Autor Wątek: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy  (Przeczytany 215648 razy)

Offline bruksel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #175 dnia: Lipiec 27, 2016, 18:44:23 »
KP PSP Leżajsk. Ktoś wcześniej pisał że bez problemu na weekendy puszczają o ile się nie ma służby lub innych zajęć.

zyraf

  • Gość
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #176 dnia: Lipiec 27, 2016, 19:01:52 »
co na start trzeba sobie tam wziąć?
Temat był poruszany na forum...

mam wesele 14.08. i 27.08. czy będę miał możliwość wyjechania na te dwa weekendy? Pozdrawiam.
Jeżeli to nie są Twoje wesela (ewentualnie jeżeli nie jesteś świadkiem na którymś z nich), to nie liczył bym na to...


Zależy kto będzie kierownikiem kursu. Jak napisze raport to go puszczą z unitarki.
Trzeba pogadać z kierownikiem jak z człowiekiem, poprosić może pobajerować, że się łyknie dodatkową służbę.

Kamyk już w tym roku miał jeden KS więcej jeden z problematycznych gości jako kierownik raczej mu odpada  :rolleyes:


edit puszczają jak się nie ma służby to prawda ale przez pierwsze 3 tygodnie a może i 5 jak kompania daje ciała trwa unitarka czyli ogólnie zakaz wychodzenia po za teren szkoły, wstrzymane wyjazdy.

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #177 dnia: Lipiec 27, 2016, 20:39:12 »
Bruksel .. długo czekałeś na kurs jednoetapowy? bo jestem ciekawe .. i czy do tego momentu służyłeś normalnie na pododdziale..

Offline bruksel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #178 dnia: Lipiec 27, 2016, 22:23:42 »
Przyjęty jestem od 1 lipca i do czasu kursy chodzę na 8 godzin codziennie.

Offline bruksel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #179 dnia: Lipiec 28, 2016, 21:15:07 »
Mam jeszcze jedno pytanie czy jest tam jakiś dostęp do internetu czyli wifi czy jakieś stałe łącza, czy może trzeba we własnym zakresie sobie wziąć? I jeszcze jedno: co wziąć ze sobą? Niby było poruszane na forum ale jakoś nie mogę znaleźć a jak już to stare wiadomożci z 2004-06r.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2016, 21:35:14 wysłana przez bruksel »

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #181 dnia: Lipiec 28, 2016, 21:38:07 »
Jest WiFi, ale takie, że pożal się Boże... Jeżeli mało osób korzysta to jest jeszcze ok, ale jeżeli większa ilość - tragedia. Już lepiej wykupić sobie coś we własnym zakresie.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Sławomir

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #182 dnia: Lipiec 29, 2016, 08:26:05 »
Tutaj jesteś aktywny ale na priv już Ci ciężko odpisać

zyraf

  • Gość
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #183 dnia: Lipiec 29, 2016, 10:20:17 »
Wifi raczej unikamy, wolne, sporo problemów żeby się podpiąć i spora inwigilacja  :gwiazdki: :szalony:
Większość jedzie na LTE albo z telefonu albo kupuje sobie jakiś tam mały modem - śmiga wszystko jak ta lala.

Co zabrać? No rzeczy z listy plus coś jak na obóz - dres a może krótkie galoty bo ciepło i w pokoju szkoda się kisić w koszarze w którym non stop człowiek po szkole się porusza.
Z praktycznych rzeczy to zapas papieru toaletowego, wodę, pianki do golenia i kasę gotówkę co by jedzenie zamówić - przez okres unitarki wyjść ze szkoły nie wolno a nie zawsze dostawca ma terminal.
Po unitarce po pierwszym zjeździe sam ocenisz co warto przywieźć i co zabrać. A z czasem to koszula, gacie i disco buty bo jest gdzie w Bydgoszczy poszurać stópką  :fiuu: :fiuu: :fiuu:

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #184 dnia: Lipiec 29, 2016, 16:30:08 »
Tutaj jesteś aktywny ale na priv już Ci ciężko odpisać

Tutaj jestem aktywny, a PMek nie sprawdzam za każdym razem, kiedy wchodzę na forum. A jeżeli nawet już dostaję pytania typu: "jakich lekarzy trzeba zaliczyć na obiegówce", "co zabrać na szkołę", "ile zarabia się w straży" itp. to oczywiście, że na nie nie odpisuję. I odpisywać nie będę, bo: A - pytanie jest z natury głupie; B - odpowiedź na pytanie jest na forum. Jeżeli komuś ciężko skorzystać z forumowej szukajki, to czemu ja mam się niby produkować? Bo ktoś jest za leniwy/niegramotny* żeby zacząć od szukania we własnym zakresie? Natomiast jeżeli pytanie jest rzeczowe i jest na nie trudno znaleźć odpowiedź, to z chęcią odpisuję.
Od Ciebie nawet żadnej wiadomości nie otrzymałem...

* - niepotrzebne skreślić
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline czarny77

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #185 dnia: Październik 18, 2016, 15:30:26 »
Panowie, odnawiam.
A co z osobą, która studiuje w trybie zaocznym? Na "zjazdy" puszczają jeżeli napisze się raport?

Offline sloikk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #186 dnia: Październik 18, 2016, 16:15:07 »
U mnie nawet w czasie unitarki osoby studiujące zaocznie i grające w klubach sportowych mogły napisać raport i go dostawały ;)

zyraf

  • Gość
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #187 dnia: Październik 18, 2016, 16:42:32 »
Panowie, odnawiam.
A co z osobą, która studiuje w trybie zaocznym? Na "zjazdy" puszczają jeżeli napisze się raport?

Dostarczasz grafik zajęć na uczelni jako dowód piszesz raporty i luz, nie robią większych problemów.

Offline czarny77

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #188 dnia: Październik 18, 2016, 17:16:03 »
Dzięki za info. :straz:

Offline czarny77

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #189 dnia: Listopad 03, 2016, 16:15:34 »
Nie mogę znaleźć nigdzie o tym informacji dlatego piszę tutaj. Wybieram się na kurs podoficerski 14 listopada, ale nie do Bydgoszczy tylko do Częstochowy.
Był ktoś? Coś może podpowiedzieć? Nie chce zaśmiecać tematu więc jeżeli ktoś ma jakieś info to proszę na priv.
Dzięki z góry.  :straz:

Offline bobek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 227
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #190 dnia: Listopad 07, 2016, 11:05:17 »
.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2017, 14:03:38 wysłana przez bobek998 »

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #191 dnia: Listopad 07, 2016, 14:14:33 »
Pakujesz się jak do szkoły - długopisik, ołóweczek, zeszyciki. Jakaś linijeczka też się czasami przyda. Plus tak na jakiś dłuższy biwak - majteczki na zmianę, skarpetki czarne, jakiś dresik. Wskazane wyjsciowe jeansy i jakaś fancy-koszula, co by nie wstydzić się wejść do Awangardy  :rolleyes:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #192 dnia: Listopad 07, 2016, 18:18:23 »
No i nie zapominajcie o kapciochach - żeby podłogi w internacie butami nie rysować:-)
Ja pie..olę, jakie wojsko zaradne, nie wie co wziąć ze sobą, cóż, znak czasów...
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline sloikk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #193 dnia: Listopad 07, 2016, 18:35:08 »
właśnie, co wziąć na taki kurs oprocz wiadome umundurowania ? duza ilosc zeszytow czy jak ? pomozcie..
Ja zapakowałem całe auto i na pierwszym zjeździe połowę przywiozłem ;)
Rzeczy wyjściowych nie ma sensu za dużo zabierać. Jeden luźny komplet i jeden bardziej wyjściowy - Awangarda i Jack czekają ;) Mi osobiście z zeszytów wystarczyły dwa A4, a notowałem wydaje mi się wszystko, co było trzeba. Dresik wiadomo, na halę też jakieś rzeczy. Jak masz konsolę to bierz obowiązkowo, tylko się nią nie chwal przed pracownikami. Dobrze mieć drukarkę (trochę pomocy można wydrukować, po szkole też krąży mnóstwo gotowych materiałów do wydruku, jak byś został szefem np. sekcji to też usprawnia pracę). Warto pomyśleć zawczasu o internecie - niby na szkole jest (albo miał być) ale inwigilacja i ograniczenia. Pasta i szczotka do butów, igła nitka, zapas długopisów, jakiś marker się kilka razy przydał, taśma i nożyczki też były chodliwym towarem. Sztućce dostaniecie, ale o ostry nóż sam zadbaj. Kubek, talerz na pokój wiadomo, deska do krojenia też może się przydać. Ręcznik papierowy do rejonów, płyn do szyb (służy do czyszczenia wszystkiego), a jak nie to srajtaśma. Przedłużacz, bo gniazdka nie zawsze znajdują się w dobrym miejscu + złodziejka do prądu. W niektórych pokojach jest deficyt wieszaków na ubrania, a w szafach nie ma zabardzo miejsca na układanie rzeczy. To tak po krótce ;) W czasie unitarki sam się przekonasz, czego masz za dużo, a czego brakuje więc uzupełnisz. Starsze kursy też nie odmówią pomocy jak byś potrzebował coś ze sklepu, więc spokojnie ;) Powodzenia!

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #194 dnia: Listopad 07, 2016, 19:07:41 »
Środki do rejonów to szkoła zapewnia ;)
Irchę można wziąć - do czochrania samochodów się przyda. No i czajnik. Czajnik na pokoju obowiązkowo być musi.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline dareczekratwod

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #195 dnia: Listopad 12, 2016, 15:34:07 »
Siemanko, wybieram się na kurs KS11 czyli już za chwilę.
Pytanko w sprawie jedzenia, bądź ewentualnego sklepu obok szkoły, albo ośrodka gdzie będziemy.
Jedzonko, czy da się najeść czy warto jednak sobie coś dokupić ? Jak to jest z wychodzeniem do sklepu?
Osobiście na początku pewnie ciężko, starsze kursy pomagają?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #196 dnia: Listopad 12, 2016, 18:35:17 »
Kilkaset metrów od szkoły jest Żabka. Co warto pamiętać: zwracać uwagę na promocje! :straz:
Da się najeść. Dokładki wchodzą w grę, więc bez dokupywania można bez problemu przeżyć.
Czy ja wiem czy ciężko? Jak jest człowiek w miarę ogarnięty, to sobie poradzi i bez pomocy starszych koleżków ;) poza tym najważniejsze to w dobry pokój trafić ^_^
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Sławomir

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #197 dnia: Listopad 12, 2016, 21:10:50 »
Jak was wysla na Tylna Górę to sklep jest 8 km od osrodka

Offline Novvy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #198 dnia: Listopad 12, 2016, 22:14:40 »
Wolałem być na Tylnej Górze i mieć 8 km do sklepu, niż być w Bydgoszczy i mieć żabkę na wyciągnięcie ręki:) Ja trafiłem na początku na 3 tygodnie pod namioty na poligon szkolny i w tym czasie bez zjazdu do domu i bez wyjścia na miasto, ale po tym okresie Tylna Góra, gdzie jak dla mnie było super pod wieloma względami. Powrót do Bydgoszczy na ok 1 m-c przed zakończeniem kursu. Materiały krążą, do Was też dotrą. Powodzenia.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #199 dnia: Listopad 12, 2016, 22:46:55 »
Panowie, ale o czym mowa :D Tylna Góra to sanatorium :fiuu: szczególnie w okresie letnim, także wiosennym. Nawet, że sklep jest kilka km dalej nic nie zmienia, bo ktoś własnym samochodem zawsze tam dojeżdża, a co za problem zrobić listę i jechać po zapasy dla całej kompanii? Byleby uważać na dziurach, żeby szkło się nie potłukło :rolleyes: coca-cola w butelkach w końcu taka tania nie jest!
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.