Autor Wątek: stanowiska i dodatki.  (Przeczytany 80842 razy)

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.443
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 24, 2016, 08:36:46 »
To inaczej, czysto teoretycznie - jeżeli zostaną zmienione przepisy i pojawią się zapisy o przyznawaniu dodatku służbowego w okresach np 6 miesięcznych, to też będziesz twierdził że nie da się utracić nabytych praw - w tym przypadku dodatku we wcześniejszej wysokości, ustalonego na podstawie wcześniejszych (nieobowiązujących) przepisów?
Służysz lub służyłeś w prewencji więc czysto teoretycznie zapytam MPZP w Twoim mieście 20 lat przewidywał tam gdzie stoi mój dom zabudowę mieszkalną  jednorodzinną a teraz przewiduje ziemię rolną/łąkę  to oznacza, że musze wyburzyć dom? Przecież stoi w miejscu w którym nie powinno go być a decyzja pozwolenia na budowę została wydana na podstawie nie obowiązujących już przepisów.
Drugi przykład czemu d-cy JRG w stopniach asp. sztab. dalej zachowali swoje stanowiska mimo, że już ten przepis nie obowiązuje od bodajże 2009 r. ? Przecież wydane decyzje są na podstawie wcześniejszych (nieobowiązujących) przepisów.
Pytasz czy będą twierdził, że należy mi się pierwotna wysokość dodatku? Oczywiście, angaż to decyzja prawomocna wydana na podstawie przepisów obowiązujących w dniu wydania decyzji więc wzruszyć ją można tylko na podstawie art. 155 KPA. 

Wydaje mi się że "ofi " napisał Ci że (używając twoich argumentów )  nikt domu nie każe Ci wyburzać ale na twoim spokojnym osiedlu z zabudową jednorodzinną na podstawie nowej uchwały rady gminy zmienia się plan zagospodarowania przestrzennego dopuszczając działalność gospodarczą (nawet wysoce uciążliwą ) i ktoś bez twojej zgody dokonuje zmian niewątpliwie przynoszące Ci szkody i straty finansowe . I co da się czy nie . I pewnie można iść do sadu i skarżyć organ ale decyzja podjęta uchwałą rady więc brak winnych. I w tym przypadku gdyby do tego doszło będzie podobnie sejm przyjmie ustawę i zacznie ona obowiązywać a ty możesz iść do sądu tylko kogo do niego podasz, 460 posłów ?. Przypomnij sobie sprawy sadowe w przypadku nadgodzin itp.
Czasami wprost zaskakujesz swoim zaufaniem do sprawiedliwości, którą się uzyskuje w sądach. W sądach otrzymuje się prawne rozstrzygnięcia a nie sprawiedliwość albo logiczne rozwiązania.

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 24, 2016, 08:46:07 »
To inaczej, czysto teoretycznie - jeżeli zostaną zmienione przepisy i pojawią się zapisy o przyznawaniu dodatku służbowego w okresach np 6 miesięcznych, to też będziesz twierdził że nie da się utracić nabytych praw - w tym przypadku dodatku we wcześniejszej wysokości, ustalonego na podstawie wcześniejszych (nieobowiązujących) przepisów?
Służysz lub służyłeś w prewencji więc czysto teoretycznie zapytam MPZP w Twoim mieście 20 lat przewidywał tam gdzie stoi mój dom zabudowę mieszkalną  jednorodzinną a teraz przewiduje ziemię rolną/łąkę  to oznacza, że musze wyburzyć dom? Przecież stoi w miejscu w którym nie powinno go być a decyzja pozwolenia na budowę została wydana na podstawie nie obowiązujących już przepisów.
Drugi przykład czemu d-cy JRG w stopniach asp. sztab. dalej zachowali swoje stanowiska mimo, że już ten przepis nie obowiązuje od bodajże 2009 r. ? Przecież wydane decyzje są na podstawie wcześniejszych (nieobowiązujących) przepisów.
Pytasz czy będą twierdził, że należy mi się pierwotna wysokość dodatku? Oczywiście, angaż to decyzja prawomocna wydana na podstawie przepisów obowiązujących w dniu wydania decyzji więc wzruszyć ją można tylko na podstawie art. 155 KPA. 

Widzę że jak zwykle brniesz w swoje, i nie wiem dlaczego nie chcesz przyznać że poprzez zmianę w przepisach można zmieniać stan prawny w sposób dotyczący rzeczy istniejących, co jest więcej niż oczywiste.
Chcesz przykład z prewencji - proszę bardzo - drogi pożarowe rozporządzenie z 2003 r. - działanie prawa wstecz, nakaz doprowadzenia drogi pożarowej w odległości nie większej niż 15 m od ściany budynku, dotyczył wszystkich budynków. W niewiele zmienionej formie funkcjonuje do dzisiaj (określono warunek który nie każdy budynek jest w stanie spełnić, a zwolnienie dotyczy i tak nie całości wymagań, a tylko oddalenia krawędzi drogi od ściany budynku). Co więcej w tym przypadku nawet sądy administracyjne utrzymywały w mocy decyzje KP/KM nakazujące doprowadzenie drogi pożarowej na nowych zasadach.
Przykład z budowlaną mocno nieadekwatny - dotyczy rzeczy materialnych (nieruchomości) a nie "przywilejów" niematerialnych. Ale chcesz budowlankę - proszę bardzo - odbieranie ludziom ziemi i wyburzanie nieruchomości pod autostrady. Tutaj masz jeszcze pogwałcenie prawa własności nie mówiąc już o rozbiórce nieruchomości.
Odnośnie dowódców jrg, to o ile mnie pamięć nie myli, w rozporządzeniu był wyraźny zapis pozwalający na pozostawienie ludzi na zajmowanych stanowiskach, więc również przykład nietrafiony.
Zgodzę się ewentualnie co do jednego - w przypadku który podałem, pierwszy dodatek nie powinien być niższy od nadanego wcześniej, ale późnej można go będzie dowolnie zmienić.
Choć prawdę mówiąc, tak jak część wypowiadając się na forum, uważam że obecny stan prawny pozwala na zmianę dodatku, w tym jego obniżenie, jeżeli ustały przesłanki do jego nadania w określonej kwocie, występujące w chwili wydania decyzji z jego przyznaniem.
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2016, 08:52:34 wysłana przez ofi »

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 24, 2016, 10:55:48 »
... Drugi przykład czemu d-cy JRG w stopniach asp. sztab. dalej zachowali swoje stanowiska mimo, że już ten przepis nie obowiązuje od bodajże 2009 r. ? Przecież wydane decyzje są na podstawie wcześniejszych (nieobowiązujących) przepisów.
Pytasz czy będą twierdził, że należy mi się pierwotna wysokość dodatku? Oczywiście, angaż to decyzja prawomocna wydana na podstawie przepisów obowiązujących w dniu wydania decyzji więc wzruszyć ją można tylko na podstawie art. 155 KPA. 
Widzę że jak zwykle brniesz w swoje, i nie wiem dlaczego nie chcesz przyznać że poprzez zmianę w przepisach można zmieniać stan prawny w sposób dotyczący rzeczy istniejących, co jest więcej niż oczywiste.
...
Odnośnie dowódców jrg, to o ile mnie pamięć nie myli, w rozporządzeniu był wyraźny zapis pozwalający na pozostawienie ludzi na zajmowanych stanowiskach, więc również przykład nietrafiony.
[/quote]

 To kwestię reguluje:
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI 1)
z dnia 20 maja 2016 r.
w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej
Dz.U. z 2016 poz. 724
par.4 pkt.1, 2 i 3 ,
a  odnośnie dodatków służbowych i zasad jego przyznawania reguluje to rozporządzenie  MSWi A  polecam lekturę paragrafu 5  pkt. 1-3 wraz z podpunktami - tam wszystko jest jasno napisane i wyjaśnione . Wydaje mi się że nie potrzebna jest interpretacja zapisu ani jej wykładnia.
  Przypominam kolegom , że dodatek służbowy jest przyznawany decyzją administracyjną  i jako taka nie podlega pod prawo  pracy i nie może być zaskarżony do SPiUS a jedynie sprawdzeniu podlega sposób wydania decyzji i jej  zbadaniu jej zgodności z prawem administracyjnym.
   Dodatek można zmieniać nie tylko w górę ale również go obniżać, tylko tak jak we wszystkich decyzjach administracyjnych jest potrzebne jej uzasadnienie jeżeli dodatek został przyznany tzw. bezterminowo od dnia: XXX.. / przykładem niech będzie że, w decyzjach komendanci zazwyczaj stosują taką formułkę :cyt. Przyznaję dodatek służbowy w wysokości xxx od dnia:xxx  i  Taki zapis jest zgodny z stanem prawnym a zmieniając jego wysokość komendant może też odstąpić od jego umotywowania ale na żądanie zainteresowanego powinien to uzasadnić. Jak zwykle od każdej decyzji przysługuje prawo do odwołania do organu wyższego / .
  W wielu komendach zwłaszcza tych mniej licznych przyznaje się nadal dodatki na czas określony i jest to też zgodne z stanem prawnym.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 24, 2016, 11:21:53 »
Eqinox zgadzam się z Tobą w 100%, że jest to łamanie prawa i o dziwo w moim przypadku trwało to ponad 30 lat!!!! Pracowałem w wielu miejscach i posiadałem wiele angaży i przy żadnym podczas podnoszenia czy tez obniżania dodatku nie otzrymywałem żadnych Decyzji. Wiem, że moi koledzy również nie dostawali żadnych Decyzji uzasadniających. Z tym chciałem walczyć wstępując do ZZ . Wypisałem się, bo nawet góra ZZ mając wiedzę m.in. o takim łamaniu prawa nie robiła kompletnie NIC!!! Wiem, że robiono mnie jak gówniarza (nie tylko mnie), ale tak jak przy rozmowie w 4 oczy z Komendantem usłyszałem słowa " zapamietaj sobie wyżej h..a nie podskoczysz" postanowiłem do końca swojej służby tak postępować. Eqinox trzeba znać swoje miejsce w szeregu, bo inaczej Cię zgnoją i na Emkę można odejść z tym co się ma. Swoją historię przedstawiłem ku przestrodze młodym aby mieli świadomość, że NIC się nie zrobi w PSP. U Ciebie może jest normalnie, a to dlatego że Komendant jest jednym z 10 normalnych w PSP i Twoje "układy" w ZZ pozwalają na takie postępowanie.
Jeszcze raz powtórzę na 10 Komend w 9 jest prywatny folwark i łamanie prawa, niezależnie kto jest przy władzy.

Offline Ciacho

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 24, 2016, 14:43:56 »
Eqinox zgadzam się z Tobą w 100%, że jest to łamanie prawa i o dziwo w moim przypadku trwało to ponad 30 lat!!!! Pracowałem w wielu miejscach i posiadałem wiele angaży i przy żadnym podczas podnoszenia czy tez obniżania dodatku nie otzrymywałem żadnych Decyzji. Wiem, że moi koledzy również nie dostawali żadnych Decyzji uzasadniających. Z tym chciałem walczyć wstępując do ZZ . Wypisałem się, bo nawet góra ZZ mając wiedzę m.in. o takim łamaniu prawa nie robiła kompletnie NIC!!! Wiem, że robiono mnie jak gówniarza (nie tylko mnie), ale tak jak przy rozmowie w 4 oczy z Komendantem usłyszałem słowa " zapamietaj sobie wyżej h..a nie podskoczysz" postanowiłem do końca swojej służby tak postępować. Eqinox trzeba znać swoje miejsce w szeregu, bo inaczej Cię zgnoją i na Emkę można odejść z tym co się ma. Swoją historię przedstawiłem ku przestrodze młodym aby mieli świadomość, że NIC się nie zrobi w PSP. U Ciebie może jest normalnie, a to dlatego że Komendant jest jednym z 10 normalnych w PSP i Twoje "układy" w ZZ pozwalają na takie postępowanie.
Jeszcze raz powtórzę na 10 Komend w 9 jest prywatny folwark i łamanie prawa, niezależnie kto jest przy władzy.
Nic dodać nic ująć officer , mało prawdopodobne żeby to się zmieniło po "dobrej zmianie"

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 24, 2016, 16:14:36 »
Hehe. A ja znam pewną Komendę, w której Dyżurni Stanowiska Kierowania z ponad 10 letnim stażem mają po 100- 150 zł dodatku służbowego będąc na 7 grupie.
Mając na uwadze potężną odpowiedzialność jaka spoczywa na Dyżurnym z jednoosobowego SK uważam, że dodatki tej wysokości są jak najbardziej na miejscu.

Jak sądzicie koledzy?


;)
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2016, 18:16:05 wysłana przez Zbrodniarz »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 24, 2016, 16:47:15 »
Wydaje mi się że "ofi " napisał Ci że (używając twoich argumentów )  nikt domu nie każe Ci wyburzać ale na twoim spokojnym osiedlu z zabudową jednorodzinną na podstawie nowej uchwały rady gminy zmienia się plan zagospodarowania przestrzennego dopuszczając działalność gospodarczą (nawet wysoce uciążliwą ) i ktoś bez twojej zgody dokonuje zmian niewątpliwie przynoszące Ci szkody i straty finansowe . I co da się czy nie . I pewnie można iść do sadu i skarżyć organ ale decyzja podjęta uchwałą rady więc brak winnych.
Jak bedę miał chwile to zeskanuje ci decyzje na podstawie której otrzymałem odszkodowania od miasta za zmianę MPZP na moja niekorzyść (wyznaczenie drogi na mojej ziemi) jak i od PGE Dystrybucja za bezprawne posadowienie słupa chociaż oni mówili że wszystko zrobili zgodnie z prawem (bo mam obowiązek udostępnić swoją własność), tak więc daj emaila do siebie. Uchwała rady miasta więc odpowiada miasto, rozporządzenie czy ustawa odpowiada skarb państwa.
Eqinox zgadzam się z Tobą w 100%, że jest to łamanie prawa i o dziwo w moim przypadku trwało to ponad 30 lat!!!! Pracowałem w wielu miejscach i posiadałem wiele angaży i przy żadnym podczas podnoszenia czy tez obniżania dodatku nie otzrymywałem żadnych Decyzji. Wiem, że moi koledzy również nie dostawali żadnych Decyzji uzasadniających. Z tym chciałem walczyć wstępując do ZZ . Wypisałem się, bo nawet góra ZZ mając wiedzę m.in. o takim łamaniu prawa nie robiła kompletnie NIC!!! Wiem, że robiono mnie jak gówniarza (nie tylko mnie), ale tak jak przy rozmowie w 4 oczy z Komendantem usłyszałem słowa " zapamietaj sobie wyżej h..a nie podskoczysz" postanowiłem do końca swojej służby tak postępować. Eqinox trzeba znać swoje miejsce w szeregu, bo inaczej Cię zgnoją i na Emkę można odejść z tym co się ma. Swoją historię przedstawiłem ku przestrodze młodym aby mieli świadomość, że NIC się nie zrobi w PSP. U Ciebie może jest normalnie, a to dlatego że Komendant jest jednym z 10 normalnych w PSP i Twoje "układy" w ZZ pozwalają na takie postępowanie.
Jeszcze raz powtórzę na 10 Komend w 9 jest prywatny folwark i łamanie prawa, niezależnie kto jest przy władzy.
Ty ale to już 3 Komendant (zastęców było jeszcze więcej) w komendzie w której obecnie pracuje i zawsze jest tak samo. Jeżeli zmieniono by mi wysokość dodatku bez decyzji z uzasadnieniem następnego dnia było by to u KW a w przypadku braku reakcji do sądu.
A co do folwarków to się z tobą zgadzam ale to "strażacy strażakom zgotowali ten los". Jeśli przewodniczącego ZZ wybiera się kumpla KP/KM ze podwórka  potem się dziwią że nie chce krzywdzić swojego kolegi to sory. Każdy ma swoją mądrość. Albo jest 11 ludzi w ZZ na 72 osobowej jednostce i oni mają oki a reszta ma przegwizdane więc pytanie czy to wina tych 11 czy 61 pozostałych?
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2016, 17:13:22 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline tripad

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #82 dnia: Październik 24, 2016, 18:53:45 »
  k
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2016, 18:11:25 wysłana przez tripad »

Offline tomek1610

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #83 dnia: Październik 24, 2016, 18:57:47 »
Hehe. A ja znam pewną Komendę, w której Dyżurni Stanowiska Kierowania z ponad 10 letnim stażem mają po 100- 150 zł dodatku służbowego będąc na 7 grupie.
Mając na uwadze potężną odpowiedzialność jaka spoczywa na Dyżurnym z jednoosobowego SK uważam, że dodatki tej wysokości są jak najbardziej na miejscu.

Jak sądzicie koledzy?


;)

Nie wiem, czy Ty sobie żartujesz lub w jakiej komendzie pracujesz. W mojej komendzie dyżurni sk mają wieksze dodatki od dowódców zmian z ponad  20 letnim stażem. Ponad to podlegają pod Komendę i wiadomo jak to jest z nagrodami....

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #84 dnia: Październik 24, 2016, 19:24:23 »
To nie żart Szanowny Tomaszu.

Offline tomek1610

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #85 dnia: Październik 24, 2016, 19:28:14 »
i uważasz, ze jest to w porządku?? zadaj sobie pytanie gdzie jest kasa przeznaczona na wynagrodzenia dla strażaków.

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #86 dnia: Październik 24, 2016, 19:33:14 »
Gdzie napisałem, że to jest w porządku? To czyste kurestwo- tak to można podsumować.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.443
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #87 dnia: Październik 24, 2016, 19:45:18 »

Jak bedę miał chwile to zeskanuje ci decyzje na podstawie której otrzymałem odszkodowania od miasta za zmianę MPZP na moja niekorzyść (wyznaczenie drogi na mojej ziemi) jak i od PGE Dystrybucja za bezprawne posadowienie słupa chociaż oni mówili że wszystko zrobili zgodnie z prawem (bo mam obowiązek udostępnić swoją własność), tak więc daj emaila do siebie. Uchwała rady miasta więc odpowiada miasto, rozporządzenie czy ustawa odpowiada skarb państwa.

[/quote]

W pierwszym przypadku powinni zgodnie z ustawą wywłaszczyć cię z grunt na poczet realizacji inwestycji pożytku publicznego i zgodnie z ustawą powinieneś otrzymać zadośćuczynienie ale że taki proces trwa sporo czasu standardem w samorządach jest realizacja inwestycji pod presją czasu( dofinansowania UE) z naruszeniem prawa kalkulując od razu koszty z tego wynikające   - nie widzę w tym nic niezwykłego w drugim także otrzymałeś zadośćuczynienie za posadowienie słupa na twoim gruncie ( przepis zdaje się z 2011 roku ale nie jestem pewien) -także to otrzymałem bez wielkich fanaberii sukcesem było by usunięcie tego słupa . Pytanie czy uzyskasz odszkodowanie za zmianę przeznaczenia danego obszaru bez wykazania bezpośredniej straty a nie tylko potencjalnej.   Druga sprawa w PL nie ma precedensu to nie USA że można się powoływać.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 24, 2016, 20:00:51 »
Piszecie o różnych wysokościach dodatków służbowych.
Moje pytanie:
czy w waszych komendach (w których są tak zróżnicowane dodatki) są porozumienia między komendantem, a organizacją związkową w sprawie dodatków służbowych?

