Autor Wątek: Strażacy a zabezpieczanie imprez????  (Przeczytany 24275 razy)

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Strażacy a zabezpieczanie imprez????
« dnia: Czerwiec 18, 2006, 14:24:15 »
WITAM co byscie mogli powiedzieć o imprezach a w szczegolnosci o ich zabezpieczaniu bo u nas gmina i starostwo wykorzystuje nas do imprez masowych na zabezpieczenie ale nie ppoz a porzadku publicznego caly czas prowadzimy z nimi wojne ze my mozeby zabezpieczac tylko i wyłącznie pod wzgledem ppoz ale oczywiscie gmina mowi inaczej jak macie jakies przepisy dotyczace tego to dawajcie smialo.
Powiem wam nawet ze ostatnio u nas przejechal sie na zabezpieczaniu komendant gminny i tez pomalu juz zmienia zdanie: byl wyscig kolarski na terenie powiatu i oczywiscie jak to bylo zawsze to osp zabezpiecza trase nasza osp powiedziala basta nie idziemy i juz bo nie mamy prawa do zabezpieczania takich wyscigow bo zeby to zronbic to trzeba miec kurs do kierowania ruchem drogowym i byc do tego przeszkolonym i byl przypadek ze wjechal na trase samochod osobowy i potracil 2 rowerzystow ktorzy zostali w szpitalu i juz policja miala pretensje ale dobrze ze sie skonczylo ok a do tego jeszcze policja sciagnela z zabezp trasy 4 strazakow bo mieli  prawie po 2 promile alkocholu
a jeszcze cos ostatnio byla impreza dni naszej miejscowosci i oczywiscie tez nie poszlismy bo nie jestesmy agentami ochrony i juz i bylo 2 strazakow z okolicznych wiosek i co napili sie zaczeli rozrabiac i policja ich zwinela i dostali po 1500 zl kary do zaplaty

Offline brydziu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
    • http://www.strazak.com
Odp: Strażacy a zabezpieczanie imprez????
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2006, 16:51:50 »
Cytuj
bo zeby to zronbic to trzeba miec kurs do kierowania ruchem drogowym i byc do tego przeszkolonym
wydaje mi sie ze kierowac ruchem moze tylko PSP OSP moze zamknac ruch.


Pozatym jezeli zabezpieczacie cos to jak sie pojawi np ogien no to chyba bedziecie gasic, jask ktos bedzie ranny to mu udzielicie pierwszej pomocy.

To na tyum polega.


pozdr.
www.strazak.com
http://blog.strazak.com
www.ratownik.net
gg:1963560 email:brygada@strazak.com

Offline karola998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Strażacy a zabezpieczanie imprez????
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2006, 18:21:08 »
Myśle podobnie jak kolega wcześniej. My też czasem ochraniamy imprezy ale w czasie możliwego wystapienia pozaru albo udzielenia pierwszej pomocy. gmina zawsze jakoś chce wykorzystać OSP i nic na to się nie zrobi poki ktos odpowiedni nie wzróci na to uwagi.
karola998

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Strażacy a zabezpieczanie imprez????
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2006, 23:10:04 »
Z reguły zabezpieczamy każdą imprezę na którą zostaniemy zaproszeni. Czasem trzeba trochę dłużej po negocjować warunki obstawy, ale z reguły dochodzimy do porozumienia.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2007, 23:51:12 wysłana przez Emil »

Offline em.jot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Strażacy a zabezpieczanie imprez????
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 19, 2006, 14:49:43 »
Jest ustawa z dnia 22 sierpnia 1997 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. 2001 Nr 120 poz. 1298 z póżn. zmianami) oraz Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 lipca 2002 r. w sprawie wymogów, jakie powinny spełniać służby porządkowe organizatora imprezy masowej w zakresie wyszkolenia i wyposażenia, oraz szczegółowych warunków i sposobów ich działania (Dz. U. 2002 Nr 113 poz. 986) gdzie wszystko masz opisane. Zgodnie z tym aby pełnić służbę porządkową (nie p.poż)na imprezie masowej trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje uzyskane m.in. po szkoleniu trwającym min. 60 godzin. I wtedy strażacy jako osoby fizyczne a nie jako OSP. To tak w skrócie. Pozdrawiam!

Offline harnas1976

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Strażacy a zabezpieczanie imprez????
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 19, 2006, 21:43:03 »
My ostatnio zabespieczalismy mecz nie zestrony ppoz ale jako ochroniarze klub gra w Iv lidze bo przyjechali goscie druzyny przeciwnej dlamnie to bzdura jezeli klub stac na gre w IV lidze to niech zatrudni ochroniarzy

Offline prezesbogdan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Strażacy a zabezpieczanie imprez????
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 20, 2006, 12:40:27 »
Jesli chodzi o zabezpieczenie imprez typu wyścig kolarski to należy to do obowiązków organizatora. Nawet jeśli będzie tam obecna OSP to działają oni w imieniu organizatora , a nie swoim. Odpowiedzialność za działania OSP bierze w chwili gdy z udziału w zabezpieczeniu sporządzany jest w PSK meldunek jaku udział w miejscowym zagrożeniu. Strażacy wtedy mogą działać w ramach swoich kompetencji. Jeśli chodzi o zabezpieczenie imprez masowych pod względem bezpieczeństwa ppoż. to obecność OSP nie zwalnia organizatora z odpowiedzialności. Proszę wyobrazić sobie sytuację,że jest koncert a na scenia sprzęt muzyczny wartości liku milionów i coś zaczyna się palić na scenie. Pierwsze działanie to będzie rozwinięcie linii i pierwsza woda naprzód. Po takim zajściu właściciel będzie rościł sobie prawo odszkodowania od straży za nieumiejętne prowadzenie działań. Pokażcie imprezę masową typu " Dni czegoś tam" gdzie w okolicach sceny jest kilka agregatów proszkowych lub śniegowych albo gaśnica.
Zabezpieczając taką imprezę w pewnym sensie bierzemy odpowiedzialność za to co tam się wydarzy. Jest mała gastronomia a w takiej przyczepce z hot-dogami czsem jest pobór prądu ok. 15 kW. Oczywiście wszystko prowizorka.
U nas jeszcze jedna OSP została i wiernie służy na imprezach masowych pozostałe powiedziały , że za " dziękuję " to wolą w domu siedzieć.

Offline Damiano KC2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Fire - I'm lovin it!!!
Odp: Strażacy a zabezpieczanie imprez????
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 20, 2006, 13:46:48 »
Nasza jednostka takze bierze udzial w roznego rodzaju zabazpieczeniach nie tylko ppoz ale i innych.
Za to wiemy ze ludzie ktorym sie pokazemy, sprawdzimy w przyszlsci pomoga nam.
Ten system sprawdza sie u nas bardzo dobrze i wszyscy sa happy....         
                                                                                                    pozdrowionka
"Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga" Adam Mickiewicz

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Strażacy a zabezpieczanie imprez????
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 20, 2006, 14:11:06 »
Wiem druhowie wiem ale zobaczcie do czego to się sprowadziło wszystko na tą straż pożarną niedługo bedziemy musieli ulice myć bo my już jeździmy po mieście i podlewamy trawniki ;)
A od czego są służby miejskie ?
a ty jeszcze te Dni czegoś tam trzeba też mieć chęci my wszczyscy jak pójdziemy na tą obstawę a jak coś nagle się bedzie palic to co??? Raz mielismy taki przypadek ze szlismy do kościola ze sztandarem na kogoś pogrzeb i nagle siedzimy sobie w strażnicy a tu syrena (jeszcze jak nie bylem naczelnikiem tej jednostki) dzwonie na PSK a tu mi mowi :"Udaj się jak najszybciej na alarmowo na taką wioske koło nas i pali się tam stodoła udaj sie 2 wozami!"
no to ja dawaj do ludzi mowie oczywiscie do tych tylko przeszkolonych dawac przebierac sie i wypadamy na pożar a naczelnik taki starszy pan awanturuje sie i mowi jaki pożar nie nikt nie jedzie trzeba na pogrzeb isc nie zabieraj mi ludzi co kto bedzie skladal wieniec i kto pojdzie do sztandau nie pojedziecie nigdzie .... itd.
takie durnowate zachowanie ja mowie jedziemy i koniec i nagle podczas klotni wpadl prezes i pojechalismy wkoncu do ognia.
I zobaczcie jaki z tego watek "POGRZEB WAżNIEJSZY OD RATOWANIA MIENIA I żYCIA LUDZKIEGO NIECH SIE PUKNIE W CZOLO TAKI NACZELNIK !!!
tak to jest niestety z takimi starszymi strazakami nierozumieja pewnych zasad i tyle.
Pozdrawiam .

