Autor Wątek: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy  (Przeczytany 76583 razy)

Offline KurtWagner

• Początkujący
  • *
  • per aspera ad astra
Odp: Szkoła Podoficerska w Bydgoszczy
« Odpowiedź #160 dnia: Maj 15, 2016, 18:49:48 »
W SP raczej kursy dla przyszłych funkcjonariuszy.Z tego co wiem organizują jeszcze bodaj kursy dla inspektorów Ochrony Przeciw Poż.  i kursy dla OSP , warto zajrzeć na ich stronkę  ale jeśli chodzi Ci o to czy można dostać się tam z cywila to raczej nie , musisz mieć skierowanie z Komendy, Zakładu posiadającego własną Straż  (ZSP) lub przez PUP 
( Chyba że ogłoszą nabór do służby w JRG przy szkole ). Jeśli coś jeszcze to  koledzy mnie na pewno poprawią . :szalony:
Być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia
ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia.

Offline Derloy

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #161 dnia: Maj 15, 2016, 19:21:39 »
Aha, rozumiem. Dzięki za info.
Należę do OSP i chciałbym ukierunkować swoje życie do służby w PSP, dlatego mnie ta szkoła interesowała  :)

Offline HanySAnimal

• Strażak Sam
  • Go Hard or Go Home ...
« Odpowiedź #162 dnia: Maj 15, 2016, 20:18:36 »
Tylko funkcjonariusz PSP
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Levy

• Per aspera ad astra
  • VIP
« Odpowiedź #163 dnia: Maj 15, 2016, 21:44:09 »
Witam was, jestem nowy na forum. I mam do was, starych bywalców pytanie odnośnie SP w Bydgoszczy. Czy na te kursy, które są organizowane  w tej szkole może zapisać się zwykły "cywil" czy to musi być już funkcjonariusz PSP? Za odpowiedź byłbym wdzięczny :)

Tylko i wyłącznie funkcjonariusz.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline karkor

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #164 dnia: Czerwiec 02, 2016, 22:35:04 »
Kto na kurs od 20.06.2016  ?? I odrazu piszci z jakich miejscowosci ^_^ Ktos z okolic torunia ?? :gwiazdki:

Offline destrukt

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #165 dnia: Czerwiec 16, 2016, 12:09:08 »
Witam,

Podpinam się do wątku - czy jedzie ktoś na kurs 20.06 ze Szczecina lub okolic ?

Jeśli tak to proszę o kontakt

Offline Strażak90

• Stary Wyga
  • **
  • Never give uP
« Odpowiedź #166 dnia: Czerwiec 16, 2016, 19:43:42 »
Witam was, jestem nowy na forum. I mam do was, starych bywalców pytanie odnośnie SP w Bydgoszczy. Czy na te kursy, które są organizowane  w tej szkole może zapisać się zwykły "cywil" czy to musi być już funkcjonariusz PSP? Za odpowiedź byłbym wdzięczny :)

Nie ma takiej możliwości, żeby dostać się jako cywil. Na tzw. kurs podstawowy wysyłani są funkcjonariusze w służbie przygotowawczej, zaraz po przyjęciu do służby. Natomiast jest możliwość przycięcia przez Urząd Pracy, ale wygląda to tak jak wcześniej napisałem, musisz być przyjęty do służby. A dokładniej Komenda wysyła przez UP, ze względu na kasę, przez okres szkolenia dostajesz zasiłek z UP, a po szkoleniu jesteś już w pełni funkcjonariuszem.

Offline PCT

• Stary Wyga
  • **
  • Dowódca Plutonu
« Odpowiedź #167 dnia: Czerwiec 25, 2016, 19:02:54 »
.... a po szkoleniu jesteś już w pełni funkcjonariuszem.
Nie jest to do końca prawda, ze względu na to, że komendant na skierowaniu zobowiązuje się na zatrudnienie człowieka skierowanego przez UP w danym okresie - nie zawsze od razu po kursie. Może się zdarzyć że po 5 miesiącach jałmużny z UP mogą przyjść nawet 3 miesiące bez grosza ;)
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

Offline Strażak90

• Stary Wyga
  • **
  • Never give uP
« Odpowiedź #168 dnia: Czerwiec 26, 2016, 16:19:40 »
.... a po szkoleniu jesteś już w pełni funkcjonariuszem.
Nie jest to do końca prawda, ze względu na to, że komendant na skierowaniu zobowiązuje się na zatrudnienie człowieka skierowanego przez UP w danym okresie - nie zawsze od razu po kursie. Może się zdarzyć że po 5 miesiącach jałmużny z UP mogą przyjść nawet 3 miesiące bez grosza ;)

Dokładnie :)

Offline rocky323

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #169 dnia: Lipiec 25, 2016, 17:10:08 »
Witam, niedługo jadę na kurs jednoetapowy do Bydgoszczy. Czy obecność na kursie będzie liczona jakoś nadgodzinami? Czy są na to inne procedury?

Offline karol54

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #170 dnia: Lipiec 25, 2016, 17:55:34 »
Bedziesz dostawal stala pensje jak przed szkola..

Offline Levy

• Per aspera ad astra
  • VIP
« Odpowiedź #171 dnia: Lipiec 25, 2016, 18:25:45 »
Witam, niedługo jadę na kurs jednoetapowy do Bydgoszczy. Czy obecność na kursie będzie liczona jakoś nadgodzinami? Czy są na to inne procedury?

Nie jest. Jedynie delegacja.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline bruksel

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #172 dnia: Lipiec 26, 2016, 22:28:04 »
Witam, jadę na kurs na 8.08.2016. Jadę trasą Ropczyce woj. podkarpackie - Bydgoszcz (mapa google) autem VW Golf IV Hatchback i mogę zabrać kogoś. Ze względu na małe auto i dużo bagaży to pewnie tylko 1 osobę max 2. Jeśli ktoś chętny pisać w odpowiedzi lub w mailu. I takie dwa małe pytanka: co na start trzeba sobie tam wziąć? mam wesele 14.08. i 27.08. czy będę miał możliwość wyjechania na te dwa weekendy? Pozdrawiam.

Offline Levy

• Per aspera ad astra
  • VIP
« Odpowiedź #173 dnia: Lipiec 26, 2016, 23:25:34 »
co na start trzeba sobie tam wziąć?
Temat był poruszany na forum...

mam wesele 14.08. i 27.08. czy będę miał możliwość wyjechania na te dwa weekendy? Pozdrawiam.
Jeżeli to nie są Twoje wesela (ewentualnie jeżeli nie jesteś świadkiem na którymś z nich), to nie liczył bym na to...

Offline piotr92strazak

• Cel: PSP
  • Weteran
« Odpowiedź #174 dnia: Lipiec 27, 2016, 02:08:03 »
Witam, jadę na kurs na 8.08.2016. Jadę trasą Ropczyce woj. podkarpackie - Bydgoszcz (mapa google) autem VW Golf IV Hatchback i mogę zabrać kogoś. Ze względu na małe auto i dużo bagaży to pewnie tylko 1 osobę max 2. Jeśli ktoś chętny pisać w odpowiedzi lub w mailu. I takie dwa małe pytanka: co na start trzeba sobie tam wziąć? mam wesele 14.08. i 27.08. czy będę miał możliwość wyjechania na te dwa weekendy? Pozdrawiam.
Kolego z jakiej komendy jesteś wysłany?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline bruksel

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #175 dnia: Lipiec 27, 2016, 18:44:23 »
KP PSP Leżajsk. Ktoś wcześniej pisał że bez problemu na weekendy puszczają o ile się nie ma służby lub innych zajęć.

Offline zyraf

• Strażak Sam
« Odpowiedź #176 dnia: Lipiec 27, 2016, 19:01:52 »
co na start trzeba sobie tam wziąć?
Temat był poruszany na forum...

mam wesele 14.08. i 27.08. czy będę miał możliwość wyjechania na te dwa weekendy? Pozdrawiam.
Jeżeli to nie są Twoje wesela (ewentualnie jeżeli nie jesteś świadkiem na którymś z nich), to nie liczył bym na to...

Zależy kto będzie kierownikiem kursu. Jak napisze raport to go puszczą z unitarki.
Trzeba pogadać z kierownikiem jak z człowiekiem, poprosić może pobajerować, że się łyknie dodatkową służbę.

Kamyk już w tym roku miał jeden KS więcej jeden z problematycznych gości jako kierownik raczej mu odpada  :rolleyes:

edit puszczają jak się nie ma służby to prawda ale przez pierwsze 3 tygodnie a może i 5 jak kompania daje ciała trwa unitarka czyli ogólnie zakaz wychodzenia po za teren szkoły, wstrzymane wyjazdy.

Offline KLosss

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #177 dnia: Lipiec 27, 2016, 20:39:12 »
Bruksel .. długo czekałeś na kurs jednoetapowy? bo jestem ciekawe .. i czy do tego momentu służyłeś normalnie na pododdziale..

Offline bruksel

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #178 dnia: Lipiec 27, 2016, 22:23:42 »
Przyjęty jestem od 1 lipca i do czasu kursy chodzę na 8 godzin codziennie.

Offline bruksel

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #179 dnia: Lipiec 28, 2016, 21:15:07 »
Mam jeszcze jedno pytanie czy jest tam jakiś dostęp do internetu czyli wifi czy jakieś stałe łącza, czy może trzeba we własnym zakresie sobie wziąć? I jeszcze jedno: co wziąć ze sobą? Niby było poruszane na forum ale jakoś nie mogę znaleźć a jak już to stare wiadomożci z 2004-06r.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2016, 21:35:14 wysłana przez bruksel »