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 24, 2016, 21:26:04 »
Eqinox na 01!!!!! Nikt Tobie nie podskoczy nawet minister MSW. Takich ludzi potrzeba, szkoda, że u mnie tacy byli i są dupowaci związkowcy.
Miłej nocy.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #90 dnia: Październik 24, 2016, 22:04:57 »
Eqinox na 01!!!!! Nikt Tobie nie podskoczy nawet minister MSW. Takich ludzi potrzeba, szkoda, że u mnie tacy byli i są dupowaci związkowcy.
Uwielbiam dobry sarkazm. :)
Dupowatych ludzi sami ludzie wybierają bo wolą zachować status quo. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 24, 2016, 22:09:38 »
Eqinox na ministra SWiA 😉

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 24, 2016, 22:10:55 »
Taki mały żarcik, oczywiście.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #93 dnia: Październik 24, 2016, 22:11:14 »
Eqinox na ministra SWiA 😉
Etat Tuska mi się marzy  :wacko: ( i może niedługo się zwolni)   :rofl:
Prezydent UE  :szalony:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #94 dnia: Październik 24, 2016, 22:19:54 »
No ba

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 24, 2016, 22:22:13 »
Ponawiam pytanie:
czy w waszych komendach (w których są tak zróżnicowane dodatki) są porozumienia między komendantem, a organizacją związkową w sprawie dodatków służbowych?

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #96 dnia: Październik 24, 2016, 22:38:02 »
nie słyszałem o takich przypadkach porozumień dot. dodatków służbowych czy nawet motywacyjnych.
jedyne konsultacje i popisane porozumienia ze ZZ dotyczą rozdziału nagród na dany rok kalendarzowy. a wtedy wystarczy że są dwa związki zawodowe i się nie dogadają i 01 może robić co chce z kasą. taki scenariusz przetestowaliśmy w ostatnich latach w naszej komendzie.
pozdrawiam

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #97 dnia: Październik 24, 2016, 23:26:09 »
W mojej jednostce od ok. 10 lat jest podpisane porozumienie między ZZ a komendantem ws. wysokości dodatków służbowych na poszczególnych grupach.

Przykład:
strażacy na 4 grupie z PB i 8 godzinni z komendy mają dodatki na tym samym poziomie. Na pozostałych grupach jest tak samo.

Bo czym różni się sekcyjny z PB od sekcyjnego z biura!?

Offline tomek1610

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #98 dnia: Październik 25, 2016, 08:20:14 »
W mojej jednostce od ok. 10 lat jest podpisane porozumienie między ZZ a komendantem ws. wysokości dodatków służbowych na poszczególnych grupach.

Przykład:
strażacy na 4 grupie z PB i 8 godzinni z komendy mają dodatki na tym samym poziomie. Na pozostałych grupach jest tak samo.

Bo czym różni się sekcyjny z PB od sekcyjnego z biura!?

Haix, różnią się tym, że sekcyjny z biura przyjdzie sobie na 8h posiedzi w ciepełku zimą lub z klimatyzowanym pomieszczonku latem, troszkę popracuje, troszkę po ściemnia i idzie do domu, a ten z podziału jedzie w dzień i w nocy , żeby pomagać komuś w potrzebie. Tylko u mnie w komendzie ejst tak ze ten z komendy ma 1000zł dodatku a ten z podziału 50zł. Lepiej chyba nie mogłem tego wytłumaczyć

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #99 dnia: Październik 25, 2016, 08:25:01 »
Nie można tak mówić. Każdy ma swoje obowiązki i zadania do wykonania. A chciałbyś przejść na 8h? To częste pytania komendantów, jak strażak pyta o dodatek służbowy.
A gdzie są ZZ!!!???
Rola organizacji związkowej w Twojej jednostce, jest taka żeby spowodować by nie dochodziło do takich sytuacji.
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2016, 08:38:41 wysłana przez Haix »