Autor Wątek: stanowiska i dodatki.  (Przeczytany 80851 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #150 dnia: Listopad 01, 2016, 13:05:01 »
3.Uważał stanowczo (wystarczy poszukać) że magister inżynier pożarnictwa  (inżynier po studiach cywilnych i mgr po sgsp)nie dostanie stopnia oficerskiego, a ja na własnej skórze się przekonałem że dostanie!
A wnioski na mojego podwładnego 2 albo 3 razy odrzucono... Wiec prawie, na własnej skórze.
Zdaniem SN
„Uprawnienie do kontrolowania przez związki zawodowe przestrzegania prawa pracy oznacza także uprawnienie do kontrolowania wysokości wynagrodzeń pracowników; nie oznacza natomiast uprawnienia do żądania od pracodawcy udzielenia informacji o wysokości wynagrodzenia pracownika bez jego zgody” (uchwała składu 7 sędziów SN z 16 lipca 1993 r., sygn. akt I PZP 28/93, OSNC 1994/1/2).

http://www.giodo.gov.pl/348/id_art/6472/j/pl/

O ile informacje o pracowniku takie jak np. jego imię i nazwisko są ściśle związane z życiem zawodowym pracownika, czyli z wykonywaniem przez niego obowiązków służbowych i mogą być wykorzystywane (udostępniane) przez pracodawcę nawet bez zgody pracownika, to już informacje o wynagrodzeniu pracownika, jako należące do kategorii dóbr osobistych, mogą być udostępniane np. za jego zgodą. 
Jeżeli nie odróżniacie wynagrodzenia od nagrody to o czym mamy dyskutować?
Nawet w PSP są wyodrębnione paragrafy na fundusz nagród i zapomóg. Więc nie powołujcie się na orzeczenia dotyczące wynagrodzeń.
PS. kiedy nakazano publikacje oświadczeń majątkowych!? I jak ma się dobro 01 w porównaniu do dobra 02, 11 czy naczelnika operacyjnego. Przecież wszyscy są równi wobec prawa?
PSS. Słyszeliście ostatnio aferę z nagrodami w spółce EuRoPol Gaz za 2015 r. podano, że 5 ludzi dostało prawie 2 mln zł z czego więc czemu nie ma afery o ujawnieniu ich danych osobowych? Przecież idąc waszym tokiem rozumowania RP, która ten artykuł opublikowała musi go natychmiast zdjąć. A autor artykułu i naczelny powinni być sadzeni za złamanie ustawy o ODO. Podano ich miejsce pracy nazwiska a nawet wysokości nagród. Ich waszym zdaniem ustawa o ODO nie obejmuje czy dziennikarze są zwolnieni z obowiązku przestrzegania ustawy?
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2016, 13:38:29 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Szunaj

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #151 dnia: Listopad 01, 2016, 16:55:17 »
wynagrodzenia – rozumie się wynagrodzenia i inne świadczenia wynikające
ze stosunku pracy osób zatrudnionych w jednostkach, o których mowa w pkt
1, oraz uposażenia, nagrody roczne i uznaniowe oraz dodatkowe uposażenia
roczne, a także zapomogi przysługujące na podstawie odrębnych ustaw
żołnierzom i funkcjonariuszom, o których mowa w pkt 2;

Definicja z ustawy.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #152 dnia: Listopad 01, 2016, 17:07:38 »
wynagrodzenia – rozumie się wynagrodzenia i inne świadczenia wynikające
ze stosunku pracy osób zatrudnionych w jednostkach, o których mowa w pkt
1, oraz uposażenia, nagrody roczne i uznaniowe oraz dodatkowe uposażenia
roczne, a także zapomogi przysługujące na podstawie odrębnych ustaw
żołnierzom i funkcjonariuszom, o których mowa w pkt 2;

