Autor Wątek: Konkurs na nowe logo PSP.  (Przeczytany 37685 razy)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 17, 2017, 16:32:06 »

Offline Nostra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 17, 2017, 16:54:20 »
Cytuj
Zbigniew Stasik zdecydował się przekazać nieodpłatnie autorskie prawa majątkowe do logo.

Wszystko wskazuje na to, że KG wreszcie uporządkowała sytuację z logo. Swoją drogą jestem ciekaw jaka byłaby decyzja, gdyby Pan Stanisław jednak zdecydował się odsprzedać prawa autorskie za np. 5 lub 10 milionów złotych  :kwit:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 17, 2017, 17:18:06 »
Wszystko wskazuje na to, że KG wreszcie uporządkowała sytuację z logo. Swoją drogą jestem ciekaw jaka byłaby decyzja, gdyby Pan Stanisław jednak zdecydował się odsprzedać prawa autorskie za np. 5 lub 10 milionów złotych  :kwit:
Albo gdyby jak w tym wątku niektórzy proponowali zastrzec logo do którego nie miało się praw autorskich.
Tak to jest jak się w wątku dyletanci wypowiadają. 5 mln. zł mogło by być odszkodowania albo jeszcze więcej z uwagi na liczbę kopi.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Nostra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #103 dnia: Styczeń 17, 2017, 18:27:39 »
Albo gdyby jak w tym wątku niektórzy proponowali zastrzec logo do którego nie miało się praw autorskich.
Tak to jest jak się w wątku dyletanci wypowiadają. 5 mln. zł mogło by być odszkodowania albo jeszcze więcej z uwagi na liczbę kopi.
Kogo masz na myśli, pisząc dyletanci?
Przez 25 lat znak "zarobił na siebie", jest rozpoznawalnym logiem i te wspomniane przeze mnie 5 czy 10 mln byłyby zadośćuczynieniem za rozporządzanie się czyimś dziełem. Trzeba także pamiętać, że nie tylko PSP posługiwała się logiem, ale szereg OSP, WSP na swoich wozach, czy kurtkach nosi ten znak, tyle że z innym napisem.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 17, 2017, 18:39:54 »
Kogo masz na myśli, pisząc dyletanci?
Np. osoby które pisały w tym wątku aby zakażać modyfikacji loga nie mając do niego żadnych praw.
Dopiero teraz jest to logo które należy do PSP i PSP zdecyduje co z tym zrobić.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Nostra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #105 dnia: Styczeń 17, 2017, 18:58:12 »
Dopiero teraz jest to logo które należy do PSP i PSP zdecyduje co z tym zrobić.
Życzyłbym sobie, aby logo było zarezerwowane tylko i wyłącznie dla Państwowej Straży Pożarnej.

Online joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #106 dnia: Styczeń 17, 2017, 20:17:45 »
Wystarczyło wykazać trochę dobrej woli i odnaleźć autora, zanim robi się chaotyczne ruchy.
Widać znalezienie człowieka nie okazało się ponad możliwości, a i finał okazał się dla służby szczęśliwy.
Od tego trzeba było zacząć, a nie dorabiać filozofię.

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #107 dnia: Styczeń 18, 2017, 11:50:14 »
Prawa autorskie PSP dostała teraz pozostaje kwestia zastrzeżenia znaku a to kosztuje.
Z samą grafiką zapewne nie będzie problemu, natomiast z treścią zawierającą słowa ogólnego stosowania już tak łatwo nie będzie.Życzę jednak równie pomyślnego finału jak w przypadku praw autorskich.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 19, 2017, 15:33:37 »
Cytuj
z treścią zawierającą słowa ogólnego stosowania już tak łatwo nie będzie
czemu tak sądzisz? Państwowa Straż Pożarna jest ogólnego stosowania czy raczej stosowana przez jedną formację ???

Offline czarny888

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #109 dnia: Styczeń 19, 2017, 17:22:07 »
Przekazał prawa autorskie do loga. w informacji brak informacji dla kogo przekazał te prawa tj. KG PSP czy jako dla PSP jako formacji . Jest to ważne w zakresie udzielania licencji na druk, haft itp. Jest duży postęp  :rofl:. Jednocześnie zwracam uwagę ,że czas trwania prawa ochronnego wynosi dziesięć lat od daty dokonania zgłoszenia wzoru użytkowego w Urzędzie Patentowym dotyczy to np. ubrań. nie wiemy czy autor nie zrobił loga na zlecenie KG PSP  i za swoją pracę wziął należność oraz jakie były warunki umowy w tym praw autorskich. Brak zachowanych dokumentów ???, ale dobrze się stało i PSP nie straciła swojego loga. Jednocześnie uważam ,że czasem jest dobrze zapytać ludzi , który pracowali jak to przebiegało i dotyczy to nie tylko loga. I starych emerytów tj. byłych pracowników należy szanować. Każdy będzie emerytem a nie ....... .

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #110 dnia: Styczeń 19, 2017, 19:21:13 »
Chodzi o to że nie można zastrzec słów ogólnego stosowania które występują w słowniku.
Teraz pytanie cz słowa państwowa, straż, pożarna,jako słowa są ogólnie wykorzystywane i występują w słowniku.Wiadomo że tak i to w wielu przypadkach.
Jeśli  PSP zastrzegła by słowa państwowa straż, pożarna to np wojskowa straż pożarna, ochotnicza straż pożarna nie mogła by ich wykorzystać w swoim logu lub nazwie.Co więcej użycie tych słów przez OSP WSP wprowadza społeczność w błąd bo nazwa w brzmieniu łudząco przypomina nazwę PSP bo zazwyczaj ludzie wyłapią słowa straż pożarna.
Dlatego ciekaw jestem jak będzie wyglądało zastrzeżenie logo o ile będzie zastrzeżone.
Wyjściem z sytuacji być może  byłoby pozbycie się nazwy z loga i pozostawienie samego znaku graficznego które wynika że będzie można zastrzec,  natomiast nazwę  formacji dać pod logiem.

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 19, 2017, 19:52:39 »
Chyba nie da się tak zastrzec słów jak podałes przykład bo jeśli tak to jedynie można zastrzec nazwę państwowa straż pożarna. Wtedy wojskowa czy ochotnicza może być. I tak jest obecnie bo żadne osp nie używa nazwy ochotnicza państwowa straż pożarna :) jeszcze zróbmy akcje masowego dohaftowywania na koszulki literki - ® żeby było zastrzeżone ;) zawsze będą jakieś nieporozumienia w takich nazwach. Ważne że ustalili autora logotypu PSP. I wg mnie powinien dostać jakąś nagrodę za to bo to gość który ma jakieś sukcesy w branży graficznej. A nie podziękowania w KG.

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #112 dnia: Styczeń 20, 2017, 10:02:22 »
Raczej nie przejdzie niedawno w TVP( pisałem o tym w tym wątku ) był program gdzie pani zastrzegła słowo tortownia.
Pani która to zrobiła wygrała wiele spraw w sądzie o używanie przez innych wyrazu bez jej zgody którego jest właścicielem. Firmy osoby itd. musiały owy wyraz  wyrokiem sądu usunąć  z loga, nazwy, nawet jeśli występował pośród kilku innych słów. (chyba że zapłacą za używanie owego wyrazu)
Chodziło mi o to że nie da się zastrzec żadnego z tych słów Państwowa Straż Pożarna, razem ani osobno ponieważ są ogólnie stosowane w różnej formie zastosowania aby określić  nazwę podmiotu.
Państwowa nie dotyczy tylko PSP mamy np Państwowa inspekcja pracy nie ma tam słów straż pożarna ale państwowa jest itd z innymi podmiotami.
® owy znaczek na dziś dzień nie możesz postawić przy logo ale bez nazwy bo zapewne właściciel który przekazywał logo PSP nie ma własności słów jest tylko autorem logo w tle którego znajdują się słowa a samo przekazanie loga powoduje że nie będzie się domagał żadnych pieniędzy za jego utworzenie i korzystanie przez PSP.
Jeśli PSP zastrzeże samo logo jako grafikę ® to w sumie napisu nie trzeba zastrzegać. PSP jako właściciel będzie mogła nanosić na owe logo co chce bo w sumie nikt inny poza PSP nie ma własności loga jako znaku graficznego.Pozostanie tylko kwestia nazwy którą inni jednak będą zapewne dowolnie używać na czym popadnie ,jednak już nie w połączeniu z logiem PSP
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2017, 10:23:05 wysłana przez jgk »

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #113 dnia: Styczeń 20, 2017, 11:17:11 »
Ale kolego miksujesz. Oczywiście zrozumiałe jest co masz na myśli, jednak moim zdaniem najważniejsze, że na  logo które przeciętnemu Kowalskiemu kojarzy się z PSP,  nie będzie już modyfikacji typu Ochotnicza Straż Pożarna lub Wojskowa Straż Pożarna. To moim zdaniem priorytet,  który uda się osiągnąć. Pozdrawiam. 

Offline czarny888

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #114 dnia: Styczeń 20, 2017, 13:09:18 »

Jeśli PSP zastrzeże samo logo jako grafikę ® to w sumie napisu nie trzeba zastrzegać. PSP jako właściciel będzie mogła nanosić na owe logo co chce bo w sumie nikt inny poza PSP nie ma własności loga jako znaku graficznego.Pozostanie tylko kwestia nazwy którą inni jednak będą zapewne dowolnie używać na czym popadnie ,jednak już nie



Zastrzec może tylko właściwy organ PSP a nie PSP. Kto robi zastrzeżenie ten też powinien  określić prawa do korzystania z loga. Organem centralnym w PSP jest  KG PSP i powinna dokonać właściwego wystąpienia do Urzędu Patentowego oraz poinformować podległe jednostki, bo inaczej nadal będzie wolna amerykanka. Może to przeczytają !!!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2017, 13:21:16 wysłana przez czarny888 »

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #115 dnia: Styczeń 20, 2017, 13:39:36 »
Prawda jest taka że społeczeństwo nawet to poszkodowane nie zwraca uwagi na loga które są na mundurach,samochodach itd.. Dla nich ważny jest czerwony pojazd i osoby z napisem straż którzy przybyli na pomoc.
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz bo niby prawo nie działa wstecz.
Logo oficjalnie  uzyskane w 2017  na zasadzie przekazania go przez wykonawcę na rzecz PSP.Ale jest  różnica w przekazaniu tego co się wykonało czyli prawami autorskimi do loga a przekazaniem loga już zastrzeżonego.
Pytanie cz poprzedni właściciel miał owy znak graficzny zastrzeżony bo jeśli nie to każdy mógł z niego korzystać do woli nie łamiąc prawa. Dziś nagle PSP powiedzmy będzie chciała to logo zablokować.
 Zatem zastanawiam się jak PSP chce wymóc na społeczeństwie aby go nie używała skoro wielu korzysta i używa go od lat w nieco zmienionej lub identycznej formie co więcej legalnie.
 Nie było by problemu gdyby  logo dopiero co powstało.Coś mi się zdaje że temat nie do ogarnięcia i zostanie tak  jak jest z tym wyjątkiem że nikt nie zarzuci PSP że korzysta z loga nielegalnie.
 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2017, 14:58:57 wysłana przez jgk »

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #116 dnia: Styczeń 20, 2017, 15:22:44 »
jgk, kolego , ty tak ze wszystkim ? Nie myśl o tym , będziesz spokojniej spał. Nie Twój problem. O ile pamiętam nie pracujesz w PSP, w przeciwieństwie np. do mnie. Więc tym bardziej dziwię się Twoim obawom. Ja jestem spokojny , nawet jeśli coś.... to niech się tym zajmują prawnicy z KG. Pozdro.

Offline ksoniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Kamienna Góra 998
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #117 dnia: Styczeń 20, 2017, 17:38:11 »
Prawa autorskie są niezbywalne i nie można ich "oddać czy sprzedać". Analogia - nie kupisz obrazu Van Gogha i nie podpiszesz się pod nim swoim imieniem i nazwiskiem.
Przekazać można prawa majątkowe do dzieła.
Patent nie ma tu nic do rzeczy

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #118 dnia: Styczeń 20, 2017, 19:12:25 »
spartan998 to po co założono ten wątek .Jeśli KG opatentowała by logo to zapewne ze dwie lub trzy firmy dostaną pozwolenie na wykorzystanie loga a wtedy zacznie się płacz że robione jest to na polarach cz koszulkach które pozostawiają  wiele do życzenia i wielu by chciało aby był inny krój fason nie te materiały itd,Wtedy to już musztarda po obiedzie tak jak z ubraniami specjalnymi są ale wielu nie odpowiadają bo są lepsze ale ich nie będzie.
Kolejnym ubocznym problemem jaki wyniknie z tego całego zamieszania będzie nagminne wytykanie wszystkim wszędzie że nie mogą że nasze logo itd.Po części dostanie się ochotnikom działającym w tej samej formacji, którzy owe logo dostosowali do swoich potrzeb do 2017 zgodnie z prawem.Dziwne bo co do kwestii hełmów umiano się dogadać jaki kolor komu, jeśli idzie o logo zapewne będzie larum bo przecież OSP to nie straż i nie mogą używać bo wprowadzą społeczeństwo w błąd w bo nimi nie są,tyle że do czasu kiedy panowie z PSP ich potrzebują wtedy jakoś  różnicy nie widzą.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2017, 20:11:32 wysłana przez jgk »

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 20, 2017, 20:58:49 »
  Wątek założono  po ogłoszenie konkursu na nowe logo , który zakończył się niczym , jakbyś nie zauważył. Może odpowiesz mi na pytanie , czy widziałeś kiedyś aby strażacy z PSP używali logo OSP na mundurach? Macie logo ZOSP , swoja drogą - bardzo ładne, czemu sumiennie go nie używacie? Uprawiacie wolną amerykankę jeśli chodzi o logo, już tyle ich w życiu widziałem , że nie jestem w stanie zliczyć. Może na tym polu zadziałaj i uporządkujcie tą kwestię.
  Wiem , że współpracujemy na rzecz ochrony p.poż. ale to przede wszystkim my wpływamy na jakość waszych działań, czuwamy nad przestrzeganiem zasad BHP itd. itd. Nie sądzę aby KDR wyprosił kogoś poza taśmę wygradzającą tylko ze względu na logo do złudzenia przypominające nasze, przynajmniej ja tak nie robię. Jednakże przy planowaniu następnych zakupów sortów mundurowych , zadbajcie aby były zgodne z przepisami , także w tej kwestii.
  Wiem , że nadal będziesz miał wiele przemyśleń , wątpliwości , uwag....ale postaraj się reformować formację ,w  której działasz, a nie naszą. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2017, 21:14:51 wysłana przez Spartan998 »

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #120 dnia: Styczeń 21, 2017, 18:27:52 »
Według mnie i tego co piszesz logo jest związku które zrzesza stowarzyszenia o nazwie OSP.Zatem pytanie cz OSP mogą z niego korzystać?
Oczywiście masz rację przydało by się reformować formację OSP ale wielokrotnie na drodze staje jednak PSP która blokuje wiele reform, wręcz narzucając owe reformy choćby po to aby pokazać swoją wyższość nad OSP.
Podam ci przykład swojego czasu chcieliśmy zakupić sprzęt do swojej OSP, sprzęt którym  nie dysponowała PSP. Efekt reformowania przez was.  NIE a nawet jeśli kupimy  to nie będziemy tego używać bo PSP na naszym terenie nie ma a tak być nie może.
 I ty mi mówisz o reformowaniu.ehhh ........
Chyba należy zacząć od was abyście zrozumieli że nie zawsze  jesteście nie zastąpieni a bez nas wielokrotnie jesteście na przegranej pozycji a skoro wielokrotnie  współpracujemy ze sobą to należy reformować obie strony jednocześnie aby to mogło współgrać.
Pamiętaj że to PSP powołała KSRG i narzuciła warunki jakie trzeba spełnić.
Mnie akurat noszenie "waszego" logo nie interesuje, od początku do dziś dnia nie noszę nic poza napisem straż w ustalonych miejscach no chyba że tego też mi zabronisz bo zarezerwowane dla was.
Wole tak niż miałbym wysłuchiwać biadolenia i pyskówek panów z PB czego świadkiem byłem wielokrotnie a co zapewne niedługo się nasili.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2017, 18:35:06 wysłana przez jgk »

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #121 dnia: Styczeń 21, 2017, 19:06:29 »
   Nie wiem kolego w jakim powiecie mieszkasz , ale na pewno nie moim. Najwyraźniej w waszym powiecie nasi koledzy mają przerost ambicji lub coś w tym rodzaju. Ale skoro nie możecie kupić sprzętu bo JRG nie ma , to najwyraźniej coś jest nie tak z Komendantem Powiatowym, gdyż u nas nie ma z tym problemu.
   Reasumując - nie jest problem z całym PSP, macie problem w waszym powiecie.
   Jeśli chodzi o KSRG , są wytyczne które należy spełnić aby wejść w strukturę, czasami jakieś odstępstwa ( np. mniejsza ilość samochodów niż wymagana), więc jaki problem skoro dana OSP występuje o włączenie do systemu, więc decyduje się na spełnianie wymogów oraz podporządkowuje się podstawie prawnej jaką jest Rozporządzenie o KSRG.
  W moim powiecie nie robimy pod górkę, lecz wymagamy przestrzegania zasad jakie obowiązują OSP jak i nas gdyż każde JRG jest również w systemie.
  Nie wiem jakie masz stanowisko , ale jeśli czasami dowodzisz zastępem OSP , z Rozporządzeniem o KSRG musisz być na Ty. I wieloma innymi dokumentami.....
  Jeszcze raz podkreślam , w moim powiecie szanuje się OSP , ale też wymaga . Najwyraźniej u Ciebie jest innaczej.

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 368
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #122 dnia: Styczeń 22, 2017, 12:09:40 »
Ty masz jgk ewidentnie jakiś problem. W każdym wątku prędzej czy później schodzisz na temat tego jak to PSP jest złe, wywyższa się ponad OSP, które to OSP jest nieskazitelną, dobroczynną wręcz organizacją bez której ratownictwa w Polsce by nie było. Ktoś w PSP nadepnął Ci na odcisk czy po prostu próbowałeś się kiedyś dostać do PSP ale te śmieszne wymagania były nie dla Ciebie? Albo lepiej, pewnie dostał się jakiś pociotek zamiast Ciebie!? Taka to patologia to PSP, ot co!  :cooo:
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #123 dnia: Styczeń 22, 2017, 16:37:28 »
Jesteś kolejnym który wciska mi kit że chciałem do PSP i się nie dostałem.Nie wiem skąd taka  strategia obronna z waszej strony.
Nigdy nie pchałem się do PSP.Natomiast w moich czasach  była to Zawodowa Straż Pożarna do której szło się z ulicy co zrobiło kilku moich kolegów.Wtedy nie trzeba było mieć pleców układów,itd.
Ale cieszę się że nawet nie pomyślałem o straży zawodowej, Dziś widzę owych  swoich kolegów emerytów z PSP którzy muszą i tak dorabiać za śmieszne pieniądze do emerytury.Taka to praca w PSP.Wolę swoją pomimo że będę pracował do 67lat.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Konkurs na nowe logo PSP.
« Odpowiedź #124 dnia: Styczeń 22, 2017, 21:58:01 »
Jesteś kolejnym który wciska mi kit że chciałem do PSP i się nie dostałem.Nie wiem skąd taka  strategia obronna z waszej strony.
Nigdy nie pchałem się do PSP.Natomiast w moich czasach  była to Zawodowa Straż Pożarna do której szło się z ulicy co zrobiło kilku moich kolegów.Wtedy nie trzeba było mieć pleców układów,itd.
Ale cieszę się że nawet nie pomyślałem o straży zawodowej, Dziś widzę owych  swoich kolegów emerytów z PSP którzy muszą i tak dorabiać za śmieszne pieniądze do emerytury.Taka to praca w PSP.Wolę swoją pomimo że będę pracował do 67lat.

Skąd taka strategia? Bo w jakimkolwiek temacie byś nie napisał, to i tak pewnym niemal jest to, że prędzej czy później zaczniesz wylewać żale jaka to PSP jest bee...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.