Autor Wątek: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy  (Przeczytany 215655 razy)

Offline robert28

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 295
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #100 dnia: Lipiec 01, 2008, 09:12:50 »
Witam
Według mojej wiedzy Bydgoszcz ma dużo lepsze zaplecze socjalne (pokoje na poziomie z łazienką i telewizorem , wyżywienie dla ludzi , parking dla słuchaczy bądź elewów itp. ). W Bydgoszczy nie ma służb typu warty, kuchnia , sztab. Nie ma również prac remontowo-porządkowych po godzinie 15:00 Wyjście na miasto jest znacznie prostsze niż w CS chyba że na lewiznę. W CS zanim wyjdziesz po 15:00 na miasto musisz sporo się nabiegać aby ci ktoś z łaski swojej podpisał wyjście . Nadmiar służb w SC ogranicza możliwość spędzenia wielu weekendów w domu z rodziną a w Bydgoszczy nie ma takich problemów. W wielu sprawach w CS dorosłych strażaków często z kilkunastoletnim stażem traktuje się jak smarkaczy , zero szacunku dla doświadczenia. Kadra ma to w dupie. Wielu z tych zwłaszcza młodych i za ambitnych oficerków zapomina że kiedyś kurs się skończy i już nie będą przełożonymi danego strażaka a jest w kraju wiele imprez na których można się spotkać i co wtedy ?
Strasznie głupio wygląda jak olewa się jakiegoś oficera lub co gorsza zrywa mu się pagony. Dlatego zawsze trzeba być człowiekiem.
  Wracając do tematu jeśli chodzi o przekaz wiedzy to uważam że obie szkoły przekazują podobną ilość materiału , różnica polega tylko na tym że w obu szkołach kładzie się nacisk na inne dziedziny i w różnym stopniu ( Bydgoszcz jeśli chodzi o teorię jest bardzo szczegółowa zaś CS przekazuje pod kątem praktycznym). Prawda jest taka że obie szkoły w tak krótkim czasie mają duże problemy z przerobieniem całego materiału , więc skupiają się na najważniejszych elementach.
Podsumowując , uważam że zarówno Bydgoszcz jak Częstochowa zdolne są do wyszkolenia strażaka na zbliżonym poziomie jednak warunki skoszarowania   zdecydowanie lepsze są w Bydgoszczy.

Offline mlodszykapitan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #101 dnia: Październik 18, 2008, 16:12:07 »
Witam. Mam pytanie Czy na takie kursy jak w Bydgoszczy muszę być kierowany przez Dowódcę JRG czy sam mogę złożyć papiery i odbyć takie kursy ??

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #102 dnia: Październik 18, 2008, 17:57:34 »
Musisz być skierowany. Dziwne pytanie, na chwilę obecną nie masz chyba niiiiiiiiiiiiiic wspólnego z PSP, skoro o takie coś pytasz  :maska:
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline bb

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #103 dnia: Styczeń 05, 2009, 12:06:20 »
Witam. Mam pytanie odnośnie weekendów. Czy są one wolne od zajęć i każdy może otrzymać przepustkę, czy są jakieś warty czy może podział?

Dzięki kolego za pomoc, chciałbym jeszcze tylko uściślić sprawę. Jakbyś mógł mi w przybliżeniu podać co który weekend zostaje się w szkole. Zależy mi na tym ponieważ mam dodatkowa pracę, którą wykonuje w soboty a wiem że np w Częstochowie rzadko puszczają na weekendy więc może w bydgoszczy by się udało.

Opcja <Modyfikuj>
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2009, 22:45:28 wysłana przez Ajax »

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 05, 2009, 18:29:58 »
Co któryś weekend siedzicie w Bydgoszczy - są służby do obstawienia, zajęć w weekendy nie ma, no chyba że się odrabia jakiś dzień z tygodnia. W weekendy poza służbami do domu was wypuszczą. Jest podział, wart nie ma. 
Si vis pacem, para bellum

Offline bb

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #105 dnia: Styczeń 07, 2009, 11:29:01 »
Witam, właśnie dowiedziałem się, że dostałem przydział do Bydgoszczy na czerwiec. Mam duży problem ponieważ nie moge iść w tym okresie ze względów osobistych. NIe chciałbym stracić szansy na awans dlatego mam do was pytanie. Mogę iść najszybciej od września, czy jakby znalazł się ktoś kto miał by przydział właśnie w tym miesiącu lub w późniejszych, a chciał iść w czerwcu, to czy byłaby możliwość na zamianę terminów. Wiem, że wymagało by to zapewne jakiegoś wysiłku i dobrych chęci ze strony Komend oraz szkoły, ale mam nadzieje, że jest to możliwe. Proszę o wasze opinie na ten temat, a może jest ktoś kto właśnie ma taki przydział i chciałby się zamienić.
pozdrawiam.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #106 dnia: Styczeń 08, 2009, 00:35:14 »
Witam, właśnie dowiedziałem się, że dostałem przydział do Bydgoszczy na czerwiec. Mam duży problem ponieważ nie moge iść w tym okresie ze względów osobistych. NIe chciałbym stracić szansy na awans dlatego mam do was pytanie. Mogę iść najszybciej od września, czy jakby znalazł się ktoś kto miał by przydział właśnie w tym miesiącu lub w późniejszych, a chciał iść w czerwcu, to czy byłaby możliwość na zamianę terminów. Wiem, że wymagało by to zapewne jakiegoś wysiłku i dobrych chęci ze strony Komend oraz szkoły, ale mam nadzieje, że jest to możliwe. Proszę o wasze opinie na ten temat, a może jest ktoś kto właśnie ma taki przydział i chciałby się zamienić.
pozdrawiam.
skąd się urwałeś chłopie???   :gwiazdki:
Ludzie tu się nie mogą doprosić o kurs podoficerksi a księżniczce nie pasuje i uwiera ją w tyłek ziarenko grochu. Poza tym zamian szukaj u siebie w jednostce a nie ogłaszaj się na forum!!! Myślisz ze to taka licytacja? Za samo podejście i brak podstawowej wiedzy już bym Cię wycofał z tego kursu. Komenda za ciebie płaci (deleguje), kieruje (bo dostała miejsce) a ty chcesz to ustawiać pod siebie bo akurat pracujesz.
Cytuj
Jakbyś mógł mi w przybliżeniu podać co który weekend zostaje się w szkole. Zależy mi na tym ponieważ mam dodatkowa pracę, którą wykonuje w soboty a wiem że np w Częstochowie rzadko puszczają na weekendy więc może w bydgoszczy by się udało.
Prawie wszyscy mają jakieś powody by mieć kurs blisko zamieszkania, bo praca, dom, itp.... To jest wybór, albo idziesz albo czekaj znów na swoje miejsce.
EGO = 1 / wiedza

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #107 dnia: Styczeń 08, 2009, 08:45:23 »
Witam, właśnie dowiedziałem się, że dostałem przydział do Bydgoszczy na czerwiec. Mam duży problem ponieważ nie moge iść w tym okresie ze względów osobistych. NIe chciałbym stracić szansy na awans dlatego mam do was pytanie. Mogę iść najszybciej od września, czy jakby znalazł się ktoś kto miał by przydział właśnie w tym miesiącu lub w późniejszych, a chciał iść w czerwcu, to czy byłaby możliwość na zamianę terminów. Wiem, że wymagało by to zapewne jakiegoś wysiłku i dobrych chęci ze strony Komend oraz szkoły, ale mam nadzieje, że jest to możliwe. Proszę o wasze opinie na ten temat, a może jest ktoś kto właśnie ma taki przydział i chciałby się zamienić.
pozdrawiam.


Nie widzę problemu. Może następny przydział dostaniesz we wrześniu 2019.
a tak na poważnie to poproś o pomoc swojego 01 i może coś załatwicie w KW
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2009, 13:58:23 wysłana przez oliwier »
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline bb

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 08, 2009, 13:15:25 »
Cytuj
skąd się urwałeś chłopie???   
Ludzie tu się nie mogą doprosić o kurs podoficerksi a księżniczce nie pasuje i uwiera ją w tyłek ziarenko grochu. Poza tym zamian szukaj u siebie w jednostce a nie ogłaszaj się na forum!!! Myślisz ze to taka licytacja? Za samo podejście i brak podstawowej wiedzy już bym Cię wycofał z tego kursu. Komenda za ciebie płaci (deleguje), kieruje (bo dostała miejsce) a ty chcesz to ustawiać pod siebie bo akurat pracujesz.

Drogi kolego widze, że jesteś weteranem tego forum, dlatego bardzo zasmuciła mnie Twoja agresywna odpowiedź. Ja też czekałem na ten kurs kilka lat i nie chce czekać kolejnych kilku jeśli teraz nie pójdę, dlatego tak bardzo zależało mi na uzyskaniu jakiejś pomocy na tym forum od bardziej doświadczonych kolegów. W terminie który dostałem ze względów osobistych pójść nie mogę. Dziwie się, że wiąże się to z takim brakiem zrozumienia przez Ciebie, bo myślałem że piszemy tutaj po to żeby rozwiązywać jakieś problemy i sobie pomagać a nie odwrotnie.
pozdrawiam

Offline Porozumienie

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #109 dnia: Styczeń 08, 2009, 13:48:00 »
Cytuj
myślałem że piszemy tutaj po to żeby rozwiązywać jakieś problemy i sobie pomagać a nie odwrotnie.

Nie przejmuj się, na pewno ktoś Ci pomoże.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #110 dnia: Styczeń 08, 2009, 17:11:48 »
Drogi kolego widze, że jesteś weteranem tego forum, dlatego bardzo zasmuciła mnie Twoja agresywna odpowiedź. Ja też czekałem na ten kurs kilka lat i nie chce czekać kolejnych kilku jeśli teraz nie pójdę, dlatego tak bardzo zależało mi na uzyskaniu jakiejś pomocy na tym forum od bardziej doświadczonych kolegów. W terminie który dostałem ze względów osobistych pójść nie mogę.
To nie agresja, to próba przekonania Cię byś rozważył co jest dla Ciebie dobre. Tak jak mówiłem Twoja komenda Cię deleguje - co oznacza ze dostała miejsce na szkolenie człowieka - skoro odmawiasz to wyślą z Twojej komendy kogoś innego. Na następne miejsce musisz czekać. Nie ma zamian i handlu pomiędzy komendami (nie słyszałem o czymś takim).
Cytuj
Dziwie się, że wiąże się to z takim brakiem zrozumienia przez Ciebie, bo myślałem że piszemy tutaj po to żeby rozwiązywać jakieś problemy i sobie pomagać a nie odwrotnie.
Poza tym tak jak mówiłem zastanów się co jest dobre - teraz możliwość dorobienia (bo chyba to cię trzyma, chyba o to chodzi) czy możliwość skończenia kursu - dostania wyższego stopnia a i może stanowiska od razu po skończeniu kursu (co za tym idzie i dodatkowej kasy której już ci nikt nie zabierze. Ja mając taką możliwość bym się nie zastanawiał ani chwili.
Ale to twój wybór, rób co chcesz - jak mówiłem - jak walniesz focha to liczę, że twój Komendant wyślę Cię jako ostatniego z możliwych na ten kurs - to jest moje zrozumienie dla Ciebie.
pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline Hydrant

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #111 dnia: Luty 26, 2009, 12:24:55 »
Witam.
Czy może ktoś z Was ma skierowanie na KKP 131 tj. 09.03.2009 r.? Czy trzeba brać ze sobą umundurowanie służbowe bo na stronie www szkoły nie ma o tym wzmianki? Podane jest tylko umundurowanie koszarowe,
odzież specjalna,strój sportowy i potrzebne dokumenty...
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2009, 12:46:30 wysłana przez Hydrant »

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #112 dnia: Luty 26, 2009, 17:28:57 »
Witam!
Co prawda Bydgoszcz mam już za sobą ale "służbówka" będzie Ci potrzebna ze względu na fakt, iż oprócz służby w podziale, są tam też tzw. czarne służby: podoficer szkoły, podoficer internatu, pomocnik dyżurnego PAD (taki ich punkt alarmowy). No i trzeba pamiętać, że na zakończenie szkoły, kiedy będziecie odbierali akty nadania stopnia sekcyjnego mundur służbowy również będzie potrzebny.
Powodzenia na kursie!
A tak BTW: na skierowaniu na kurs Ci nie napisali co masz zabrać?
Si vis pacem, para bellum

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #113 dnia: Luty 26, 2009, 18:46:58 »
Służbówka jest wymagana.
przy okazji... kto startuje na kurs zaczynający się 16 marca??

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline czarek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #114 dnia: Marzec 06, 2009, 20:25:06 »
witam wszystkich którzy wybierają się na kursy do Bydgoszczy w marcu Czekamy na was jest ok służbowy mundur jest potrzebny ubranie specjalne też koszarówka również nie trzeba zabierać tylko maski od aparatu bo pracuje się w ich sprzęcie a i pas z zatrzasnikiem tez jest potrzebny a tak poza tym to jest w SP  PSP spoko. Pozdrawiam :straz:

Offline strazak112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #115 dnia: Marzec 08, 2009, 17:03:47 »
SP PSP w Bydgoszczy jest spoko. Trzy miesiące mijają szybko, a po roku żal, że aż tak szybko i chętnie by się tam wróciło!!! Pozdrowienia dla wszystkich z KKP 113 !!!!!!!!

Offline casper4495

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #116 dnia: Marzec 13, 2009, 09:36:59 »
ja ide na 16 marca:)

Offline casper4495

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #117 dnia: Marzec 13, 2009, 09:52:51 »
a dużo jest tam służb i jak często?

Offline maniek22111

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #118 dnia: Kwiecień 09, 2009, 06:15:20 »
Witam!!
służb niema dużo na trzy miechy miałem 6 wl(wydział liniowy podział)i cztery czarne służby czyli jak koledzy wspomnieli wczesniej podoficer dyżurny itp. oczywiście istnieje wszechstronna możliwośc zamiany do dogadnia miedzy sobą udanego kursu pozdro dla kkp125

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #119 dnia: Kwiecień 09, 2009, 12:24:29 »
Nie do końca tak.
Kursy startują co tydzień. I po 6 tyg. mamy 6 kolejnych kursów robionych w jednym momencie. Nabór się kończy. I tym sposobem najwięcej służb obskakuje najmłodszy kurs - ten, który ciągnie już 6 tydzień ma labe do końca szkółki :rofl:
Wniosek - załapać się na pierwszy z serii kursów.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline maniek22111

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #120 dnia: Kwiecień 13, 2009, 10:27:17 »
no i jeszcze zapomniałem o kks jak są to jeszcze lepiej!!!

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #121 dnia: Listopad 05, 2009, 20:52:20 »
odswieze watek chce dostac sie do podoficerki ,jakie kryteria musze spelnic aby tam sie dostac? musze byc najpierw w psp?

Offline Bubu

  • So Others May Live
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #122 dnia: Listopad 05, 2009, 21:03:54 »
Tak musisz być zatrudniony w PSP, być po stażu i jeśli się nie mylę być w stopniu st. sekcyjny.
So Others May Live

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #123 dnia: Listopad 05, 2009, 21:20:47 »
Tak musisz być zatrudniony w PSP, być po stażu i jeśli się nie mylę być w stopniu st. sekcyjny.

Kurs podoficerski, czyli według nowego nazewnictwa Szkolenie Uzupełniające Strażaka JOP mogą też robić strażacy z ZSP, ZSR i WOP pod warunkiem, że mają ukończone Szkolenie Podstawowe Strażaka JOP - dawny KKS - i jest dla nich miejsce. A po drugie to ukończenie Bydgoszczy daje stopień sekcyjnego, więc posiadanie jakiegokolwiek stopnia nie jest konieczne (ze mną kończyło Bydgoszcz paru chłopaków z PSP w stopniu strażaka). I kończyło Bydgoszcz sporo osób będąc jeszcze w służbie przygotowawczej, więc zakończenie stażu również nie jest wymagane.
Si vis pacem, para bellum

Offline Bubu

  • So Others May Live
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #124 dnia: Listopad 05, 2009, 21:28:31 »
O to przepraszam za wprowadzanie w błąd :wink:
So Others May Live