Autor Wątek: Pierwszy Stopień Oficerski  (Przeczytany 306858 razy)

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #625 dnia: Kwiecień 27, 2018, 17:41:44 »
Ludzie - do tych co tak niecierpliwi oficera,  ja był Wam dał wszystkim od razu po  4, a co tam po  5 :szalony: gwiazdek, berło, i samochód służbowy.... lata wstecz każdy kto miał wyższe, i spełniał jakieś warunki  - polonista, geolog itp ( nie ubliżam osobą po tych kierunkach, sam jestem mgr - po innym kierunku  )  dostawał  stopień oficerski ( no prawie każdy  ) gdybym ja, Ty inny zatrudnił się w tamtych latach już by miał gwiazdek co ruski  generał.  ale co tam, ja za tym nie płaczę.  pewnie macie u siebie takich " oficerów " - nie mam żalu, pretensji do tych panów- były możliwości, dostali. było minęło.....
moim  zdaniem stopień oficerski tylko po SGPSP - dzienne, albo zaoczne. żadne tam kursy, ciążówki, itp idiotyzmy.  chcesz być lekarzem idziesz na 5,6 lat na studia w kierunku, chcesz być adwokatem diabła - 5 lat nauki na początek. a w PSP mamy oficerów sobie nie równych.
chcesz ucz się 4 ,5 lat, a nie płacz, że masz kursy, inne ciążówki, pól semstrówki  itp  , ale czegoś Ci brak  i ktoś Ci  nie daje oficera. jak to w wojsku mówili - przyroda .....
moim zdaniem- program kształcenia, szkolenia,  w PSP jest do d.py.

Offline jacko222

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #626 dnia: Kwiecień 28, 2018, 18:50:33 »
Zgadzam się z Tobą że takiego bajzlu kształcenia jak w PSP nie ma w innej formacji.... Sam jestem po takim kursie stopnia nie dostałem i nie płacze... Ale jak widzę jak wygląda awansowanie co niektórych to nóż się w kieszeni otwiera... A co do tylko stopnie po SGSP.... Trochę pokory dla tych co wychodzą z tej szkoły bo  czasami stary strażak wie i zna się dużo lepiej niż "oficer" po słusznej szkole...

Offline strazu74

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #627 dnia: Maj 07, 2018, 15:14:05 »
w sprawie awansów na 1 st .oficerski jestem w stanie sie zgodzić że nie równi sa oficerowie  lecz po jaki uj wysyła się ludzi na spf itp. skoro po nich nie można dostać tego po co sie tam poszło ??? pozdrawiam ...

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #628 dnia: Maj 07, 2018, 15:45:19 »
Po kwalifikacje :rofl:

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #629 dnia: Maj 07, 2018, 15:54:31 »
Obligatoryjnie każda osoba, która chce mieć stopień oficerski powinna ukończyć SGSP w systemie zaocznym. I nie ma znaczenia że już posiada wyższe wykształcenie. Czy będzie kierować działaniami czy też pracować w kadrach musi ukończyć szkołę główną bo w pierwszej kolejności jest strażakiem a dopiero potem d-cą zmiany, księgową czy dyżurnym. Zakończyły by się coroczne problemy i pretensje.
A i pierwszy stopień oficerski powinien być nadany dopiero jeśli funkcjonariusz został powołany na stanowisko oficerskie  a nie za to że skończył SGSP.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #630 dnia: Maj 07, 2018, 16:36:11 »
Już to widzę jak ludzie lecą na SGSP po otrzymaniu stanowiska oficerskiego. Po to aby dołączyć do grona oficerów lub w stopniu zyskać 20, 40 lub 60 zł?  Gdyby możliwe było zajmowanie stanowisk oficerskich bez SGSP, sam bym tam nie trafił...

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #631 dnia: Maj 07, 2018, 16:52:49 »
Maja kwalifikacje, trochę znajomości i dostali **.

Offline strazu74

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #632 dnia: Maj 08, 2018, 14:12:38 »
co do 1 st. oficerskiego to po jaka cholerę wysyłać ludzi na SPF skoro po tym i tak jest problem z dostaniem stopnia . Staż jest . stanwisko jest i wszystko co potrzeba . więc pozdro dla naszych mistrzów u góry .

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #633 dnia: Maj 08, 2018, 14:20:37 »
Czytaj a bedziesz wiedział

Offline Albertkain

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #634 dnia: Październik 14, 2018, 12:31:03 »
KG ograniczył awanse w stopniu listopadowe do kilku na województwo, nawet nakazał Komendantom Wojewódzkim żeby ograniczyli awanse podoficerskie, a pierwszych stopni oficerskich w listopadzie nie będzie.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #635 dnia: Październik 14, 2018, 16:27:31 »
I to jest nasz 01 - brak słów, na 100 lecie Odzyskania Niepodległosci powinno być jak nigdy tych awansów , niezależnie od korpusu, ale widać ze zależy by utruć strazaków. Jak za komuny !!

Offline myg-mat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #636 dnia: Październik 14, 2018, 17:15:20 »
A Po co? 20zl nikogo nie zbawi

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #637 dnia: Październik 14, 2018, 17:26:43 »
To awanse na pierwszy stopień oficerski nie w maju ?

Offline adamek82

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #638 dnia: Październik 14, 2018, 20:56:39 »
01 piana cieknie na te protesty i nawet chce sprawy zakładać to nie ma co się dziwić że awansów nie będzie.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #639 dnia: Październik 14, 2018, 21:20:22 »
Widać w jakim powazaniu ma podwładnych !!! Ręce opadają!!!

Offline strazak66

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #640 dnia: Październik 15, 2018, 06:38:36 »
A swoim dawał awanse co pół roku. Śmiech na sali żeby tak dbać o ludzi. A w mediach powiedzą że bylo najwięcej awansów w historii

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #641 dnia: Październik 15, 2018, 09:56:04 »
Czyli jak widać dzieli strazaków na tych , którym można dac awans 2-3 razy w roku i na takich strazaków", którym się nadto nic nie należy. Idzie się w tych wizjach pogubić, jak i całym systemie kształcenia. Wychodzi na to, że strażacy niższych szczebli sobie nie zasłużyli  :zamknij: bo jak można to inaczej rozumować skoro ogranicza się awanse do minimum chociazby podoficerom.
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2018, 12:27:08 wysłana przez fireman998998 »

Offline Albertkain

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #642 dnia: Październik 15, 2018, 16:28:42 »
Robi dobrą robotę nasz KG przed wyborami partii Rządzącej  :szalony:
Gdyby mi w mojej firmie ktoś coś podobnego by zrobił to jutro mógłby szukać innej pracy :kwit:

Offline Alf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #643 dnia: Październik 16, 2018, 16:42:37 »
Robi dobrą robotę nasz KG przed wyborami partii Rządzącej  :szalony:
Gdyby mi w mojej firmie ktoś coś podobnego by zrobił to jutro mógłby szukać innej pracy :kwit:
- Myślę, że ci, którzy tak awansowali po zmianie opcji politycznej też będą zmuszeni szukać innej pracy. Postaramy się o to :-)

Offline strazak66

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #644 dnia: Październik 17, 2018, 07:49:22 »
Dokładnie tak :straz:

Offline roberto998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #645 dnia: Październik 17, 2018, 08:11:31 »
Dalej tak będzie i będzie takie przyzwolenie na awansowanie tych, którzy mają awansować. Nieważne kwalifikacje, staż, stanowisko...umiejętności. Tak będzie jak nasze wszechmocne (dla siebie ZZ) będą działać dla siebie. A nie dla formacji.
Wielki szacunek dla Policji. Komendant pisze głupoty to policjant potrafi odpowiedzieć dosadnie. Jak protestują to na całego. U nas też się da (i to głównie piszę do ZZ). Brak ćwiczeń, brak analiz, brak kontroli operacyjnych, sprzęt prywatny do prywatnego użytku. Bo kto ma telefon służbowy? Dyżur? Jedziemy jak będzie autobus, pociąg - auto też się mogło zepsuć. Postulaty o podwyżki po kilkaset zł jak się ma do obecnych zarobków? Operator koparki 5000 zł to nic nowego. Nadgodziny 100 %? Przecież niezgodne z prawem. Nadgodziny płatne 150% i to nie ze średniej tylko z wypłaty.
Dalej tak będzie jak nasi władcy będą polityczni.

Offline FireBrigade998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #646 dnia: Marzec 26, 2019, 11:53:27 »
Takie pismo wczoraj spłynęło do komendy.

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline noovy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #647 dnia: Marzec 26, 2019, 19:40:50 »
W tamtym roku tez tak było dwa lata temu też trzy lata temu także i chyba 4 lata temu także A co było 5 lat temu już nie pamiętam :P ja tyle czekam na stopień :D

Offline januszstrazak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #648 dnia: Kwiecień 04, 2019, 10:48:28 »
Witam. Panowie czy ktoś się orientuje jakie w tym roku są kryteria na ml.kpt? Ilość osób na województwo itp. Czytając forum z lat poprzednich info zawsze było na ostatnią chwilę. Ja nie dam rady logistycznie się przygotować na ewentualną wycieczkę do Warszawy:-\ i nie wiem czy się obszywa czy nie.
I jeszcze jedno. Czy przynależność do związku może zaszkodzić do awansu na ml kpt? (Aż sam nie wierzę w co pisze, ale wiadomo jaka jest rzeczywistość)

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #649 dnia: Kwiecień 04, 2019, 11:06:20 »
Jeżeli jesteś w związku to możesz zapomnieć.