Autor Wątek: Problem z alarmowaniem!!!  (Przeczytany 15387 razy)

Offline ksoniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Kamienna Góra 998
Odp: Problem z alarmowaniem!!!
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 27, 2017, 12:47:40 »
Tam bardziej chodzi w regulaminach o to że jest zakaz wysyłania z jednej karty wielu takich samych SMSów. Jest to działanie wymierzone przez operatorów przeciw telemarketingowcom. Darmowe SMSy czy rozmowy masz już za kilka złotych miesięcznie, więc byłby to łakomy konsek dla osób próbujących rozsyłać informacje marketingowe typu "juz dzisiaj wielka promocja w sklepie x..."
Większość operatorów idzie na rękę i wystarczy zgłosić, że karta taka i taka będzie wykorzystywana przez OSP w celu alarmowania i wtedy oni się nie czepiają.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Problem z alarmowaniem!!!
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 27, 2017, 14:40:09 »
Myślę, że masz rację. Wiele lat temu po zainstalowaniu terminala Orange (wtedy Idea) przez pewien czas wszystko chodziło bez problemu. Po pewnym czasie chyba się zorientowali, że właśnie wysyłamy w paczce po 20 smsów i nagle smsy zaczęły iść bardzo wolno - po 15 minut. Zmieniliśmy wtedy kartę na Plus i działa do tej pory. Obecnie wykorzystujemy praktycznie do wysłania w czasie alarmu kilku dzwonków "Clip" (wzbudzenie jednoczesnego alarmowania + kilka osób funkcyjych).
Kartę Orange mam w alarmie w domu i w OSP - ruch niewielki, zarówno dzwonki jak i smsy. Jak na razie bez problemu chodzi.
Z tego co widzę abonamenty telemetryczne zaczynają się od 10 PLN (generalnie wszystkie abonamenty chyba co najmniej tyle na miesiąc). Korzystanie z karty to obecnie 5 PLN/rok dlatego bardzo wzrosłyby koszty po przejściu na abonament telemetryczny tym badziej, że mamy obecnie 3 karty - terminal GSM, alarm włamaniowy i terminal na samochodzie.   
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2017, 14:44:41 wysłana przez Sylwek »

Offline eddie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • Platforma Alarmowania Strażaków
Odp: Problem z alarmowaniem!!!
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 28, 2017, 00:43:11 »
W play kosztuje 5 zł miesięcznie - 100 sms do play i 15MB netu. Clip bardzo drogi bo ok 1,5 zł taryfikowany co 30 sekund.
Orange przy 10 kartach na całą gminę zszedł do 6,5 zł - nie pamiętam co było w pakiecie ale ta taryfa 10 miała być.
Platforma Alarmowania Strażaków - www.pasosp.pl

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Problem z alarmowaniem!!!
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 28, 2017, 14:45:27 »
No to ja nie wiem o co chodzi z tymi ofertami telemetrycznymi. Jak dla mnie rachunek prosty - prepeydy rządzą, np Virgin Mobile 5 zł na rok, co miesiąc darmowy pakiet (trzeba aktywować) 30 min, 30 sms, 300 MB internetu LTE (po wyczerpaniu bardzo zwalnia ale działa bez problemu e-remiza na samochodzie za 2 zł można dokupić 1 GB, za 10 - 10 GB), przyznaję, że miewa problemy z zasięgiem. Play 60 zł na rok (te połączenia głosowe to jakaś masakra - niech przy alarmie 10 razy złapie poczta głosowa i 15 PLN poszło), Orange 78 zł/rok ale dopiero przy 10 kartach... chyba tylko jak ktoś ma firmę i potrzebuje super stabilnego połączenia dla monitoringu wielu węzłów i stałej, zbiorczej faktury bez martwienia się o doładowania?

