Autor Wątek: Protokół powypadkowy droga odwoławcza, droga służbowa.  (Przeczytany 3161 razy)

Offline teciu8

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Protokół powypadkowy droga odwoławcza, droga służbowa.
« dnia: Grudzień 09, 2016, 23:39:01 »
Szanowni Koledzy,

mam następujące pytanko:

Czy po uzyskaniu zatwierdzonego protokołu powypadkowego, do którego nadal mam uwagi przysługuje odwołanie do wyższego szczeblem Komendanta? Czy pozostaje tylko sąd pracy?
Gdyby był ktoś w stanie podpowiedzieć to bardzo proszę!

Pozdrawiam!

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Protokół powypadkowy droga odwoławcza, droga służbowa.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2016, 00:56:21 »
http://www.straz.gov.pl/data/other/rpzp-przycz.pdf
przeczytaj a następnie pytaj o rzeczy których nie zrozumiałeś
pozdrawiam

Offline teciu8

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Protokół powypadkowy droga odwoławcza, droga służbowa.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2016, 20:56:16 »
Mój protokół powypadkowy został zatwierdzony przez Komendanta, po wcześniejszym wniesieniu uwag przeze mnie i rozpatrzeniu ponownie przez komisję. Postępowanie zakończyło się zatwierdzeniem protokołu.
Moje pytanie brzmi: Czy kolejnym krokiem odwoławczym jest już wniesienie pozwu do sądu z prośbą o wyjaśnienie protokołu, czy też można się jeszcze odwoływać do KW?
 

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Protokół powypadkowy droga odwoławcza, droga służbowa.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2016, 10:36:53 »
moim zdaniem odwołanie się do KW nie jest możliwe, bo nie masz decyzji od której możesz się odwoływać. ja na Twoim miejscu z całą dokumentacją poszedłbym do adwokata lub radcy prawnego - powie Ci czy teraz postępowanie dalsze w myśl KPA czy ewentualne skierowanie do sądu.
możesz ewentualnie złożyć skargę do KW czy KG na postępowanie twojego 01, ale musisz mieć twarde argumenty, że coś zostało źle zrobione lub przeoczone.
jest ewentualnie opcja rozpoczęcia przez Ciebie na twojego 01 procedury antydyskryminacyjnej - zapoznaj się z wytycznymi w tym temacie chyba z 2014 roku.

ale co byś zrobił to bez profesjonalnej opieki prawnej nie dasz rady - i z daleka od prawnika który doradza/pracuje w twojej komendzie czy w komendzie wojewódzkiej.
pozdrawiam