Autor Wątek: SKKP/SKKM pełniące obowiązki CZK po 15.30  (Przeczytany 7204 razy)

Offline pan_kleks

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
SKKP/SKKM pełniące obowiązki CZK po 15.30
« dnia: Listopad 17, 2016, 07:22:11 »
Jak to jest w waszych komendach... pełniąc obowiązki CZK (po godz 15.30) otrzymujecie dodatkowe gradacje finansowe? CZK to obowiązek powiatu, oni powinni zatrudniać ludzi do CZK a zazwyczaj wygodniej im jest zrzucić to na PSP.

Offline siema

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: SKKP/SKKM pełniące obowiązki CZK po 15.30
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 17, 2016, 08:35:46 »
Wile lat temu był dodatek dla DOP, po czym KP stwierdził , ze za jedną "pracę" nie będzie dwa razy płacone.

Offline K.erbst

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: SKKP/SKKM pełniące obowiązki CZK po 15.30
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 17, 2016, 09:10:35 »
U mnie  nie istnieje coś takiego jak CZK do 15.30 więc i kasa za to nie istnieje  -_- -_- -_-

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: SKKP/SKKM pełniące obowiązki CZK po 15.30
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2016, 14:56:44 »
U mnie  nie istnieje coś takiego jak CZK do 15.30 więc i kasa za to nie istnieje  -_- -_- -_-

Może istnieje, a Ty nawet nie wiesz jak ważnym jesteś jego elementem  :rofl:

Powiat/Miasto musi mieć plan reagowania kryzysowego i w nim jest określone kto i gdzie pełni całodobowe dyżury w ramach funkcjonowania CZK, które starosta/prezydent musi powołać. Często obowiązki dyżurnego CZK są scedowane na dyżurnego SKKP/M z racji podobnych kompetencji no i oczywiście oszczędności  -_-

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: SKKP/SKKM pełniące obowiązki CZK po 15.30
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 17, 2016, 17:12:18 »
U nas chłopaki pełnia rolę PCZK, od 15:30 do 7:00, oraz całodobowo w święta, weekendy i dni wolne od pracy, z tego co wiem, to rozsyłają ostrzeżenia, logują cię do centralnej Aplikacji Raportującej i robią tam jakieś wpisy, w zimie dzwonią do firm gdzie są oblodzenia i nieprzejezdne drogi itp. Obecnie grosza za to nie otrzymują, kiedyś mieli po kilkadziesiąt zł dodatku....., pewno jest jakaś umowa z komediantem i starosta ale jak co, gdzie i kiedy??? Nie znam całego zakresu obowiązku z tym związanego ale ogólnie są bardzo ZADOWOLENI, a rano komendant pyta czy się dobrze spało??? Mają rozmach .......

Offline K.erbst

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: SKKP/SKKM pełniące obowiązki CZK po 15.30
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 17, 2016, 17:36:47 »
U mnie  nie istnieje coś takiego jak CZK do 15.30 więc i kasa za to nie istnieje  -_- -_- -_-

Może istnieje, a Ty nawet nie wiesz jak ważnym jesteś jego elementem  :rofl:

Powiat/Miasto musi mieć plan reagowania kryzysowego i w nim jest określone kto i gdzie pełni całodobowe dyżury w ramach funkcjonowania CZK, które starosta/prezydent musi powołać. Często obowiązki dyżurnego CZK są scedowane na dyżurnego SKKP/M z racji podobnych kompetencji no i oczywiście oszczędności  -_-

Chodziło mi bardziej o to że nie mam w pobliżu siebie osoby która stanowi CZK i siedzi do 15.30 a są miejsca w kraju gdzie takie wsparcie SK posiadają .Natomiast w procedurach jest taki twór jak CZK z siedziba gdzieś w starostwie który spełnia te wszystkie trudne obowiązki a po 15.30 i w święta z automatu jestem Dyżurnym Operacyjnym i CZK  :gwiazdki:


Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: SKKP/SKKM pełniące obowiązki CZK po 15.30
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 02, 2017, 21:16:08 »
Jakie PCZK?  :gwiazdki:
Komuś w Waszych Komendach się w głowach popier...o.
U mnie pracownik starostwa otrzymuje SMS wysyłany jako skrót karty z SWD (zresztą tak samo jak Komendanci, Operacyjniacy i Dowódcy JRG) i jego obowiązkiem jest zainteresować się co się dzieje i czy Starostwo musi nam w czymś pomóc.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline siema

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: SKKP/SKKM pełniące obowiązki CZK po 15.30
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 03, 2017, 09:06:34 »
A u mnie KP podpisał porozumienie z Starostą i piszemy raporty w CAR jak nie ma prądu, dzwonimy do zarządców dróg jak ślisko i takie tam okresowe akcje. Ostatnio wiatry były.