Offline ksoniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Kamienna Góra 998
Odp: Problem z alarmowaniem!!!
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 28, 2017, 17:29:14 »
Ludzie, o inneo oferta żę kosztuje to tyle i tyle, a co innego do czego można daną taryfę wykorzystać.
99% taryf są do codziennego użytku w telefonie gdzie wysyłasz smsy, mmsy, dzwonisz i z internetu korzystasz. Wystarczy jednak że z takeigo numeru zaczniesz codziennie wysyłać po tysiąc SMSów o jednej treści to zaraz telekom sprawdzi co i jak.
5 lat temu wysyłanie 20 SMSów dziennie było dużo i wtedy mogły być problemy z e-rmizą itp. dzisiaj raczej masówka zaczyna się od 100 smsów wysłanych hurtem za jednym zamachem.
Taryfa telemetryczna daje ci jeszcze jedną rzecz - przy przeciążonej sieci w zwykłej taryfie twój SMS bedzie czekał na wysłanie, w telemetrycznej "klikasz jeden przycisk" i SMS idzie od razu do tysięcy odbiorców (jak sobie tak ustawisz)

Moim zdaniem pod OSP spokojnie można wziąć prepaida, stale go doładowywać i sprawdzać co jakiś czas czy jest ok. Przy tak niskich kosztach można wymieniać.

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Problem z alarmowaniem!!!
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 11, 2018, 21:46:10 »
Trochę odświeżę.
Pytanie do tych, którzy mają jednoczesne alarmowanie z digitexu. Dzisiaj rozpoczęliśmy korzystanie z tej usługi w mojej OSP, zrobiliśmy próbny alarm i okazało się, że do kilku osób alarm nie zadzwonił, natomiast powiadomienia sms doszły do wszystkich. Sprawdziłem poprawność numerów wprowadzonych do panelu na stronie internetowej i wszystko niby gra. Czy może być to wina nie wyłączonej poczty głosowej/przekierowania na automat, czy jednak wina jest po stronie systemu? Dodatkowo przyszedł raport sms o ilości strażaków którzy potwierdzili udział i też wyszły z tego że tak powiem "pierdoły", bo wszyscy niby odrzucili połączenie, a w raporcie było napisane, że prawie wszyscy potwierdzili. Czy ktoś z was miał coś podobnego?

Offline ubot

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Problem z alarmowaniem!!!
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 12, 2018, 07:33:37 »
Zaloguj się stronę jednoczesnego alarmowania i sprawdź jak poszczególne osoby odpowiadały. Możesz mieć nieodebrane - osoba ma wyłączoną pocztę i po przyjściu alarmu nic nie zrobiła z telefonem, odrzucenie - po przyjściu alarmu w telefonie odrzuciła połączenie, odebrane - osoba potwierdziła alarm (zielona słuchawka) lub odrzuciła (czerwona) ale jeżeli ma włączoną pocztę to jest to traktowane jak odebrane, nieustalone - telefon poza zasięgiem, prowadzona inna rozmowa, wyłączony telefon.

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Problem z alarmowaniem!!!
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 12, 2018, 14:03:34 »
Dzisiaj dzwoniłem do serwisu i wychodzi na to, że większość osób nie wyłączyła poczty (lub innych usług) dlatego przychodził raport, że odebrali połączenie. A co do samego powiadamiania poprzez dzwonienie (a raczej braku dzwonienia do co poniektórych) to facet tłumaczył to tym, że w przypadku jednoczesnego dzwonienia do kilku osób znajdujących się w zasięgu tej samej anteny (tego samego operatora) może być przeciążona sieć i dlatego do nich w ogóle nie zadzwoniło. Czy to możliwe w przypadku, gdy to raptem 15 osób jest powiadamianych (w dodatku nie każdy od tego samego operatora)? Miał ktoś podobne problemy?

Offline eddie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • Platforma Alarmowania Strażaków
Odp: Problem z alarmowaniem!!!
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 12, 2018, 21:49:52 »
Cytuj
Dzisiaj dzwoniłem do serwisu i wychodzi na to, że większość osób nie wyłączyła poczty (lub innych usług) dlatego przychodził raport, że odebrali połączenie. A co do samego powiadamiania poprzez dzwonienie (a raczej braku dzwonienia do co poniektórych) to facet tłumaczył to tym, że w przypadku jednoczesnego dzwonienia do kilku osób znajdujących się w zasięgu tej samej anteny (tego samego operatora) może być przeciążona sieć i dlatego do nich w ogóle nie zadzwoniło. Czy to możliwe w przypadku, gdy to raptem 15 osób jest powiadamianych (w dodatku nie każdy od tego samego operatora)? Miał ktoś podobne problemy?

Bzdury facet opowiada.
Z racji tego, że sam prowadzę analogiczną usługę to od kilku jednostek słyszałem już że są z Digitexu niezadowoleni. Też działa im jak chce.
Zapraszam do siebie. Miesiąc testów macie gratis a potem też taniej was wyjdzie.
www.pasosp.pl
W razie czego jestem dostępny pod numerem 691302896
Platforma Alarmowania Strażaków - www.pasosp.pl

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Odp: Problem z alarmowaniem!!!
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 12, 2018, 23:39:17 »
U mnie w jednostce korzystamy również z jednoczesnego alarmowania - dzwonienia. Nie mamy go od D, ale z jeszcze innej firmy (na litere A.).
Na chwile obecną mamy wpisanych 30 druhów z czego około 20 od jednego operatora, bo mamy nadajnik w miejscowości i zawsze do wszystkich dzwoni i nie ma mowy o jakimkolwiek przeciążeniu sieci. Dodatkowo wysyłane są również smsy.
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...

Offline cieć :)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Problem z alarmowaniem!!!
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 13, 2018, 09:31:11 »
Koledzy jest jeszcze jedna możliwość alarmowania równoczesnego. Od razu zaznaczam, że nie mam z tą firmą nic wspólnego i nie mam w tym żadnego interesu, ale w mojej okolicy to się naprawdę sprawdza.
Chodzi o e-remizę, jeżeli dyspozytor PSP po przyjęciu zgłoszenia założy kartę do zdarzenia i zadysponuje nasze OSP a później załącza alarmowanie selektywne to telefon mi dzwoni często przed załączenie syreny. Korzystanie z tego programu jest odpłatne ale u nas się udało i i we wszystkich  jednostkach koszty pokrywa Urząd Gminy. Wszystkie OSP w gminie odchodzą od wcześniejszego alarmowania sms bo faktycznie między pierwszym i ostatnim kolegą na liście były spore różnice czasowe. E-remiza ma jeszcze inne przydatne funkcje. Może warto pójść tą drogą w przyszłości.

Offline krzysiek_2k

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 324
Odp: Problem z alarmowaniem!!!
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 13, 2018, 13:22:34 »
Z e-remizą jest ten problem, że w niektórych województwach, jak np. w małopolsce jest ona zakazana...

Offline bar06_12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Problem z alarmowaniem!!!
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 13, 2018, 13:32:15 »
Jeśli chodzi o e-remizę to dużo zależy od dyspozytora. Zależy kto siedzi na stanowisku kierowania.
U nas często są przypadki, że dostajemy alarmowanie jeszcze przed włączeniem syreny, ale często dzieje się też tak, że alarmowanie dostajemy kiedy już wszyscy siedzimy w wozie albo jesteśmy już w drodze na miejsce zdarzenia.

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Problem z alarmowaniem!!!
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 13, 2018, 14:55:06 »
Koledzy jest jeszcze jedna możliwość alarmowania równoczesnego. Od razu zaznaczam, że nie mam z tą firmą nic wspólnego i nie mam w tym żadnego interesu, ale w mojej okolicy to się naprawdę sprawdza.
Chodzi o e-remizę, jeżeli dyspozytor PSP po przyjęciu zgłoszenia założy kartę do zdarzenia i zadysponuje nasze OSP a później załącza alarmowanie selektywne to telefon mi dzwoni często przed załączenie syreny. Korzystanie z tego programu jest odpłatne ale u nas się udało i i we wszystkich  jednostkach koszty pokrywa Urząd Gminy. Wszystkie OSP w gminie odchodzą od wcześniejszego alarmowania sms bo faktycznie między pierwszym i ostatnim kolegą na liście były spore różnice czasowe. E-remiza ma jeszcze inne przydatne funkcje. Może warto pójść tą drogą w przyszłości.

Tak jak kolega wyżej napisał - trzeba liczyć się z tym, że w niektórych województwach jest zakazana, a od dłuższego czasu chodzą słuchy, że zakazać korzystania z e-remizy może KG. Więc niektórzy nie chcą póki co się w to pakować...