Autor Wątek: Potrzebujemy większej remizy  (Przeczytany 1282 razy)

Offline mackol93

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Cel: SA PSP POZNAŃ
Potrzebujemy większej remizy
« dnia: Sierpień 18, 2016, 21:02:57 »
Cześć,
Na początku chciałbym opisać problem mojej jednostki OSP.
Jestem druhem w OSP, która mieści się w dużym mieście. Dążymy do wprowadzenia specjalizacji jaką jest ratownictwo medyczne. Aktualnie nasza "remiza" (ciężko nazwać to remizą) to pomieszczenie ok. 5m na 5m. Nie posiadamy garażu pod naszego SLRt Renault Kangoo. Ludzi przybywa, a miejsca brakuje. Nie możemy komfortowo szkolić pozostałych druhów.
Rozbudowa nie wchodzi w grę, ponieważ nasza jednostka mieści się  w jednostce PSP. Czujemy się jak 5 koło u wozu.
Proszę doświadczonych druhów o pomoc. Czy jest możliwość wywalczenia innego miejsca? Spodziewam się, że najlepiej porozmawiać w Urzędzie/ z Prezydentem na temat wykorzystania terenu należącego miasta.
Pozdrawiam.

Offline krzysiek_2k

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 324
Odp: Potrzebujemy większej remizy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 19, 2016, 08:54:48 »
Temat jest trudny bo dość kosztowny, ale na pewno nie beznadziejny. Dużo zależy od wsparcia władz miasta - może jest jakiś budynek w ich dyspozycji, który nadawałby się do adaptacji na remizę - garaż + zaplecze socjalne i szkoleniowe (opcja szybsza), ewentualnie grunty i pozyskiwanie środków na budowę remizy (opcja dłuższa). W negocjacjach z władzami musicie wykazać że jesteście potrzebni, angażujecie się, jasne argumenty, raczej bez roszczeniowości.
Życzę powodzenia w rozmowach.

Offline mackol93

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Cel: SA PSP POZNAŃ
Odp: Potrzebujemy większej remizy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 19, 2016, 09:52:25 »
Dziękuję za odpowiedź.
Dużo nie wymagamy i mam nadzieję, że znajdą coś dla naszej jednostki. Udzielamy się w postaci wszelakich zabezpieczeń medycznych imprez, szkolimy dzieciaki z pierwszej pomocy w szkołach, startujemy w imprezach sportowych itp. Mamy już sporo ratowników, więc postanowiliśmy otworzyć JOTa. To może być kolejny argument w tej sprawie.