Definicja z ustawy.
Ciekawe bo ustawa o PSP mówi tak:
Art. 86. Uposażenie strażaka składa się z uposażenia zasadniczego i z dodatków
do uposażenia.
Art. 87. 1. Strażacy otrzymują następujące dodatki do uposażenia:
1) dodatek za stopień;
2) dodatek służbowy;
2a) dodatek motywacyjny;
3) (uchylony)
4) dodatki uzasadnione szczególnymi właściwościami, kwalifikacjami, warunkami
albo miejscem pełnienia służby.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Szunaj

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #153 dnia: Listopad 01, 2016, 17:28:18 »
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19991101255

Nie ważne czy ciekawe, tylko czy nas dotyczy. Wg mnie tak.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #154 dnia: Listopad 01, 2016, 17:45:23 »
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19991101255
Nie ważne czy ciekawe, tylko czy nas dotyczy. Wg mnie tak.
Dotyczy ale to definicja na potrzeby tej ustawy... A obowiązująca w PSP jest określona przez ustawę o PSP bo pełnimy służbę w PSP! 
W PSP nagrody są w:
Art. 93. 1. Strażakowi przysługują następujące świadczenia pieniężne:
1) zasiłek na zagospodarowanie;
2) nagrody oraz zapomogi;
3) nagrody jubileuszowe;
4) dodatkowe wynagrodzenie za wykonywanie zadań zleconych wykraczających
poza obowiązki służbowe;
4a) rekompensata pieniężna za przedłużony czas służby, o którym mowa w art. 35
ust. 9;
5) należności za podróże i przeniesienia służbowe;

Jest jak WÓŁ napisane że to są świadczenia pieniężne! A nie cześć uposażenia (wynagrodzenia).

« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2016, 17:49:31 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Szunaj

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #155 dnia: Listopad 01, 2016, 18:43:55 »
Klasyfikacja wydatków wg ministra finansów:

405 Uposażenia żołnierzy zawodowych oraz funkcjonariuszy
405001 Uposażenia dla funkcjonariuszy
405002 Nagrody uznaniowe i zapomogi dla funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Centralnego Biura Antykorupcyjnego

406 Inne należności żołnierzy zawodowych oraz funkcjonariuszy zaliczane do wynagrodzeń
406001 Nagrody motywacyjne i zapomogi wypłacane policjantom
406002 Nagrody uznaniowe i zapomogi wypłacane funkcjonariuszom Straży Granicznej
406003 Nagrody i zapomogi wypłacane funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej
406004 Nagrody uznaniowe i zapomogi wypłacane funkcjonariuszom Biura Ochrony Rządu
406005 Inne należności wypłacane funkcjonariuszom

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #156 dnia: Listopad 01, 2016, 20:13:56 »
Klasyfikacja wydatków wg ministra finansów:
Na potrzeby księgowości wprowadzono te paragrafy i są stosowane tylko w księgowości. Jest jedna klasyfikacja dla całej budżetówki i taka prawda.
PS. co jest aktem wyższej rangi ustawa czy rozporządzenie?
Bo klasyfikacja budżetowa wprowadzana i zmieniana jest rozporządzeniem.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline tripad

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #157 dnia: Listopad 21, 2016, 20:54:00 »
Część chłopaków powalczyła z wielmożnie panującym w Strzelinie o obniżony bezpodstawnie dodatek i z informacji jakie dostałem, zmiany w 90% pomieszane (drugi raz w ciągu 2 lat) i wdrożony plan "naprawczy". zDolny Śląsk jak nic.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #158 dnia: Listopad 21, 2016, 22:03:57 »
Część chłopaków powalczyła z wielmożnie panującym w Strzelinie o obniżony bezpodstawnie dodatek i z informacji jakie dostałem, zmiany w 90% pomieszane (drugi raz w ciągu 2 lat) i wdrożony plan "naprawczy". zDolny Śląsk jak nic.
Czyli na Dolnym Śląsku w dupie mają przepisy?
Opisz sytuacje bardziej szczegółowo.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline AruBiss