Offline fedyk998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Strażacy a zabezpieczanie imprez????
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 20, 2006, 19:42:58 »
Jest ustawa z dnia 22 sierpnia 1997 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. 2001 Nr 120 poz. 1298 z póżn. zmianami) oraz Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 lipca 2002 r. w sprawie wymogów, jakie powinny spełniać służby porządkowe organizatora imprezy masowej w zakresie wyszkolenia i wyposażenia, oraz szczegółowych warunków i sposobów ich działania (Dz. U. 2002 Nr 113 poz. 986) gdzie wszystko masz opisane. Zgodnie z tym aby pełnić służbę porządkową (nie p.poż)na imprezie masowej trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje uzyskane m.in. po szkoleniu trwającym min. 60 godzin. I wtedy strażacy jako osoby fizyczne a nie jako OSP. To tak w skrócie. Pozdrawiam!

to co wyzej jest wlaściwa odpowiedzia na postawione pytanie.Zgodnie z ustawa o bezpieczenstwie  imprez masowych powinien byc opracowany plan ochrony takiej imprezy.Tylko w mysl tej samej ustawy bardzo malo jest imprez wyczerpuje jej znamiona.Chodzi tu o organizatora, bo gdy sa to np."dni czegos tam"a organizuje je Dom Kultury( tak jak w moim mieście)to impreza taka nie jest impreza masowa w mysl ustawy.
 Podobnie bedzie z wyscigiem rowerowym.No bo jak obliczyc ilość osob na imprezie i doprecyzowac miejsce jej odbywania biorac pod uwage to ze w odbywa sie on na trasie przynajmniej kilku kilometrow i raczej nie jest to teren wydzielony.
 Mozna by pisac i pisac...Wszystko sprowadza sie do tego ze wszyscy uwazaja ze na pomoc strazakow zawsze mozna liczyc.A my nie mozemy nikogo zawiesc.
W naszej gminie robimy meldunki na PSK z zabezpieczenia imprez masowych(jako miejscowe zagrozenie).I tu pojawia sie problem ekwiwalentu.bo budzet osp nie jest z gumy,a spolecznie na jakis nudnych i dlugich impezach nie kazdy chce siedziec( no bo poswiecamy na to nasz wolny czas).Jest na to pozporządzenie ministra SWiA o kosztach organiztora, ale jak juz pisalem nie kazda impreza jest w mysl ustawy impreza masowa, mimo iz my ja tak traktujemy...

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Strażacy a zabezpieczanie imprez????
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 18, 2006, 21:45:15 »
Dzis znow pogrzeb wazniejszy od pozaru lasu ja tego nie rozumiem pojechali 2 rzutami po 2 osoby na kazdym aucie a na pogrzeb w 6 niewiem o co tu chodzi ale to juz za duzo trzeba sie wziac za siebie i wyjasnic pewne sprawy

Offline mrovka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Strażacy a zabezpieczanie imprez????
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 20, 2006, 15:11:05 »
Pogrzeb nie powinien być ważniejszy od akcji. A jeśli palił by się dom, w którym ktoś jest? I co mamy nie jechać i przez to za kilka dni iść na pogrzeb znowu? To głupota. A wieniec to może jedna osoba rzucić, bo do niesienia trumny zawsze się ktoś znajdzie, przecież na pogrzebie jest więcej osób niż tylko 6 strażaków i ksiądz z ministrantami.
Ja chodze ze sztandarem na rózne uroczystości i na pogrzeby też, ale jakby zawyła syrena to bym leciał do straży i jechał do akcji....

Offline fedyk998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Strażacy a zabezpieczanie imprez????
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 23, 2006, 15:57:38 »
Trzeba dbac o oprawe wszystkich uroczystosci strazackich, nawet tak smutnych jak pogrzeb,ale wydaje mi sie,ze chodzimy z asysta na pogrzeby osób związanych z pożarnictwem i gdyby one żyły to nie pogniewałyby się,że opuszczamy taką uroczystość(lub ograniczamy asystę do minimum) i spieszymy na ratunek.Szkoda ze nie każdy to rozumie.

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
OSP jako "ochrona" na wiejskich imprezach
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 09, 2007, 14:31:11 »
Witam
Mam pytanie czy u Was w miejscowosciach OSP tez pilnuje badz obstawia imprezy typu gminne dozynki czy imprezy  folklorystyczne na powietrzu? (nie diskoteki czy koncerty)
Pytam bo wlasnie jestem po kolejnych dozynkach i jak zwykle cos sie dzialo :wacko: i trzeba bylo dzialac .
Moje zasadnicze pytanie brzmi jakie mamy uprawnienia jako OSP pilnujaca porzdku czy mamy prawo uzywac jak to ladnie mowi policja -_- "srodkow przymusu bezposredniego"  czyli lac w morde -_-  czy mozemy rewidowac i przeszukiwac uczestnikow imprezy itp.?Czy zezwala nam na to prawo?

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: OSP jako "ochrona" na wiejskich imprezach
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 09, 2007, 16:12:40 »
Nic nie możecie poza próbą łagodnego pogodzenia sytuacji. Przecież OSP to strażacy - ratownicy. Możecie udzielić pierwszej pomocy jak ktoś komuś krzywdę zrobi.

Mariusz_43

  • Gość
Odp: OSP jako "ochrona" na wiejskich imprezach
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 09, 2007, 16:36:04 »
Ale przecież Straż, nawet PSP, to nie Policja. Organizatorzy imprezy nazywają Was "ochroną" imprezy, ale pod względem ochrony przeciwpożarowej, ewentualnie udzielania pierwszej pomocy itp. Nie jesteście od tego, aby sprawdzać co kto ma pod kurtką, bo nie macie do tego uprawnień.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: OSP jako "ochrona" na wiejskich imprezach
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 09, 2007, 16:36:57 »
Zabezpieczenie imprezy masowej jest jak najbardziej  objęte zakresem działania jednostek ochrony p.poż!
Zresztą w programie części EWID programu SWD ST zostało wprowadzona w stosunku do poprzedniego EWida99 pozycja w "rodzaju prowadzonych działań" pod nazwą zabezpieczenie imprezy masowej. Oczywiście jest to zabezpieczenie pod kątem ewentualnego miejscowego zagrożenia lub pożaru.
Kwestia powstaje tylko czy mordobicie zakwalifikować jak MZ czy nie?

A odpowiadając na Twoje pytanie - oczywiście strażacy ochotnicy (PSP też) nie mają żadnych uprawnień do stosowania środków przymusu bezpośredniego!

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: OSP jako "ochrona" na wiejskich imprezach
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 09, 2007, 16:46:19 »
Witam u nas była taka sytuacja że chodziliśmy na obstawę różnych imprez co organizowała gmina lub powiat i co trafiło na kolegę dostał w mordę na takiej obstawie i nie chodzimy co się pytają czy pójdziemy to my mówimy my możemy iść ale tylko i wyłącznie ochraniać pod względem p.poż
Ale chodzą ci strażacy ochotnicy w tych mundurach nachlani jak bąki i oni porządku pilnują też sytuacja była u nas ze jeden strażak szedł na takiej imprezie i nachlany używał wulgarnych słów i policja tego gościa ściągnęła z imprezki na komendę i balonik sprawa do sądu potem dostał wyrok i już nie jest członkiem straży.
Od ochraniania takich imprez są firmy ochroniarskie które mają swoich pracowników z licencjami agenta ochrony a TY czy JA jesteśmy ratownikami strażakami którzy mamy inne zadania.

Gmina i Powiat zawsze będą pod tym względem wykorzystywać OSP bo co bo to oszczędność, a w dupie ,od nas nikt z jednostki nie pójdzie bo nikt nie będzie narażał własnego zdrowia.
jesteśmy wszyscy strażakami więc skupmy sie na naszej wspólnej robocie.

Trzeba się odezwać i powiedzieć w końcu STOP nie pójdziemy zabezpieczać i Basta.

Aha oczywiście mówię to także o takich imprezach jak zabezpieczanie trasy wyścigu samochodowego czy rowerowego - pamiętajcie od takich rzeczy jest policja a nie my ,
u nas w zeszłym roku był przypadek że strażacy ochotnicy zabezpieczali odcinek wyścigu kolarskiego i wjechał im na ten odcinek samochód osobowy jak tłumaczyli niewiedzą skąd i co tragedia 2 dziewczynki potrącił co jechały na rowerach (brały udział w wyścigu) dobrze ze się nie stało nic z nimi poważnego ale potem policja już nie pyta wzięli i chcieli do odpowiedzialności pociągnąć komendanta gminnego bo ci strażacy jeszcze byli na "cyku".
Pozdrawiam

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: OSP jako "ochrona" na wiejskich imprezach
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 10, 2007, 20:58:45 »
Tak po krótce!
Masz rację OSP MILICZ jednak <mario> też!
Kwestia wcześniejszego zgłoszenia planowanej imprezy i w miarę syt. możliwości /po uzgodnieniach/ zadysponowania przez SK konkretnej jednostki /samoch./, a nie zgłaszanie do w/w typu: wyjeżdżamy /sobie/ na zabezpieczenie meczu /C-klasy/ lub biegu /szkolnego na podwórku/ itp.  ^_^
Tak bywa - nadal! Nie ma zmiłuj się  :angry:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: OSP jako "ochrona" na wiejskich imprezach
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 10, 2007, 21:09:58 »
W ciągu miesiąca zabezpieczaliśmy 2 imprezy - duży koncert i dożynki powiatowe. Zabezpieczenie gaśnicze + kierowanie ruchem. Od porządku była wynajęta firma ochroniarska. Koncert "przestaliśmy" od godz. 17 do 2.00 a dożynki od 14 do 20... wszystko oczywiście za darmochę... ale nie o pieniądze w tym wątku kaman...
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline naczelnik darek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: OSP jako "ochrona" na wiejskich imprezach
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 10, 2007, 21:34:27 »
Panowie chyba wszędzie gminy chcą żeby zabezpieczać imprezy czy mecze bo za darmo a firmy ochroniarskie kasują nie małe pieniądze u mnie też zabezpieczamy ( ochraniamy ) ostatnio mecz podwyższonego ryzyka policja stała na zewnątrz stadionu a nasi chłopaki mieli pilnować na stadionie ale nie można nikogo przeszukać lub udeżyć tak mi powiedział oficer policji ale nie pojedziesz obraza lub nie dostaniesz pieniędzy na sprzęt , a co do strażaków na cynku to co robi dowódca zabiera czy pozwala pić na zabezpieczeniu ?

Offline beniok

  • Podkarpacie
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
    • Ochotnicza Straż Pożarna Majdan Królewski
Odp: OSP jako "ochrona" na wiejskich imprezach
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 11, 2007, 07:32:07 »
Hmm no u nas muszę przyznać gminny wykazał się zrozumieniem.
W obstawie dożynek od 12 do 24 było 8 strażaków z naszej OSP po 200 zł od strażaka na zakup czegoś do straży.
Jeśli chodzi o "akcje" to była jedna.
Upierdliwego pacjenta po lekkim sprowadzeniu do parteru wyprowadzono i przekazano wezwanej policji.
http://www.ospmk.info
bk(małpka)ospmk(dot)info

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Odp: OSP jako "ochrona" na wiejskich imprezach
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 11, 2007, 07:42:00 »
My też obstawiamy imprezy gminne. Jest to uzgodnione z Komendą Powiatową Policji na papierze, mamy imienne ubezpieczenie i pisemny zakres uprawnień. Ochronę robimy gratis.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: OSP jako "ochrona" na wiejskich imprezach
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 11, 2007, 10:09:09 »
Na różnych imprezach strażacy OSP są brani do kierowania ruchem. Może i być ok, tylko ostatnio widziałem. Dzieci w wieku 13 - 16 lat niekompletnie ubrane, po prostu obciach na maksa - kierowały ruchem na ostatnich dożynkach. Cały czerwony się zrobiłem, ale co ja mam do gadania. Są jednostki, które nadają się tylko do gotowania grochówki, a regulaminy mają w dupsku. Wiadomo, że nie wszystkie - ale przy takich imprezach wypadało się stosowanie ubrać i pokazać.


Nie po to zapieprzam narażając własny tyłek na pożary, wypadki i inne zagrożenia miejscowe abym się wstydził przez takich własnego munduru! To ja tu sobie fraki wypruwam, ubieram się w mundur - a tam dzieciaki wyglądająca jak banda bandziorów i reszta strażaków co ognia nie widziała, a pręży  się co nie miara. To wygląda okropnie, wtedy miałem chęć ściągnąć mundur i nie utożsamiać się z nimi. Wiem, że brzydko piszę, ale do licha! Mundur jest dla zasłużonych, trzeba o niego dbać i godnie go reprezentować. Mi wstyd - wielki wstyd!   
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline essi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: OSP jako "ochrona" na wiejskich imprezach
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 11, 2007, 11:31:08 »
Szacunek za ta wypowiedz dla kolegi Porta!!!
W pelni sie zgadzam i popieram.