Autor Wątek: Osp a zakład pracy  (Przeczytany 3081 razy)

Bartus23

  • Gość
Osp a zakład pracy
« dnia: Sierpień 23, 2016, 14:25:15 »
Witam,
Jestem nowy na forum więc się przedstawię. Mam na imię Bartek i jestem Ochotnikiem od 5 lat.

Problem mam taki. Mianowicie w sobotę moja jednostka zabezpiecza imprezę otwarta. Problem pojawia się taki ze mam tego dnia iść do pracy. W mojej firmie pracuje się w soboty na zmiany. Moja zmiana była teraz i jest dopiero za 2 tygodnie.
Czy da się z tego jakoś wybrnąć?
Pozdrawiam
Bartek

Offline ŁukaszA-ów

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Osp a zakład pracy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 23, 2016, 14:29:44 »
Zamień się z kimś z innej zmiany?

Bartus23

  • Gość
Odp: Osp a zakład pracy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2016, 14:35:54 »
Jeżeli była by taka opcja nie pytał bym nikogo. Jeden jest na urlopie a drugi nie przychodzi do pracy od dwóch dni i nie ma kontaktu

zyraf

  • Gość
Odp: Osp a zakład pracy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 23, 2016, 14:41:41 »
Nie rozumiem jaki problem?

Masz pracę - idziesz do pracy. Na zabezpieczenie imprezy pójdzie inny ochotnik i po temacie.

Bartus23

  • Gość
Odp: Osp a zakład pracy
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 23, 2016, 14:49:39 »
Nie rozumiem?
Nie pomagam - nie komentuje. Odpowie na moje pytanie ktoś kto bd w stanie pomóc jak wyjść z tej sytuacji

Offline Kozyr

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Osp a zakład pracy
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 23, 2016, 15:09:16 »
Jak mocno Ci na tym zależy to bierz  w firmie urlop na żądanie

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Osp a zakład pracy
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 23, 2016, 17:30:02 »
Wydaje mi się że Twój pracodawca nie ma obowiązku zwolnić Ci tego dnia abyś mógł jechać na tzw. obstawe. Jeśli nie uda Ci się załatwić tego w miejscu pracy to niestety nikt nie zmusi Twojego pracodawcy.  Niestety w tym przypadku zostaje Ci wybór - straż albo praca (wiem, niełatwy) pozdrawiam

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Osp a zakład pracy
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2016, 11:38:36 »
Nie rozumiem?
Nie pomagam - nie komentuje. Odpowie na moje pytanie ktoś kto bd w stanie pomóc jak wyjść z tej sytuacji

Ale jakiej pomocy oczekujesz? Że ktoś zadzwoni do Twojego szefa i go przekona, że nie będzie Cię tego dnia w pracy i że nie ma robić w związku z tym problemów? Czy może, że ktoś pójdzie za Ciebie? Żadne przepisy nie usprawiedliwiają Twojej nieobecności w pracy z tytułu zabezpieczenia imprezy masowej. I albo Twój szef pójdzie Ci na rękę i zgodzi się na nieobecność albo nie. Tylko i wyłącznie jego wolna wola.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.