy brak?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #381 dnia: Wrzesień 21, 2017, 12:04:49 »
Powiedzenie znane nie tylko w kwatermistrzostwie, ale uważam że w tej kwestii niekoniecznie. Można też bardziej metaforycznie: "gdzie kucharek sześć tam nie ma..." : :rofl: Tylko nie o to w tym chodzi.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #382 dnia: Wrzesień 21, 2017, 12:55:06 »
Powiedzenie znane nie tylko w kwatermistrzostwie, ale uważam że w tej kwestii niekoniecznie. Można też bardziej metaforycznie: "gdzie kucharek sześć tam nie ma..." : :rofl: Tylko nie o to w tym chodzi.
Chodzi chodzi... Bo średnie na województwo są praktycznie identyczne więc tam gdzie więcej kadry aspiranckiej i oficerskiej tam mniej możliwości awansu dla ludzi w niższych korpusach.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #383 dnia: Październik 05, 2017, 08:39:47 »
Do rocky323 - jest wiele JRG na zachodzie Polski gdzie w podziale bojowym nie ma żadnego oficera !!!
I z tej przyczyny na wschodzie i południu trzeba dorzucić jeszcze kilkuset oficerów? W PSP jest tak, że jak tylko ktoś otworzy jakąś furkę to wychodzą z tego drzwi od stodoły. Dzieki takiemu uzasadnieniu dobrnęliśmy do etapu który mamy teraz czyli dysproporcje kadry sięgające kilkudziesięciu procent po miedzy niektórymi województwami.

Kłopot polega tutaj na tym, że wielu dziennych po SGSP ma żony, a nawet dzieci i przerzucanie ich 500km od miejsca zamieszkania i kazanie przeżyć za 2900zl/mies jest dość... nie na miejscu. Z niewolnika nie będzie dobrego pracownika. Zastanowilbym się natomiast nad ilością studentów zaocznych na SGSP z poszczególnych województw. Dlaczego nie ułatwić drogi awansu ludziom mieszkającym w północnych i zachodnich województwach? Wysyłanie 5 ludzi z lubelskiego do zachodniopomorskiego po dziennej SGSP żadnej luki nie załata ;)
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline Erwin

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #384 dnia: Październik 20, 2017, 12:38:16 »
I co panowie czar awansu na ** znowu prysł...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #385 dnia: Październik 20, 2017, 14:12:14 »
I co panowie czar awansu na ** znowu prysł...
O czym ty mówisz?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #386 dnia: Październik 20, 2017, 14:40:39 »
Obecnie nie wiedzieć czemu nierealne **, niczemu dobremu to nie służy!!!! Pewnie znów zobaczymy kolejne awanse tych samych osób .Brak słów!!!

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #387 dnia: Grudzień 30, 2017, 10:08:34 »
Jeśli chodzi o pierwszy stopień oficerski to KG zadeklarował, że strażacy którzy zostali pominięci w maju ,a mają stanowisko  i podyplomówki z SGSP dostaną pierwszy stopień oficerski. Powinni wyrównać tym strażakom którzy zaczynali na tych zasadach naukę, sam skończyłem SPF i parę lat nie mogłem wywalczyć stopnia. Jeżeli pozwalają na otwarcie takiego kierunku, tracisz kupę czasu, pieniędzy itp. nie widzę przyczyny dlaczego nie mieli by dostać **

Tu niewątpliwie trzeba się zgodzić, sam swego czasu miałem takie problemy. Mój przewodniczący ZZ przywiózł informacje z spotkania że KG da w tym roku  pierwsze stopnie oficerskie tym których pominął w zeszłym roku, czyli osobą które skończyły SPF.

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #388 dnia: Grudzień 30, 2017, 11:21:00 »
Ciekawe
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2018, 17:34:36 wysłana przez emmil »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #389 dnia: Grudzień 30, 2017, 13:06:09 »
O sancta simplicitas!
Zastanówcie się chwilę, czy ktoś po to to zablokował aby teraz odblokować. Chcecie się pocieszać to to róbcie ale powiem wam szczerze uważam, że w tym roku (2018) nie będzie więcej awansów niż w zeszłym. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #390 dnia: Styczeń 02, 2018, 15:36:48 »
Skoro poblokowane tzn. że pieniądze wyrzucone tylko po to by osoby kończące miały jakiś papier po SGSP .Jaki jest sens w tym, że KG cały czas brnie w te podyplomówki. Zakończyc ten temat podyplomówek, przyjąć jasny kkurs w jaki sposób otrzymać ** , tym co pokończyli umożliwić w jakiś sposób awans( w końcu tracili swój czas, pieniądze PSP) i koniec tematu!!!!!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #391 dnia: Styczeń 02, 2018, 15:40:12 »
Skoro poblokowane tzn. że pieniądze wyrzucone tylko po to by osoby kończące miały jakiś papier po SGSP .Jaki jest sens w tym, że KG cały czas brnie w te podyplomówki. Zakończyc ten temat podyplomówek, przyjąć jasny kkurs w jaki sposób otrzymać ** , tym co pokończyli umożliwić w jakiś sposób awans( w końcu tracili swój czas, pieniądze PSP) i koniec tematu!!!!!
Podyplomówka nie jest po to aby dostać stopień od wielu lat... Ona pozwala zająć stanowisko oficerskie a nie otrzymać stopień...
Stopień może być nadany a nie musi!
Po drugie to żadne wyrzucanie pieniędzy w błoto a wręcz oszczędność dla państwa (PSP) gdyż gość robi na stołku oficerski, ma obowiązki, ma pieniądze a stopnia nie... (Niewielka ale jednak oszczedność :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2018, 15:43:40 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #392 dnia: Styczeń 05, 2018, 11:39:18 »
Czyli wyzysk człowieka. Ja kilka lat po SPF nie dostawałem stanowiska, potem czekałem na stopień dopiero od 2 lat mam płacone tak jak powinno być. Jeśli  ktoś kieruje mnie na studia to chyba jest oczywiste, że chcę aby poniesione koszty i stracony czas zwróciły się w złotówkach ( no i oczywiście w spełnieniu zawodowym ^_^).

fireman80

  • Gość
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #393 dnia: Styczeń 08, 2018, 13:10:41 »
Witam. Czy ktoś z Was ma informacje na temat tegorocznych wniosków na PSO (termin składania, wymagania)?

Offline mountain

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #394 dnia: Styczeń 12, 2018, 15:55:48 »
"Ja słyszałem taką wiadomość z ust Komendanta wojewódzkiego że chcą zamknąć sprawę z ludźmi po podyplomówkach i ci którzy mają kwity dostaną pierwszy stopień oficerski."
Emmil. O jakie kwity chodzi?? Same świadectwa ukończenia, czy też kwit o zajmowanym stanowisku oficerskim?

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #395 dnia: Styczeń 12, 2018, 18:48:37 »
Z tego co widać to KG nic sobie nie robi ze  strazaków po cywilnych studiach  i podyplomówkachw Licza się tylko po SGSp inż. Nie tak to  do końca  powinno wygladac no ale ....
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2018, 18:52:41 wysłana przez fireman998998 »

Offline lolo80

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #396 dnia: Styczeń 12, 2018, 19:43:36 »
Jeśli ktoś się spodziewa, że KG zmieni w tym roku zdanie w sprawie nadania pierwszego stopnia oficerskiego po studiach podyplomowych to jest w grubym błędzie. I nie ważne że będą spełnione wszystkie wymagane warunki. Polityka KG w tej sprawie jest jasna i nic tego nie zmieni.
Może będą nieliczne przypadki dla "najbardziej" zasłużonych, i nic więcej. I nie liczy się to że wielu którzy teraz zajmują wysokie stanowiska w naszej instytucji taką samą drogą uzyskało **

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #397 dnia: Styczeń 12, 2018, 20:39:28 »
I przez takie nie wiedziec czemu myslenie KG dzieli  strazaków na tych lepszych co cały czas awansują w drabince oficerskiej po studiach cywilnych bez zadnych podyplomówek i tych "gorszych" którzy pokończyli podyplomówki SGSP ( w ostatnich 2 latach) w większości jak widać ku chwale ojczyzny . Stracony czas i pieniądze. I to jest jedna formacja i takie podziały:(((
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2018, 20:42:39 wysłana przez fireman998998 »

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #398 dnia: Styczeń 13, 2018, 00:58:25 »
Z tego co widać to KG nic sobie nie robi ze  strazaków po cywilnych studiach  i podyplomówkachw Licza się tylko po SGSp inż. Nie tak to  do końca  powinno wygladac no ale ....
Czemu nie tak? Powiedz mi czy oficer po SGSP powinien być traktowany na równi z oficerem po Wyższej Szkole Lansu i Balansu po kierunku Zarządzanie polem namiotowym?
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #399 dnia: Styczeń 13, 2018, 01:14:03 »
Jak ja lubię opinie OOOficerów po SGSP, którzy zawsze podkreślają fakt ukończenia "jedynie słusznej" uczelni. Za niedługo będzie przeświadczenie, że medycyna czy szkoła "Orlat" to nic w porównaniu z "Alma Mater" pożarnictwa :) Nie chce nikogo obrazić ale znam paru osobników po dziennej i z mojego doświadczenia 70% to jednak zadufani w sobie teoretycy :)