Autor Wątek: Zarobki  (Przeczytany 27575 razy)

Offline sawa88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 31, 2017, 10:34:02 »
Witam
pytanie do stażystów w PSP i nie tylko. Ile na start przez 3 lata przygotowaczej dostajecie pensji? I czy dobrze rozumiem, kwota bazowa 1523.29 x mnożnik kwoty bazowej , ktory wynosi 1523,29 x mnoznik kwoty bazowej + stopien stażysta 860 zł w Komendzie Powiatowej ?? Aha i jeszcze od kwoty brutto odejmujemy 18 % i mamy kwote netto, zgadza się?  Proszę o odpowiedź czarno na białym.

mnoznik kwoty bazowej wynosi dla stazysty 1,03? po podwyzce z 0,81? o 0,22 pkt? Dobrze to rozumiem? 1523,29 x 1,03 = 1568,98 + 860 zł ( dodatek za stopien - stazysta) = 2428,98 || 2428,98 - 18% podatek dochodowy = 1991,76 zł
czy tak wychodzi czy jeszcze cos odejmujemy? albo złe stawki podałem?

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2017, 14:10:57 wysłana przez sawa88 »

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 31, 2017, 14:30:02 »
Gdzieś około tyle :) zalezy czy jakis motywacyjny masz :)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline sawa88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 31, 2017, 14:43:52 »
Nie jestem jeszcze w straży, przedemna badania, ale nie wiem czy wystarczy mi na życie po wynajeciu mieszkania ;)
Nie licząc żadnych dodatków, chodzi mi o najniższą wypłate jaką otrzymam jako stażysta... Dobrze to policzyłem?

pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 31, 2017, 16:44:23 »
Dobrze to policzyłem?

Mniej więcej tak. Ale z czasem dojdą nadgodziny, 13 itp.
Np. jak u Mnie byś się starał, uczestniczył w sportach i uczestniczył w "życiu" jednostki to na grupie stażysta możesz być tylko rok. Ostatnio byłem na uzgodnieniu podwyżek i przejście z 1 na 2 grupę równa się 290 zł. 
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2017, 16:49:26 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sawa88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 31, 2017, 17:12:51 »
Jeśli się dostanę to myślę, że raczej będę aktywnym "strażakiem" ;) Czyli ustawowo na gorsze zarobki nie ma szans? Zostałem na rozmowie uprzedzony, że to mała jednostka i z kasą gorzej. Ale mniej jak ustawodawca przewidział nie może być :) Może trafi się na forum jakis STAŻYSTA i się wypowie.

Dzieki za odpowiedź... i czekam na dalsze info...

pozdrawiam

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 31, 2017, 23:50:45 »
Na rękę dostaniesz ca. 2k.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Mateee998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 01, 2017, 09:34:38 »
Sawa nie dygaj będzie dobrze  :straz:

Offline quebahombree

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Cel: Kraków 2017
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 01, 2017, 12:43:51 »
Jednym słowem bieda w tej straży, a ludzie i tak sie pchają ;D

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 01, 2017, 13:17:30 »
No 2k za narażanie życia to marzenie wielu  :rofl:
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline quebahombree

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Cel: Kraków 2017
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 01, 2017, 16:18:20 »
Nie oczekuję nie wiadomo ile ale chciałbym móc się sam utrzymać skoro pracuje  :wall:

Offline sawa88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 03, 2017, 10:50:58 »
Co zrobić chłopaki? Takie mamy realia. Każdy kto tu sie wypowiada najprawdopodobniej jest albo chce zostać strażakiem, więc nie wiem po co śmiechy z zaarobków?
Pozostałym dzieki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Offline chudy67

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 23, 2017, 17:32:44 »
Do straży nie idzie się dla zarobków.
A ty liczysz na godne życie , to jak się dostaniesz do Straży jeden z drugim od razu znajdź sobie drugą pracę , tak robi większość strażaków ,którym brakuje na życie, by godnie żyć.
Dziwi mnie fakt ,że do straży przyjmują osoby ponoć wykształcone a oni nie potrafią czytać z zrozumieniem ustawy o PSP .
Do jakiego wieku powinien pracować strażak z podziału bojowego?

Offline JABOL955

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 136
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 01, 2017, 23:12:54 »
Do straży nie idzie się dla zarobków.
A ty liczysz na godne życie , to jak się dostaniesz do Straży jeden z drugim od razu znajdź sobie drugą pracę , tak robi większość strażaków ,którym brakuje na życie, by godnie żyć.
Dziwi mnie fakt ,że do straży przyjmują osoby ponoć wykształcone a oni nie potrafią czytać z zrozumieniem ustawy o PSP .

Pewnie, satysfakcją z pracy i szacunkiem społeczeństwa  też idzie nakarmić i wyprawić dzieci do szkoły :D

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 11, 2017, 08:29:30 »
Od brutto trzeba odliczyć składkę zdrowotną ZUS?

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 22, 2017, 14:44:54 »
We wszystkich naborach teraz masz taką informację

[załącznik usunięty przez administratora]
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline pawelhorodecki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
    • strazackie.pl - sklep dla strażaków
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 25, 2017, 09:49:57 »
Straż Pożarna jest wyjątkową służbą. Często nie rozmawia się tam o pieniądzach, gdyż przyjęło się, że to zaszczyt tam pracować, że jest to pewnego rodzaju poświęcenie dla dobra ogółu. Jednak jak wyżej kolega wspomniał, trzeba też mieć na uwadze dobro swojej rodziny. Wiadomo, że temat zarobków w straży jest drążony od x lat i że dobrze zarabia się na wyższych stołkach. Jednak wszystko jest kwestią ambicji i starania się o jak najwyższą pozycję w całej hierarchii. Myślę, że wszyscy jesteśmy zgodni, że lepsze zarobki w straży powinny zaczynać się już od najniższego stopnia i miejmy nadzieję, że z roku na rok będzie coraz lepiej.
Wszystkim życzę powodzenia!  :straz:
Kalendarze Strażackie 2018 - już dziś zamów taniej najlepsze kalendarze OSP - ZADZWOŃ 17 770 73 20

strazackie.pl - sklep dla strażaków mający w swojej ofercie m.in. gadżety strażackie, sprzęt strażacki oraz kalendarze strażackie i kalendarze osp

Offline Cel434

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 187
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 25, 2017, 20:40:52 »
Podesle ktos linka do ustawy gdzie sa opisane zarobki nie moge znalezc podstawowej pensji strazaka na danym stanowisku w dzienniku ustaw tylko odnajduje o uposazeniu zasadniczym.    Za zbedne komenterza dziekuje. Pytam powaznie

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 25, 2017, 21:28:03 »
Podesle ktos linka do ustawy gdzie sa opisane zarobki nie moge znalezc podstawowej pensji strazaka na danym stanowisku w dzienniku ustaw tylko odnajduje o uposazeniu zasadniczym.    Za zbedne komenterza dziekuje. Pytam powaznie
Nie ma czegoś takiego jak pensja strażaka, jest uposażenie zasadnicze i dodatki.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.