Autor Wątek: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy  (Przeczytany 215488 razy)

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #150 dnia: Kwiecień 14, 2016, 12:54:46 »
Może się komuś przyda: sprzęt na wozach
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline elpaso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #151 dnia: Kwiecień 19, 2016, 10:16:14 »
trochę sprzętu na wozach wyjazdowych doszło ale do ogarnięcia...
jeśli chodzi o czas wolny to jest go pod dostatkiem, po zajęciach można wyjść na miasto i weekendy jak nie ma się służby i ZOKa :) to zjeżdżamy do domu... i.... SUS to SUS :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2016, 17:14:02 wysłana przez elpaso »

Offline Mruffka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #152 dnia: Kwiecień 27, 2016, 21:59:12 »
Witam! Wypieram się na KS 6/2016. W związku z tym mam pytanie jak wygląda dzień na takim szkoleniu ? Czy jest możliwość wyjścia na miasto? Jak z siłownią ? Ogólnie jakie warunki ? nigdzie niczego nie można się dowiedzieć. Z góry dzięki za odp ;)

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #153 dnia: Kwiecień 27, 2016, 22:19:17 »
Witam! Wypieram się na KS 6/2016. W związku z tym mam pytanie jak wygląda dzień na takim szkoleniu ? Czy jest możliwość wyjścia na miasto? Jak z siłownią ? Ogólnie jakie warunki ? nigdzie niczego nie można się dowiedzieć. Z góry dzięki za odp ;)

Wszystkiego można dowiedzieć się w tym temacie :wall:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Mruffka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #154 dnia: Kwiecień 27, 2016, 22:44:10 »
Kolego tylko posty z których można czegokolwiek się dowiedzieć to lata 2007-2009. Może do roku 2016 coś się zmieniło dlatego pytam ;) spokojnie przeczytałem cały temat, a nie wpadłem i napisałem sobie post.

Offline sloikk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #155 dnia: Kwiecień 28, 2016, 11:19:34 »
Witam! Wypieram się na KS 6/2016. W związku z tym mam pytanie jak wygląda dzień na takim szkoleniu ? Czy jest możliwość wyjścia na miasto? Jak z siłownią ? Ogólnie jakie warunki ? nigdzie niczego nie można się dowiedzieć. Z góry dzięki za odp ;)

Zajęcia trwają od 8:00 do 15:30. W międzyczasie małe przerwy i przerwa godzinna na obiad od 13:00. Na początku dobry tydzień to sama teoria. Zaliczenia zaczynają się mniej więcej w drugim tygodniu. Później zajęcia to pół na pół wykłady i ćwiczenia. Siłownie są dwie: jedna elegancko wyposażona ale niestety zamknięta. Druga bardziej prowizorka ale da się rozruszać. Hala popołudniami do dyspozycji, pod warunkiem, że zbierze się odpowiednai liczba osób. Jedzonko do całkiem znośne. Wyjść na miasto możesz, jeśli nie masz ZOK (zakaz opuszczania koszar - jak kurs nawywija, to niestety się zdarza). Na początku 3 tygodnie unitarki, także o mieście i wyjazdach na weekendy zapomnij. Praktycznie codziennie na apelu alkomat wyrywkowo. Ogólnie pozytywnie, trzzeba trochę dyscypliny i mieć głowę na karku, to kurs do przejścia bez problemów. Służby na JRG i dyżurne zaczynają się w drugiej części kursu, więc nie wszystkie weekendy będą wolne. To tyle po krótce.

Offline KurtWagner

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
  • per aspera ad astra
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #156 dnia: Maj 08, 2016, 22:19:48 »
Witam czy któryś z kolegów forumowiczów wybiera sie na KS/6 23.05 do Bydgoszczy  :straz:
Być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia
ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia.

Offline Mruffka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #157 dnia: Maj 11, 2016, 22:27:40 »
Ja się wybieram kolego ;)

Offline KurtWagner

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
  • per aspera ad astra
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #158 dnia: Maj 11, 2016, 22:40:38 »
PW wysłana,  :komp:
Być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia
ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia.

Offline Derloy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #159 dnia: Maj 15, 2016, 18:36:20 »
Witam was, jestem nowy na forum. I mam do was, starych bywalców pytanie odnośnie SP w Bydgoszczy. Czy na te kursy, które są organizowane  w tej szkole może zapisać się zwykły "cywil" czy to musi być już funkcjonariusz PSP? Za odpowiedź byłbym wdzięczny :)

Offline KurtWagner

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
  • per aspera ad astra
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #160 dnia: Maj 15, 2016, 18:49:48 »
W SP raczej kursy dla przyszłych funkcjonariuszy.Z tego co wiem organizują jeszcze bodaj kursy dla inspektorów Ochrony Przeciw Poż.  i kursy dla OSP , warto zajrzeć na ich stronkę  ale jeśli chodzi Ci o to czy można dostać się tam z cywila to raczej nie , musisz mieć skierowanie z Komendy, Zakładu posiadającego własną Straż  (ZSP) lub przez PUP 
( Chyba że ogłoszą nabór do służby w JRG przy szkole ). Jeśli coś jeszcze to  koledzy mnie na pewno poprawią . :szalony:
Być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia
ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia.