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #159 dnia: Listopad 29, 2016, 16:52:14 »
Wielmoznie panujacy :pyt: hmm w Polsce mamy demokrację czy monarchie :pyt: :pyt: :pyt:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #160 dnia: Listopad 29, 2016, 17:09:56 »
Wielmoznie panujacy :pyt: hmm w Polsce mamy demokrację czy monarchie :pyt: :pyt: :pyt:
Mamy demokrację, ale nie dotyczy ona bardzo wielu jednostek PSP, w których rządzą książęta a nie komendanci. Książęta są nietykalni jako lojalni wasale.  Komendant już dawno by oberwał za obniżenie dodatków dużej części załogi. Książę może wysyłać samorządowców aby nakłaniali w domach strażaków aby wycofali odwołania złożone do KW. Jeśli strażak by poskarżył się wójtowi to by oberwał za naruszenie tajemnicy służbowej a książąt tajemnica nie dotyczy.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline AruBiss

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #161 dnia: Listopad 29, 2016, 22:15:52 »
Czyli to nie demokracja ani nie monarchia a raczej" anarchia" lub "oligarchia" bo jak inaczej nazwać takie zachowanie kiedy tzw. władza nie liczy się z głosem ludu i  próbuje go zastraszyć zarazem zapominajac o tym że nie mają racji bytu bez tych na dole

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #162 dnia: Listopad 30, 2016, 17:48:35 »
Wielmoznie panujacy :pyt: hmm w Polsce mamy demokrację czy monarchie :pyt: :pyt: :pyt:
Dobrą zmianę mamy. :gwiazdki: Która to robi co im" góra" nakazuje. :wall:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Wafelek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #163 dnia: Listopad 30, 2016, 21:12:36 »
Co się dziwić, stanowiska czysto polityczne. Obsadzone komuchami. Skoro mamy demokracje komendant i d-ca powinni byc wybierani z pośród załogi na drodze głosowania. Każdy rządzi h... na swój strój. Sobie to na podwyżki maja dodatki wysrobowane. Reszte leszczy mają w dupie. Jak nie lizesz rowa jesteś nikim.

Miałbyś szansę na takiego komendanta lub dowódcę - bez własnego zdania, bez rozumku i brązowym jęzorkiem....  Pomyśl na drugi raz zanim błyśniesz demokracją i obieralnością w służbach mundurowych.....
pozdr robn. ps nie chciało mi się pisac nowego posta.....
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2016, 00:43:31 wysłana przez robn »

Offline AruBiss

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #164 dnia: Listopad 30, 2016, 21:24:30 »
 :rofl:
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2017, 21:21:03 wysłana przez AruBiss »

Offline lukasz1916

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #165 dnia: Listopad 30, 2016, 21:44:10 »
Co się dziwić, stanowiska czysto polityczne. Obsadzone komuchami. Skoro mamy demokracje komendant i d-ca powinni byc wybierani z pośród załogi na drodze głosowania. Każdy rządzi h... na swój strój. Sobie to na podwyżki maja dodatki wysrobowane. Reszte leszczy mają w dupie. Jak nie lizesz rowa jesteś nikim.
Kolejny prowokator? A tak wgl.. służba mundurowa i demokracja..
"... oraz wykonywać polecenia przełożonych" <- tyle w temacie. :wall: :kwit:
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą "
"Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!"
"Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz."

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.693
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #166 dnia: Grudzień 07, 2016, 19:31:14 »
Proszę wszystkich uczestniczących w dyskusji o powrót do tematu tego wątku który jest ":stanowiska i dodatki"!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2016, 07:27:48 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline jogoda

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #167 dnia: Grudzień 09, 2016, 08:32:42 »
Wielki pozytyw z rana i dowód że dialog przynosi wiecej dobrego niż  poróżnia ludzi.
A konkretnie co do stanowisk to pytam, może ktoś wie, dlaczego w słynnej już kp biega, przesiaduje się u góry, nawet w swoim wolnym czasie, bedzie smaczne stanowisko???

Proszę założyć oddzielny temat "słynnej już kp", wtedy wszystkie wypowiedzi na jej temat zostaną przeniesione.


Wpisy przeniesiono i scalono tu:
http://www.strazak.pl/index.php/topic,27029.0.html
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2016, 10:02:58 wysłana przez Butel »

Offline damian43

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #168 dnia: Grudzień 16, 2016, 10:21:30 »
Witam Panowie, mam pytanie czy są w Polsce jednostki, w których z-ca d-cy zmiany ma ok. 300 zł dodatku służbowego? Bo ja na takim stanowisku otrzymuje taki dodatek, po awansie z d-cy zastępu nie został on podwyższony nawet o 1 zł i od kilku lat pomimo tego, że z-cy dowódców na innych zmianach mają dodatki stosunkowo wyższe nie jestem w stanie przekonać komendanta o tym, że jak by na to nie patrzeć jest to delikatnie rzecz ujmując niesprawiedliwe i pewnie za chwilę od co niektórych usłyszę, że nie mam co w takiej instytucji jak PSP liczyć na sprawiedliwość. Według mnie powinno być ch...ale jednakowo.   

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #169 dnia: Grudzień 16, 2016, 10:42:42 »
Problem z dodatkami, a szczególnie różnicami na tym samym stanowisku/grupie był, jest i będzie dopóki nie będzie sztywnych norm, widełek. U mnie jest podobnie co prawda nie 300pln ale nie wiele więcej. Co zrobic - nie wiem , jest to bicie głową o ścianę!!!! :gwiazdki:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #170 dnia: Grudzień 16, 2016, 12:07:50 »
Witam Panowie, mam pytanie czy są w Polsce jednostki, w których z-ca d-cy zmiany ma ok. 300 zł dodatku służbowego?
U mnie taki dodatek mają st. ratownicy a d-cy zastępu około 2 razy taki. O z-ca d-ców zmian nie będę wspominał aby nikogo nie zdenerwować.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #171 dnia: Grudzień 16, 2016, 12:23:57 »
A Ty Eqinox słyszałeś coś o tych widełkach?

Offline damian43

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #172 dnia: Grudzień 16, 2016, 12:33:40 »
Spoko Eqinox ie zdenerwujesz mnie, znam wysokości dodatków w niektórych komendach i nie zamierzam się z tego powodu załamywać. Nie oczekuję kokosów w komendzie najniższej kategorii, ale rzeczywiście u nas jest lipton z dodatkami. Trochę tylko przykro jest jeśli w sąsiednim powiecie, gdzie jest komenda tej samej kategorii i w niej dowódcy zastępów mają wyższe uposażenia. Ale cóż począć, kiedy rozmowa z niektórymi przełożonymi to jak walka z wiatrakami albo  :wall:

Offline olak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #173 dnia: Grudzień 16, 2016, 14:13:00 »
Witam kolegę Eqinox. Przeglądając forum widzę, że jest Pan zorientowany w wielu sprawach.
Mam pytanie o tajemnicę służbową. Czy można o niej mówić wewnątrz służby? Czy wymieniając informacje pomiędzy oddzielnymi jednostek można mówić o złamaniu tajemnicy służbowej?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #174 dnia: Grudzień 16, 2016, 17:43:59 »
Witam kolegę Eqinox. Przeglądając forum widzę, że jest Pan zorientowany w wielu sprawach.
Mam pytanie o tajemnicę służbową. Czy można o niej mówić wewnątrz służby? Czy wymieniając informacje pomiędzy oddzielnymi jednostek można mówić o złamaniu tajemnicy służbowej?
Czym dla ciebie jest tajemnica służbowa? BO od tej definicji należy wyjść. Bo jeśli chodzi o wysokość dodatków czy też nagród to żadna tajemnica informacje dotyczące siebie samych możesz powielać do oporu.
A Ty Eqinox słyszałeś coś o tych widełkach?
U mnie widełki są od wielu lat i każdy d-ca zmiany ma taki sam dodatek, z-ca czy st. operator. Różnice są marginalne i wynikają z zadań dodatkowych jak np. serwisowanie ODO.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2016, 17:55:23 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.