Autor Wątek: Informacje do naboru  (Przeczytany 2375 razy)

Offline Czarny1125

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Informacje do naboru
« dnia: Grudzień 17, 2016, 00:46:41 »
Witam prosił bym o pomoc.Czy osoba która ma warunkowe umorzenie sprawy na okres  1 roku może starać się w straży? Jestem osoba która uprawiała sport( sztuki walki) Uczestniczyłem w wielu zawodach oraz walczyłem na kilku galach.Podczas pobytu w  klubie  ze znajomymi przyczepił do mnie się pewien człowiek i zaczoł mnie obrażać przyczepił się do mnie o mój wygląd głownie o włosy i kurtkę( włosy miałem na gel)nie  dałem się sprowokować,jestem z natury spokojną osobą,i jak wychodziłem z lokalu ta osoba wyszła za mną i zaczeła w moim kierunku coś krzyczeć,odwróciłem się a on z schodów na mnie  z tak zwanego "partyzanta"  zdążyłem się obronić przed napastnikiem i odepchałem go,on sie wywrócił i skręcił kostkę.mineło kilka dni i znajomi mówią  że poszedł na policję złożył zeznania że go pobiłem i prze zemnie skręcił kostkę.Założył mi sprawę.Zarządał 50 tys zł zadość uczynienia,wcześniej dowiedział się ze trenuję sprawa trwała 3 lata odwoływałem się że była to obrona konieczna itp i taka jest sprawiedliwość sądów w nasyzm kraju że dostałem  warunkowe umorzenie sprawy na okres 1 roku miałem zarzut za nieumyślne spowodowanie uszczerbku na zdrowiu prosił bym o pomoc.Czy z takim wyrokiem mogę być strażakiem czy już wszystko skreślone ?byłem u adwokata,racy prawnego w sądzie i mówił ze nie miałem wyroku skazującego i nie byłem karany wiec mogę ale chciał bym poznać wasze zdanie wiedze itp z góry dziękuję

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.139
Odp: Informacje do naboru
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2016, 08:27:13 »
Przy warunkowym umorzeniu pozostajesz osobą "niekaraną".

Służbę w Państwowej Straży Pożarnej może pełnić obywatel polski, niekarany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia tej służby.

Offline Czarny1125

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Informacje do naboru
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2016, 10:26:24 »
a zapis w krajowym rejestrze znajduję się ale (nie widnieje jako osoba karana  tylko sam zapis)  i dopiero znika po  6 miesiącach zakończenia próby.Czy jak się teraz dostałem do straży mogą mnie przez to nie przyjąć ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Informacje do naboru
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 17, 2016, 10:37:09 »
a zapis w krajowym rejestrze znajduję się ale (nie widnieje jako osoba karana  tylko sam zapis)  i dopiero znika po  6 miesiącach zakończenia próby.Czy jak się teraz dostałem do straży mogą mnie przez to nie przyjąć ?
Mogą, u Mnie kilka lat temu był taki przypadek i prawnik uznał że skoro stwierdzono winę kandydata i nałożono okres próby, to należy uznać osobę jako skazaną prawomocnym wyrokiem.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Czarny1125

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Informacje do naboru
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 17, 2016, 13:19:25 »
Mogą nie przyjąć  ale również mogą przyjąć jak uznają fakt ze jestem niekarany i nie będą dalej drążyć zgadza sie?

Offline Novvy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Informacje do naboru
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 17, 2016, 15:59:35 »
Wg mnie podstawą dla komendy jest informacja z Krajowego Rejestru Karnego, a zawsze przed przyjęciem do służby komenda takie zapytanie o delikwenta składa.
W odpowiedzi dostaje: "figuruje w kartotece karnej krajowego rejestru karnego" lub "nie figuruje w kartotece...".

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Informacje do naboru
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 18, 2016, 11:34:59 »
Wg mnie podstawą dla komendy jest informacja z Krajowego Rejestru Karnego, a zawsze przed przyjęciem do służby komenda takie zapytanie o delikwenta składa.
W odpowiedzi dostaje: "figuruje w kartotece karnej krajowego rejestru karnego" lub "nie figuruje w kartotece...".
Warunkowe umorzenie figuruje w KRK.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.