Autor Wątek: Pierwszy Stopień Oficerski  (Przeczytany 306860 razy)

Offline jurekogorek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #200 dnia: Kwiecień 26, 2017, 21:39:52 »
A ja przytoczę swój kiepski przypadek. Otóż skończyłem studia cywilne pracuję na stanowisku 8 h w prewencji st. spec. w 2015 skończyłem SPO ci co ze mną kończyli około 15 osób dostało ** (psycholodzy w większości). W listopadzie 2015 r. mój wniosek poszedł  nawet do ministerstwa, skąd wrócił nie podpisany - zmiana rządu :/ W ubiegłym roku wniosek poszedł w maju w tym roku w maju tez poszedł i dalej doopa :/ w tak zwanym międzyczasie zacząłem asp.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2017, 21:47:31 wysłana przez jurekogorek »

Offline RISK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #201 dnia: Kwiecień 26, 2017, 21:50:59 »
Zrobili bałagan zapisem o studiach przydatnych, bo jak każdy  wie jest to zbyt ogólny zapis. A teraz mamy konsekwencje w postaci podyplomówek. Mamy uczelnie resertową więc  każdy kto chce zostać oficerem kończy SGSP. I nie byłoby problemu. Klarowne zasady. Poza tym jak czytam wpisy ludzi którzy mają po 25 lat służby i są zdziwieni to mówię Ja mam 10 lat służby i się nie dziwię.  Przecież przez 25 widzieliście już  wiele ciekawych zagrań,począwszy od kursów podstawych po podyplomówki.

moderator : Posty nie w temacie będą kasowane .
Przypominam o pkt 13. Regulaminu Forum :
  Jeśli chcesz przekazać wiadomość tylko określonej liczbie osób, korzystaj z "Prywatnej Wiadomości".
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2017, 10:18:59 wysłana przez wujo 2010 »

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #202 dnia: Kwiecień 27, 2017, 10:29:43 »
Cytuj
Muszę coś uściślić...piszecie, że jesteście starzy...więc chyba znacie cały ten system?! to jak funkcjonuje Straż?!że ciągle wszystko się zmienia...więc wypada wiedzieć, że brnie się w tylko w pewniki ! - 4 lata dzienne lub zaoczne w SGSP = bankowo **bez łaski. Jak znajdują się ludzie, którzy zaraz po skończeniu licencjatu lub inż. cywilnej (jakiejkowiek) decydują się podjąć naukę jako dzienny mundurowy...więc chyba da się. Nikt od początku do końca nie zarzuca Wam, że wiecie mniej od innych lub cywilne studia są gorsze. Ale na niedosżłych pedagogów łasych na ** mam alergię!  Dodam, że prawdą jest, że SGSP jest kiepską uczelnią techniczną i wcale nie jest tak, że kiedyś była pod tym względem lepsza. Wiem co piszę. Ale tak samo mało który kierunek na politechnice trzyma teraz poziom. Do tego nie wyobrażam sobie uzdolnionego informatyka z branży IT albo inżyniera automatyka, który będzie klepał biedę w straży. Ale logistyków po SGGW, specjalistów bezpieczeństwa wewnętrznego po niegdysiejszym AON - ich jest masa. Mało kto przyzna się, ze te STUDIA robił - zaocznie! de facto za paragon. A teraz winduje je jako Bóg wie co. Może za starymi przemawia doświadczenie na plus, ale akurat Ci których spotkałem na swojej drodze, tacy którzy faktycznie mogli ująć swoją osobą jako strażaka  - fachowca, no niestety, ale nie potrzebowali atakować na **. I przez to nigdy nie byli sfrustrowani. Pracuję w stolicy. Oficerów wszelkiej maści na podziale jak i w biurze jest od groma. Ktoś odchodzi na emkę (dca zmiany, zca dcy zmiany),  to na jrg (prawie zawsze na zmianie) jest niejeden który spełnia wszystkie warunki formalne aby go zastąpić, łącznie z korpusem. A i tak, zawsze jest grupa wysyłana na SPO, z obserwacji wiem, że są to ludzie którzy nawet 10 lat od zera nie wysłużyli. Nic nie tracą, KM płaci, oni mają delegacje...a przecież oni nie są potrzebni w KM jako oficerowie. Jak to się dzieje, że młodych chłopaków po szkołach się nie przyjmuje na jrg, bo nie ma miejsca na dowódcach. A w tym samym czasie pcha się przydupasa na SPO, żeby dostał oficera za rzut granatem. Dosłownie.
PS. Jak ktoś się dostanie jako aspirant na zaoczne SGSP, pójdzie na podyplomówke to nawet jakby czytać i pisać nie potrafił to i tak prawie pewne że i tak jakoś się prześlizgnie. Wiec poza obecnościami wiele nie wymagają.

Kolego. Napisałeś że jesteś z Warszawy. Nie wszędzie jest PEŁNO oficerów. Niektórzy do Wa-wy mają daleko.
Chcesz awansować zobacz to. http://www.strazdrawsko.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1143:ogoszenie-o-naborze&catid=35:nabor-do-suby&Itemid=62
Oficer po szkole jak napisałem w poście wczesniej MUSI iśc tam gdzie jest wolne. W niektórych jednostkach ( może Tobie to ciężko sobie wyobrazić) są BRAKI :gwiazdki: oficerów. Dlatego jeżeli jest przepis mówiacy o tym , że aspirant ( bez tego też jestem przeciwny nadawaniu gwiazdek) ma studia wyższe to te gwiazdki należą się jemu jak psu zupa. Wtedy takie stanowiska można zajmować.

pozdrawiam i współczuję asp z wyższym, co po raz kolejny zostali w naszym pięknym kraju zrobieni w konia.

Offline novec112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #203 dnia: Kwiecień 27, 2017, 17:22:41 »
Wiem o tym, jak wygląda sytuacja z tegorocznymi inż. po dziennym sgsp. Idą tam, gdzie jest wolne miejsce, a nie tam gdzie się dogadali. Odnośnie ilości oficerów w poszczególnych rejonach w Polsce. Owszem, na zachodzie jest ich mało. Jeśli tam brak oficerów, a mamy do "dyspozycji" aspiranta z wyższym, owszem, niech będą gwiazdki. Potrzebujesz oficera na oficerskie stanowisko, które aktualnie zajmuje aspirant..wiesz, że "gotowy" oficer do Ciebie sam nie przyjdzie...więc swojego aspiranta wysyłasz na podyplomówkę, aby formalności stało się zadość. Rozumiem to. Ale w Warszawie takiej sytuacji nie ma.

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #204 dnia: Kwiecień 27, 2017, 18:01:06 »
Cytuj
Wiem o tym, jak wygląda sytuacja z tegorocznymi inż. po dziennym sgsp. Idą tam, gdzie jest wolne miejsce, a nie tam gdzie się dogadali. Odnośnie ilości oficerów w poszczególnych rejonach w Polsce. Owszem, na zachodzie jest ich mało. Jeśli tam brak oficerów, a mamy do "dyspozycji" aspiranta z wyższym, owszem, niech będą gwiazdki. Potrzebujesz oficera na oficerskie stanowisko, które aktualnie zajmuje aspirant..wiesz, że "gotowy" oficer do Ciebie sam nie przyjdzie...więc swojego aspiranta wysyłasz na podyplomówkę, aby formalności stało się zadość. Rozumiem to. Ale w Warszawie takiej sytuacji nie ma.
Właśnie. Dziękuję że się zemną zgadzasz.
Tu chodzi o to, żeby asp z wyższym mógł zostać np. dowódcą w takim Drawsku.
Wg.  mnie każdy wniosek powinien być rozpatrywany indywidualnie. Jeżeli w danej KP(KM) Jest dużo oficerów to taki wniosek powinie upaść już w danek KP(KM).
Jeżeli zaś wniosek wychodzi z KP(KM) to już awans powinie być na 100%.
Wiele jest komend gdzie są braki oficerów a wnioski nie przechodzą.

Ja osobiście starałem się na SGSP 4 lata, lecz mój 01 ( z racji tego że byłem szefem ZZ) nigdy zgody nie wydał.
Takich jak ja jest sporo.
I dlatego studia cywilne.
Na szczęście 01 się zmienił i awans na ** bez problemu. Teraz mł. bryg i emka:)

Offline MagnusFF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #205 dnia: Kwiecień 27, 2017, 20:12:08 »
MagnusFF zejdz na ziemie, bo po twoich wypowiedziach można wywnioskować ze doświadczenia dużego  w PSP to ty jeszcze nie posiadasz. Popracuj 25 lat na podziale bojowym to dojdziesz do innego wniosku a nie chojraka wielkiego od "rzutu granatem" udajesz. Wiele jest kierunków studiów cywilnych , które się wzajemnie uzupełniają w PSP chociażby chemia, ratownictwo medyczne, budownictwo, bezpieczeństwo, itp. można wiele wymieniać, ale Ty chyba tego nie zrozumiesz!!!
Zdejmij klapki z oczu zanim coś napiszesz więcej!!

to jakie studia ukończyłeś??
"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Offline alex

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #206 dnia: Kwiecień 27, 2017, 20:46:08 »
Cytuj
http://www.strazdrawsko.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1143:ogoszenie-o-naborze&catid=35:nabor-do-suby&Itemid=62

W wymaganiach oprócz pierwszego zapisu (SGSP) reszta to mrzonka, awanse na to stanowisko nie dla ludzi spoza jedynej słusznej szkoły. Chyba, że 01 KW osobiście się pofatyguje do KG i będzie o awans zabiegał.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #207 dnia: Kwiecień 27, 2017, 21:26:36 »

Offline Jh

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #208 dnia: Maj 02, 2017, 18:30:49 »
Jak sytuacja
ile osób dostało awanse
czy są wśród nich osoby które nie są po inż SGSP

fireman80

  • Gość
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #209 dnia: Maj 02, 2017, 20:53:56 »
Jak sytuacja
ile osób dostało awanse
czy są wśród nich osoby które nie są po inż SGSP

Nie sądzę, że ktoś się przyzna 😃

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #210 dnia: Maj 02, 2017, 21:48:41 »
Nie sądzę, że ktoś się przyzna 😃
Ja się nie boje.... Ja będę 6 maja na promocji.... Ja policzę rzędy, ludzi nie dam rady co do sztuki  bo gaduła ze mnie z natury...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #211 dnia: Maj 02, 2017, 22:27:37 »
Czy w waszych KM macie info odnośnie awansów w stopniach oficerskich na ten rok??

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #212 dnia: Maj 02, 2017, 22:29:48 »
Czy w waszych KM macie info odnośnie awansów w stopniach oficerskich na ten rok??
Nie, aspiranckich też brak....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #213 dnia: Maj 02, 2017, 23:13:21 »
Czy w waszych KM macie info odnośnie awansów w stopniach oficerskich na ten rok??

U mnie również brak informacji z KG o awansach.

Offline jacko222

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #214 dnia: Maj 03, 2017, 08:41:18 »
Strasznie porąbany jest system awansów w PSP... Niby możesz bo  spełniasz wszystkie kryteria a w rzeczywistości nie musisz... A już ta dezinformacja do samego końca to jakaś paranoja... tylko w straży tak jest...

Offline KingsOfMetal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #215 dnia: Maj 04, 2017, 12:55:52 »
jest 4 maja a u mnie dalej nie wiadomo co z awansami chorążych, oficerów, nawet nie ma informacji o medalach i odznaczeniach, jakaś paranoja, jutro mamy powiatowe obchody dnia strażaka :cooo:
"W piekle diabeł jest postacią pozytywną" ;-)

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #216 dnia: Maj 04, 2017, 14:01:07 »
To nie jest już śmieszne.....

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #217 dnia: Maj 04, 2017, 14:07:04 »
U nas też nic nie wiadomo, jutro obchody, scenariusz napisany na wszystkich na kogo poszły wnioski, i będziemy chyba rano poprawiać jak coś dojdzie, jak nie to tylko podoficerowie będą odznaczeni bo na to przyszły rozkazy,a reszta  aspiranci i oficery jeżeli coś dojdzie już się nie zdążą obszyć, co do 🏅 też cisza. Takich jaj to za 13 lat pracy nie widziałem, - ot i dobra zmiana
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2017, 14:10:28 wysłana przez mulat81 »

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #218 dnia: Maj 04, 2017, 14:18:44 »
Brak słów, takich żartów z awansujących jeszcze nie było, z info wynika że w całym kraju jest dezinformacja. Paranoja!!! Ktoś jest za to odpowiedzialny, albo oderwany od rzeczywistości!!!

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #219 dnia: Maj 04, 2017, 14:22:41 »
Jeszcze przyjdzie pismo z KG aby przesunąć obchody w swoich komendach :D A dzień strażaka przeniesiono na 4 czerwca :D kabaret :D

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #220 dnia: Maj 04, 2017, 15:05:36 »
Najwazniejsze Panie i Panowie awanse generalskie, a reszta to..... szkoda komentować!!!

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #221 dnia: Maj 04, 2017, 15:21:38 »
takiego burdelu jeszcze nie było a najlepsze jest to że i tak na obchodach czy z na spotkaniach z KW musisz mieć dobrą minę do złej gry.

Offline sebaxll

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #222 dnia: Maj 04, 2017, 21:22:03 »
Do awansujacych w korpusie aspiranckim i oficerskim mieli dzwonić z kadr dziś po południu aby jutro być gotowym (wojewódzkie obchody dnia strażaka ) i nie dzwonili.

Offline danielcspsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #223 dnia: Maj 05, 2017, 09:43:48 »
Czy wiadomo już coś o tych awasnsach ? bo nie ukrywam frustracji...
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2017, 09:52:27 wysłana przez danielcspsp »

Offline FF1984

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #224 dnia: Maj 05, 2017, 09:51:40 »
Jak na razie grobowa cisza