Offline Derloy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #161 dnia: Maj 15, 2016, 19:21:39 »
Aha, rozumiem. Dzięki za info.
Należę do OSP i chciałbym ukierunkować swoje życie do służby w PSP, dlatego mnie ta szkoła interesowała  :)

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #162 dnia: Maj 15, 2016, 20:18:36 »
Tylko funkcjonariusz PSP
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #163 dnia: Maj 15, 2016, 21:44:09 »
Witam was, jestem nowy na forum. I mam do was, starych bywalców pytanie odnośnie SP w Bydgoszczy. Czy na te kursy, które są organizowane  w tej szkole może zapisać się zwykły "cywil" czy to musi być już funkcjonariusz PSP? Za odpowiedź byłbym wdzięczny :)

Tylko i wyłącznie funkcjonariusz.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline karkor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #164 dnia: Czerwiec 02, 2016, 22:35:04 »
Kto na kurs od 20.06.2016  ?? I odrazu piszci z jakich miejscowosci ^_^ Ktos z okolic torunia ?? :gwiazdki:

Offline destrukt

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #165 dnia: Czerwiec 16, 2016, 12:09:08 »
Witam,

Podpinam się do wątku - czy jedzie ktoś na kurs 20.06 ze Szczecina lub okolic ?

Jeśli tak to proszę o kontakt

Strażak90

  • Gość
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #166 dnia: Czerwiec 16, 2016, 19:43:42 »
Witam was, jestem nowy na forum. I mam do was, starych bywalców pytanie odnośnie SP w Bydgoszczy. Czy na te kursy, które są organizowane  w tej szkole może zapisać się zwykły "cywil" czy to musi być już funkcjonariusz PSP? Za odpowiedź byłbym wdzięczny :)

Nie ma takiej możliwości, żeby dostać się jako cywil. Na tzw. kurs podstawowy wysyłani są funkcjonariusze w służbie przygotowawczej, zaraz po przyjęciu do służby. Natomiast jest możliwość przycięcia przez Urząd Pracy, ale wygląda to tak jak wcześniej napisałem, musisz być przyjęty do służby. A dokładniej Komenda wysyła przez UP, ze względu na kasę, przez okres szkolenia dostajesz zasiłek z UP, a po szkoleniu jesteś już w pełni funkcjonariuszem.

Offline PCT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Dowódca Plutonu
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #167 dnia: Czerwiec 25, 2016, 19:02:54 »
.... a po szkoleniu jesteś już w pełni funkcjonariuszem.
Nie jest to do końca prawda, ze względu na to, że komendant na skierowaniu zobowiązuje się na zatrudnienie człowieka skierowanego przez UP w danym okresie - nie zawsze od razu po kursie. Może się zdarzyć że po 5 miesiącach jałmużny z UP mogą przyjść nawet 3 miesiące bez grosza ;)
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

Strażak90

  • Gość
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #168 dnia: Czerwiec 26, 2016, 16:19:40 »
.... a po szkoleniu jesteś już w pełni funkcjonariuszem.
Nie jest to do końca prawda, ze względu na to, że komendant na skierowaniu zobowiązuje się na zatrudnienie człowieka skierowanego przez UP w danym okresie - nie zawsze od razu po kursie. Może się zdarzyć że po 5 miesiącach jałmużny z UP mogą przyjść nawet 3 miesiące bez grosza ;)

Dokładnie :)

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #169 dnia: Lipiec 25, 2016, 17:10:08 »
x
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2020, 21:48:10 wysłana przez rocky323 »

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #170 dnia: Lipiec 25, 2016, 17:55:34 »
Bedziesz dostawal stala pensje jak przed szkola..

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #171 dnia: Lipiec 25, 2016, 18:25:45 »
Witam, niedługo jadę na kurs jednoetapowy do Bydgoszczy. Czy obecność na kursie będzie liczona jakoś nadgodzinami? Czy są na to inne procedury?

Nie jest. Jedynie delegacja.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline bruksel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #172 dnia: Lipiec 26, 2016, 22:28:04 »
Witam, jadę na kurs na 8.08.2016. Jadę trasą Ropczyce woj. podkarpackie - Bydgoszcz (mapa google) autem VW Golf IV Hatchback i mogę zabrać kogoś. Ze względu na małe auto i dużo bagaży to pewnie tylko 1 osobę max 2. Jeśli ktoś chętny pisać w odpowiedzi lub w mailu. I takie dwa małe pytanka: co na start trzeba sobie tam wziąć? mam wesele 14.08. i 27.08. czy będę miał możliwość wyjechania na te dwa weekendy? Pozdrawiam.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #173 dnia: Lipiec 26, 2016, 23:25:34 »
co na start trzeba sobie tam wziąć?
Temat był poruszany na forum...

mam wesele 14.08. i 27.08. czy będę miał możliwość wyjechania na te dwa weekendy? Pozdrawiam.
Jeżeli to nie są Twoje wesela (ewentualnie jeżeli nie jesteś świadkiem na którymś z nich), to nie liczył bym na to...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #174 dnia: Lipiec 27, 2016, 02:08:03 »
Witam, jadę na kurs na 8.08.2016. Jadę trasą Ropczyce woj. podkarpackie - Bydgoszcz (mapa google) autem VW Golf IV Hatchback i mogę zabrać kogoś. Ze względu na małe auto i dużo bagaży to pewnie tylko 1 osobę max 2. Jeśli ktoś chętny pisać w odpowiedzi lub w mailu. I takie dwa małe pytanka: co na start trzeba sobie tam wziąć? mam wesele 14.08. i 27.08. czy będę miał możliwość wyjechania na te dwa weekendy? Pozdrawiam.
Kolego z jakiej komendy jesteś wysłany?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor