Autor Wątek: Częstotliwość szkoleń, kursów strażaka PSP  (Przeczytany 3245 razy)

Offline krasy191

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Częstotliwość szkoleń, kursów strażaka PSP
« dnia: Listopad 25, 2016, 13:06:44 »
Witam. Czy istnieje jakiś dokument stwierdzający konieczność uczestniczenia strażaków PSP w cyklicznych szkoleniach czy kursach. Wiem, że np. komora dymowa maksymalnie co dwa lata, KPP co trzy lata itp. Ale czy udział w tych testach jest obowiązkowy? Może są jakieś wytyczne jakie szkolenia, kursy są obowiązkowe dla strażaków PSP?
Na podstawie ustaw i wytycznych znalazłem tylko częstotliwości, a nie obligatoryjność.
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Częstotliwość szkoleń, kursów strażaka PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2016, 13:19:31 »
Zacznij od przeczytania swojego zakresu czynności! To powinno wyjaśnić Twoje kwestie dot. szkoleń.
Potem Regulamin Organizacyjny Komendy.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline krasy191

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Częstotliwość szkoleń, kursów strażaka PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2016, 13:44:00 »
A to ok, zatem jedynym dokumentem regulującym obligatoryjność jest Regulamin Organizacyjny Jednostki. Wniosek z tego taki, że każda jednostka może wdrożyć swoje wytyczne, oczywiście nie przekraczające terminów odgórnych.
Ok., a czy jest jakiś dokument stwierdzający jakie kursy, szkolenia musi mieć ukończone strażak, aby móc w ogóle być strażakiem, czynnie pełnić służbę, czy jest to też kwestia indywidualna danej jednostki.
Przejrzałem kilka regulaminów i tam jest tylko opisane, dość lakonicznie, że jednostka odpowiada za szkolenia.
Nie jestem strażakiem PSP, działam w ZOSP, ale niektóre czynności się nam pokrywają, a w 2015 roku dużo zmieniło się pod względem szkoleń OSP i obligatoryjności niektórych kursów.

Offline Popoz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Częstotliwość szkoleń, kursów strażaka PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 29, 2016, 10:42:14 »
Nowe przepisy dot. doskonalenia zawodowego mogą odpowiedzieć na Twoje pytania.