Autor Wątek: Nagroda Roczna  (Przeczytany 15140 razy)

Offline marts

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Nagroda Roczna
« dnia: Listopad 21, 2016, 17:00:14 »
Chodzą słuchy,że w województwie śląskim mają być wstrzymane wypłaty nagród rocznych,ktoś ma jakieś info?

Offline roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Nagroda Roczna
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2016, 17:39:09 »
Podobno w piątek  nowy p.o. KW wydał pismo o wstrzymania właśnie nagród. Mówił mi to znajomy Ja osobiście pisma nie widziałem. Choć u mnie w jednostce wypłacili we Wtorek (15.11), ciekawe zabiorą nam teraz czy jak  :)

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Nagroda Roczna
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2016, 17:44:03 »
Chodzą słuchy,że w województwie śląskim mają być wstrzymane wypłaty nagród rocznych,ktoś ma jakieś info?

Jakiegoś info to nie ma, ale skoro zapowiadane są dymisje i odwołania to najpierw kasa na odprawy musi być zabezpieczona.

Offline michal8585

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nagroda Roczna
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 21, 2016, 17:50:50 »
W śląskim są wstrzymane nagrody roczne. Ale raczej nie chodzi o odprawy, bo to pieniądze KM, KP?

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 221
Odp: Nagroda Roczna
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 21, 2016, 18:42:43 »
Panowie - ręce opadają .....
Nagroda roczna, nagroda uznaniowa, picie w Szczwnicy, szczanie w piwnicy...
lektura ustawy o PSP powinna być obowiązkowa (art. 95, 95a)
pozdrawiam

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Nagroda Roczna
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 21, 2016, 18:55:06 »
W śląskim są wstrzymane nagrody roczne. Ale raczej nie chodzi o odprawy, bo to pieniądze KM, KP?

Ja nie mam na myśli tych dwóch zmian personalnych w śląskiej KW tylko ewentualnych w KP i KM.

Pewnie niedługo się dowiemy.

Offline michal8585

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nagroda Roczna
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 21, 2016, 19:06:51 »
Panowie - ręce opadają .....
Nagroda roczna, nagroda uznaniowa, picie w Szczwnicy, szczanie w piwnicy...
lektura ustawy o PSP powinna być obowiązkowa (art. 95, 95a)
pozdrawiam

Możesz sobie rzucać paragrafami ustawy o PSP na lewo i prawo, a co powiesz o strażakach, którzy dostali oficjalnie na piśmie nagrodę w kwocie takiej i takiej za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych a mimo to mają wstrzymane wypłaty tych nagród?

Także niektórym ręce opadają ale nagroda już na koncie.

Napisz dokładnie co to za nagroda roczna? Bo PSP opiera się na ustawie i rozporządzeniach (o których nie wiesz i dlatego Twój 01 też powinien Ci ustalić dodatek stosowny do wiedzy - patrz punkty zakresu obowiązków) i tego się trzymajmy.
Miałem napisać Ci wyjaśnienie takiego stanu ale nie chce mi się tłumaczyć człowiekowi bez podstaw....

pozdr robn ps. nie chciało mi się pisać nowego posta z cytatem  :wacko:
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2016, 22:38:01 wysłana przez robn »

Offline toja64

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Nagroda Roczna
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 21, 2016, 19:24:44 »
Czy ty wiesz w ogole co to jest nagroda roczna?

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Nagroda Roczna
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 21, 2016, 20:21:37 »
wielokrotnie spotykałem się z określeniem "nagroda roczna" stosowanym przez strażaków zwłaszcza na podziale bojowym i częściowo przez biura w odniesieniu do tzw. nagrody uznaniowej. Jest to potoczne nazywanie tej nagrody zwłaszcza w jogurtach gdzie nagroda to widziana jest raz w roku bo "wcześniej nie ma za co nagradzać strażaków w ciągu roku".
pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nagroda Roczna
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 21, 2016, 22:08:51 »
Podobno w piątek  nowy p.o. KW wydał pismo o wstrzymania właśnie nagród. Mówił mi to znajomy Ja osobiście pisma nie widziałem. Choć u mnie w jednostce wypłacili we Wtorek (15.11), ciekawe zabiorą nam teraz czy jak  :)
Jak by to była prawda to byście nie dostali. A zabrać się nie da bo wypłata jest w drodze decyzji i ciężko ją cofnąć. Jak odmówisz zwrotu to KM/KP zostaje droga sądowa. 
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2016, 22:14:28 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strażakPSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nagroda Roczna
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 22, 2016, 09:04:17 »
nie chodzą słuchy tylko wstrzymali oficjalnie, pieniądze zostały podzielone przynajmniej wirtualnie na strażaka ale mówi się że ta kwota ma zostać obcięta.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nagroda Roczna
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 22, 2016, 09:12:27 »
wielokrotnie spotykałem się z określeniem "nagroda roczna" stosowanym przez strażaków zwłaszcza na podziale bojowym i częściowo przez biura w odniesieniu do tzw. nagrody uznaniowej. Jest to potoczne nazywanie tej nagrody zwłaszcza w jogurtach gdzie nagroda to widziana jest raz w roku bo "wcześniej nie ma za co nagradzać strażaków w ciągu roku".
pozdrawiam
Kto tutaj pomylił pojęcia. Jesli się nie mylę nagrodą roczną jest 13 - tka a tutaj koledzy piszę o tzw. pieniądzach pochodzących z tytułu funduszu nagrodowego, oszczędności z tytułu wakatów oraz zaoszczędzonych - przepraszam nie wydanych z tzw. rzeczówki. U mnie w komendzie takie pieniądze dzielone są po uzyskaniu informacji od 01 o średniej na etat. Potem dzieli się w jednostce po uzgodnieniach ewentualnie co należy wziąć pod uwagę z toku rocznej służby. Z reguły dostajemy wszyscy po równo...

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 221
Odp: Nagroda Roczna
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 22, 2016, 15:43:10 »
Cytuj
Możesz sobie rzucać paragrafami ustawy o PSP na lewo i prawo, a co powiesz o strażakach, którzy dostali oficjalnie na piśmie nagrodę w kwocie takiej i takiej za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych a mimo to mają wstrzymane wypłaty tych nagród? Także niektórym ręce opadają ale nagroda już na koncie.

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 10 października 2014 r. w sprawie nagród i zapomóg dla strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz tworzenia funduszu nagród i zapomóg dla strażaków
§ 4. Nagrodę pieniężną lub rzeczową oraz zapomogę wypłaca się lub wręcza w terminie 14 dni od dnia jej przyznania, z zastrzeżeniem § 2 ust. 4.

Nie podejrzewam nowego p.o. ŚKW o wyłączenie poleceniem rozporządzenia samego Ministra SW, chociaż kto wie...... ^_^
Cytuj
oraz zaoszczędzonych - przepraszam nie wydanych z tzw. rzeczówki. 
Nie mozesz przesunąć środków z rzeczówki na paragraf nagrodowy - to samo rozporzadzenie
§ 7. Wysokość funduszu nagród i zapomóg dla strażaków na nagrody i zapomogi, o których mowa w art. 95a ust. 1 i 2 ustawy, niezależnie od zwiększenia, o którym mowa w art. 105g ust. 1 ustawy, może być zwiększona przez jego dysponenta o niewykorzystane środki na uposażenia zasadnicze wraz z dodatkami, o których mowa w art. 87 ustawy, i na nagrody roczne

Offline michal8585

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nagroda Roczna
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 23, 2016, 09:14:37 »
Cytuj
Napisz dokładnie co to za nagroda roczna? Bo PSP opiera się na ustawie i rozporządzeniach (o których nie wiesz i dlatego Twój 01 też powinien Ci ustalić dodatek stosowny do wiedzy - patrz punkty zakresu obowiązków) i tego się trzymajmy.
Miałem napisać Ci wyjaśnienie takiego stanu ale nie chce mi się tłumaczyć człowiekowi bez podstaw....

pozdr robn ps. nie chciało mi się pisać nowego posta z cytatem  :wacko:

Ja przychodzę na służbę i robię swoje. Na pewno nie będę wertował paragrafów co mi się należy a co nie, bo nie jestem roszczeniowy, ale mam papier w ręce, który jak widać jest tylko zadrukowaną kartką, nic więcej.
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2016, 09:40:09 wysłana przez Butel »

Offline Cieciorka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Nagroda Roczna
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 23, 2016, 17:14:44 »
Dzisiaj mój 01 potwierdził, ze blokada nagród na Śląsku była, ale juz na szczęście została odwołana

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nagroda Roczna
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 24, 2016, 16:07:27 »

Ja przychodzę na służbę i robię swoje. Na pewno nie będę wertował paragrafów .

I to duży błąd bo powinieneś znać podstawy prawne swojego funkcjonowania w PSP aby wiedzieć nie tylko co Ci się należy ale też czego mogą od Ciebie wymagać.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

zyraf

  • Gość
Odp: Nagroda Roczna
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 24, 2016, 16:41:21 »

Ja przychodzę na służbę i robię swoje. Na pewno nie będę wertował paragrafów .

I to duży błąd bo powinieneś znać podstawy prawne swojego funkcjonowania w PSP aby wiedzieć nie tylko co Ci się należy ale też czego mogą od Ciebie wymagać.


Taa...i co zrobisz z taką wiedzą np na stażu? Postawisz się? Będziesz chciał egzekwować swoje? To szybciutko Cię załatwią...

Offline michal8585

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nagroda Roczna
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 24, 2016, 18:49:52 »

Ja przychodzę na służbę i robię swoje. Na pewno nie będę wertował paragrafów .

I to duży błąd bo powinieneś znać podstawy prawne swojego funkcjonowania w PSP aby wiedzieć nie tylko co Ci się należy ale też czego mogą od Ciebie wymagać.


Jeśli już cytujesz moja słowa to rada na przyszłość, cytuj całość. Wyrwać z kontekst każdy potrafi. Napisałem, że nie wertuję przepisów co mi się należy, natomiast ani słowa nie napisałem o moich obowiązkach. Bo te znam bardzo dobrze.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nagroda Roczna
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 24, 2016, 22:29:52 »

Ja przychodzę na służbę i robię swoje. Na pewno nie będę wertował paragrafów .

I to duży błąd bo powinieneś znać podstawy prawne swojego funkcjonowania w PSP aby wiedzieć nie tylko co Ci się należy ale też czego mogą od Ciebie wymagać.

Taa...i co zrobisz z taką wiedzą np na stażu? Postawisz się? Będziesz chciał egzekwować swoje? To szybciutko Cię załatwią...

No proszę Cię :rofl: To żaden argument :rolleyes:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nagroda Roczna
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 24, 2016, 22:43:20 »

Ja przychodzę na służbę i robię swoje. Na pewno nie będę wertował paragrafów .

I to duży błąd bo powinieneś znać podstawy prawne swojego funkcjonowania w PSP aby wiedzieć nie tylko co Ci się należy ale też czego mogą od Ciebie wymagać.


Jeśli już cytujesz moja słowa to rada na przyszłość, cytuj całość. Wyrwać z kontekst każdy potrafi. Napisałem, że nie wertuję przepisów co mi się należy, natomiast ani słowa nie napisałem o moich obowiązkach. Bo te znam bardzo dobrze.
Nie było sensu cytować całości Twojej wypowiedzi  gdyż odnosiłem się tylko tej  części którą zacytowałem. 
 Z drugiej strony patrząc to nie zapomnij, że  kiedyś się tak  zdarzy , że znajomość prawa służby ratować będzie twoje dupsko bez względu na to czy będziesz jeszcze na stażu czy też w służbie stałej.
 Mógłbym tak pisać i podawać wiele przykładów ale to nie główny temat tego topica.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Pożoga

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Nagroda Roczna
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 28, 2016, 12:25:30 »
Papier wszystko przyjmie.. :kwit: Zwał jak zwał... nagroda roczna, uznaniowa sraka czy owaka.. będę się cieszyć jak kasa będzie na koncie. Mały zastrzyk gotówki każdemu na pewno się przyda :) :klol:

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Nagroda Roczna
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 28, 2016, 12:58:51 »
Papier wszystko przyjmie.. :kwit: Zwał jak zwał... nagroda roczna, uznaniowa sraka czy owaka.. będę się cieszyć jak kasa będzie na koncie. Mały zastrzyk gotówki każdemu na pewno się przyda :) :klol:
No właśnie nie, nagroda roczna jest o tyle specyficzną formą, że ma nawet wpływ na Twoje zaopatrzenie emerytalne. W związku z czym porównywanie jej do nagród "uznaniowych, srakich czy owakich" świadczy o kompletnym niezrozumieniu przedmiotu dyskusji. I prowadzi to do rozbieżności i informacji wprowadzających użytkowników w błąd, co można zaobserwować w tym temacie. Nie wspominając już o "genialnych" poradach o nie wertowaniu przepisów z powodu braku roszczeniowości  ^_^

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 330
Odp: Nagroda Roczna
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 08, 2017, 19:05:54 »
Panowie. Powyżej ilu dni trzeba przybywać na zwolnieniu, aby nie należała się nagroda roczna? Powyżej 21? A jak to się ma do zwolnienia po lekkim wypadku na służbie?
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Nagroda Roczna
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 08, 2017, 20:45:13 »
Jeśli chodzi o nagrodę roczną, każda komenda ustala to indywidualnie.

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Nagroda Roczna
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 08, 2017, 21:41:13 »
Panowie. Powyżej ilu dni trzeba przybywać na zwolnieniu, aby nie należała się nagroda roczna? Powyżej 21? A jak to się ma do zwolnienia po lekkim wypadku na służbie?

U mnie nie ma znaczenia powód zwolnienia, jest zwolnienie jest obcięcie (w zależności od ilości dni, niekoniecznie powyżej 21). W zeszłym roku jeden z kumpli miał obciętą, bo - uwaga - był na kursie podoficerskim.  :gwiazdki:
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Nagroda Roczna
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 08, 2017, 22:04:54 »
z ustawy o PSP:
Art. 95.[Nagroda roczna] 1. Strażakowi za służbę pełnioną nienagannie w danym roku kalendarzowym przysługuje nagroda roczna w wysokości 1/12 uposażenia otrzymanego w roku kalendarzowym, za który nagroda przysługuje.
2. (uchylony)
3. (uchylony)
4. Nagroda roczna przysługuje, jeżeli strażak w danym roku kalendarzowym pełnił służbę przez okres co najmniej 6 miesięcy kalendarzowych.
4a. Do uposażenia, o którym mowa w ust. 1, nie wlicza się uposażenia otrzymanego w okresie zawieszenia w czynnościach służbowych albo tymczasowego aresztowania, chyba że prawomocnym orzeczeniem postępowanie karne w sprawie o przestępstwo lub przestępstwo skarbowe lub postępowanie dyscyplinarne w sprawie o czyn pozostający w związku z aresztowaniem lub zawieszeniem w czynnościach służbowych zostało umorzone bądź strażak został uniewinniony na podstawie prawomocnego wyroku lub orzeczenia o uniewinnieniu w postępowaniu dyscyplinarnym.
4b. Do okresu, o którym mowa w ust. 4, nie zalicza się okresów niewykonywania zadań służbowych z następujących przyczyn:
1) korzystania z urlopu bezpłatnego;
2) przerw w wykonywaniu obowiązków służbowych, za które strażak nie zachował prawa do uposażenia, wymienionych w art. 109;
3) zawieszenia w czynnościach służbowych albo tymczasowego aresztowania, chyba że prawomocnym orzeczeniem postępowanie karne w sprawie o przestępstwo lub przestępstwo skarbowe lub postępowanie dyscyplinarne w sprawie o czyn pozostający w związku z aresztowaniem lub zawieszeniem w czynnościach służbowych zostało umorzone bądź strażak został uniewinniony na podstawie prawomocnego wyroku lub orzeczenia o uniewinnieniu w postępowaniu dyscyplinarnym.
4c. Umorzenie postępowania, o którym mowa w ust. 4a i ust. 4b pkt 3, nie dotyczy warunkowego umorzenia postępowania karnego w sprawie o przestępstwo lub przestępstwo skarbowe ani umorzenia tego postępowania z powodu przedawnienia lub amnestii.
4d. Uprawnienie do nagrody rocznej zawiesza się na okres toczącego się przeciwko strażakowi postępowania karnego w sprawie o przestępstwo lub przestępstwo skarbowe lub postępowania dyscyplinarnego, o czyn popełniony w roku kalendarzowym, za który nagroda jest przyznawana.
4e. W przypadku gdy nagroda roczna została już wypłacona, a postępowanie karne w sprawie o przestępstwo lub przestępstwo skarbowe nie zostało zakończone do dnia zwolnienia strażaka ze służby, zawieszeniu podlega ustalenie uprawnienia do nagrody rocznej za ostatni rok służby.
5. Warunku, o którym mowa w ust. 4, nie stosuje się przy ustalaniu uprawnień do nagrody rocznej za rok kalendarzowy, w którym strażak:
1) korzystał z urlopu wychowawczego, urlopu macierzyńskiego, urlopu ojcowskiego, urlopu rodzicielskiego, urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego;
1a) korzystał ze zwolnienia od wykonywania zajęć służbowych, z przyczyn, o których mowa w art. 185 § 2 lub art. 188 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy;
1b) korzystał ze zwolnienia od wykonywania zajęć służbowych w razie urodzenia się dziecka strażaka, zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 2982 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy;
1c) korzystał ze zwolnienia od wykonywania zajęć służbowych z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem, o którym mowa w art. 33 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa;
2) został zwolniony ze służby w związku z nabyciem uprawnień do emerytury lub renty albo na podstawie art. 43 ust. 3 pkt 4 i 6;
3) zmarł albo został uznany za zaginionego.
6. Nagrodę roczną obniża się strażakowi nie mniej niż o 50%, w przypadkach:
1) popełnienia przestępstwa lub przestępstwa skarbowego stwierdzonego prawomocnym orzeczeniem sądu;
2) naruszenia dyscypliny służbowej, stwierdzonego prawomocnym orzeczeniem komisji dyscyplinarnej;
3) otrzymania opinii służbowej, o której mowa w art. 38 ust. 2 pkt 2.
7. Nagroda roczna nie przysługuje strażakowi w przypadkach:
1) skazania prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe umyślne;
2) popełnienia czynu, za który strażakowi wymierzono jedną z kar dyscyplinarnych, o których mowa w art. 117 ust. 1 pkt 3–5;
3) zwolnienia ze służby na podstawie art. 43 ust. 2 pkt 2 i ust. 3 pkt 4a.
8. Obniżenie lub nieprzyznanie nagrody rocznej następuje za rok kalendarzowy, w którym strażak popełnił przestępstwo lub czyn, o których mowa w ust. 6 pkt 1 i 2 i w ust. 7 pkt 1 i 2, a jeżeli nagroda została już wypłacona, za rok, w którym:
1) postępowanie karne lub dyscyplinarne zostało zakończone prawomocnym orzeczeniem lub
2) strażak został zwolniony ze służby.
8a. W przypadku pełnienia przez strażaka w roku kalendarzowym służby w różnych jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej nagrodę roczną przyznaje się i wypłaca w jednostce, która była w danym roku ostatnim miejscem pełnienia przez niego służby.
9. Nagrodę roczną wypłaca się do dnia 31 marca roku kalendarzowego następującego po roku, za który przysługuje nagroda.

tzn. że teraz - przed końcem roku - rozmawiamy o nagrodach tzw. "uznaniowych" przyznawanych przez 01 na wniosek przełożonych lub bez ich wniosków i prawda jest taka, że jeden może dostać złotówkę a drugi tysiąc złotych w zależności od: albo w miarę jasnych zasad albo widzimisię "władców folwarków".
pozdrawiam 

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Nagroda Roczna
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 08, 2017, 23:23:51 »
Tak zapewne koledze chodziło o nagrodę uznaniową bo  nie da się zabrać nagrody rocznej za takie rzeczy jak opisywał.

Więc jeśli chodzi o uznaniową to co KP/KM to obyczaj i zależy od regulaminu rozdziału nagród ustalonego pomiędzy KP a organizacją związkową jeśli takowa istnieje na terenie zakładu.
Ponadto swego czasu KG spłodził zalecenia/ wytyczne  określające ramy takiego porozumienia, które ma starać się wynegocjować komendant i jeśli dobrze pamiętam to stało tam coś o 60 dniach chorobowego w okresie od przyznania ostatniej nagrody w takim przypadku KG zalecał nieprzyznawanie nagrody uznaniowej lub jej znaczne ograniczanie. Jednakże tak jak wspomniałem były to tylko zalecenia i KP/KM mógł je olać zwłaszcza że nigdy nikt nie weryfikował czy porozumienia odpowiadają zalecenią  ( przynajmniej w moim woj.)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2017, 14:18:10 wysłana przez pb11 »