Autor Wątek: Brak mieszkania a INTERCYZA  (Przeczytany 5699 razy)

Offline PK-med

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Brak mieszkania a INTERCYZA
« dnia: Październik 19, 2016, 10:26:24 »
Witam czy ktoś umiał by mi pomóc ?Mam podpisaną INTERCYZE z małżonką przed ślubem ( a posiada ona własne mieszkanie ) , po rozmowie z notariuszem i przedstawieniu sytuacji  pt " za brak mieszkania w PSP" notariusz powiedział, że swoją część za brak mieszkania powinienem nadal dostawać a moja małżonka nie. :stop: :gwiazdki:
Dla potwierdzenia jego teorii  po rozmowie z ciocia prawnik emerytowaną, która twierdzi tak samo jak notariusz.

pytanie czy ktoś jest w takiej samej sytuacji jak ja i bierze swoją dole za brak mieszkania przy podpisanej intercyzie.??
 jak się ma intercyza do zapisu w rozporządzeniu? PROSZĘ o POMOC :wall: :wall: :wall:

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Brak mieszkania a INTERCYZA
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 19, 2016, 13:00:24 »
O ile się nie mylę, nie musisz mieć mieszkania, wystarczy , że posiada je Twoja żona - co skutkuje utratę możliwości otrzymywania pieniędzy za brak lokalu. Nie istotne że nie jesteś współwłaścicielem.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Brak mieszkania a INTERCYZA
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2016, 07:43:35 »
ustawa o PSP Art. 78.
1. Strażakowi mianowanemu na stałe przysługuje równoważnik pieniężny, zwany dalej „równoważnikiem za brak lokalu mieszkalnego”, jeżeli on sam lub członkowie jego rodziny, o których mowa w art. 75, nie posiadają w miejscu pełnienia służby albo w miejscowości pobliskiej lokalu mieszkalnego lub domu na podstawie przysługującego im tytułu prawnego oraz nie zachodzi przypadek określony w art. 82 ust. 5.
I wszystko w temacie - żona posiada mieszkanie nie przysługuje Ci równoważnik.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline PK-med

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Brak mieszkania a INTERCYZA
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2016, 08:03:17 »
I tu Panowie mamy małe "fopa" . BO jest INTERCYZA czyli tak po chłopsku pisząc ja nic nie mam do mieszkania żony a dwa mogę nawet o nim nie wiedzieć jak o innych jej bogactwach nabytych przed ślubem itp. bo mamy rozdzielność majątkową, tak samo jak podczas wypełniania oświadczeń majątkowych nie będę podawał jej dochodów. Wiec jak by mógł ktoś się bardziej wypowiedzieć w tej sprawie był bym wdzięczny :D

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Brak mieszkania a INTERCYZA
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 21, 2016, 10:21:53 »
Zarówno notariusz jak pani prawnik się mylą. Generalnie nie masz prawa do równoważnika, ale oczywiście masz rację, że nie musisz znać stanu majątkowego swojej małżonki. Jednakże musisz wypełnić oświadczenie mieszkaniowe, w którym musisz wskazać lokal, który zajmujesz jak również kto dysponuje tytułem prawnym prawnym do tego lokalu. Jeżeli wskażesz lokal np. swoich rodziców, do którego nie masz żadnego tytułu (korzystasz z niego bezumownie) i do tego zamieszkujesz w nim z małżonką, to jak najbardziej równoważnik dostaniesz. Gorzej, jeśli wskażesz mieszkanie żony, a jako tytuł własność potwierzoną wpisem w KW. Nie zapominaj też o "życzliwych" znajomych twarzach. Uwierz mi, że jeśli 01 ma taką potrzebę, to sytuację majątkową podległych sobie strażaków będzie znał dokładnie, a nie tylko to co wynika z oświadczeń majątkowych. Szczgólnie w pipidówach. W dużej KM łatwiej o anonimowość, ale jeśli nie chcesz być zmianowym odludkiem, to trzeba się dobrze legendować.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie