Autor Wątek: Konkurs na nowe logo PSP.  (Przeczytany 37859 razy)

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 04, 2016, 12:26:28 »
To był taki mały żart na rozładowanie emocji :). Poza tym nie ma co się spinać - i tak zrobią co będą chcieli w każdym aspekcie, czy to będzie dobre dla służby czy nie - byle tylko zaistnieć.
Pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 04, 2016, 13:00:02 »
To był taki mały żart na rozładowanie emocji :). Poza tym nie ma co się spinać - i tak zrobią co będą chcieli w każdym aspekcie, czy to będzie dobre dla służby czy nie - byle tylko zaistnieć.
Ale to moim zdaniem z tym logo to dobry pomysł, jeśli jeszcze udało by się nowe logo spiąć z jakimś dużym programem promocji bezpieczeństwa (oczywiście ze środków UE) to uznał bym to za świetny pomysł.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2016, 13:19:43 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 05, 2016, 07:46:14 »
To był taki mały żart na rozładowanie emocji :). Poza tym nie ma co się spinać - i tak zrobią co będą chcieli w każdym aspekcie, czy to będzie dobre dla służby czy nie - byle tylko zaistnieć. Pozdrawiam
Byle tylko zaistnieć to Ty walisz nic nie wnoszące posty "żarty" i ich wyjaśnienia. Czy nam się podoba, czy nie to ktoś w tej formacji podejmuje decyzje nie zawsze zgodne z wolą dołów.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 05, 2016, 10:33:54 »
Tia.. Dziękuję bardzo za ugruntowanie mnie co do  pieniactwa i woli jedynie słusznej linii władzy na tym forum.
Prawo do oceny ma każdy, nie musimy się zgadzać z tym co nam "góra" serwuje.
Czasami lepiej pożartować niż bić pianę, trudno tak wyczuć ironię w poście?
P.S. wystarczy takie wyjaśnienie czy może szerzej rozpisać?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2016, 10:42:30 wysłana przez joker26 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 05, 2016, 12:20:37 »
Tia.. Dziękuję bardzo za ugruntowanie mnie co do  pieniactwa i woli jedynie słusznej linii władzy na tym forum.


Żartujesz? Zobacz co pisane było w innych wątkach jeśli ugruntowałeś sobie obraz na podstawie jednego wątku to gratuluje.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 05, 2016, 12:48:28 »
Nie tylko w tym wątku istnieją przepychanki słowne i próba "wyprowadzenia innych z błędu" delikatnie ujmując. Praktycznie w każdym wątku w którym opisywane są nowinki np. z zakresu taktyki, służby, można znaleźć siłowe :) rozwiązania próbując przekonać innych.
Każdy jest kowalem swojego losu, każdy ma prawo do własnego zdania - nie próbuję nikogo na siłę uszczęśliwiać - wyrażam tylko swoje zdanie (czy słuszne rzeczywistość w najbliższym czasie pokaże).

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 05, 2016, 13:54:36 »
Dochodzicie się o coś co może nawet nie być realizowane.
Logo fajnie ale zanim się przyjmie i zostanie rozpoznawalne przez społeczeństwo, a w sumie pod ich kątem w dużej mierze powinno być robione(dla łatwości rozpoznania i zapamiętania) upłynie wiele czasu,o ile ktoś będzie go próbował przyswoić tak jak obecne.
Formacja straży pożarnej jest wystarczająco rozpoznawalna choćby już na etapie  małych dzieci dzięki czerwonym błyskającym autom. Oczywiście  pisząc w formie żartu gdyby  logo było czerwonym pojazdem  każdy by je rozpoznał od dzieciaka po staruszka. Skomplikowany wzór nic nie wniesie. Logo powinno być proste przejrzyste łatwe do zapamiętania tak jak np flaga Polski w jakiej formie jej nie zrobisz małej dużej jeśli będzie biel i czerwień  połączona w wiadomy sposób każdy polak powie że to flaga Polski.Ale do loga pasowałoby nazwa instytucji czyli zapis  literowy.jak np  policja.
Problem w tym że Policja jest jedna i nikt inny tej nazwy nie będzie używał nie łamiąc przepisów
Jeśli idzie o ścisłość to nie można zablokować używania  słów  straż - straż pożarna itd.bo są stosowane przez inne instytucje. To tak jakby zablokować słowo mleko lub dobre mleko.
Kolejnym problemem będą skróty  nazw "firm" np PSP wy powiecie państwowa straż pożarna ale może być również przemysłowa straż pożarna i powiatowa straż pożarna.Jeśli w logu będzie skrót PSP to już dupa.
Według mnie jeśli nie wiadomo o co chodzi to idzie o kasę.Jeśli będzie logo Góra będzie brała kasę z profitów za udostępnienie zablokowanego logo,(przez firmy z zewnątrz produkujące sprzęt i nie tylko) - kasę której i tak nie zobaczycie na dole.
Pamiętajcie że do 91 roku byliście ZSP zawodową strażą pożarną przez kolejne 25 do dziś jeszcze jesteście  państwową strażą  pożarną. Jak długo .........???? 25 lat to już sporo może ktoś wymyśli zmiany???
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2016, 19:43:48 wysłana przez jgk »

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 06, 2016, 00:43:57 »
Jeśli idzie o ścisłość to nie można zablokować używania  słów  straż - straż pożarna itd.bo są stosowane przez inne instytucje. To tak jakby zablokować słowo mleko lub dobre mleko.
Kolejnym problemem będą skróty  nazw "firm" np PSP wy powiecie państwowa straż pożarna ale może być również przemysłowa straż pożarna i powiatowa straż pożarna.Jeśli w logu będzie skrót PSP to już dupa.

Ale projekt ma zmienić nazwę formacji czy jej logo? Trzymajmy się meritum sprawy. Zakłada się, że głównym powodem takiego posunięcia jest ograniczenie używania loga przez jednostki do tego nieuprawnione - i mam tu na myśli np. wpisywanie Ochotnicza Straż Pożarna zamiast Państwowa Straż Pożarna, czy umieszczanie na gadżetach (typu skarpetki, gacie itp.).
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline czarny888

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 06, 2016, 08:41:21 »
Ostatnio poszerzyłem sobie wiedzę na tematy prawne w sprawie loga i patentów i oto moje spostrzeżenia.

Wydaje mi się ,że logo można uznać za znak towarowy a jeżeli tak to:

Znak towarowy podlega ochronie prawnej dopiero od chwili zgłoszenia i uznania takiego wniosku przez Urząd Patentowy. Wówczas znak taki otrzymuje status “zastrzeżonego”, co w przypadku elementów wizualnych najczęściej oznacza się skrótem ™ (Trademark) lub ® (Registered). Szczegóły, takie jak warunki rejestracji znaku, wykluczenia i kwestie dotyczące pierwszeństa praw do znaku towarowego, definiuje  ustawa.
Uwaga! Pamiętaj, że większość logotypów,oprócz tego, że może podlegać ochronie z mocy ustawy Prawo własności przemysłowej, jest też utworem graficznym w rozumieniu Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Oznacza to, że nawet niezastrzeżone i niezarejestrowane w jakimkolwiek urzędzie logo podlega automatycznej ochronie, która nie wymaga od autora (np. grafika albo firmy zamawiającej projekt graficzny) spełnienia jakochkolwiek formalności.
Kopiowanie cudzego logotypu, nawet jeśli nie jest on zastrzeżonym znakiem towarowym, może zatem naruszyć prawa autorskie jego twórcy lub właściciela praw majątkowych.

Jak doczytałem z ogłoszenia na konkurs logo przez KG PSP to po podpisaniu stosownej umowy, prawem właścicielskim na nowe logo będzie dysponowała/y KG PSP.
i domyślam się ,że będzie udzielał licencji -pozwolenia wszystkim kto będzie chciał drukować, malować,haftować itp. nowe logo. Kto nie będzie miał pozwolenia-licencji to będzie działanie nie zgodne z prawem . W praktyce nie wyobrażam sobie dochodzić praw od wszystkich np. firm które wydrukują naklejkę z nowym logo PSP. Ile na to potrzeba czasu i spraw sądowych i czy to wszystko warte zachodu.


Patent trwa dwadzieścia lat od daty dokonania zgłoszenia wynalazku w Urzędzie Patentowym. Prawo ochronne na znak towarowy trwa dziesięć lat od daty dokonania zgłoszenia w Urzędzie Patentowym - dalej trzeba przedłużać. Znak towarowy może być zastrzeżony na terytorium Polski lub też UE.

Inną sprawą jest używanie znaku towarowego loga w celach informacyjnych , co wydaje się mi bardziej naszej formacji dotyczy.


W internecie znalazłem informację , że używanie cudzego znaku towarowego w celu informacyjnym jest dopuszczalne, ale pod warunkiem że:

jest niezbędne do funkcjonowania naszego biznesu;
]nie wprowadza klientów w błąd;
nie szkodzi reputacji cudzego znaku towaroweg
o.


Teraz odniosę się do rzeczywistości.
Jaką szkodę wyrządzi zakład graficzny ,zakład hafciarski itp. jeżeli wydrukuje,wyhaftuje  logo/emblemat PSP , który będzie używany w naszej formacji i przez nas zamówiony.
Uważam ,że nic nam nie zepsuje reputacji , jeżeli my sami jej nie zepsujemy.

Po raz ostatni proszę nie używać kolorowego tekstu do oznaczania. Proszę pogrubić tekst - tak jak to poprawiłem. Też to widać dla innego użytkownika forum. Kolorami modyfikują moderatorzy forum.....
Ostatni raz poprawiam, później będę ciął tekst  :wall:
pozdr robn
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2016, 10:41:38 wysłana przez robn »

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 06, 2016, 20:23:32 »
Witam.
Fakt KG chodzi o logo graficzne, ale co komu powie logo które pierwszy raz widzi? Nic jeśli nie będzie pisało czyje to logo.
Pewien jestem że jeśli strażak stanie  obok policjanta w koszulce i obaj będą mieli loga swoich "firm" to każdy powie że to policjant bo ma wpisaną nazwę firmy a patrząc na strażaka i jego nowe logo bez nazwy,  powie że nie wie o kogo chodzi.   
Co do zastrzeżenia  robi się to tak że zastrzega się znak graficzny lub nazwę a najlepiej jest obie rzeczy jednocześnie ale to kosztuje.
Jeśli zastrzegą sam wzór graficzny  loga to wydaje mi się że tylko w tej formie będzie ono mogło być przez was używane.
W takiej sytuacji chyba nie będziecie np mogli mieć jak dotychczas tarcz naramiennych i nie tylko, w formie  JRG logo i miejscowość lub PSP logo miejscowość jak to obecnie jest używane,bo nie można używać  loga które jest zastrzeżone i dokładać do niego innych elementów nawet jeśli będzie chciał to zrobić właściciel, czyli PSP bo zapłacone jest tylko za grafikę i nic więcej.
Zatem żadna firma nie będzie mogła użyć loga i dołożyć coś od was lub od siebie, bo logo ma występować tylko w tej formie w jakiej zostało zastrzeżone, jeśli nie, zostanie złamane prawo, chyba że zostaną również zastrzeżone inne wzory , ale patrząc na ilość JRG ,KM,KP,KW no i KG sporo kasy trza będzie wyłożyć na każde zastrzeżenie.
Jaki zatem sens będzie miało zastrzeżenie loga graficznego z którego nie dowiemy się czyje jest, a każda ingerencja dopasowania go do waszych potrzeb lub widzimisię, wiązać się będzie ze złamaniem przepisów o jego zastrzeżeniu.
Trzeba by doczytać warunki przejęcia loga przez PSP ,cz jest w nim wzmianka o możliwości ingerencji w logo poprzez dodawanie do niego własnych zmian,po jego odkupieniu bo nie kojarzę , oraz czy była mowa  o dopasowywaniu jego ostatecznego wyglądu i treści do potrzeb komend itd,o czym wydaje mi się projektant pomysłodawca loga powinien wiedzieć,bo może być mocno rozczarowany  że  jego pomysł i poświęcony czas pójdzie na marne kiedy ktoś bezczelnie przykryje jego dzieło jakimś napisem jak to jest np w policji.

Upss chciałem doczytać warunki aby uświadomić samego siebie ale na stronie KG nie ma już ogłoszenia na temat loga -  zrezygnowali z pomysłu cz skończył się termin nadsyłania prac.......?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2016, 21:29:29 wysłana przez jgk »

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 07, 2016, 11:49:37 »
Skończył się chyba termin, bo coś mi się wydaje, że nadsyłać prace można było do 6 grudnia.

Fakt KG chodzi o logo graficzne, ale co komu powie logo które pierwszy raz widzi? Nic jeśli nie będzie pisało czyje to logo.
Pewien jestem że jeśli strażak stanie  obok policjanta w koszulce i obaj będą mieli loga swoich "firm" to każdy powie że to policjant bo ma wpisaną nazwę firmy a patrząc na strażaka i jego nowe logo bez nazwy,  powie że nie wie o kogo chodzi.   
Jeszcze nawet nie wiesz jak nowe logo będzie wyglądało... Poza tym nie pierwszy, nie ostatni raz zmienia się logo ogólnokrajowej firmy (wcześniej logo zmieniała chociażby Poczta Polska i nikt problemów z rozpoznaniem "marki" nie miał :gwiazdki:)
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 07, 2016, 11:56:10 »
Ja mam jedna uwagę, jakakolwiek będzie logo wyglądało, miło by było, by na czapce do koszarówki znajdował się orzeł, taki jak na innych sortach, a nie logo jak obecnie.

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 07, 2016, 12:14:58 »
Madmax- mówisz i masz :)


Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 07, 2016, 13:04:00 »
Hmmmm, jak marynarka wojenna, tylko inny kolor orzełka i detale się różnią. Słabo.

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #89 dnia: Grudzień 07, 2016, 15:33:58 »
Wiem na pewno że w logu nie  może być słów państwowa straż pożarna w całości lub  któregoś  z tych wyrazów, bo nie można zastrzec wyrazu ogólnie używanego przez wszystkich  i jednocześnie  występującego w słowniku polskim tak mówi prawo i instytucja urząd patentowy cz jak go tam nazywają.
Dobrym przykładem będzie tu chyba wyraz  policja  o ile jest zastrzeżony,nikt nie może się posługiwać tym wyrazem w logu ani nazwie jeśli nie reprezentuje tej firmy bo policja jest jedna i chyba nigdzie nie występuje więcej ten wyraz w logu cz nazwie czegoś innego.
Też bym nie wiedział do końca co i jak ale wczoraj po napisaniu  poprzedniego posta nomem omen w TVP2 był reportaż na temat zastrzeżenia przez pewną panią wyrazu tortownia,Ciekawy i wyjaśniający pewne sprawy reportaż odnośnie log i nazw firm.
Skoro nie może być  kluczowych słów określających nazwę "firmy"  bo prawo na to nie pozwala to co będzie pisać???

A swoją droga państwo powinno stworzyć logo  rodzącego się w bólach  krajowego systemu ratowniczego z numerem 112 w tle.
Powinno być ogólne logo graficzne z wpisanym w nie dobrze widocznym numerem 112, logo jednakowym dla wszystkich , a do tego pod nim napis , np państwowa straż pożarna,ochotnicza straż pożarna itd.Dobrać odpowiednie kolory napisu  danej  formacji np PSP czerwony napis itd i jak dla mnie po kłopocie.Wtedy logo będzie chociaż służyć społeczeństwu, Polak czy obcokrajowiec patrząc na to logo będzie  wiedział że 112 to służba ratownicza która mu pomoże bez względu na to jaką formację będzie dana osoba reprezentować.A jeśli logo ma być robione dla czyjegoś widzimisię, zarobku, albo pokazania swego ego wobec innych  to szkoda na to kasy.Takie moje zdanie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2016, 20:55:43 wysłana przez jgk »

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 08, 2016, 13:29:26 »
... A swoją droga państwo powinno stworzyć logo  rodzącego się w bólach  krajowego systemu ratowniczego z numerem 112 w tle.
Powinno być ogólne logo graficzne z wpisanym w nie dobrze widocznym numerem 112, logo jednakowym dla wszystkich , a do tego pod nim napis , np państwowa straż pożarna,ochotnicza straż pożarna itd.Dobrać odpowiednie kolory napisu  danej  formacji np PSP czerwony napis itd i jak dla mnie po kłopocie.Wtedy logo będzie chociaż służyć społeczeństwu, Polak czy obcokrajowiec patrząc na to logo będzie  wiedział że 112 to służba ratownicza która mu pomoże bez względu na to jaką formację będzie dana osoba reprezentować.A jeśli logo ma być robione dla czyjegoś widzimisię, zarobku, albo pokazania swego ego wobec innych  to szkoda na to kasy.Takie moje zdanie.

  Kolego KSRG to nie tylko straż państwowa czy ochotnicza , to też kilkanaście innych podmiotów min.  policja, pogotowie ratunkowe, gopr, topr, HGR-y, itd.  Każda z tych instytucji ma swoistą rozpoznawalną na świecie symbolikę i ciężko by było w nią ingerować .
 Twój pomysł uważam za nietrafiony. Pomyśl sobie , jak by wyglądał policjant zamiast z orzełkiem z logiem ksrg  , a  pogotowie ? :szalony:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2016, 14:21:13 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #91 dnia: Grudzień 08, 2016, 14:36:34 »
No i 112... Przy obecnym stanie rzeczy lepiej dla poszkodowanego, jeżeli będzie się dzwoniło bezpośrednio do poszczególnych służb :rofl:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #93 dnia: Grudzień 23, 2016, 12:42:59 »
Hahahahahaha. PSP to naprawdę komiczna formacja :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #94 dnia: Grudzień 23, 2016, 12:44:57 »
Hahahahahaha. PSP to naprawdę komiczna formacja :)
Dlaczego?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #95 dnia: Grudzień 23, 2016, 13:03:14 »
Nie wierzę, że spośród tych 81 prac nie było choćby JEDNEGO fajnego projektu. Jak to zwykle w PSP bywa- dużo szumu i hałasu, a efektów końcowych brak. Tak samo jak z nowym umundurowaniem. Od wielu wielu lat karmi się nas buńczucznymi zapowiedziami ale nikt nie potrafi tego załatwić. To jest niebywała komedia, niespotykana w cywilizowanym świecie.

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #96 dnia: Grudzień 24, 2016, 00:27:28 »
Było do przewidzenia ,pisałem że projekt może nie zostać zrealizowany.
Zastanawiam się czemu nie przedstawiono prac szerszej  rzeszy zainteresowanych, mam na myśli samych strażaków na PB itd, aby mogli zaspokoić choćby swoją ciekawość  co przedłożono komisji do oceny. Wystarczyło wstawić link z materiałem i każdy mógłby zobaczyć jak projektanci widzą formację PSP w formie graficznej a tak zostaje tylko niesmak.Sam z ciekawością obejrzałbym owe projekty.
Ale być może, aby wyjść z twarzą z sytuacji którą się sprowokowało lepiej było stwierdzić że prace nie spełniają kryteriów, bo jeszcze większy problem mógłby wyniknąć gdyby nagle któryś projekt  spodobał się owej szerszej rzeszy.A tak zostaliście zdani na łaskę jakiejś komisji bez możliwości własnej oceny.

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #97 dnia: Grudzień 24, 2016, 17:42:12 »
I tak niedługo wszyscy będą myśleć, że to jest logo straży pożarnej :P

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline czarny888

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #98 dnia: Grudzień 27, 2016, 12:19:25 »
 :tuba: przeczytaj  w sprawie loga " List otwarty klubu generalskiego PSP" i  :pyt: :krzyk: Wszystkiego najlepszego w Nowym 2017 roku.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #99 dnia: Grudzień 28, 2016, 21:45:44 »
:tuba: przeczytaj  w sprawie loga " List otwarty klubu generalskiego PSP" i  :pyt: :krzyk: Wszystkiego najlepszego w Nowym 2017 roku.

Ale co to ma do rzeczy? Zwykłe pismo, ot co.

Poza tym na zdjęciach, które zostały wrzucone na stronę, można było zobaczyć niektóre prace. Tragedia. Te projekty nadawały się co najwyżej na baner jakiegoś fanpage'a na facebooku czy strony internetowej, a nie dla państwowej formacji ratowniczej :gwiazdki:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.