Autor Wątek: Kto do SGSP w 2017?  (Przeczytany 216039 razy)

Offline ToMeK98

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #750 dnia: Lipiec 29, 2017, 18:48:39 »

Czołem panie i panowie
Wiadomo który ,,numer" pojechal jako ostatni na Zamczysko?
125?

Podobno 107
Jak wyżej poczytasz to 118 miał badania więc raczej jakiś numer wyżej niż 107

Offline chemiczny

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #751 dnia: Lipiec 29, 2017, 19:48:11 »
Ja właśnie jestem 118 a wezwania na poligon jeszcze nie dostałem pomimo że zaliczyłem badania.

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #752 dnia: Lipiec 29, 2017, 20:52:52 »

Czołem panie i panowie
Wiadomo który ,,numer" pojechal jako ostatni na Zamczysko?
125?

Podobno 107
Jak wyżej poczytasz to 118 miał badania więc raczej jakiś numer wyżej niż 107

To że numer 118 miał badanie i je przeszedł nie znaczy, że pojedzie do Przeciwpożarowej Bazy Leśnej w Zamczysku Nowym. To czy dany kandydat będzie miał przyjemność zastąpić innego kandydata zależy od bardzo wielu czynników, m.in. psychologicznemu nastawieniu kandydatów, którzy już tam są i zapewne nieźle się "bawią".
:straz:

Offline Podlin

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #753 dnia: Sierpień 01, 2017, 12:40:12 »
Czy jest tu może ktoś kto ma numer 111/112 ??? Prosze o kontakt na priv

Offline sikacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #754 dnia: Sierpień 12, 2017, 13:00:12 »

Czołem panie i panowie
Wiadomo który ,,numer" pojechal jako ostatni na Zamczysko?
125?

Podobno 107
Jak wyżej poczytasz to 118 miał badania więc raczej jakiś numer wyżej niż 107

To że numer 118 miał badanie i je przeszedł nie znaczy, że pojedzie do Przeciwpożarowej Bazy Leśnej w Zamczysku Nowym. To czy dany kandydat będzie miał przyjemność zastąpić innego kandydata zależy od bardzo wielu czynników, m.in. psychologicznemu nastawieniu kandydatów, którzy już tam są i zapewne nieźle się "bawią".
:straz:

rozbawiło mnie twoje ostatnie zdanie "nieźle się bawią" powiem ci, że ktoś z przełożonych beknie za mobbing

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #755 dnia: Sierpień 12, 2017, 14:14:44 »
@sikacz  "bawią" oznaczało w mojej wypowiedzi m.in. zaprawy, apele, służby, etc.

Teraz mobbing stał się bardzo modny, co widać w Twoim wpisie. Niektórzy chęć nauczenia czegoś co może im się przydać w przyszłości odbierają jako atak....Później nie ma co się dziwić, że jest tak a nie inaczej w całej formacji. (Zostawiam to do głębszego przemyślenia) 
Pozdr!
:straz:

Offline sikacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #756 dnia: Sierpień 12, 2017, 14:58:35 »
@sikacz  "bawią" oznaczało w mojej wypowiedzi m.in. zaprawy, apele, służby, etc.

Teraz mobbing stał się bardzo modny, co widać w Twoim wpisie. Niektórzy chęć nauczenia czegoś co może im się przydać w przyszłości odbierają jako atak....Później nie ma co się dziwić, że jest tak a nie inaczej w całej formacji. (Zostawiam to do głębszego przemyślenia) 
Pozdr!
:straz:
nie wiem kolego jak długo pracujesz w tej formacji bo ja już zbliżam się do końcówki służby w tej formacji, trochę osób przeszkoliłem, ale żeby ograniczać czas spożywania posiłków, nocne ganianie tylko po to żeby pan przyszły oficer (osoba szkoląca)miała z tego zabawę i wiele innych upokarzających czynności dla poprawienia sobie humoru kosztem przyszłych podchorążych czyż to nie można nazwać mobbingiem.
słyszałem że parę osób będących w tym roku na unitarce zrezygnowało tylo z powodu upokorzenia i ćwiczeń które doprowadzały do omdleń. Przypomina mi się ten temat http://www.strazak.pl/index.php/topic,25158.0.html tam jest podobnie.

Offline Kelly

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #757 dnia: Sierpień 12, 2017, 22:02:49 »
@sikacz  "bawią" oznaczało w mojej wypowiedzi m.in. zaprawy, apele, służby, etc.

Teraz mobbing stał się bardzo modny, co widać w Twoim wpisie. Niektórzy chęć nauczenia czegoś co może im się przydać w przyszłości odbierają jako atak....Później nie ma co się dziwić, że jest tak a nie inaczej w całej formacji. (Zostawiam to do głębszego przemyślenia) 
Pozdr!
:straz:
nie wiem kolego jak długo pracujesz w tej formacji bo ja już zbliżam się do końcówki służby w tej formacji, trochę osób przeszkoliłem, ale żeby ograniczać czas spożywania posiłków, nocne ganianie tylko po to żeby pan przyszły oficer (osoba szkoląca)miała z tego zabawę i wiele innych upokarzających czynności dla poprawienia sobie humoru kosztem przyszłych podchorążych czyż to nie można nazwać mobbingiem.
słyszałem że parę osób będących w tym roku na unitarce zrezygnowało tylo z powodu upokorzenia i ćwiczeń które doprowadzały do omdleń. Przypomina mi się ten temat http://www.strazak.pl/index.php/topic,25158.0.html tam jest podobnie.
Ja również mam związek ze służbami mundurowymi więc pozwole sobie na wypowiedz w tym temacie(dość krótką). Jeżeli kogoś męczy bieganie w nocy albo krótki czas na spożycie posiłku i nie daje sobie rady to niech rezygnuje. Jak zadzwoni dzwonek w jednostce to co wtedy? Strażacy będą czekali na oficera bo ten nie skończył obiadku? Straż to nie praca.. to służba, nie jest się tam dla siebie ale dla innych, jak ktoś tego nie rozumie to jest jedno wyjście.. odejście z PSP. Gwarantuje, że jest dużo chętnych na miejsce tych, którym coś się nie podoba.

Offline sikacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #758 dnia: Sierpień 12, 2017, 23:07:44 »
ok nie będę dalej kontynuował tematu macie podejście według siebie do problemu, według mnie szkolić a szkolić to dwa różne tematy. osoby które ich tam teoretycznie szkolą to przyszli oficerowie którzy sami jak do tej pory ognia widzieli a o pomocy w trakcie wypadku nie wspomnę. amen

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #759 dnia: Sierpień 15, 2017, 20:16:56 »
Cytuj
nie wiem kolego jak długo pracujesz w tej formacji bo ja już zbliżam się do końcówki służby w tej formacji, trochę osób przeszkoliłem, ale żeby ograniczać czas spożywania posiłków, nocne ganianie tylko po to żeby pan przyszły oficer (osoba szkoląca)miała z tego zabawę i wiele innych upokarzających czynności dla poprawienia sobie humoru kosztem przyszłych podchorążych czyż to nie można nazwać mobbingiem.
słyszałem że parę osób będących w tym roku na unitarce zrezygnowało tylo z powodu upokorzenia i ćwiczeń które doprowadzały do omdleń. Przypomina mi się ten temat http://www.strazak.pl/index.php/topic,25158.0.html tam jest podobnie.

@sikacz jak dla mnie nie jest istotne jak długo, ktoś służy w formacji jaką jest PSP...
Przechodzac jednak do sedna:
Nigdy nie byłem, nie jestem i nie będę zwolennikiem jedzenia na czas, bo to niczemu nie służy. 
Bezsensowne ganianie? Wątpię. Jeżeli już to może bieganie na zbiorki, zajęcia, alarmy etc.? Czy poligon nie ma na celu przygotowanie kandydatów do przyszłej służby w Podziale Bokowym poprzez reakcje na dany sygnał?
Omdlenia? Co to w ogóle za argument, przy takiej temperaturze jaka ma ostatnio miejsce? Dzisiejsza młodzież po prostu inaczej reaguje na niektóre bodźce zewnętrzne, zwłaszcza że większość z nich pewnie grała w piłkę na komputerze, zamiast na boisku.
Zresztą by nie być gołosłownym zorientowałem się w temacie poligonu i możesz mi wierzyć lub też nie, podczas upałów mieli luzik- mają tam Ciechocinek.
Porównanie IGO do poligonu to trochę nietrafiony przykład.

Ps. Dzięki za wyrażenie swojego zdania @sikacz. Weź tylko pod uwagę, to że kandydat który rezygnuje na tym etapie w pierwszych dniach poligonu, nigdy nie przyzna sie że nie dawał sobie rady. Zawsze przełożeni dla niego będą najgorsi. Może po prostu straż pożarna nie jest dla niego....
:straz:

Offline elektryk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #760 dnia: Sierpień 31, 2017, 15:48:56 »
Po świadectwo maturalne muszę jechać osobiście do szkoły czy będą one jakoś odsyłane?

Offline potraski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #761 dnia: Wrzesień 01, 2017, 15:01:49 »
Na jakiej podstawie twierdzisz, że

... osoby które ich tam teoretycznie szkolą to przyszli oficerowie którzy sami jak do tej pory ognia widzieli a o pomocy w trakcie wypadku nie wspomnę. amen ...
  ??

To są podchorążowie po 4 roku służby w SGSP. W trakcie tych 4 lat mają służby w JRG SGSP oraz w JRG na terenie Warszawy. Może nie mają jakiegoś super doświadczenia ale ogień z pewnością widzieli!


Pozdrawiam