Autor Wątek: Zarobki  (Przeczytany 27517 razy)

Offline djdw

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Zarobki
« dnia: Grudzień 13, 2016, 10:58:20 »
Wiem, ze ten temat jest dosc drazliwy ale z suchych ustaw i rozporzadzen ciezko jest wszystkiego sie dowiedziec, dlatego bylbym wdzieczny za odpowiedz kogos zroientowanego.
Jakich srednio rocznych zarobkow mozna sie spodziewac po naborze z ulicy w pierwszym i drugim roku pracy, poczawszy od szkolenia? Wiem, ze do podstawowej pensji dochodza rozne dodatki (motywacyjne, 13, mieszkaniowe, remontowe, motywacyjne), na ktore z nich mozna liczyc ze sa z "urzedu" a ktore sa bardziej ruchome?

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 13, 2016, 12:06:49 »
Roczna pensja ( 1600x12=19200 + 1600 = 20800 )
Dodatki nie raz są a nie raz ich nie ma.
Co najwyżej możesz liczyć na trzynastkę, reszta dodatków to jakoś mało prawdopodobna się wydaje.

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 13, 2016, 12:08:16 »
Około 1900 zł na rękę przez pierwsze trzy lata.

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 13, 2016, 12:51:21 »
Około 1900 zł na rękę przez pierwsze trzy lata.

Chyba po tej podwyżce od 2017 roku ;)

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 13, 2016, 13:17:11 »
No może co inna komenda to inne zarobki. Ja piszę o powiatowce 20 km od Warszawy.

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 13, 2016, 13:26:29 »
No może co inna komenda to inne zarobki. Ja piszę o powiatowce 20 km od Warszawy.

Ano wiadomo jak niedaleko wawy to i zarobki muszą być większe. LOGICZNE to przecież jest ;)

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 13, 2016, 14:06:38 »
No może co inna komenda to inne zarobki. Ja piszę o powiatowce 20 km od Warszawy.

Ano wiadomo jak niedaleko wawy to i zarobki muszą być większe. LOGICZNE to przecież jest ;)

A kolega pracuje czy z opowiastek wie? Bo raczej to drugie.

Podstawa czyli stażysta to 1450zl plus dodatek za stopien ktory  wynosi 872zl. Czyli razem 2322zl od tego -19% I wychodza zarobki czyli 1880zl Bez dodatkow, wszystko zapisane w ustawie I nikt na pewno mniej Nie zarobi.. :fiuu:

Offline quebahombree

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Cel: Kraków 2017
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 14, 2016, 21:10:56 »
A ile można dostać na rękę przez pierwsze dwa lata pracy po Aspirantce?

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 14, 2016, 22:20:38 »
kolego wszystko jest w ustawie tak ciężko zerknąć?

aspirant trafia do 4 grupy najczęściej czyli 1950zł plus za stopeiń 1057zł razem 3007zł brutto na czysto wychodzi 2435zł oczywiście plus dodatek motywacyjny, służbowy itp

Offline chudy67

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 15, 2016, 02:40:02 »
To nie są pytania strażaków ani osób związanych ze strażą.
Osoby związane ze strażą wiedzą gdzie szukać, ile zarabia strażak.
A więc kto?
Prowokacja?
Do jakiego wieku powinien pracować strażak z podziału bojowego?

Offline djdw

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 15, 2016, 08:52:14 »
Dzieki wielkie za odpowiedz, wiem, ze wszystko jest zapisane w odpowiednich ustawach ale interesowalo mnie podejscie do dodatkow - wnioskuje ze jedynym "pewniakiem" jest 13.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 09, 2017, 11:12:55 »
W zyciu pewna jest tylko śmierć i podatki  :kwit:
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 15, 2017, 18:46:41 »
A po SGSP ile sie dostaje na łapke ?

Offline Radek1993

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 15, 2017, 19:34:02 »
Nie znam na pamięć, ale powie Ci ustawa o wynagrodzeniach strażaków, isap.sejm.gov hasło Straż Pożarna każdemu przed przyjęciem do służby polecam zagłębić się w lekturę.

Tak orientacyjnie to: podstawa wg. grupy zaszeregowania + dodatek stanowiskowy, motywacyjny, służbowy. Ewentualnie dodatek za brak lokalu/dojazdy. Jeśli ktoś chce może usrednic 13 pensje i wliczyć do rachunków. Do tego dochodzi mundurowka ale szczegółów z nią związanych nie znam.

Jeśli się gdzieś pomyliłem to przepraszam ale dawno do ustaw nie zaglądalem.

Offline Lukasz91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
  • OSP 18" Cel: -> PSP 22"
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 16, 2017, 14:08:21 »
Własnie szukałem po tym hasłem znalazło tylko 3 nic nie mówiące o tym
"Pierwszą powinnością strażaka jest ratować życie. Kiedy tego nie robi, pierwszą powinnością strażaka jest szkolić się!" ~Szymon Kokot-Góra

"Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi i może zapamiętam. Zaangażuj mnie, a się nauczę" ~Benjamin Franklin

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 567
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 17, 2017, 16:07:04 »
A po SGSP ile sie dostaje na łapke ?

Słyszałem tak srednio 3 tys na reke, moze byc wiecej moze byc mniej :D
Ale nie zaglebiam sie za mocno, bo najpierw trzeba sie dostac, mysle ze jakos narzekac bardzo nie bedziemy  :straz:

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 17, 2017, 20:24:12 »
gdzies kiedys ktos tu kiedys wrzucił rozpiske co i jak grupy i kasa,ale nie moge znalesc

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 17, 2017, 21:00:26 »
Tutaj kol. Butel wymienił budowę wynagrodzenia, kwoty ciut uległy zmianie od 2012r ale schemat pozostał ten sam. Druga odpowiedź pod postem. http://www.strazak.pl/index.php?topic=19771.0

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 18, 2017, 19:55:49 »
a z ktorej grupny startuje mł. kapitan :) ?

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 23, 2017, 11:34:11 »
kiedys aspirant po szkole dostawal st. ratownika 4 grupa a oficer po sgsp dowodce zastepu 7 gr. u nas rok temu przyszedl chlopak po aspirantce i dostal 2 grupe mlodszy ratownik. a oficerowie slyszalem ze dostaja nawet starszego ratownika 4 gr. takze cudow nie ma.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 23, 2017, 16:24:39 »
To Twója komenda jest patologiczna skoro aspirant na dzień dobry dostaje etat szeregowy.

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 24, 2017, 06:17:34 »
z tego co wiem to nie tylko w mojej tak jest tylko to odgornie poszlo. a jak dostawal 4 grupe kiedys to tez patologia byla bo dostawal etat podoficerski. prawda?

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 24, 2017, 11:36:04 »
z tego co wiem to nie tylko w mojej tak jest tylko to odgornie poszlo. a jak dostawal 4 grupe kiedys to tez patologia byla bo dostawal etat podoficerski. prawda?

No nie, bo w rozporządzeniu był zapisany wyjątek dla absolwentów dziennych SA jeżeli dobrze pamiętam. Ale młodszy ratownik to już przegięcie, a niestety też znam takie przypadki po SA.

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 24, 2017, 12:51:43 »
wniosek jest prosty. mundurowka jest juz coraz mniej atrakcyjna dla mlodych ludzi a co za tym idzie spadnie nam jakosc nowej kadry bo kto bardziej kumaty to inaczej sobie sciezke zawodowa ulozy. u mnie jest chlopak po aspirantce na 2 grupie. zostal wcielony do grupy wodno-nurkowej. kiedys to bylo miod malina. po aspirantce na dobrej grupie zaraz mozna bylo sie dochapac oficera plus nurkowanie to dobre procenty po 15 latach mozna bylo naprawde juz dobry bagaz miec na emke. a teraz? startuje z 2 grupy z nurkowania nie ma praktycznie nic bo co mu po procentach jak i tak musi 25 lat odwalic.

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Zarobki
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 24, 2017, 19:35:58 »
wniosek jest prosty. mundurowka jest juz coraz mniej atrakcyjna dla mlodych ludzi a co za tym idzie spadnie nam jakosc nowej kadry bo kto bardziej kumaty to inaczej sobie sciezke zawodowa ulozy. u mnie jest chlopak po aspirantce na 2 grupie. zostal wcielony do grupy wodno-nurkowej. kiedys to bylo miod malina. po aspirantce na dobrej grupie zaraz mozna bylo sie dochapac oficera plus nurkowanie to dobre procenty po 15 latach mozna bylo naprawde juz dobry bagaz miec na emke. a teraz? startuje z 2 grupy z nurkowania nie ma praktycznie nic bo co mu po procentach jak i tak musi 25 lat odwalic.

Ze wszystkich plusów mundurówki i tzw. "przywilejów" pozostanie tylko pewność zatrudnienia - firma raczej nie zbankrutuje, a żeby cie zwolnili to musisz sie na prawdę mocno postarać  :wacko: