Autor Wątek: Liczenie dzików.  (Przeczytany 9072 razy)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Liczenie dzików.
« dnia: Październik 11, 2016, 20:53:44 »
MŚ oraz MSWiA wpadło na pomysł, aby w liczeniu dzików w lasach pomagali strażacy ochotnicy.  :szalony:
W przyszłym tygodniu jest spotkanie w Warszawie w celu dogadania szczegółów.  :klol:
Zobaczymy na jakich warunkach :gwiazdki:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Liczenie dzików.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2016, 23:37:39 »
Tak się zastanawiam ilu jest w sumie myśliwych.... Czy jest aż potrzeba zaganiać strażaków do zadań kół łowieckich i nadleśnictw.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Liczenie dzików.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 12, 2016, 06:00:36 »
Kolejny idiotyzm - liczenia dzików nie ma w zakresie działania OSP. Niech myśliwi oderwą się od codziennych zajęć i oprócz odstrzału zwierzyny zajmą się czymś pożytecznym.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Liczenie dzików.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 12, 2016, 09:21:50 »
MŚ oraz MSWiA wpadło na pomysł, aby w liczeniu dzików w lasach pomagali strażacy ochotnicy.  :szalony:
W przyszłym tygodniu jest spotkanie w Warszawie w celu dogadania szczegółów.  :klol:
Zobaczymy na jakich warunkach :gwiazdki:

Podaj źródło.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Liczenie dzików.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 12, 2016, 09:25:40 »
MŚ oraz MSWiA wpadło na pomysł, aby w liczeniu dzików w lasach pomagali strażacy ochotnicy.  :szalony:
W przyszłym tygodniu jest spotkanie w Warszawie w celu dogadania szczegółów.  :klol:
Zobaczymy na jakich warunkach :gwiazdki:

Podaj źródło.

Nadleśniczy do mnie dzwonił i przekazał mi taką informację. Więcej będę wiedział po spotkaniu nadleśniczych z ministrami.

Offline mikezd

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Liczenie dzików.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 12, 2016, 10:12:02 »
Witam

Z tego co się orientuje to każde koło łowieckie w przybliżeniu zna ilości zwierzyny na swoim rejonie (wg tej liczby robią odstrzały)
Najdokładniejszymi danymi dysponuje Łowczy w kole u którego rejestruje się każdy odstrzał wiec uważam liczenie dzików
za niepotrzebna robotę która jak zwykle OSP misi zrobić za kogoś innego.
Pozdrawiam

Offline Feniks

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Liczenie dzików.
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 12, 2016, 17:20:56 »
A ja bardzo chętnie - ale za moją zwyczajową stawkę godzinową... Niech nawet będzie liczona z podstawy pensji, bez dodatków... Oj, oj, oj - to panowie leśniczy już nie chcą... No cóż trudno się mówi, ale ja pół darmo robić nie zamierzam...

Offline Cieciorka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Liczenie dzików.
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 13, 2016, 17:56:15 »
To chyba jakiś żart, albo element "dobrej zmiany".  :gwiazdki:

Offline Suavekk998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
  • so others may live
Odp: Liczenie dzików.
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 13, 2016, 21:25:39 »
A może tak likwidacja tam rzecznych zbudowanych przez bobry ?? albo walka z kornikami ??  :gwiazdki: :wall:

Wystarczy podac swój cennik za usługę i sprawa się kończy...
998 C.R.E.W.

zyraf

  • Gość
Odp: Liczenie dzików.
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 13, 2016, 22:47:43 »
Ciekawe jak mnie zmuszą...

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Liczenie dzików.
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 14, 2016, 06:19:45 »
Ciekawe jak mnie zmuszą...

Właśnie! Ciekawe na jakiej podstawie będą dysponować zastępy do liczenia dzików. Nie jest to ani działanie gaśnicze, ani ratownicze! A jak wójt chce to niech se z kolegami jedzie liczyc, a nie ludziom tylki zawraca pierdolami
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Liczenie dzików.
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 14, 2016, 21:09:07 »
Dziś dostaliśmy pisma z 2 okolicznych nadleśnictw w tej sprawie (pierwsze skierowane bezpośrednio, drugie przekazane przez KM PSP). Liczenie dzików odbędzie się u nas 21 i 22.10. Ale przyszła tylko prośba o udział. Dzwoniłem i nie jest to nic zobowiązującego, liczą po prostu na naszą pomoc ze względu na długoletnią współpracę ale jeżeli nie damy rady to nic się nie stanie... Jeszcze nie wiemy czy ktoś pojedzie.

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Liczenie dzików.
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 14, 2016, 22:34:18 »
U mnie dziś dzwonili do gminy i pytali czy OSP może uczestniczyć w liczeniu, i w jakiej wysokości jest ekwiwalent w gminie, bo może by byli skłonni zwrócić gminie kwotę za ekwiwalent, który by gmina wypłaciła strażakom.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Liczenie dzików.
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 14, 2016, 22:39:14 »
U mnie dziś dzwonili do gminy i pytali czy OSP może uczestniczyć w liczeniu, i w jakiej wysokości jest ekwiwalent w gminie, bo może by byli skłonni zwrócić gminie kwotę za ekwiwalent, który by gmina wypłaciła strażakom.
Dla bezrobotnych jak znalazł robota.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Feniks

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Liczenie dzików.
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 14, 2016, 22:55:06 »
Za kwotę ekwiwalentu, to mnie mogą cmoknąć tam gdzie światło nie dochodzi... Jestem strażakiem nie dla pieniędzy, ale to się nie mieści w strażackim zakresie działania, dlatego - powtórzę raz jeszcze - oczekuję mojego standardowego wynagrodzenia za godzinę pracy. Niech już będzie moja strata - może być od podstawy pensji, bez dodatków... Tak się składa, że w gminie mamy stawkę ekwiwalentu około 3x niższą, więc za takie pieniądze to niech sobie szukają naiwnych gdzie indziej...
Denerwuje mnie traktowanie strażaków-ochotników jak taniej siły roboczej...

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Liczenie dzików.
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 15, 2016, 10:33:13 »
przepraszam że się wtrącam ale na poważnie to jest ?
przecież nawet za komuny na takie kretynizmy nie wpadano

Offline taz_org

  • aspirant
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 320
  • SKKP
    • Fotografia dronowa i badania termowizyjne
Odp: Liczenie dzików.
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 16, 2016, 18:28:17 »
KG PSP napisało pismo do powiatów, że liczenie dzików nie jest działaniem ratowniczym i KG nie widzi sensu udziału w takim przedsięwzięciu.

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Liczenie dzików.
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 16, 2016, 19:22:05 »
Pisałem już o tym przy okazji ŚDM. Dawajmy się cały czas wykorzystywać, to co raz kolejne instytucje będą się zwracać do nas o pomoc w najdziwniejszych sytuacjach, bo strażak-ochotnik frajer zawsze za darmo zrobi czarną robotę i jeszcze będzie się cieszył, że dał sobie wejść na łeb.
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Liczenie dzików.
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 17, 2016, 07:43:17 »
KG PSP napisało pismo do powiatów, że liczenie dzików nie jest działaniem ratowniczym i KG nie widzi sensu udziału w takim przedsięwzięciu.

taz_org masz takie pismo?

Offline pisak10

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Liczenie dzików.
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 17, 2016, 09:04:23 »
Nie wiem jak u Was, ale liczenie dzików nie jest obowiązkowe a dla osób chętnych. Nadleśnictwo poprosiło o pomoc, za którą zostaną zapłacone pieniądze przez nadleśnictwo. Pieniądze mogą być wykorzystane według potrzeb jednostki, w naszym przypadku za te pieniądze zostanie zorganizowane szkolenie sterników motorowodnych dla druhów. Nikt nie robi tego jako działania ratownicze i nie rozumiem oburzenia osób co nie wiedzą nic o sprawie, a są wielce oburzeni, że ktoś zaproponował dodatkowe zarobkowanie dla OSP jak mógł dla osób postronnych. Widzę, że większość osób jest tak bogatych, że mogą sami dopłacać dla poprawy funkcjonowania OSP zamiast dla sportu pochodzić po lesie i mieć z tego ogólny pożytek.   

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Liczenie dzików.
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 17, 2016, 09:14:33 »
Nikt nie robi tego jako działania ratownicze i nie rozumiem oburzenia osób co nie wiedzą nic o sprawie, a są wielce oburzeni

Masz rację. A wszystko dlatego, iż w moim przypadku:
1. Wiemy o sprawie od osób trzecich.
2. Nadleśnictwo pytało się przedstawiciela urzędu czy OSP może pojechać.
3. O kasie też rozmawiali z przedstawicielem urzędu gminy. Chcieli zapłacić gminie, a gmina aby zapłaciła strażakom ekwiwalent. A jak sam napisałeś przecież nikt nie robi z tego działań ratowniczych. Więc jak by gmina miała ten ekwiwalent wypłacić?
4. I jakoś nikt nie porozmawiał bezpośrednio o tym z OSP.

Jak widzisz chcą coś od nas ale z nami nie rozmawiają. I będzie jak zawsze. Telefon. Bo jesteście potrzebni. A co i jak to rozliczyć. Zróbcie, a potem się dogadamy. A potem obudzimy się z ręką w nocniku lub jak kto woli wydymani. Za długo siedzę w OSP aby być traktowanym jak dziecko.

Offline pisak10

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Liczenie dzików.
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 17, 2016, 09:31:08 »
To, że jesteście tak traktowani to jest tylko i wyłącznie wina waszych regionalnych nadleśnictw i kierownictwa OSP, że sami nie próbują drążyć tematu, negocjować i rozwiązać niejasności. U nas jest oficjalne pismo z nadleśnictwa z zapytaniem i podaną pensją dla osoby/dzień. Nikt nie nakazuje tylko prosi/pyta o pomoc. Nie są to jakieś duże pieniądze, ale każdy grosz się przyda dla rozwoju jednostki. 

Offline mr.b

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Liczenie dzików.
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 17, 2016, 16:19:46 »
Dostaliśmy informacje od nadleśnictwa o liczeniu dzików, trzy dni pracy po 10 godzin, stawka za dniówke 150 zł oraz dodatkowo catering.

Offline b07

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 454
  • Everyone goes home
Odp: Liczenie dzików.
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 17, 2016, 17:58:57 »
U nas była cala konferencja w Nadleśnictwie dla przedstawicieli wszystkich służb, w tym OSP, gdzie przedstawiono warunki. 2 dni po ok. 10 h (od świtu do zmierzchu), za darmo, bez jakiegokolwiek ubezpieczenia NW (!), za to 1x posiłek. Gratka!

Offline samsaryic

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
    • rozliczenie PIT
Odp: Liczenie dzików.
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 19, 2016, 13:02:48 »
To nieźle, czyli co kolejne Nadleśnictwo to inne reguły? U nas teoretycznie ma być 2 dni i płatne po 100 zł.
Krystian, z zawodu finansista - rozliczenie PIT, VAT'y, CIT'y itp