Autor Wątek: Czy szkoła pożarnicza wlicza się w Staż Służby  (Przeczytany 5991 razy)

Offline dzondzi1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Czy szkoła pożarnicza wlicza się w Staż Służby
« dnia: Listopad 05, 2016, 23:51:11 »
Witam, mam pytanie.
Czy czas poświęcony na naukę w SG SP i SA PSP w systemie stacjonarnym skoszarowanym, wlicza się w lata Stażu Służby. Oraz czy wlicza się co do lat emerytarnych ( np 13 lat na podziale i 2 lata w SA PSP).

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Czy szkoła pożarnicza wlicza się w Staż Służby
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2016, 12:04:31 »
Cytuj
Art. 13.
1. Jako równorzędne ze służbą w (...) Państwowej Straży Pożarnej (...) traktuje się:
4) okresy zatrudnienia lub służby w zawodowych jednostkach ochrony przeciwpożarowej i nauki w szkołach pożarniczych, w charakterze członka Korpusu Technicznego Pożarnictwa, a także funkcjonariusza pożarnictwa w terminie do dnia 31 stycznia 1992 r

Nie są to informacje niejawne a tym bardziej jakoś specjalnie trudne do znalezienia. :gwiazdki:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline kubutek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Czy szkoła pożarnicza wlicza się w Staż Służby
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 10, 2017, 22:04:56 »
a jak mają się 2 lata w szkole aspirantów do stażu służby. Chodzi mi o to, ze w 2016 roku zmieniono niektóre wymagania do zajmowania stanowisk. Dla dowódcy zastępu trzeba posiadać 4 letni staż służby (wcześniej były to 3 lata). Słyszałem, że teraz szkoła też się liczy i w sumie ten okres się skraca, ponieważ 2 lata szkoły + 2 lata w pracy daje razem 4, gdzie wcześniej szkoła się nie liczyła i potem trzeba było przepracować 3 lata co dawało razem 5 lat.

Offline Doltard

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Czy szkoła pożarnicza wlicza się w Staż Służby
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 10, 2017, 22:12:01 »
Nie wiem czy przypadkiem przy tym stanowisku nie ma w nawiasie "nie dotyczy absolwentow SA" :)

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Czy szkoła pożarnicza wlicza się w Staż Służby
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 10, 2017, 22:46:59 »
szkoła (służba kandydacka) się wlicza
w starym ROZPORZĄDZENIU MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 20 marca 2009 r. w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej był zapis:
§ 3. Do wymaganego stażu służby dla określonego stanowiska służbowego nie wlicza się okresu służby kandydackiej.
W nowym z 20 maja 2016 r. tego zapisu nie ma wiec staż dla d-cy zastępu (ze szkołą) wynosi 4 lata.
@Doltard widziałeś "przypadkiem" w ogóle to rozporządzenie?

Offline kubutek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Czy szkoła pożarnicza wlicza się w Staż Służby
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 12, 2017, 19:10:41 »
@ogniomiszcz
Właśnie o to podstawę prawną mi chodziło, dzięki wielkie