Autor Wątek: Torba medyczna dla RM  (Przeczytany 5345 razy)

Offline młody998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Torba medyczna dla RM
« dnia: Sierpień 11, 2016, 10:23:23 »
Witam wszystkich!  Jak wiadomo od jakiegoś czasu możemy wykonywać MCR i w związku z tym mam pytanie, czy ktoś w swojej jednostce stworzył taką torbę tylko dla RM? Jeśli tak to co w niej umieścił?

Offline mateusz_998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Torba medyczna dla RM
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2016, 10:58:41 »
wątpie by dana jednostka osp specjalnie ponosila koszty i doposażała torbę w drogi sprzęt pod 1 osobę... bo watpie by w osp bylo wiecej ratowników medycznych... ciekawe jak to jest w PSP czy komendy doposażyły torby?:) czy zostaje tak jak było?

Offline młody998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Torba medyczna dla RM
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2016, 12:50:10 »
Chodzi mi tylko o PSP i nie o dołożenie do obecnej PSP R1 tylko całkiem oddzielną torbę.

Offline lev

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Torba medyczna dla RM
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2016, 14:08:04 »
W pomorskim mamy plecak ratowniczy o specyfikacji RM

Offline mateusz_998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Torba medyczna dla RM
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2016, 14:29:38 »
no to dobre podejscie jest ze zakupili sprzet dla ratownikow medycznych zawsze na plus to :)

Offline ratolek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Torba medyczna dla RM
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 12, 2016, 09:54:50 »
Jak narazie wszyscy czekali na koniec ŚDM. I miały być jakieś rozwiązania dla PSP. Narazie w łódzkim nic się nie dzieje.
Lev: co macie w tej torbie dla RM dokładnie?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Torba medyczna dla RM
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 15, 2016, 19:51:11 »
U mnie w jednostce na SLRd także jeździ druga torba "dla RatMedów". Zawiera się w niej m.in. ampularium.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Przemyk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Torba medyczna dla RM
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 15, 2016, 21:38:51 »
U mnie w jednostce na SLRd także jeździ druga torba "dla RatMedów". Zawiera się w niej m.in. ampularium.

Siema.
Możesz zaspokoić moją ciekawość i napisać co jest w ampularium?? Czy sprzęt do monitorowania też masz w tej torbie?? Postaraj się i napisz trochę więcej.

Pozdrawiam
P.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Torba medyczna dla RM
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 15, 2016, 23:30:47 »
Możesz zaspokoić moją ciekawość i napisać co jest w ampularium
Najpierw zorientuję się czy takie informacje mogę udostępniać ;)

Czy sprzęt do monitorowania też masz w tej torbie??
Jest. Na pewno znajduje się w niej pulsoksymetr i ciśnieniomierz. Chociaż muszę przyznać, że nie zgłębiałem jej wyposażenia, a jedynie przejrzałem, na wypadek gdyby zaistniała potrzeba podania czegoś RatMedowi...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

zyraf

  • Gość
Odp: Torba medyczna dla RM
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 16, 2016, 08:09:35 »
Przy okazji ŚDM w Gdańsku takie torby były do dyspozycji medyków z PSP.
Jedna była z Sopotu (tak podpisana) dwie kolejne nie wiem skąd. Co do wyposażenia to pulsak, ciśnieniomierz, jakiś zlepek venflonów bo ciężko to kompletem nazwać jeden lub dwa zestawy do przetoczeń i NaCl, BIG i reszta to samo co w R1 - ogólnie szału nie było pod kątem medycznym ale od czegoś trzeba zacząć i może pójdzie to w dobrą stronę.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2016, 13:17:01 wysłana przez zyraf »

Offline Przemyk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Torba medyczna dla RM
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 17, 2016, 12:39:28 »
Możesz zaspokoić moją ciekawość i napisać co jest w ampularium
Najpierw zorientuję się czy takie informacje mogę udostępniać ;)

Czy sprzęt do monitorowania też masz w tej torbie??
Jest. Na pewno znajduje się w niej pulsoksymetr i ciśnieniomierz. Chociaż muszę przyznać, że nie zgłębiałem jej wyposażenia, a jedynie przejrzałem, na wypadek gdyby zaistniała potrzeba podania czegoś RatMedowi...

Czekam, a jeśli to problem to wystarczy zarys tego co tam możesz znaleźć.

Co do reszty, ciśnieniomierz i pulsoksymetr to niewiele. Ale tak jak kolega Zyraf zaznaczył dobre i to na początek.

Natomiast w mojej jednostce zakupiono z takich bardziej wymyślnych rzeczy to plecak ratowniczy, kilka pulsoksymetrów i zestaw do tlenoterapii masowej.

Pozdrawiam i czekam na dalsze nowinki.
P.