Autor Wątek: SGSP II nabór. Zasady skierowania  (Przeczytany 2844 razy)

Offline camper303d

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
SGSP II nabór. Zasady skierowania
« dnia: Sierpień 26, 2016, 08:41:59 »
Witam,
koledzy mam pytanie, czy jeżeli komendant wystawi mi skierowanie na studia w SGSP, to musi pokryć koszty studiów? Czy w jakiś sposób mogę sam za nie zapłacić? W komendzie jest problem z finansowaniem (jak chyba wszędzie) i Pani kadrowa powiedziała mi, że nie ma takiej możliwości, jednakże wiem, że w innych komendach dało się to jakoś ominąć. Macie może jakieś linki do aktów prawnych na ten temat bądź własne doświadczenia? Jak podejść do tematu? Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc.

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: SGSP II nabór. Zasady skierowania
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 26, 2016, 11:49:28 »
Zależy o jakie finansowanie Ci chodzi . Jeśli masz na myśli czesne to polecam lekturę dokumentów potrzebnych do złożenia razem z podaniem. Deklaracja uiszczania czesnego - tam oświadczasz że sam płacisz lub podbija to zakład pracy.

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: SGSP II nabór. Zasady skierowania
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 26, 2016, 12:12:14 »
Czesnego nie musi co nie zmienia faktu, że delegacje jest zobowiązany, podkreślę zobowiązany. Jeżeli Twój komendant nie ma na delegację dla Ciebie i nie możesz się z nim w inny sposób dogadać to możesz mieć problem.

Offline lupasss28

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: SGSP II nabór. Zasady skierowania
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 26, 2016, 12:15:42 »
Wydaje mi się ze wszystko zależy od umowy z komendantem (pisemnej). Dostajesz skierowanie a wraz z nim podpisujesz umowę ( jak w banku albo w PLAY ) :rofl:
 Dostajesz zwrot delegacji ( podróż, zakwaterowanie, komunikacja miejska) Wszystko opisane w rozpoarządzeniu dot podróży slużbowej, plus ewentualnie płaci Ci czesne, lub może płacić jakąś część ( w moim przypadku 50/50). W zamian Ty po każdym roku przedstawiasz wyniki w nauce, w przypadku rezygnacji zwracasz wszystkie koszty, ewentualnie zapis o tym ze musisz zostać w komendzie przynajmniej 3 lata po ukończeniu studiów. (czasookres dowolny). Opisałem Ci wszystko z własnego doświadczenia.

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: SGSP II nabór. Zasady skierowania
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 26, 2016, 12:24:50 »
A czy skierowanie nie zobowiązuje go do finansowania delegacji ? Bo o czesne to już zależy ale skoro daje skierowanie to należy Ci się zwrot kosztów, urlop szkoleniowy itp ? Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: SGSP II nabór. Zasady skierowania
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 26, 2016, 12:26:14 »
zobowiązuje

Offline lupasss28

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: SGSP II nabór. Zasady skierowania
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 26, 2016, 12:44:18 »
A czy skierowanie nie zobowiązuje go do finansowania delegacji ? Bo o czesne to już zależy ale skoro daje skierowanie to należy Ci się zwrot kosztów, urlop szkoleniowy itp ? Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.

dobrze prawisz  :straz: