Autor Wątek: Prawo jazdy kat. C w wieku 19 lat  (Przeczytany 5618 razy)

Offline adamek747

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Prawo jazdy kat. C w wieku 19 lat
« dnia: Wrzesień 13, 2016, 13:49:09 »
Witam. Jestem nowy na forum wiec z góry przepraszam jeśli wybrałem zły dział.
Mam pytanie czy można zrobić kat.C w wieku 19 lat ?
Bardzo mi na tym zależy poniewaz w przyszłym roku będzie nabór do psp a każdy punkt się liczy.
Jeśli jest taka możliwość proszę o podpowiedź gdzie się udać. Słyszałem ze najpierw trzeba zrobić kwalifikacje tylko gdzie się to robi ?proszę o odpowiedź
Pozdrawiam

Offline mackol93

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Cel: SA PSP POZNAŃ
Odp: Prawo jazdy kat. C w wieku 19 lat
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2016, 14:47:42 »
Pierwsza lepsza strona.

Cytuj
"Kategoria C prawa jazdy uprawnia do kierowania pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu, a także ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym. Osoba ubiegająca się o prawo jazdy kat. C, musi mieć ukończone 21 lat. Dodatkowym warunkiem do uzyskania prawa jazdy kategorii C jest posiadanie kategorii B prawa jazdy."

Pozostaje Ci zrobić C1.

Cytuj
"Kategoria C1 uprawnia do kierowania pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t i nieprzekraczającej 7,5 t, z wyjątkiem autobusu, a także ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym. Ponadto uprawnia do kierowania zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 12 t, składającym się z pojazdu ciągnącego określonego w kategorii C1 i przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego. Osoba ubiegająca się o  kategorię C1 musi mieć ukończone 18  lat. Dodatkowym warunkiem do uzyskania kategorii C1 jest posiadanie kategorii B prawa jazdy."

Musisz udać się do Wydziału Komunikacji w twoim mieście i stworzyć profil kierowcy.
Potrzebne dokumenty:
-wypełniony formularz (druk)  Wniosek oraz:
-dowód tożsamości,
-jedna fotografia  3,5x4,5
-orzeczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do kierowania pojazdem, wydane przez lekarza uprawnionego do badań kierowców,
-pisemna zgoda rodzica lub opiekuna, pobierz oświadczenie jeżeli osoba nie ukończyła 18 lat (przy kat. AM, A1, B1 )
-kserokopia prawa jazdy (w przypadku, gdy wnioskodawca posiada prawo jazdy)

W twoim przypadku musisz udać się na badania psychologiczne oraz badania lekarskie. Po pozytywnym orzeczeniu lekarskim udajesz się z dokumentami do Wydziału Komunikacji. Urzędnicy tworzą profil kierowcy, otrzymujesz od nich dokument PKK i z tym dokumentem udajesz się do ośrodka kształcenia kierowców. Płacisz za kurs, umawiasz się na jazdy, a kiedy już wyjeździsz godziny zapisujesz się na egzamin WORDowski. Polecam zapisywać się przez stronę www.info-car.pl. Po zdanym egzaminie państwowym po tygodniu dostaniesz prawo jazdy.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2016, 14:51:42 wysłana przez mackol93 »

Offline adamek747

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Prawo jazdy kat. C w wieku 19 lat
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 13, 2016, 15:25:39 »
Dziękuję za odpowiedź. Tylko mam jeszcze jedno pytanko czy kat c1 zalicza się do psp ?

Offline mackol93

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Cel: SA PSP POZNAŃ
Odp: Prawo jazdy kat. C w wieku 19 lat
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 13, 2016, 19:04:55 »
Lubisz na skróty chodzić, co?
Wejdź na temat "nabory w całej Polsce" i wejdź w pierwszy lepszy link i przeczytaj ogłoszenie o naborze do danej jednostki. Przy okazji zobaczysz inne możliwości zdobycia pkt.

Offline bufflo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Prawo jazdy kat. C w wieku 19 lat
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 23, 2016, 22:23:52 »
Kolego,możesz zrobić prawo jazdy kategorii C w wieku 19 lat po spełnieniu 2 warunków:
1. posiadać prawo jazdy kategorii B
2. Ukończyć kurs - kwalifikacja wstępna (PEŁNA nie przyśpieszona).

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Prawo jazdy kat. C w wieku 19 lat
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 24, 2016, 19:04:57 »
Kolego,możesz zrobić prawo jazdy kategorii C w wieku 19 lat po spełnieniu 2 warunków:
1. posiadać prawo jazdy kategorii B
2. Ukończyć kurs - kwalifikacja wstępna (PEŁNA nie przyśpieszona).
I TO jest prawidłowa odpowiedź na pytanie z wątku. Za C1 na naborze to nawet 0,5pkt nie dostaniesz. Tylko pełna Kwalifikacja Wstępna w zakresie przewozu rzeczy i normalna kat. C. Koszt samej KW oscyluje w granicach 5000zł, a kurs ma 280 godzin.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE