Służba > Forum zawodowców

Pierwszy Stopień Oficerski

(1/161) > >>

firesam:
Pełnie służbę w JRG Komendy Miejskiej w Podziale Bojowym na stanowisku Dowódcy sekcji w stopniu starszego ogniomistrza. Jestem absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, posiadam tytuł zawodowy magister inżynier w zakresie Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego, ukończyłem studia podyplomowe dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi. Czy w powyższym przypadku może mi być nadany pierwszy stopień oficerski ? Czy też żebym mógł uzyskać pierwszy stopień oficerski muszę zajmować stanowisko oficerskie ?
Dziękuje za wszelką pomoc.
Pozdrawiam

mulat81:
Oficerskie ale nie z takimi kwitami dostawali więc bądź dobrej myśli chociaż będzie trudno 😑

Eqinox:
Szanse oceniam na jakieś 70%.

Nostra:
Art. 53. 1. Pierwszy stopień oficerski nadaje się strażakowi, który:
1) ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w ramach służby kandydackiej albo
2) uzyskał tytuł zawodowy technik pożarnictwa w szkole aspirantów Państwowej Straży Pożarnej lub w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej i tytuł zawodowy inżynier pożarnictwa w ramach skierowania do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.
2. Pierwszy stopień oficerski może być nadany strażakowi, który spełnia wymagania określone w art. 36 ust. 3.

Art. 36. 1. Mianowanie lub powołanie strażaka na określone stanowisko służbowe w Państwowej Straży Pożarnej jest uzależnione od posiadanego wykształcenia, kwalifikacji oraz stażu służby albo pracy.
2. Stanowiska służbowe dzieli się na oficerskie, aspiranckie, podoficerskie i szeregowe.
3. Na stanowisko oficerskie mianuje się lub powołuje się strażaka, który:
(...)
3) posiada tytuł zawodowy inżynier w zakresie inżynierii bezpieczeństwa w specjalności inżynieria bezpieczeństwa pożarowego uzyskany w Szkole Głównej Służby Pożarniczej oraz kwalifikacje wymagane do wykonywania zawodu strażak i ukończył przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi

Stopień może być nadany. Nigdzie nie ma mowy o tym, że musisz zajmować stanowisko oficerskie.

Eqinox:

--- Cytat: Nostra w Grudzień 22, 2016, 17:01:05 ---Stopień może być nadany. Nigdzie nie ma mowy o tym, że musisz zajmować stanowisko oficerskie.

--- Koniec cytatu ---
Stąd szanse oceniam na 70% swego czasu w kadrach w "mojej" KW służył gość co nie wysyłał dalej wniosków osób bez stanowiska. Ale to było jego widzimisie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej